Modra_naves menší.jpg

Lidová muzika z Chrástu: Plzeňské písně Hudba

Pomozte Plzeňským písním do světa!

Modra_naves menší.jpg

ReachedCZK 162,150(135%)

135%
CZK 120,000requested
245contributors
ContributeRewards

Jaké vlastně jsou písně z Plzeňska? Jak vypadají, jak znějí? Mají nějaké zvláštnosti? Jak se měnily během staletí? Rádi bychom vydali knížku, která na podobné otázky dokáže odpovědět. Nemá sloužit jen zájemcům o folklor, a stejně tak není určena jen Západočechům. Jejím základem jsou desítky méně známých nebo úplně neznámých písní zapsaných v Plzni a okolí, natočené na dvou přiložených CD. Ti, kdo se chtějí dozvědět víc, se dočtou o jejich zpěvácích a sběratelích. Vše doplní výtvarná díla inspirovaná jednotlivými písničkami a animované videoklipy.

Linoryt2.png

Abychom Plzeňské písně v této podobě mohli vydat, potřebujeme vaši podporu. Nechceme jen získat peníze (i když bez nich to opravdu nepůjde), potřebujeme vědět, komu bude výsledná knížka sloužit, kdo o ni bude mít zájem.

CF8.jpg

Kdo jsme? Kapela tvořená většinou studenty (dnes už zdaleka nejen z Chrástu), kteří hrají s chutí a nadšením – protože jinak to nedává smysl. Máme rádi různé styly hudby, scházíme se ale nad folklorem. Někteří z nás s lidovou muzikou vyrostli, jiní ji postupně ochutnávají. Všechny nás ale baví, protože je jednoduchá a jde přímo k věci.

Rock'n'Wall.jpg

Co máme za sebou? Během posledních dvou let jsme prošli stovky většinou nevydaných zápisů lidových písní a vybrali z nich více než 50 nejzajímavějších. Získali jsme několik vynikajících aranží od osobností spojených s plzeňským folklorem, další písně jsme zaranžovali sami. Nacvičili a nahráli jsme přes dvě hodiny hudby. S prvními nahrávkami jsme oslovili výtvarníky z plzeňské Animanie, kteří použili naše písničky na svých kurzech a workshopech. Postupně vzniklo 16 dětských grafik a 4 animované videoklipy.

A jak to celé zní? Poslechněte sami:

Embed third party content

To protect your privacy, we do not automatically load third-party content without your consent.
Want to load content from the w.soundcloud.com website?

Snažili jsme se doplnit a rozšířit obvyklou představu o českém folkloru. Nebránili jsme se ani městským nebo kramářským písním, a zařadili jsme také několik skladeb plzeňských písničkářů, včetně Démy nebo Bédi Šedifky Röhricha. Jako první plzeňská kapela jsme natočili také několik německých písní v egerlandském dialektu. Mimo našeho klasického obsazení s klarinety, smyčci a flétnami jsme některé písně natočili také s kytarou a bicími. Jiné nahrávky si vyžádaly komornější obsazení nebo zpěv a capella.

CF1.jpg

Díky Plzeňským písním jsme potkali mnoho dobrých lidí. Mimo stálých členů souboru se na nahrávkách podílelo takřka 20 hostujících muzikantů a zpěváků. To bylo možné díky nadstandardnímu přístupu zvukaře a hudebního režiséra Pavla Broma ze studia exAvik. Další desítky lidí se setkaly nad grafikami a animovanými videoklipy díky našim přátelům z Animanie.

Budeme rádi, když se nad Plzeňskými písněmi potkáme i s vámi. Těšíme se na vaše vzkazy. Podpořte prosím naše úsilí a pomozte Plzeňským písním do světa.

Vaše

Lidová muzika z Chrástu

Více na: http://plzenskepisne.cz/

ReachedCZK 162,150(135%)

135%
CZK 120,000requested
245contributors
Contribute

Rewards

CZK 150Vstupenka na slavnostní koncert + placka

Plzeňské písně slavnostně představíme na velkých koncertech v Plzni, Chrástu (nebo Smědčicích) a v Praze. Přispěvatelé budou mít vyhrazená místa v předních řadách, na místě dostanou originální placku Lidové muziky z Chrástu a po koncertě sklenici sektu nebo domácí malinové šťávy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Dvě dosavadní CD podle vlastního výběru

Nabízíme možnost doplnit si diskografii Lidové muziky z Chrástu podle chuti o dříve vydaná CD Milostné (2010), Sulislavskej kostelíčku (2012) nebo vánoční Co jsem se letos natěšil (2014). Protože věříme, že peníze vybereme, pošleme vám cédéčka poštou okamžitě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Kniha Plzeňské písně s podpisy a věnováním

Pořiďte si připravovanou knížku Plzeňské písně s dvěma vloženými CD a DVD a mnoha ilustracemi. Dáte nám tím vědět, že o ni stojíte – my za to nabízíme výtisk s otištěnými jmény přispěvatelů, podpisy a věnováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Tři zatím vydaná CD Lidové muziky z Chrástu

Nemáte doma ještě žádné z vydaných CD Lidové muziky z Chrástu? Pořiďte si celý komplet! Protože věříme, že peníze vybereme, pošleme vám cédéčka poštou okamžitě – takže možná ještě před Vánoci.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750Dvě knihy Plzeňské písně + placka

Předplaťte si hned dvě knihy. Během roku od nás dostanete dárek nejen pro sebe, ale i pro někoho dalšího. Nám tím uděláte hned dvojnásobnou radost. Bez podobných příspěvků totiž knížku nevydáme. A když napíšete mail, i ty placky předáme dvě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Tři knihy Plzeňské písně + placka

Tisíc děleno třemi? To znamená jedna kniha hluboko pod skutečnými náklady – za 333 korun – a navrch za korunu originální placka Lidové muziky z Chrástu. Děkujeme!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Grafický list podle vlastního výběru

Grafiky inspirované vybranými nahrávkami Plzeňských písní vytvořili žáci výtvarného oboru ZUŠ Sokolovská pod pedagogickým vedením Martiny Voráčkové. Odměnou za váš příspěvek bude původní výtvarné dílo podle vlastního výběru. Grafiky si můžete prohlédnout na stránce: [URL="http://plzenskepisne.cz"]plzenskepisne.cz[/URL]

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Národopisná vycházka po stopách Plzeňských písní

Naše muzika je čistě amatérská, na konzervatoři v současné době studují jen dvě členky souboru. Díky tomu ovšem máme široký záběr – programování, geografii, biologii, teorii kultury, vzdělávání dospělých i angličtinu pro středoškoláky. Pokud tedy budete chtít, můžeme vám na míru naprogramovat vycházku po přírodních i kulturních zajímavostech Plzně, především jejích historických vesnic. And if you want, může být klidně v angličtině.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Soukromé vystoupení Lidové muziky z Chrástu

Nejsme líní. Hrajeme rádi a rádi přijedeme zahrát i vám!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable