startovač front v2.jpg

Pan Lynx - "Kdo se bojí, musí do lesa"

yt.jpg

ReachedCZK 263,297(105%)

105%
CZK 250,000requested
152contributors
ContributeRewards

PAN LYNX - "Kdo se bojí, musí do lesa" - DELUXE EDITION

 

Ahoj! Tady Lynx! Byl jsem pověřen vám trochu nastínit, co to tu kutíme!

 

O co jde? 

Pan Lynx je projekt hudebníka a výtvarníka Michala Skořepy a mě, jeho kresleného imaginárního kamaráda Pana Lynxe, což je napůl Michal/napůl rys - jeho totemové zvíře.

Nyní společně vydáváme debutovou desku s názvem „Kdo se bojí, musí do lesa“, na které hostují jména, jako Michal PavlíčekMichael Kocáb, Honza a Matěj HomoloviWohnout, a další. 

Celé album vám přinášíme ve speciální limitované deluxe edici na kovové flashce ve tvaru tváře Pana Lynxe, zasazené v černém sametu spolu s pošetkou obsahující rovněž CD a mnohastránkový booklet plný originálních, kvalitně natištěných, Michalem ručně kreslených artworků. To vše v krásné dřevěné krabičce s kovovými panty, na které je reliéfně vyryt název: „Pan Lynx - Kdo se bojí, musí do lesa“. Tohle bude prozatím jediná fyzická a zároveň limitovaná (číslovaná) verze alba, která bude k dostání. Pokud chcete mít v ruce desku ve vymazlené originální podobě, v jaké zde u nás doposud žádná nevyšla, podpořte nás! Poprvé si na ní budete moci sáhnout na křtu v Paláci Akropolis už 31.10.

 

 

Jak to vznikalo?

Ahoj, tady Michal! 

Jsem staromilec, co v devadesátkách listoval za školou booklety desek, jako by to byla posvátná relikvie. V dnešní době, kdy všechno běží online, vytrácí se kouzlo toho mít v ruce opravdovou věc. Dříve to byly vinyly (co se teď naštěstí trošku vrací), dneska jsou to CD v digipacku, co už člověk háže na poličku pomalu jako lepší vizitku. Chtěli jsme se vrátit k tomu, aby měl posluchač možnost dostat do ruky něco, co pro něho bude mít hmatatelnou hodnotu, čemu se dá péče, která z toho bude dýchat. Řekli jsme si, že když už tak už. Téma Pana Lynxe úzce spojené s lesem nám evokovalo tajemnou, přírodní dřevěnou krabičku s kovovými panty ve tvaru pyramid - z minulých životů mám prý co dočinění s Egyptem (alespoň Lynx mi to tvrdí, co já vím). Logo "Pan Lynx - kdo se bojí, musí do lesa", které je reliéfně vylaserované do dřeva na povrchu, je kreslené komplet ručně. Stejně tak i Tvář Pana Lynxe, kterou jsme nakonec nechali vylít z kovové slitiny, coby flashku. 

Tentýž motiv je vylaserovaný i na zadní straně krabičky. 

 

Mojí rukou jsou dělané i samostatné arty v bookletu ke každému songu, které jsem v originální velikosti 300x300mm nakreslil kombinací pastelek a lihovek. Každý jeden kus mi zabral cca 30-40 hodin.

V bookletu bude každé písni věnována dvojstrana s artworkem, textem a popisem kdo na co hrál a co zpíval. Nechte se překvapit, protože hostů na desce na různých postech je celkově 12 (!). 

A co samotná muzika?

Deska jako taková vznikla skoro celá u mě doma ve studiu, které můžete vidět na začátku videoklipu “Výlety do temnoty”. Objednal si jí u mě sám pan Lynx, když přišel jednou z hlouby lesa ve mně samém a řekl mi, ze je na čase se tam vrátit a vydat se jestě dál, než kdy dřív. Na základě toho pak stvořit tuhle celou věc a tou motivovat a inspirovat ostatní, aby se nebáli dělat věci zevnitř sebe a ne z povrchu světa tam venku (alespoň takhle nějak to řikal...).

V kostce to znamená: já to složil, on to produkoval. A je třeba říct, že jsem měl obrovské štěstí, že se mnou do toho šlo tolik krásných a šikovných lidí. Za mixem a masteringem stojí Milan Cimfe ze studia Sono, což je legenda, co má na svědomí víc, než půlku všech českých desek, co máte rádi. Že to díky němu hraje jako kráva, se můžete přesvědčit ze singlů, co už jsou venku. 

Závěrem. Pro celkovou kompletaci desky a všech věcí okolo potřebujeme vaší pomoc, aby to celé mohlo vzniknout se vším, co k tomu patří. Jasně, že to dotáhneme tak jako tak, ale dost jsme v tom už doteď zahučeli a s vaší pomocí budeme moci příští rok dotáhnout hromadu dalších věcí pro Lynxe, ať už to budou videoklipy, nebo všemožný merch a mnoho dalšího. Máme v plánu výstavy, koncerty... Však sami uvidíte! Jsme na začátku toho všeho a budeme rádi, když s námi budete u toho i vy! 

Děkujeme už jen pokud jste dočetli až sem! 

 

Michal Skořepa a Pan Lynx

www.instagram.com/pan_lynx/

www.facebook.com/PanLynx/

 

ReachedCZK 263,297(105%)

105%
CZK 250,000requested
152contributors
Contribute

project authorskorepamichal

Rewards

CZK 200Certifikát "Nebojim se do lesa!" + věnování!

CERTIFIKÁT NEBOJI SE DO LESA.jpg

Pokud nás chceš symbolicky podpořit, tak máš možnost! Do mailu dostaneš certifikát, kterej ti tady samozřejmě ukazovat nebudeme, protože bysme tě připravili o mystickej zážitek prvotního rozkliknutí, ale buď si jistej, že tam bude tvoje jméno a náš podpis! Certifikát je součást i všech dalších cen.

Expected delivery of the reward: October 2023

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Dej si novou desku "Kdo se bojí, musí do lesa" TEĎ!

DESKA TEĎ.jpg

Řekli jsme si, že pro ty netrpělivější z vás, máme desku k poslechu už teď! V plný kvalitě originálního WAWu: 48000hz - 24bit. Dejte nám mail a máte jí ještě dneska! Tahle cena končí 10.10.

Expected delivery of the reward: October 2023

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650Triko s panem Lynxem!

Triko s panem lynxem.jpg

Podpoř nás a budeš mít originální triko s motivy Pana Lynxe z klipu Cililynx, který si odhlasovali na netu sami fanoušci (přiznej se! Žes to byl i ty?). Dostaneš ho poštou, anebo si ho vyzvedneš na koncertě v Paláci Akropolis. Nezapomeň uvést velikost trička! Do mailu dostaneš poděkování a certifikát, že se nebojíš do lesa!

Expected delivery of the reward: November 2023

Number of available rewards: 161/200

Reward unavailable

CZK 700Guestlist do Akropole + náramek PAN LYNX!

guestlist a náramek.jpg

Chceš být u toho, až poprvé zazní Pan Lynx naživo a pokřtí svojí debudovou desku? Garantujeme, že takhle hluboko v lese jsi ještě nebyl! Napíšeme tě na guestlist do Paláce Akropolis, kde si zároveň vyzvedneš parádní náramek PAN LYNX. Do mailu dostaneš poděkování a certifikát, že se nebojíš do lesa!

Expected delivery of the reward: October 2023

Number of available rewards: 48/50

Reward unavailable

CZK 1,300Luxusní tisk artworků z bookletu desky v životní velikosti + věnování!

luxusní tisk artworků.jpg

Jo, všech devět artworků k songům z debutový desky Pana Lynxe "Kdo se bojí do lesa" parádně natištěných v životní velikosti 300x300mm. K tomu samozřejmě věnování s podpisem! K vyzvednutí na koncertě v Paláci Akropolis, nebo na poště. Do mailu dostaneš poděkování a certifikát, že se nebojíš do lesa!

Expected delivery of the reward: November 2023

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 1,4002 Guestlisty do Akropole + náramky PAN LYNX a NEBOJIM SE DO LESA!

2 guesty do akropole.jpg

Chceš být s někým druhým u toho, až poprvé zazní Pan Lynx naživo a pokřtí svojí debudovou desku? Garantujeme, že takhle hluboko v lese jste ještě oba nebyli! Napíšeme vás na guestlist do Paláce Akropolis, kde si zároveň vyzvednete dva přísný náramky PAN LYNX a NEBOJIM SE DO LESA! K tomu do mailu dostanete poděkování a certifikát, že se nebojíte do lesa!

Expected delivery of the reward: October 2023

Number of available rewards: 41/50

Reward unavailable

CZK 1,500Poslech desky u Michala ve studiu!

Poslech desky ve studiu.jpg

Pokud jsi hudební nadšenec a chceš vidět až do útrob desky „Kdo se bojí, musí do lesa“ podpoř nás a Michal ti ve vlastním studiu po dobu tří hodin ukáže jednotlivý stopy, aranže a detaily, ze kterých se celá deska sestává. Takhle do kuchyně mu kromě Lynxe ještě nikdo neviděl! Bude se podávat Pu-erh, co chutná jako lesní hlína (pít ho nemusíš, ale měl bys). Do mailu dostaneš poděkování a certifikát, že se nebojíš do lesa!

Expected delivery of the reward: December 2023

Number of available rewards: 19/30

Reward unavailable

CZK 2,000Luxusní limitovaná edice desky „Kdo se bojí, musí do lesa“ s alternativním kytarovým sólem od Michala Pavlíčka + věnování!

DESKA A VENOVANI.jpg

Ano! Pro tohle to všechno děláme! Nejen, že dostaneš luxusní reliéfně porytou krabici s kovovou flashkou ve tvaru Pana Lynxe zasazenou v černým sametu a k ní mnohastránkovej booklet s parciálním lakem na parádním papíře, ve kterým si přečteš i to, co nechceš, ale navíc budeš mít jedinečnou možnost získat kromě originální verze písně „Kdo se bojí, musí do lesa“ nazpívaný Michaelem Kocábem, i verzi alternativní s novou verzí sóla od samotnýho Michala Pavlíčka! Tahle věc platí jen exlusivně pro startovač! V bookletu najdeš podpis a věnování od Pana Lynxe a Michala Skořepy. Desku buď dostaneš poštou, nebo si jí vyzvedneš na koncertě v Paláci Akropolis. Do mailu dostaneš poděkování a certifikát, že se nebojíš do lesa!

Expected delivery of the reward: October 2023

Number of available rewards: 88/150

Reward unavailable

CZK 3,000Vlastní Fotka s panem Lynxem!

fotka s panem lynxem.jpg

Podpoř nás a budeš mít fotku s Panem Lynxem! Stačí se s ním sejít v lese, na čaji, nebo na koncertě v Paláci Akropolis 31.10. a nechat se vyfotit! Výslednou originál fotku dostaneš v plných datech do mailu, až k tobě Michal Lynxe ručně dokreslí (ale to jako dělej, že nevíš!). Fotku rádi zasdílíme i na našich sítích! Do mailu dostaneš poděkování a certifikát, že se nebojíš do lesa!

Expected delivery of the reward: December 2023

Number of available rewards: 19/22

Reward unavailable

CZK 4,400Kombo pro fanouška, co se lesa nezalekne! Deska + náramek NEBOJIM SE DO LESA + Guest do Akropole + fotka s Lynxem + hraný trsátko!

Kombo pro fanouška v IV.jpg

Tak jo, pokud si troufáš takhle hluboko do lesa, najdeš tam poklad, kterej obsahuje: Desku v limitovaný edici a to konkrétně výrobní čísla 2-22 (což ocení každej správnej sběratel), v bookletu budeš mít osobní dojemně patetický věnování od Michala i Pana Lynxe. Součástí desky samozřejmě bude i alternativní sólo od Michala Pavlíčka v pecce "Kdo se bojí, musí do lesa". K tomu dostaneš i speciální náramek černej jako noc s nápisem NEBOJIM SE DO LESA a ještě navrch Michalem hraný trsátko z nahrávání desky (!) a guestlist na koncert v Paláci Akropolis. Po koncertě se můžeš potkat s Michalem a Panem Lynxem a udělat si s nima fotku (teda s každým zvlášť...). Fotky ti posléze pošleme mailem. Do mailu ti přijde taky poděkování a certifikát, že se nebojíš do lesa, protože se fakt nebojíš!

Expected delivery of the reward: October 2023

Number of available rewards: 19/21

Reward unavailable

CZK 11,000Pokřtěná deska z Akropole!

POKŘTĚNÁ DESKA Z AKROPOLE.jpg

Desku budou křtít hosté hlínou z lesa a přímo na tenhle rituál jsi zvanej na podium, abyses ho zůčastnil a desku si posléze odnesl! V rámci limitovaný edice to bude deska č.1, bude na ní alternativní sólo od Michala Pavlíčka v pecce "Kdo se bojí, musí do lesa" a přímo před tebou ti jí všichni včetně hostů podepíšeme! Lynx udělá čáru drápem. Do mailu dostaneš poděkování a certifikát, že se nebojíš do lesa!

Expected delivery of the reward: October 2023

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 22,000Originální ručo kreslenej kus artworku z bookletu desky + věnování!

original artworky.jpg

Hele, tady je to tenkej led. Každej, kdo něco kreslí desítky hodin pastelkama a lihovkou a dává do toho srdce a duši, se s tim loučit nechce. Ale jelikož ty prachy chceme vracet zpátky do muziky, tak je možnost si zakoupit každej jeden z originálních artworků k jednotlivým písním. Volba artworků bude fungovat na bázi kdo dřív příjde, ten dřív mele. Artwork bude k dispozici po výstavě v prosinci, ze který si ho hrdě odneseš i s osobním věnováním a zanecháš mě v slzách. Do mailu dostaneš poděkování a certifikát, že máš srdce.

Expected delivery of the reward: December 2023

Number of available rewards: 8/9

Reward unavailable