i ty titul.jpg

Planetární stezka údolím Vltavy Technika

Stavte s námi model naší sluneční soustavy v měřítku 1 : 1000 000 000 mezi Bohnickým údolím a Máslovicemi.

Slavnostní otevření stezky 13. května!
4/19/2018

Slavnostní otevření stezky 13. května!

Po dlouhé zimě se počasí umoudřilo a my se mohli pustit do dokončení Planetární stezky. Už máme skoro hotovo. A proto bychom Vás rádi pozvali na slavnostní otevření naší naučné stezky, která vznikla i díky Vaší pomoci!

Dokončujeme poslední úpravy modelů objektů sluneční soustavy a jejich okolí.

A tak jako se klíčem otevírají řeky pro vodáky a tímto slavnostním aktem se začíná plavecká sezóna, i my uděláme symbolické otevření první sezóny naší kosmické naučné stezky. Dne 13. května v 11 hodin přijďte ke Slunci, tj. na cyklostezku na pravém břehu Vltavy na severním konci Prahy, viz mapa: https://mapy.cz/zakladni?x=14.4024128&y=50.1367502&z=15&source=base&id=2131219

Pokusíme se pro Vás připravit i malé překvapení pro pobavení, než se vydáte na meziplanetární cestu napříč celou nám známou sluneční soustavou. Ano, známou částí sluneční soustavy, neboť zatím nemáme jistotu, že se na jejím okraji neskrývají ještě další planety, které jednoho dne možná bude nutné přidat na stezku.

Tak zatím nezapomeňte na 13. května v 11 hodin!

Za všechny budovatele Planetární stezky Vás zve

Tomáš

 

 

A je to tu!
12/31/2017

A je to tu!

Všechny popisné cedulky jsou nalepeny - dvojitá oslava Nového roku!

Poslední den roku bylo +12°C a tak jsme vyrazili a nalepili popisné cedulky. Šlo to tak dobře, že se do setmění povedlo nalepit všechny. Tím je naše planetární stezka kompletní. Přejeme příjemnou procházku!

Na jaře zkrášlíme stezku barevným nátěrem a slavnostně otevřeme. Pokud naleznete chybu na cedulce, napište, opravíme, předem děkuji.

 

Doba ledová
12/20/2017

Doba ledová

Celou sluneční soustavu zachvátily hluboké mrazy a nepatrní kosmonauti s lopatami upadli do hibernace.

Rozpočet planetární stezky byl dočerpán na 0. (něco navíc jsem dorovnal já a další co se účastnili stavby) Závěrečná fáze umisťování planet byla o maličko složitější a udělali jsme jejich ukotvení o maličko pořádnější. Každý sloupek i s ukotvením váží +- 100 kg a těsněji stojící sloupky jsou podzemí spojené dohromady. V této chvíli se dokončovací práce přerušily z důvodu příchodu špatného počasí a mrazů. I tak nám letos počasí přálo a do konce listopadu se povedlo dokončit všechny modely planet a měsíců. Informační tabulky v mrazu nebo dešti nelze přilepit a ani dokončit barevné nátěry. Posledním pokusem bylo nabarvit model Slunce základní bílou barvou, jenže déšť natropil paseku. Hned jak se počasí zlepší, dokončíme stezku. Nejen fotky ze stavby, ale i cedulky připravené pro planety a měsíce najdete zde (sponzoři si mohou zkontrolovat své jména):

http://www.hvezdolet.cz/planetarnistezka.htm

Děkuji za podporu, přeji pěkné vánoční svátky, šťastný Nový rok, a po rozmrazení sluneční soustavy přeji pěknou meziplanetární procházku!

Až překvapivě mnoho lidí se ptá, kam mohou i nyní přispět na stezku. Ještě promýšlíme, jakou formou to lze udělat. Ale drobné sponzorské dary je možné poukázat na účet našeho sdružení Kosmo Klub, který se zavázal o stezku starat:

http://klub.kosmo.cz/finance

 

A je to tu!
11/20/2017

A je to tu!

Sluneční soustava zmenšená 1 : 1 000 000 000 je kompletní.

Přes víked nám přálo počasí a krtci. Proč krtci a proč mám krtečka rád víc než když jsem byl malý capart? Protože, kde jsou krtiny, tam není skála! Krtky jsme povýšili na geologický průzkumný předvoj, který neomylně ukazoval, kde je správné místo na kopání. Díky tomu šla práce rychle od ruky, i když jsme museli kopat i na místě, kde krtiny nebyly, a také jsme tam skutečně narazili na Vltavskou skálu. Velké balvany se dařilo vykopávat a rozbíjet mým speciálně na tuto práci vyrobeným "planetárním drtičem", který se stal skoro členem naší skupiny borců (ti, co práci nevzdávali a hlava nehlava kopali). Orcus, Pluto, Charon, Haumea, Quaoar, Makemake, Eris a Sedna jsou na místě!

Pokud by Vám GPS u některých Plutoidů (trpasličích planet okolo a za drahou Pluta) ukazoval trochu odlišné vzdálenosti než jsou uvedeny v astronomických katalozích, mějte na paměti, že jejich dráhy jsou jednak značné protáhlé elipsy (Pluto i Orcus se dokonce občas dostávají i blíže Slunci než je planeta Neptun), a za druhé jsme neměli vždy možnost je umístit přesně do "správného" místa. (A u Sedny platí místo objevu, neboť přes 70 km velká poloosa není v lidských silách na jednodenní výlet. Navíc, než se Sedna vzdálí od Slunce, aby její současné umístění bylo "chybné", bude ještě trvat několik století.) Celkově ale vzdálenosti všech planet i trpasličích odpovídají poměrně přesně skutečnosti.

Celkem 13 km krásné procházky. A na ní celkem 34 objektů Sluneční soustavy: hvězda Slunce, kometa, 8 planet, 8 trpasličích planet a 16 velkých měsíců.

Slavnostní otevření ponecháme na jaro, protože naplánovat počasí nelze a sněhová vánice může přijít ze dne na den. Informační tabulky doděláme přibližně do konce listopadu. Takže pokud se počasí vydaří, neváhejte a projděte se meziplanetárním prostorem.

Děkujeme za Vaší podporu, bez které by toto dílo nevzniklo!

Další podrobnosti časem najdete na vznikajících stránkách o Planetární stezce, jak na: http://www.kosmo.cz/, tak i samozřejmě na: http://www.hvezdolet.cz/planetarnistezka.htm

 

4,5 kilometru sluneční soustavy
11/16/2017

4,5 kilometru sluneční soustavy

Neptun i Triton jsou na svém místě.

Včera si své místo ve sluneční soustavě našla planeta Neptun i s měsícem Tritonem. Sluneční soustava se tím rozrostla na 4,498 km. Což je už pěkná procházka, zvláště v případě i zpáteční pěší cesty. Neptunem se také uzavírá "planetární" část sluneční soustavy. Nyní bude pokračovat tělesy zvanými "Plutoidy", tělesy s velmi protáhlými drahami a rozměry trpasličích planet.

Prozatím ještě řešíme stavební práce a informační tabulky tím pádem musí ještě chviličku počkat.

3 kilometry sluneční soustavy
11/14/2017

3 kilometry sluneční soustavy

Sluneční soustava se rozrostla o Jupiter, Saturn a Uran a jejich velké měsíce.

Celkem již je na stezce k vidění 24 objektů ze 34. A vzdálenost, kterou můžete zažít na vlastní nohy, se roztáhla ze 414 metrů na 2871 metrů. Břeh Vltavy je opravdu tuhý a plný kamenů. U Slunce jsme nějakým záhadným způsobem do hloubky 80 cm nenarazili na nic, kromě měkké zeminy, až pak se objevily menší kamínky. Nyní si razíme s železnou pravidelností cestu do hlubin skrze balvany. Zemní vrtáky, ruční i strojní, se zde použít nedají. Snad jen počasí je zatím přijatelné. Držte nám ještě chvilku palce, děkujeme.

 

Sluneční soustava roste
10/25/2017

Sluneční soustava roste

Již první Slunci blízké planety lze spatřit na vlastní oči.

Podařilo se nám zakopat do země první planety, až do trpasličí planetky Ceres. Stále ale počítejte s pracovním vzhledem stezky, Slunce bez nátěru, sloupky bez podrobných informačních tabulek. Ale vlastní objekty jsou na místě a nedočkavci se mohou projít mezi vnitřními planetami Sluneční soustavy. Další planety budou následovat tak rychle, jak nám počasí a síly dovolí.

Příprava planet
10/24/2017

Příprava planet

Před umístěním planet bylo třeba dodělat pár věcí.

V letním čase se lidé rozprchli na dovolené a na vědecké konference, a práce šla pomaleji, ale nezastavila se.

Bujný porost ztěžoval práci a výkonná motorová pila v rukách šikovného dobrovolníka měla co dělat.

Trošku pozlobily obří planety. Soustružníci buď přišli na to, že mají malý stroj, nebo že to bude dražší, nebo že je to moc práce. Ale nakonec díky nadšencům do kosmonautiky byly vyrobeny rychle a levně! Ani svařování nebylo úplně snadné, zvláště Saturnovy prstence bylo třeba krotit jako divoké hady.

Dále již došlo na zalití sloupků betonem, pro jejich zvýšenou pevnost. Váha poněkud vzrostla, ale to nevadí, ba naopak doufejme, že snadněji odolají povodním i lidem.

A přišla doba hloubení děr pro planety........................

Nova jménem Slunce
6/28/2017

Nova jménem Slunce

Výbuch novy odvál mračna a nové slunce se ukázalo ve své holé podobě.

Zatím hrubou podobu modelu Slunce bez nátěru již můžete vidět na stezce u Vltavy. Překvapivě ještě na dotek těleso koule sálalo teplo uvolněné při chemické reakci v tuhnoucím betonu. Změřený průměr modelu Slunce (pásmem přes rovník) je 1393 mm, přesně by mělo být 1392 mm (chyba 1 mm, čili 0,07%).

Slunce nabalilo poslední protohmotu
6/16/2017

Slunce nabalilo poslední protohmotu

Nyní čekáme na zážeh jaderných reakcí v jádře Slunce, které odvane zbytek protomlhoviny, co zatím halí novou hvězdu, naší novu.

14. 6. ve 23 hodin byla naplněna forma až po okraj betonem. Forma nařezána, zfrézována, přešmirglována, slepena a zahlazena. 3 tuny betonu přivezeno, rozmícháno, nalito do formy a teď tuhne a tuhne. Držte nám palce, ať je z toho nakonec skutečně koule 1:miliardě jako ta na obloze za slunečného dne.

1/2 Slunce
6/6/2017

1/2 Slunce

Včera okolo 23 hodiny jsme překonali sluneční rovník!

Na rovníku se konal obvyklý rituál, všichni jsme se ošplouchli betonem. Pravda, nechtěně, ale zato jsme dostáli mořeplaveckým zvykům při překročení rovníku, vlastně slunoplaveckým.

1/3 Slunce
6/5/2017

1/3 Slunce

Už na svém místě spočívá 1/3 hmoty Slunce! A rychlost nabalování hmoty se zrychluje.

Měření, řezání, frézování, broušení a lepení formy, armatura a nakonec lití betonu.

Mezihvězdné mrazy povolily a stavba sluneční soustavy začala!
3/28/2017

Mezihvězdné mrazy povolily a stavba sluneční soustavy začala!

Na počátku sluneční soustavy byly nožičky, na kterých stojí Slunce. (každý přece ví, že Zemi nesou 4 želvy a Slunce nese 5 ocelových nožiček, že) :-)

Podstava Slunce je hotová a zakopaná do země.

Dva nejodvážnější stavitelé se vydali do temné protoplanetární mlhoviny a hlava nehlava měřili, řezali, vrtali, kopali a kopali. Vše se dovršilo za přispění třetího borce v krásný nedělní den, kdy se časoprostorová podpěra Slunce pevně zachytila do časoprostoru. :-)

Nyní probíhá příprava formy na odlití betonového modelu Slunce. Vršek podpěrných sloupků bude zalit do Slunce a tím pevně a nerozebíratelně spočine model na doširoka rozkročených podpěrách zakopaných skoro metr do země, aby byla zaručena dlouhodobá stabilita. Planety se souběžně s tím vyrábí. Jde to pomalu, ale my jsme vytrvalí.

Sluneční soustavě zdar!

Děkujeme - práce začíná!
11/5/2016

Děkujeme - práce začíná!

Děkujeme Vám všem, kteří jste jakkoliv přispěli k tomu, že kampaň za stezku byla naprosto úspěšná. Vaši část práce jste odvedli dokonale! Teď je řada na nás, abychom stezku realizovali.

Díky Vaší vytrvalosti máme dost prostředků na stezku "v plné sestavě". Planety, velké měsíce a planetky a nakonec i symbolická kometa teď čekají na naši práci.

Plánem je přes podzim a zimu nejen rozeslat slíbené odměny, ale hlavně přetavit protoplanetární hmotu ve výrobu planet a na jaře stezku umístit do krajiny. 

Budeme se snažit, ať to i teď půjde stejně dobře, jako dosud.

A jako malý bonus pro ty, kdo ještě neviděli: Reportáž TV Barrandov

Kometa bude!
10/20/2016

Kometa bude!

Našli jsme způsob umístění komety na stezku!

Středeční náhodné setkání v autobuse s Tomášem Petráskem (jeden ze spoluautorů) mělo mimořádně plodný výsledek, navrhnul vytvořit kometu na asfalt cyklostezky! On totiž objekt komety by byl v měřítku 1:miliardě velký pouze 0,01 milimetru, a naopak plynný ohon komety by byl velký až 100 metrů! Takový model nezvládneme ani vyrobit, ani umístit na cyklostezku. Ale barvou naznačit plynný ohon komety na asfalt je možné.

A dnes se podařilo získat souhlas správců cyklostezky, i touto cestou znovu děkujeme za vstřícnost od Povodí Vltavy a správců cyklostezky pro Prahu i Střední Čechy. A děkujeme samozřejmě za Vaše příspěvky!

 

168% - už vymýšlíme co ještě vylepšit!
10/17/2016

168% - už vymýšlíme co ještě vylepšit!

Děkujeme za Vaše příspěvky! Rádi bychom díky Vaší štědrosti rádi planetární stezku rozšířili o nějaké další zajímavé maličkosti.

Zatmění Slunce planetou Saturn Vám nemůžeme přinést tak, jak by bylo vidět opravdu, škoda. Ale přesto se budete moci sami podívat od měsíců přes planety na Slunce, a uvidíte alespoň jak by se takové zatmění lišilo od pozemského, kde poměr velikosti Měsíce a Slunce na obloze je téměř 1:1.

 

Co zlepšit, co přidat? Zvažujeme co nám smlouva s Povodím Vltavy a domluva se správci cyklostezky umožňuje. Použití lepších materiálů a lepšího zpracování modelů je již hotová věc. Dál jsou více a ještě více odvážné nápady. Ale možná bychom se mohli obrátit na Vás a poprosit o Vaše nápady? Do komentářů se jich vejde hodně a každý určitě přečteme a zvážíme!

Děkujeme!

 

A můžete být ještě sponzory 1/2 DIONE a 10/12 SLUNCE. :-)

 

151% Děkujeme! Máme téměř všechny měsíce!
10/10/2016

151% Děkujeme! Máme téměř všechny měsíce!

Z měsíců zbývají už jen: 1/2 DIONE, 1/2 RHEA, UMBRIEL, CALLISTO a samozřejmě ještě zbývá 11/12 SLUNCE. Všechna tělesa jsou něčím výjimečná.

Callisto má nejen ledový povrch s velkou zásobou vody, ale také je dostatečně daleko od Jupitera a jeho nebezpečného záření. Proto se právě o Callisto nejčastěji mluví jako o cíli pilotované výpravy nebo dokonce místa pro stálou základnu.

Dione má kromě kráterů i rozsáhlé oblasti puklin a prasklin, které zase svědčí o nedávné tektonické činnosti měsíce.

Rhea má asi pro pozemšťany největší překvapení v podobě kyslíkové atmosféry, sice příliš řídké na dýchání, ale kyslík to je.

Umbriel má velmi tmavý povrch na kterém je dosud záhadný lesklý prstencový útvar, a jako všechny od Slunce vzdálené měsíce je patrně z velké části složen z vodního ledu.

 

125% : Jsme v polovině kampaně a píše se o nás!
10/3/2016

125% : Jsme v polovině kampaně a píše se o nás!

Díky vám máme jistotu, že se stezka stavět bude, ale kampaň ještě stále běží a přitahuje pozornost.

O chystané planetární stezce se teď můžete dočíst na Nedd.cz v článku Julie Novákové Chcete si udělat meziplanetární procházku? Již brzy to půjde hned za Prahou a na blogu Vzdálené světy v článku Tomáše Petráska Planetární stezka údolím Vltavy. Radost nám udělaly také Libčické křižovatky článkem Marka Coufala: Kde hledat v budoucnu Libčice?

Právě v tuhle chvíli takovou popularitu potřebujeme.

 První meta je totiž daleko za námi, ale ta druhá nás stále ještě čeká.

Ano, je to tak. V polovině kampaně máme vybráno 125%, nicméně do úplného zadotování všech těles včetně měsíců a Slunce nám ještě hodně chybí. Základní cílovou částku jsme volili jako náklady na vybudování obyčejné planetární stezky. Celkové náklady včetně všech měsíců by ale dělaly 112 000 kč

Pokud vás zajímá, co na těch "pár kuličkách" stojí tolik peněz, tak smutnou pravdou je že celá planetární stezka musí být "wasserdicht, bombenfest und idiotensiche", tedy "vodě odolná, bombou nerozbitná a před blbcem ochráněná.

Planetární stezka musí vydržet nejen rozmary počasí, ale i řeky a lidí. Vzhledem k událostem nedávných let nás trochu děsila představa Slunce - betonové koule poskakující za povodně korytem Vltavy a potápějící lodičky záchranářů. Proto bude naše Slunce nejen betonové, ale také ukotvené k zemi.

Slunce také v sobě nesmí mít dutiny, do kterých by mohla vniknout voda - led dokáže roztrhat i beton.

Planety včetně sloupků budou z nejtrvanlivějšího nám dosažitelného kovu, který má zároveň velmi nízkou atraktivitu pro sběrače - z nerezu.

Nejmenší životnost předpovídáme tabulkám. Jejich barevnost a nehořlavost zaručit nedokážeme. Proto jsou navrženy tak, aby se daly velmi rychle opravovat a vyměňovat. Této vlastnosti chceme využít také pro aktualizace.

 

108% : Sluneční soustava se rodí!
9/28/2016

108% : Sluneční soustava se rodí!

Planetární stezka je úspěšná, děkujeme vám! Projekt tím však zdaleka nekončí.

Jako startéři i sympatizanti jste odvedli skvělou práci. Teď už můžeme říci:

STEZKA BUDE!

Přidali jsme na oslavu do projektu jednu speciální "suvenýrovou" odměnu.

Stále vás však potřebujeme, abychom dotvořili stezku v "plné sestavě" měsíců. Ostatně - je tu ještě dost krásných nezadaných těles:

Tethys, Dione, 1/2 Rhey, 1/2 Iapeta, Ariel, Umbriel, 1/2 Titanie, Oberon, Triton, 1/2 Měsíce, 1/2 Io, Ganymed, Callisto, 1/2 Merkuru, 1/2 Neptunu a samozřejmě celé Slunce.

Neztrácejme elán a nezapomínejme sdílet, máme v rukávu (nebo spíš v hlavě) ještě pár dalších vylepšení stezky:)

Bonus:

O planetární stezku se začínají se zajímat i média - malá reportáž na TV Barrandov bude odvysílána o víkendu (a následně bude v online archivu). 

Hlavní slovo měl Tomáš Kocourek, autor projektu.rep1.jpg

Roli Kosmo Klubu krátce okomentoval jeho předseda Jaroslav Kousal.rep2.jpg

A dokonce i slečna moderátorka byla připravena zcela tématicky a stylově! :)tet.jpg

(úvodní obrázek: NASA/JPL-Caltech)

Uložit

Uložit

ReachedCZK 128,400(178%)

178%
CZK 72,000requested
108contributors
Contribute

project authorTomáš Kocourek

Rewards

CZK 100Protoplanetární hmota

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Patří ti upomínkový certifikát. Za Tvé peníze bude nakoupeno 1 991 768 970 420 363 286 804 317 786 kg protoplanetární hmoty (tj. 0,1% Sluneční soustavy).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Protoplanetární hmota

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Patří ti upomínkový certifikát a placka Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 3 983 537 940 840 726 573 608 635 572 kg protoplanetární hmoty (tj. 0,2% Sluneční soustavy).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Protoplanetární hmota + povídka

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Patří ti upomínkový certifikát a placka Budovatel sluneční soustavy. Zároveň získáš elektronickou verzi sci-fi povídky Symfonie prachu a ledu od [URL="https://www.julienovakova.com/cs/"]Julie Novákové[/URL] o expedici na trpasličí planetu Sedna. Za Tvé peníze bude nakoupeno 6 971 191 396 471 271 503 815 112 250 kg protoplanetární hmoty (tj. 0,35% Sluneční soustavy).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Protoplanetární hmota + Ztracený Měsíc

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Patří ti upomínkový certifikát a [URL="http://www.databazeknih.cz/knihy/ztraceny-mesic-3070"]kniha Ztracený Měsíc[/URL] a placka Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 9 958 844 852 101 816 434 021 588 930 kg protoplanetární hmoty (tj. 0,5% Sluneční soustavy).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Tričko - Budovatel Sluneční soustavy

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Patří ti upomínkový certifikát, tričko - Budovatel Sluneční soustavy a placka Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 13 942 382 792 942 543 007 630 224 502 kg protoplanetární hmoty (tj. 0,7% Sluneční soustavy). (barva trička: černá, tmavomodrá)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Tričko - Sluneční soustava: stavba povolena

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Patří ti upomínkový certifikát, tričko - Sluneční soustava: stavba povolena a placka Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 13 942 382 792 942 543 007 630 224 502 kg protoplanetární hmoty (tj. 0,7% Sluneční soustavy). (barva trička: černá, tmavomodrá)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor trpasličí planety CERES - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce trpasličí planety CERES - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 475 000 000 000 000 000 000 kg hmoty trpasličí planetky Ceres.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor trpasličí planety ORCUS - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce trpasličí planety ORCUS - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 375 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Orcusu.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor trpasličí planety PLUTO - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce trpasličí planety PLUTO - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 6 525 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Pluta.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor trpasličí planety HAUMEA - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce trpasličí planety HAUMEA - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 2 003 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Haumey.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor trpasličí planety QUAOAR - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce trpasličí planety QUAOAR - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 700 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Quaoaru.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor trpasličí planety MAKEMAKE - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce trpasličí planety MAKEMAKE - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 2 200 000 000 000 000 000 000 kg hmoty planetky Makemake.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor trpasličí planety ERIS - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce trpasličí planety ERIS - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 8 350 000 000 000 000 000 000 kg hmoty planetky Eris.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor trpasličí planety SEDNA - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce trpasličí planety SEDNA - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 1 950 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Sedny.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor Saturnova měsíce TETHYS - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce TETHYS - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 620 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Tethys.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor Saturnova měsíce DIONE - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce DIONE - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 1 100 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Dione.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor Saturnova měsíce RHEA - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce RHEA - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 2 300 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Rhei.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor Saturnova měsíce IAPETUS - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce IAPETUS - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 2 000 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Iapetusu.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor Uranova měsíce ARIEL - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce ARIEL - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 1 350 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Arielu.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor Uranova měsíce UMBRIEL - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce UMBRIEL - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 1 172 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Umbrielu.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor Uranova měsíce TITANIA - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce TITANIA - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 3 527 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Titanie.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor Uranova měsíce OBERON - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce OBERON - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 3 014 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Oberonu.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor Neptunova měsíce TRITON - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce TRITON - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 21 400 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Tritonu.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzor Plutova měsíce CHARON - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce CHARON - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 1 586 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Charonu.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,000Hmota plná suvenýrů

Přispěls k budování Sluneční soustavy a pořádně jsi to roztočil! Patří ti upomínkový certifikát, placka Budovatel sluneční soustavy, elektronická verzi sci-fi povídky Symfonie prachu a ledu, kniha Ztracený Měsíc a tričko ("Sluneční soustava: stavba povolena" nebo "Budovatel Sluneční soustavy"). Za Tvé peníze bude nakoupeno 19 917 689 704 203 632 868 043 177 860 kg protoplanetární hmoty (tj. 1,0% Sluneční soustavy).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,700Sponzor pozemského MĚSÍCE - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce MĚSÍCE - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 73 490 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Měsíce.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,700Sponzor Jupiterova měsíce IO - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce IO - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 89 000 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Io.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,700Sponzor Jupiterova měsíce EUROPA - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce EUROPA - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 48 000 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Europy.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,700Sponzor Jupiterova měsíce GANYMED - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce GANYMED - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 148 000 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Ganymedu.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,700Sponzor Jupiterova měsíce CALLISTO - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce CALLISTO - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 108 000 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Callisto.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,700Sponzor Saturnova měsíce TITAN - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce měsíce TITAN - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem tohoto měsíce, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 135 000 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Titanu.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,800Sponzor planety MERKUR - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce planety MERKUR - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 165 100 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Merkuru.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 2,000Sponzor planety URAN - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce planety URAN - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 43 416 000 000 000 000 000 000 000 kg protoplanetární hmoty.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 2,000Sponzor planety NEPTUN - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce planety NEPTUN - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 51 215 000 000 000 000 000 000 000 kg protoplanetární hmoty.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 2,000Sponzor planety VENUŠE - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce planety VENUŠE - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 2 434 250 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Venuše.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 2,000Sponzor planety ZEMĚ - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce planety ZEMĚ - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 2 986 800 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Země.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 2,000Sponzor planety MARS - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce planety MARS - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 320 925 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Marsu.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 2,500Sponzor planety JUPITER - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce planety JUPITER - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 949 500 000 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Jupitera.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 2,500Sponzor planety SATURN - podíl 1/2

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce planety SATURN - podíl 1/2 (pokud chcete být výhradním sponzorem této planetky, objednejte 2 podíly) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 284 230 000 000 000 000 000 000 000 kg protoplanetární hmoty.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 2,500Sponzor SLUNCE - podíl 1/12

Přispěls k budování Sluneční soustavy! Tvé jméno bude umístěno na informační tabulce SLUNCE - podíl 1/12 (pokud chcete být výhradním sponzorem Slunce, napište nám na: hvezdolet.cz@email.cz, nebo objednejte všech 12 podílů) a poštou dostaneš upomínkový certifikát a placku Budovatel sluneční soustavy. Za Tvé peníze bude nakoupeno 663 033 000 000 000 000 000 000 000 000 kg hmoty Slunce. Počet dostupných odměn: 12/12

Number of available rewards: 9/12

Reward unavailable