PC startovac.png

PETROVA CIHELNA: projekt a festival, který pomáhá Hudba

Milujeme hudbu. Spojuje nás všechny. A my chceme pomoci hendikepovaným, aby si ji též užili - osobně. Pomozte nám podpořit vznik unikátního festivalu!

petrova cihelna fotka.PNG

ReachedCZK 21,000(105%)

105%
CZK 20,000requested
32contributors
ContributeRewards

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VŠEM STARTOVAČŮM

Se zatajeným dechem jsme doufali, že se nám to povede a POVEDLO

Děkujeme Vám všem za podporu a za splnění cílové částky! Máme obrovskou radost! A upřímně nám spadl i jeden kámen ze srdce ;)

 

Kampaň ještě nekončí. Zbývají 3 dny a stále můžete vybírat z našich dárků - vstupenek, cédéček, placek, triček,... :) 

Těšíme se na Vás na prvním festivalu Petrova cihelna!!! 
(pro náhradní termín festivalu a Talk Show JAKODOMA sledujte náš fb.me/petrovacihelna)

 

 

!!!UPDATE č.2!!!

Dobrá a špatná zpráva.

Ta špatná je, že kvůli dalšímu opatření vlády bohužel musíme zrušit Talk Show JAKODOMA s Norbi Kovácsem, která se měla konat 19. 3. 2020 v Jamm Clubu. Některé naše dárky obsahují vstupenku na Talk Show.

Dobrá zpráva je, že vstupenka nepozbývá platnosti! :) A Talk Show si budete moci užít v náhradním termínu 21. 5. 2020, jestli nám to dovolí podmínky, státní i nestátní :). Těšíme se na Vás!

Děkujeme za Vaši podporu a přízeň! 

Tým Petrovy cihelny

 

!!!UPDATE č. 1!!!

Je nám to velmi líto, ale kvůli právě probíhajícím opatřením zamezení šíření koronaviru, které nařídíla vláda ČR, festival 14. 3. 2020 BUDE ZRUŠEN

Petrova cihelna však nekončí, je dlouhodobý projekt. Festival se bude konat v NÁHRADNÍM TERMÍNU, tak se můžete stále těšit! 

Moc děkujeme každému, kdo na nás myslí a podporuje náš záměr. Každý příspěvek je pro nás důležitý a každého si vážíme.
Do skončení kampaně stále můžete na náš projekt přispívat.

Co s dárky?

Vstupenky na festival, které jsou součástí dárku budou platné pro náhrádní termín festivalu, který zveřejníme na fb stránce Petrovy cihelny

Věcné dárky si můžete vyzvednout na náhradním termínu festivalu nebo Notování (v případě jeho konání). 

Nejasnosti a dotazy rádi s Vámi vyřešíme na petrovacihelna@gmail.com

Děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na shledání na náhradním termínu festivalu
a dalších akcích Petrovy cihelny!

Tým Petrovy cihelny

Petrova cihelna - projekt a festival, který pomáhá

Když se spojí láska k hudbě s touhou pomoci těm, kteří k ní nemají přístup, vznikne něco unikátního. A o tom je projekt a festival Petrova cihelna. 

PC logo

Co je Petrova cihelna? 

Petrova cihelna je hudební festival a 

 • unikátní projekt, kterým pomáháme získat nové kamarády a dobrovolníky hendikepovaným, aby se mohli fyzicky účastnit koncertů nebo festivalů a užít si je.
 • akce, kterou chceme pomáhat vzdělávat a šířit povědomí o potřebách hendikepovaných lidí.
 • nově vznikající značka a platforma, kterou chceme použít na organizaci dalších hudebních akcí podporujících záměr dostat hendikepované na hudební akce. 

A jak to všechno vzniklo?

Dušan je kreativní člověk, písničkář, moderátor a šéf kapely Jakodoma. Pepa je výborný muzikant a zvukař (Sound24.cz). Společně se v listopadu minulého roku rozhodli, že chtějí uspořádat festival. A to hned na jaře. Zázraky se dějí i na počkání a tak se podařilo najít prostor v Jesenici u Prahy s kapacitou 300 lidí a během několika týdnů se naplnil i program zvučnými jmény.

Uspořádat festival, ale nebyl jediný cíl. Festivalem chtěli pomoci i někomu konkrétnímu, kdo podobné festivaly miluje a chce se jich účastnit, ale nemůže. Tak se rozhodli, že festivalem pomůžou kamarádovi Petrovi Cihelkovi, který od malička vášnivě miluje muziku. 

Petr má obrovský přehled o kapelách, zná stovky písní nazpaměť. Díky své vášni k hudbě, i milé povaze, je velmi populární na mnoha folkových koncertech a festivalech. Muzikanti ho osobně znají a mají Petra velmi rádi.  Bohužel, kvůli dětské mozkové obrně, která ho doživotně upoutala na vozík, se nemá často jak na takové akce dostat.

Každá Petrova akce je jedna pomyslná cihla, jeden zážitek. Každý, kdo Petra vezme na nějakou akci, položí jednu cihlu do jeho životní zdi všech zážitků.

Petr “Cihla” Cihelka, jehož jméno nese festival, je vlastně prvním, u kterého jsme pochopili, že fyzicky hendikepovaných mimo Prahu s tímto problémem je víc. A my se rozhodli pomoci. Nezištně, dobrovolně, prostě protože chceme tu lásku k muzice sdílet i s nimi. 

Mohli jsme požádat o pomoc pro Petra na sociálních sítích, ale rozhodli jsme se pro fyzickou akci z několika důvodů. 

 • Osobnímu setkání se nic nevyrovná. 
 • Znamená to prožít společné chvíle na skvělé hudební akci, poznat úžasnou povahu Petra osobně, seznámit se s omezeními hendikepovaného, jeho životem, ale také pomoci formovat novou komunitu, kde všichni přispíváme společně něčemu dobrému a radujeme se ze společně stráveného času.
 • Zároveň jsme vytvořili projekt, který má přesah - pomůže i dalším. 

Kdy se festival koná  a co si můžete užít? 

Festival proběhne 14. března 2020 ve velkém sále Společenského centra v Jesenici u Prahy od 15 hodin.

Na festivalu vystoupí a jeho cíle podpoří kapely 

 • JAKODOMA
 • Meziměsto
 • Pepa Fousek
 • Naopak
 • Isara
 • Epydemye
 • a úžasný Jesenický dětský sbor, který si zazpívá společně s kapelami JAKODOMA a Epydemye

kapely

Festival Petrova cihelna je i pro rodiny s dětmi. Součástí festivalu bude dětský program, kam budeme promítat přímý přenos ze sálu. A po celou dobu festivalu bude probíhat soutěž.

*****Doplnit video pozvanka Epydemye****

Proč potřebujeme Vaši podporu?

Protože kromě pronajatého sálu, profesionálního ozvučení, osvětlení, cateringu, koordinace celé akce…

 • Aktuálně je do projektu zapojeno více než 70 účinkujících a organizátorů, kteří se podílí svými silami na tvorbě něčeho smysluplného. Těch kteří na Cihelně pracují denně je sice jen několik, ale právě proto pořebujeme Vaši pomoc.
 • Celá akce má nyní rozpočet 90 000 Kč. Většinu se snažíme pokrýt ze sponzorských darů, drobných grantů nebo vlastními silami, ale stále potřebujeme i další finanční pomoc. A máme na to už jen 15 dní!
 • Tvoříme něco, co tu ještě nebylo. Budujeme dlouhodobý projekt, budujeme značku, startujeme pravidelný každoroční festival.
 • Chceme využít příjemného, přátelského a nenásilného prostředí hudebního festivalu k rozšíření pozornosti na to, že někteří z nás si nemohou takové akce užívat, ale že jim dokážeme pomoci.
 • Petrova cihelna je i pro rodiny s dětmi. Jako dospělí chceme jít správným příkladem mladším generacím v tom, jak důležité je brát ohled na všechny a pomáhat slabším.
 • Každý, kdo se přihlásí a pomůže hendikepovanému na hudební akci, obohatí jeho život o další zážitek.
 • Z festivalu vznikne dokument, kterým budeme dál šířit, jak Petrova cihelna pomáhá.

Pokud byste chtěli přispět i mimo rámec crowdfundingu a stát se sponzory Petrovy cihelny, napište nám na petrovacihelna@gmail.com.

Jak si vyzvednout odměny

Chceme Vám osobně poděkovat a také se s Vámi osobně potkat :) Všechny odměny proto budou k vyzvednutí přímo na festivalu Petrova cihelna. 

Pokud nemůžete na festival dorazit, svůj dárek si můžete případně vyzvednout na hudební soutěži Notování https://www.notovani.cz/, která se koná vždy první čtvrtek v měsíci v Praze v Music City.

Poděkování

Děkujeme za celý tým Petrovy cihelny všem fanouškům, muzikantům, přátelům, známým i dalším lidem, kteří náš projekt podpořili a podporují finančně, sdílením na fb nebo nad pivem, lajkem, milým slovem… <3

Bez Vaší podpory a nadšení pro náš projekt by to prostě nešlo! 

Chceme také poděkovat všem muzikantům, kteří věnovali odměny do tohoto crowdfundingu a díky nimž můžeme vybrat tolik potřebné finanční prostředky.

Věříme, že se nám podaří vytvářet každoroční akce,
které pomohou někomu změnit život
a nemusí to být jen hendikepovaní.

WEB www.petrovacihelna.cz

Facebook fb.me/petrovacihelna

EMAIL petrovacihelna@gmail.com

ReachedCZK 21,000(105%)

105%
CZK 20,000requested
32contributors
Contribute

project authorDušan Bitala

Rewards

CZK 100Líbíte se mi!

Festival vás sice neláká, ale líbí se Vám náš projekt. Každá (sto)korunka se počítá a my Vám za ni od srdce děkujeme!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 290Vstupenka + plakát + CD Martina Rouse

Parádní balíček pro jednoho obsahuje: 1x vstupenku na festival (dospělí), podepsaný plakát a CD nevidomého folkového písničkáře Martina Rouse. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 350Vstupenka + CD MASO! kapely Epydemye

Tohle bude teda MASO! Balíček obsahuje: 1x vstupenku na festival (dospělí), CD MASO! kapely Epydemye. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 350Vstupenka + placka a CD kapely Meziměsto

Pozor! Zastávka Meziměsto. Balíček obsahuje: 1x vstupenku na festival (dospělí), placku a CD kapely Meziměsto. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 350Vstupenka + CD Kotlina kapely Epydemye

Tohle už není MASO, ale výlet do Kotliny ;) se zajímavými příběhy. Balíček obsahuje: 1x vstupenku na festival (dospělí) a CD Kotlina kapely Epydemye. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 400Kulturní týden

HESLO: sejdeme se v Jesenici a pak v Jamm clubu! ;) Balíček obsahuje: 1x vstupenku na festival (dospělí), 1x vstup na Talk Show JAKODOMA 19.3.2020 s hostem: Norbi Kovács. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Vstupenka + tričko a kalendář kapely NAOPAK

Nebojte, neskončíte vzhůru nohama ;) Balíček obsahuje: 1x vstupenku na festival (dospělí), tričko a kalendář kapely NAOPAK. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 400Vstupenka + tričko Petrova cihelna

Jste singl a chcete si užít odpoledne s muzikou? Kupte si tenhle balíček: 1x vstupenku na festival (dospělí), 1x tričko festivalu Petrova cihelna. Velikost trička ženy M, L, XL. Muži L, XL, XXL. Požadovanou velikost napište na petrovacihelna@gmail.com Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Balíček hudebních příchutí

Vřele doporučujeme! Od každého trošku a bude to chutnat skvěle! Balíček obsahuje: 1x vstupenku na festival (dospělí), flashku a placku kapely Meziměsto, CD nevidomého folkového písničkáře Martina Rouse. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 450Kulturní červen

V červnu Vás pozveme zase někam jinam a můžete rovnou vzít někoho s sebou :) Balíček obsahuje: 2x vstup na koncert kapely Meziměsto Praha 11.6.2020 a CD Pětník 2019. Odměnu Vám předáme na hudební soutěži Notování.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 490Jedeme celá rodina

Pro Vás a Vaše děti tu je balíček rodinný a obsahuje: 1x rodinné vstupné na festival (2x dospělí, 2x dítě), podepsaný festivalový plakát učínkujími. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550Kulturní týden podruhé

Další lahodný kulturní zážitek obsahuje: 1x vstupenku na festival (dospělí), CD kapely Zhasni, vstupenku na Talk show JAKODOMA v Jamm clubu 19.3.2020 s hostem: Norbi Kovács. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 600Fajnšmekr balíček

Oblíknout se do pěkného trička, pustit si prima muziku a ještě ji zažít naživo. To je balíček pro Vás: 1x vstupenka na festival (dospělí), CD Pětník 2019 a tričko kapely JAKODOMA. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 750Jdeme ve dvou!

Chcete vyrazit ve dvou a fandit ve festivalovém tričku! Balíček obsahuje 2x vstupenku na festival (dospělí), 2x tričko festivalu Petrova cihelna. Velikost trička ženy M, L, XL. Muži L, XL, XXL. Požadovanou velikost napište na petrovacihelna@gmail.com Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 850Fandím Isaře a Epydemyi!

Zamilovali jste si tyhle dvě kapely? Tak to musíte mít tento balíček: 1x vstupenka na festival (dospělí), od kapely ISARA získáte - CD Láska, moře, smrt...a Jamie, placku a samolepku. A k tomu ještě CD Milé děti od kapely Epydemye. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 1,000V.I.P balíček pro ty nejnáročnější

Tohle je pro ty, co si to chtějí pořádně užít! Balíček obsahuje: 1x vstupenku na festival (dospělí), vstup do zákulisí s rautem, kompletní balíček od kapely Isara - CD Láska, moře, smrt...a Jamie, placku a samolepku. Dále obdržíte kalendář kapely Naopak a 2x vstup na Talk show JAKODOMA v Jamm clubu 19.3.2020 s hostem: Norbi Kovács. Odměnu Vám předáme na festivalu.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable