sezona sourhn.jpg

Patagonman extreme race s Kristý na startu Ostatní

Patagonman - extrémní triatlon na ironmanských vzdálenostech v Chile. Kristý Skupieňová, jako jediný účastník z ČR okusím tuto závodní výzvu.

Patagonman extreme race s Kristý na startu

ReachedCZK 172,700(115%)

115%
CZK 150,000requested
60contributors
ContributeRewards

Patagonman 2018

Závod odehrávájící se v Chile v Patagonii. Triatlon/Ironman (3,8 km plavání - 180 km kolo - 42 km běh) s příchutí extrému. Startovní výstřel zazní 9.12.2018. 

A má maličkost, Kristýna Skupieňová, u toho nebude chybět, jako jediný účastník z České republiky jsem dostala příležitost postavit se na start vedle takových sportovců jako jsou např. Allan Houda, Chris Stirling, Lucy Gossage.

Jedná se o obdobu evropských velikánů - Norseman, Celtman, Swissman, kteří jsou zakladatelé světové tour - Xtri world tour. 

V extrémních triatlonech se mi již podařila umístění na předních příčkách (na Slovensku - 2x vítězka Ironman Jánošík - svkxtri.com) a chci se stále rozvíjet a vyzkoušet si další závody, které jsou po světě součástí Xtri world tour a v rámci této tour se pro mě stal letošním hlavním cílem právě Ironman v Chile - Patagonman.

23593662_1536987613047558_8539166494740585461_o.jpg

I přes fakt, že se jedná o první ročník, museli být pro velký zájem sportovci vybráni formou loterie. Vylosováno bylo pouze 300 startovních čísel, a tak není bez nadsázky, že už teď se jedná o výhru.

Jak to na extrémních triatlonech bývá zvykem, závodník je doprovázen suportérem (minimálně jeden člověk), který v případě jakýchkoliv problémů poskytne materiální a psychickou podporu. 

První disciplína, 3,8 km plavání, se odehraje v chladném oceánu ve fjordu Aysén s vyplaváním na břeh města Puerto Chacubuco.

Následná cyklistická část o porci 180 km vyzkouší připravenost závodníků v náročných přejezdech hor po místních horských silnicích.

Závěrečný maratonský běh vede nezpevněnými pěšinami až k působivému jezeru General Carrera.

umisteni.jpg

Závod se odehrává napříč Patagonií v krásných přírodních kulisách s extrémní náročností.

V těžko přístupných oblastech, a proto je ze strany organizátorů zajištěno pouze minimální zabezpečení. Závodníci jsou tak se svými suportéry odkázání hlavně sami na sebe. 

V rámci přípravy a aklimatizace plánuji se svým suportérem vyrazit do této krásné lokality s několika týdenním předstihem.

Závod není náročný jen fyzicky a psychicky, ale jak už to u těchto dálek bývá, tak i finančně, proto jsem se pustila do vytvoření tohoto projektu.

Více o závodu na oficiálních stránkách www.patagonman.com

Veškěré dění před závodem a v průběhu závodu z mé perspektivy, můžete sledovat na mnou vytvořené facebookové stránce:

www.facebook.com/Xtri_Patagonie_CZ_2018-359938961157720

V rámci přípravy si zazávodím na Ironman Swedeman, tak čekejte info/foto/videa v srpnu i ze Švédska ;)

Bude to zážitek nejen pro nás, ale i pro vás :)

 

Děkuji moc za podporu!

 

start c.jpg

 

Jak již bylo výše napsáno obdobného závodu, jako je Patagonman, jsem se mohla zúčastnit na Slovensku, kde pořádají přímo celou tour zasvěcenou těmto extrémním triatlonům- Oravaman extreme tour - 3 extrémní triatlony - Goralman, Oravaman, Jánošík.

janosik.jpg

Poslední zmiňovaný Jánošík  se jede na Ironmanských vzdálenostech - začíná půlnočním plaváním v Oravské přehradě a končí opravdu výživným horským maratonem přes Malou Fatru.

Více o závodu v obrázcích doplněné o slova přímých aktérů tady: vimeo.com/240670358

Podařilo se mi jej 2x po sobě v ženách vyhrát a ovládnout tak i celou tour za něžné pohlaví.

21743712_10211605983077679_5355856815036238018_o.jpg

Za poslední dva roky se opravdu dařilo, jak v triatlonovýc závodech, tak i v horských bězích.

Mé největší a pro mě nejcenější úspěchy: 

2017

Oravaman extreme tour (jediná žena, co absolvovala celou tour)

  • ½ Ironman Goralman 2.místo W – v závěrečném běhu se běží přes vrchol Babí hory
  • ½ Ironman Oravaman 7.místo W – konaný v Západních Tatrách – Roháče
  • Ironman Jánošík 1.místo W – start plavání o půlnoci, část cyklistické části je také ještě za tmy a závěrečný běh se odehrává na Malé Fatře, celkové převýšení závodu je 5600 m

Malofatranská 50 – ultra trail 50 km Malá Fatra – 1.místo W

2016

Oravaman extreme tour (jediná žena, co absolvovala celou tour)

  • ½ Ironman Goralman 4.místo W – v závěrečném běhu se běží přes vrchol Babí hory
  • ½ Ironman Oravaman 11.místo W – konaný v Západních Tatrách – Roháče
  • Ironman Jánošík 1.místo W – start plavání o půlnoci, část cyklistické části je také ještě za tmy a závěrečný běh se odehrává na Malé Fatře, celkové převýšení závodu je 5600 m

Buff epic taril (Španělsko, Pyreneje) – mistrovství světa ve sky marathonu – 24.místo W

LH24 – 3.místo W (1 okruh 11,4 km a 764 m převýšení na Lysé hoře, 24 hodin stále dokola) – 9,5 okruhů – 108 km, 7258 m převýšení

 

Na odměnách najdete i tento můj jedinečný grafický podpis (od samolepky počínaje,přes placky, kalendáře, čelenky a multifunkční šátky konče).

TynaS-Logo-upravované27-03-2018.jpg

 

 

 

 

 

 

ReachedCZK 172,700(115%)

115%
CZK 150,000requested
60contributors
Contribute

Rewards

CZK 150Samolepka

Samolepka, kruhová s originálním motivem vytvořeným jen pro tento závod :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Originální placka na připnutí a samolepka

Placka a samolepka s originálním motivem vytvořeným jen pro tento závod.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Ve velkém kdekoliv s vámi

Koláž z fotek z Patagonie a samotného závodu na plakátovém rozměru a placka s originálním motivem vytvořeným jen pro tento závod.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Po celý rok a stále funkční

Kalendář z fotek z Patagonie a ze závodu. Čelenka pro sportovní i běžné nošení, s originálním motivem vytvořeným jen pro tento závod. Limitovaná edice.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Po celý rok a stále funkční II.

Kalendář z fotek z Patagonie a ze závodu. Multifunkční šátek pro sportovní i běžné nošení, s originálním motivem vytvořeným pouze pro tento závod. Limitovaná edice.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Po celý rok komplet v teple

Knížka z fotek z Patagonie a ze závodu doplněná o příběhy, o které nebude a už nyní není nouze. Čelenka a multifunkční šátek pro sportovní i běžné nošení, s originálním motivem vytvořeným pouze pro tento závod. Limitovaná edice.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Stále v pohybu

Jeden tréninkový den osobně s vámi. Knížka z fotek z Patagonie a ze závodu doplněná o příběhy, o které nebude a už nyní není nouze. Čelenka pro sportovní i běžné nošení, s originálním motivem vytvořeným pouze pro tento závod. Limitovaná edice.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Jeden a jeden

Tréninkový plán na měsíc, hlavně se zaměřením na triatlon nebo samostatně běh a plavání. Jeden tréninkový den osobně s vámi. Knížka z fotek z Patagonie a ze závodu doplněná o příběhy, o které nebude a už nyní není nouze. Čelenka pro sportovní i běžné nošení, s originálním motivem vytvořeným pouze pro tento závod. Limitovaná edice.

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 10,000Pro Fajnšmekry

Tréninkový plán na měsíc hlavně se zaměřením na triatlon nebo samostatně běh a plavání. Jeden tréninkový den osobně s vámi. Knížka z fotek z Patagonie a ze závodu doplněná o příběhy, o které nebude a už nyní není nouze. Čelenka a multifunkční šátek pro sportovní i běžné nošení, s originálním motivem vytvořeným pouze pro tento závod. Limitovaná edice. Kalendář z fotek z Patagonie a ze závodu. Samolepka, placka a plakát.

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable