kvet_1.jpg

Podaná ruka přírodě a lidem Ostatní

Chci v podhůří Beskyd pomoci přírodě a vytvořit květnatou louku pro včely a motýly. Oázu dostupnou veřejnosti. Pomozte mi koupit stroj na obdělávání.

kvety.jpg

ReachedCZK 73,650(105%)

105%
CZK 70,000requested
81contributors
ContributeRewards

 

Jdu za svým snem. Rozhodla jsem se změnit svůj život. Vlastním přičiněním vytvořit něco užitečného pro přírodu i lidi. Chci obdělat půdu o rozloze asi 3 000 m2, zasít kvetoucí louku, zasadit bylinky, zasadit stromy a vytvořit trvalou oázu, která bude z části užitková a z části relaxační a naučná. Prostor dostupný veřejnosti k načerpání nové energie, ale i užitečný, pro včely, motýly a jiný hmyz. Rýčem sama práci nesvedu. Potřebuji zakoupit pomocníka, nenáročný, ale užitečný stroj.  

Co mám? Chuť a odhodlání. Co mi chybí? Fyzická síla. Co by mi pomohlo? Stroj na obdělávání půdy.

Půda "mých předků" v podhůří Beskyd pod Kazničovem byla roky obdělávána velkými těžkými stroji, které zadusaly do země veškeré původní druhy rostlin. Dnes máme půdu zpět, a i když vypadá smutně, je živá a dýchá. Na začátku bude důležité připravit půdu, porýt, prokypřit a obohatit přírodními živinami. K tomu všemu potřebuji stroj. Přispěním jakékoli částky pomůžete k zakoupení traktůrku DAKR Panter, který seče i orá a s jeho pomocí se pak mohu mnohem snadněji vrhnout na políčko a znovu jej probudit k životu.  Vybrala jsem si tento stroj z mnoha důvodů. Je šetrný, jedním z nejlevnějších (poměr cena x výkon), umí spoustu věcí a vyrábí jej česká rodinná strojírenská firma fungující již 30 let. Jeden dar = nespočet radosti.

K čemu stroj konkrétně využiji?

Ráda bych vytvořila bylinkové pole a květinovou louku, která bude sloužit veřejnosti, především pro interaktivní prohlídky určené školám a školkám, ale i k potěšení a relaxu náhodným kolemjdoucím. Vytvořením takové louky chci rovněž docílit navrácení většího počtu včel, motýlů a dalšího hmyzu do přírody kolem nás. Místo, které se tak nejen pro mě stane zdrojem nejrůznějších druhů bylin, ze kterých pak šetrnými postupy vyrobím produkty přírodní kosmetiky či  jiné bylinkové produkty. Najdete tam například chrpu polni, která vás okouzlí úžasnou modrou barvou a poléčí oči i pleť, měsíček lékařský, který již v dávné minulosti používali jako omlazující květinu, a nebo ostropestřec, bodlák s krásnými fialovými květy, jehož cennou látkou je sylimarin, blahodárně působící na játra. Malý kousek půdy jž obdělávám nyní. Pěstuji tam byliny právě pro výrobu kosmetiky. Před více než rokem jsem na trh uvedla svou vlastní značku  přírodní kosmetiky pod názvem Edi Naturalis www.bylinybeskyd.cz.  Výrobky jsou certifikované značkou BESKYDY originální produkt.

Jestli jste se dočetli až sem, snad vás můj projekt zaujal. Budu  vám vděčná za přispění jakékoli částky. 

ReachedCZK 73,650(105%)

105%
CZK 70,000requested
81contributors
Contribute

project authorEdita Golová/

Rewards

CZK 150Placka

I tato symbolická částka potěší. Vás pak určitě rozveselí originální placka od Design by Zuuuz plackujeme, kterou za tento příspěvek obdržíte.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Semínka květin či bylin k zasetí

Každému, kdo přispěje touto částkou, zašlu jednodruhové semínka květin či bylin (len setý, měsíček lékařský a jiné), které na jaře jednoduše vpravíte do hlíny- Chvilku to sice potrvá než vyrostou, ale odměnou vám bude již samotné těšení se na výsledek.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Směs bylinkového čaje

Přispějete-li touto částkou, zašlu vám směs bylinkového čaje (vlastní produkce).

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 500Bylinková tinktura

Za tuto částku si můžete vybrat jakoukoli bylinkovou tinkturu na detox, k posílení imunity či jiné neduhy (z vlastní produkce).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Látková taška s originální kresbou

Za přispění této částky vám zašlu látkovou tašku s originálním ručně kresleným motivem od mé dcery.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Přírodní kosmetika - jeden výrobek

Za tento příspěvek si můžete vybrat jeden z výrobků přírodní pleťové kosmetiky Edi Naturalis, který je certifikován značkou BESKYDY originální produkt (vlastní produkce).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Sada 3 výrobků přírodní kosmetiky Edi Naturalis

Za takto štědrý příspěvek vám náleží dárkové balení výrobků přírodní kosmetiky Edi Naturalis certifikované značkou BESKYDY originální produkt (balíček obsahuje 3 ks výrobků, vlastní produkce). Také máte možnost prohlídnout si naši zahradu :).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable