small-cards 3.png

PEXESO s hovnama Hry & Apps

Ano! Přesně tak! Připravujeme pro Vás PEXESO s hovnama. Nehledejte za tím žádné metafory nebo dvojsmysly. Je to prostě a jednoduše PEXESO s hovnama!

small-cards 3.png

ReachedCZK 75,342(100%)

100%
CZK 75,000requested
121contributors
ContributeRewards

 Píše se rok 2015 a nemožné se stalo skutečností. Parta skvělých lidí pomohla zažehnout nevídaný a originální projekt v historii karetních her.

PEXESO S HOVNAMA ŽIJE!!

 Byl to krutý boj a s úsměvem na tváři je nám ctí oznámit, že jedna z nejšílenějších českých crowdfundingových kampaní je u zdárného konce. Cesta to byla spletitá a my Vám všem tímto chceme poděkovat - všem startérům, přátelům, fanouškům - za nevídanou podporu.

 Ještě nás čeká dlouhá cesta. PEXESO doručit pod stromeček a poté dotáhnout aplikaci. Chystáme pro Vás ještě jedno malé překvapení. Takže se je na co těšit.

 Děkujeme, že jste byli s námi. Libor Popovič a Michal Zachariáš.

 PS: Sledujte nás na FB a na našem webu. Budeme se s Vámi dělit o novinky, informace a náhledy nových vizuálu a screenshotu.

 

WINER PEXESO.png

 

hr.png

 

 

Každý z Vás asi už někdy hrál PEXESO. Ale takové, jaké jsme pro Vás připravili my, jste stoprocentně ještě nehráli. To naše totiž není úplně obvyklé. Někdo by ho dokonce mohl považovat za nevkusné, dokonce až nechutné. A přitom jde jen a jen o PEXESO. O PEXESO s hovnama!

“Můžete to prosím Vás zopakovat? Já Vám totiž rozuměl, že to PEXESO je s hovnama!” [nervózní smích]

Rozuměl jste správně! Máme pro Vás opravdu PEXESO s hovnama!

Ale nebojte se. Nejedná se o žádnou fekální zrůdnost, kterou si užijí jen lidé se specifickou mentální poruchou. Všechna hovna jsou stylizována především tak, aby pobavila. I když se přiznáme, že některá se nám tak trochu vymkla kontrole - ehm - chlupáč.

Dost bylo řečí. Jak se říká, obrázek vydá za tisíc slov. A u PEXESA to platí dvojnásob. Koukněte na prvních 9 z celkových 32 kartiček. 

3x3 cards.png

Zleva doprava, shora dolů: kadikyblík, šlápota, fénix (hoří hovno?), škrábavec, pálivec, vegetarián, smraďoch, dětské, krizové.

 

“Dobrá. Děláte PEXESO s hovnama. Co dostanu, pokud vás v téhle šílenosti podpořím?”

overview-1.jpg

overview-2.jpg

overview-3.jpg

overview-5.jpg

overview-4.jpg

encyklopedie 2.png

[Klikněte na libovolný obrázek a otevřete galerii]

 • 64 hracích kartiček
  • dvě stejné sady po 32 kartičkách - každé hovno je v balíčku dvakrát - ono je to PEXESO, takže je to asi jasné, ale jistota je jistota (viz foto A)
  • každá kartička je velká 5×5 centimetrů
  • kvalitní plnobarevný oboustranný tisk
  • papír je dvakrát natíraný karton s gramáží 300 g/m2
  • matná oboustranná laminace - zušlechtění kartičky, aby vydržela opakované ohmatávání a případné poprskání při smíchu
  • parciální UV lak na rubové straně - přeloženo do češtiny - hustodémonskykrutopřísný lesklý 3D efekt (viz foto B)
 • Přístup k online pravidlům a Encyklopedii hoven, kde se o exkrementech dozvíte úplně všechno (ukázka z Encyklopedie na foto D).
 • Sleva 10% na další nákup v našem eshopu.
 • Stylová papírová krabička, do které se schová všech 64 kartiček a která se s přehledem vejde do kapsy kalhot - 10×5×1,5 cm (viz foto C).
 • Exkluzivní přístup do beta verze elektronické podoby našeho PEXESA pro mobilní zařízení (iOS, Android a Windows Phone). Platí pro startéry, kteří přispějí 99,- a více. (viz kapitola "Papír je přežitek!")

hr.png

Jakmile přispějete částkou 99,- a více, budete za odměnu uvedeni (jméno nebo přezdívka) na kartičce cti, která bude
V KAŽDÉ VYROBENÉ KRABIČCE!

(nebojte se - kdo nechce, tak nemusí)

Při posílání odměny stačí uvést Váš email. Na konci kampaně pak všem naším Startérům pošleme email, zda chtějí být na kartičce cti a jaké jméno/přezdívku na ni chtějí uvést.

hr.png

 

   

K čemu mi bude PEXESO s hovnama? Je to přece hra pro děti. Tohle nemůžu s dětma hrát!”

To máte pravdu. Pro děti naše PEXESO rozhodně moc vhodné není. Je to ale naprosto ideální dárek pro chlapy (možná i dámy?) se smyslem pro humor. Znáte někoho, komu se blíží narozeniny, svátek nebo výročí? Bude se nějaký Váš kamarád nebo kamarádka loučit se svobodou? Marně sháníte vánoční dárek pro svého přítele/přítelkyni/manžela/manželku/švagra/švagrovou/náhodnou známost? No, napadá Vás něco originálnějšího a vtipnějšího než PEXESO S HOVNAMA?! (pozn. řečnická otázka (pozn. k pozn. pokud ano, ozvěte se, určitě se nějak domluvíme)).

A můžete přece taky udělat radost sami sobě a jako první ukázat tuhle novinku svým kamarádům u piva, na párty nebo třeba na Silvestra! Jen si to představte:

 • Vy: “Chlapi, přinesl jsem PEXESO!”
 • Chlapi: “Ty jsi přinesl do hospody PEXESO? Tobě už snad vážně hrabe! Co přineseš příště? Člověče, nezlob se!?”
 • Vy: “Jen počkejte, až uvidíte, s čím to PEXESO je!”
 • Chapi: [užaslé mlčení aneb němý úžas]

keep-calm-and-play-pexeso-small.png

 

“Papír je přežitek! Kdybyste to měli jako aplikaci pro tablet a mobil, tak neváhám!”

I na to jsme mysleli a připravujeme digitální verzi pro odpůrce papíru a milovníky elektroniky. Hra obsahuje všech 32 kartiček, tak jako papírová verze.

Podporujeme všechny hlavní platformy - iOS, Android a Windows Phone. (Ano, hlavní - žádný flamewar okolo Blackberry a Symbianu prosím :))

Pomozte nám hru otestovat i na vašich zařízeních. Jakýkoliv příspěvek od 99,- výše vám zajistí exkluzivní přístup do beta verze a kopii plné hry hned jak vyjde!

A teď už se mrkněte na artworky:

art1.jpg

art3.jpg

art2.jpg

Malá ukázka herní mechaniky z naší NAPROSTO PRVNÍ PROTOTYPOVÉ ALFA-VERZE. Neplést si s finální podobou hry :)

mechanics.gif

     

“Na co konkrétně ty peníze potřebujete?”

Papírové PEXESO

Nic si nechceme nechávat pro sebe a vše chceme okamžitě investovat do výroby. Abychom dosáhli rozumné ceny za jeden kus, musíme jich naráz nechat vyrobit větší množství.

Znáte to - když si necháte vyrobit 50 vizitek, bude Vás stát jedna 10 korun. Když si jich necháte vyrobit 1000, bude Vás stát každá jen 1 korunu. To samé platí pro výrobu PEXESA. K tomu ale samozřejmě potřebujeme - s Vaší pomocí - získat základní kapitál.

Elektronická podoba hry

Nezapomínejte také na to, že s každým přispěním dostáváte vlastně produkty dva - papírové PEXESO a elektronickou podobu hry! Vývoj takové hry taky něco stojí. Do aplikace je nutné dodat hudbu a 3D modely - tohle sami bohužel neumíme. Jsme oba velcí puntičkáři a jen tak s něčím se nesmíříme!
  

"Můžete mi shrnout, co teda všechno dostanu?"

Jasně, udělali jsme pro Vás vizuální pomůcku, která jasně ukáže, co je náš produkt a co dostanete. Pro zvětšení na obrázek klikněte.

FAQ-small.jpg

   

A ještě důkaz, že hovna sluší i ženám :)

women6.jpg

women7.jpg

     

“Koho napadne vyrobit PEXESO s hovnama? Kdo jste?xichty-text.jpg

Jsme dva kamarádi, kteří už se znají skoro desetiletí - Libor Popovič a Michal Zachariáš. Libor je výtvarnou duší projektu a profesně se kreslením zabývá už více jak 14 let. Má zkušenosti s prací pro herní studia, grafické společnosti i nadnárodní organizace. Michal je “ajťák” na plný úvazek, který vystudoval Fakultu Informačních Technologií v Brně a dokonce se snaží o doktorát. Společně jsme již stáli za řadou úspěšných projektů - například naše hra Firefighters: Whatever it takes! reprezentovala Českou republiku na mezinárodní soutěži Imagine Cup a umístila se jako třetí na světě.

Oba jsme vždy měli velký smysl pro humor a slabost pro herní design. Rádi děláme hry, když se nám chce a když na to máme čas (kterého je stále méně a méně… ach jo). No a teď se nám zachtělo udělat tak trošku něco jiného - pořád hru, ale možná i něco jako malý sociální test :)

Přemýšleli jsme nad tím, co vytvořit, abychom zaujali - něco jednoduchého, ale zároveň i něco, co vzbudí zájem a zvědavost.

Nejoriginálnější skloubení těchto kritérií, jaké nás napadlo, bylo PEXESO s hovnama. Chceme lidi (ne... LIDSTVO!) potěšit precizním lehce avantgardním, ale stále humorně pojatým dárkem.

   

Často Kladené Otázky (ČKO, anglicky též FAQ)

Kdy to budete mít hotové? Stihnu někoho obdarovat na Vánoce?
Rozhodně ano! Rozesílání odměn pro Startéry plánujeme na listopad. Do Vánoc Vám tedy bude zbývat ještě spousta času PEXESO pěkně zabalit pod stromeček :)

Budete odměny posílat i na Slovensko?
Ano. Co bychom to byli za skety, kdybychom to našim bratrům odepřeli!

Je v odměně zahrnuto i poštovné?
Ano, v každé odměně je zahrnuto poštovné do České nebo Slovenské republiky.

Proč potřebujete 75 tisíc na PEXESO?
Bylo i pár otázek, proč proboha potřebujeme tolik peněz na “blbé” PEXESO. Vypíchneme zde pár bodů:

 • Čím vyšší náklad (= počet kusů, které necháme vyrobit naráz), tím levnější jeden kus PEXESA a tedy lepší koncová cena pro zákazníka. To ale znamená, že potřebujeme vyšší základní kapitál.

 • Kvalitní materiály. Ano, mohli jsme doma vytisknout 64 kartiček na pár tvrdých A4, poslat Vám je a nechat Vás si je rozstříhat. Ale opravdu byste chtěli něco takového někomu darovat? Vsadili jsme na kvalitu. Kvalitní papír, kvalitní tisk a kvalitní povrchová úprava, aby nebyly kartičky hned poohýbané a zapatlané.

 • S přispěním dostáváte DVA produkty - papírové PEXESO a jeho elektronickou verzi. Kdo někdy vyvíjel kvalitní počítačovou hru, mi dá jistě zapravdu, že to není záležitost, kterou jde zmáknout za pár stovek. Jsme 2D grafik a programátor a to znamená, že hudbu a 3D modely musíme nechat vyrobit.

 • Rád bych zde zdůraznil, že za naši práci nedostaneme ani korunu a VŠE jde hned do výroby. Nepoletíme za to na Bahamy, nekoupíme si za to rohlíky… Pomáháte nám přivést k životu projekt, který by bez Vás neměl šanci!

   

"Disclaimer" nakonec

Všechno, co tady vidíte, děláme ze srandy a pro srandu. Nechceme nikoho urazit nebo znechutit. Design a úprava karet a krabičky se může u finálního produktu ještě změnit. Ale vždy jen k lepšímu :) Pokud k takovým změnám dojde, dozvíte se o nich buď tady na Startovači, na našich webovkách nebo na našem Facebooku!

ReachedCZK 75,342(100%)

100%
CZK 75,000requested
121contributors
Contribute

project authorPEXESO s hovnama

Rewards

CZK 99Nehynoucí vděk

Děkujeme! Tato odměna Vám zajistí přístup k beta verzi (a později i plné verzi) mobilní verze PEXESA. Taky dostanete osobní poděkování od tvůrců a pohlednici s hovnem! Vaše jméno nebo přezdívka bude uvedena na kartičce cti v KAŽDÉM VYROBENÉM BALENÍ!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 299Chci to mít první (1 balení)

Hned jak bude PEXESO připraveno, dostanete 1 balení. Buďte první, kdo PEXESO daruje nebo předvede kamarádům. Tato odměna zahrnuje také vše z odměny "Nehynoucí vděk" + hra v elektronické podobě zadarmo.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 549Chci i pro kamaráda (2 balení)

Chcete PEXESO darovat, ale taky si chcete jedno nechat? Tak to je tahle odměna přímo pro Vás. Dostanete 2 balení. Tato odměna zahrnuje také vše z odměny "Nehynoucí vděk" + 2x hra v elektronické podobě zadarmo.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,199Pro celou partu (5 balení)

Napadá Vás hned několik lidi, kterým by se naše PEXESO líbilo? Máte možnost jich koupit rovnou 5 za velmi výhodnou cenu. Tato odměna zahrnuje také vše z odměny "Nehynoucí vděk" + 5x hra v elektronické podobě zadarmo.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,499Vlastní hovno

Máte nápad na vlastní hovno? Chcete být navždy zvěčněn na kartičce a v Encyklopedii hoven, jako jeho autor? Pak hurá do toho - náš grafik vytvoří podle Vašeho nápadu unikátní hovno, které se objeví ve finální sadě. Vaše hovno tak uvidí každý! Samozřejmostí je, že jedno balení + elektronickou podobu hry dostanete zadarmo.

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 10,499Pro malý obchod (50 balení)

Chcete prodávat naše PEXESO ve svém obchodě? Chcete být první, kdo bude mít toto zboží? Tak šup, už na Vás čeká 50 balení.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 17,999Pro velký obchod (100 balení)

50 balení je málo? Raději byste brali 100 za ještě lepší cenu? Tak tady máte.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 24,999Reklama na Vaše služby v každé krabičce

Do každé krabičky s naším PEXESEM vložíme reklamu na Váš produkt, službu nebo webovou stránku. Možné je vložit například i slevový kupón.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable