pajasan_36+8_2 (přetaženo) 1_000001.jpg

Pajasan od Vratislava Brabence Knihy

Pomozte vydat dětskou knihu básníka, spisovatele a saxofonisty legendárních Plastiků Vratislava Brabence.

pajasan_36+8_2 (přetaženo) 7_000001.jpg

ReachedCZK 78,250(102%)

102%
CZK 77,000requested
74contributors
ContributeRewards

Jaké tajemství skrývají vršovické vnitrobloky? Jaké to je žít sám, ale přitom mít každý den před očima kamaráda, kterým je vysoký strom? A co se stane, když ho najednou někdo pokácí? Nová knížka básníka, spisovatele a muzikanta Vratislava Brabence a ilustrátorky Petry Josefíny Stibitzové ukazuje dětem i dospělým cestu k vyrovnání se se ztrátou toho, co máme každý den na očích.

1.jpg

Proč Pajasan?

Pajasan, to je teda jméno! Jeden čas i zahradní architekt Vratislav Brabenec se jistě ve stromech vyzná, o Pajasanech se však nedočtete ani v těch nejcizokrajnějších encyklopediích. Existuje totiž jen jeden. Vlastně existoval. Ve filozofickém příběhu, který se skutečně stal, Brabenec přiznává, že dětem (jakýmpak dětem, desetiletým lidem!) nebude věšet na nos bulíky, jako k tomu mají sklon ostatní dospělí. Ukazuje, že se každý musí umět postavit za to, co má rád a v tom klíčovém okamžiku neustoupit.

2.jpg

Brabenec dětem podruhé

S vaší pomocí bychom v nakladatelství Meander Vráťovi Brabencovi rádi vydali už druhou dětskou knihu. První kniha Všude je střed světa, věnovaná Brabencově dceři Nikole, vznikala ještě v dobách undergroundu. Dnes tedy s nadšením a několikaletým odstupem můžeme sledovat, kam se jeho tvorba posunula. Brabencovy texty si přímo říkají o komiksové ztvárnění. Po Karlu Neprašovi a Matěji Formanovi se zadání tentokrát ujala mladá talentovaná výtvarnice Petra Josefína Stibitzová.

3.jpg

Meander slaví 20 let

Nakladatelství Meander slaví 20 let. Při této příležitosti jsme se v tomto roce rozhodli vydat nadprůměrný počet nadprůměrných titulů pro děti. Pajasan je jedním z nich. Sami na to ale nestačíme. Pomozte nám vydat další krásnou dětskou knihu, která by neměla chybět ve vaší knihovně.

Děkujeme!

4.jpg

Další odměny:

Všude je střed světa

Stred.png

Kuchař z Tel Avivu

Kuchar.jpg

Nechceš mandli?

nechcesmandli.jpg

 

 

ReachedCZK 78,250(102%)

102%
CZK 77,000requested
74contributors
Contribute

project authorMeander

Rewards

CZK 150Sada Meander pohledů a arch samolepek

Za tento příspěvek získáte deset pohledů s ilustracemi z Meandru a arch samolepek s hrdiny z našich knih. Tak hurá na výlety, ať je máte komu posílat! Doručení odměny: Do půl roku.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Meander hra Lovci knih a Meander pexeso

Stolní hra Lovci knih byla vydána k 20. výročí Meandru. Hlavním cílem hry je vylovit co nejvíce knih, splnit úkol a knihy dopravit po řece do knihovny. Doručení odměny: Do půl roku.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Kniha Pajasan s podpisem a věnováním autora

Tímto příspěvkem získáte knihu Pajasan s podpisem a osobním věnováním Vráti Brabence. Přesný text věnování nám, prosím, napište do poznámky. Doručení odměny: Do půl roku.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Podepsané knihy Pajasan + Všude je střed světa

Chcete mít doma dětské knihy Vráti Brabence, které v Meandru vyšly? Není problém. Kniha Všude je střed světa vyšla v roce 2005 a získala si oblibu čtenářů nejen díky ilustracím Matěje Formana. Novou knihu Vráti Brabence Pajasan ilustrovala Petra Josefína Stibitzová. Získejte obě signované knížky najednou! Doručení odměny: Do půl roku.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Nechceš mandli?

Mladá nadějná ilustrátorka Petra Josefína Stibitzová spolupracuje s nakladatelstvím Meander již delší dobu. Ilustrovala například knížku Emmy Pecháčkové Holub Kolumb a nyní se s Vráťou Brabencem pustila do knihy Pajasan. To ale zdaleka není veškerá její tvorba! Získejte její originální autorskou jednobarevnou litografii 30cm x 36cm! Doručení odměny: Do půl roku.

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 1,200Tři knihy z Meandru

Vyberte si jakékoliv tři knihy z nakladatelství Meander, které jsou v současné době na skladě! Naši nabídku dětských knížek najdete na [URL="http://www.meander.cz/knihy"]webu Meandru[/URL] . Věříme, že vám i vašim dětem uděláme radost. Doručení odměny: Do půl roku.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Kuchařka z Tel Avivu

Mladá nadějná ilustrátorka Petra Josefína Stibitzová spolupracuje s nakladatelstvím Meander již delší dobu. Ilustrovala například knížku Emmy Pecháčkové Holub Kolumb a nyní se s Vráťou Brabencem pustila do knihy Pajasan. To ale zdaleka není veškerá její tvorba! Získejte její autorskou knihu, která vyšla v nákladu pouhých 33 kusů! Nabízíme pouze tři z nich, a to i s podpisem autorky. Více fotek na [URL="http://bit.ly/1Zsj7jE"]jejím blogu[/URL]. Doručení odměny: Do půl roku.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 2,000Lístky na koncert Plastiků, jejich CD + Pajasan

Tímto příspěvkem získáte nejen knihu Pajasan podepsanou autorem Vráťou Brabencem, ale také CD a dva lístky na koncert legendární undergroundové kapely The Plastic People of the Universe. Uděláte tak radost malým i velkým! Doručení odměny: Do půl roku.

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 3,000Snídaně s Vráťou + kniha Pajasan

Co takhle míchaná vajíčka s legendou českého undergroundu? Vráťa Brabenec nejraději navštěvuje Café Sladkovský v pražských Vršovicích. Můžete tak nejen posnídat s autorem knihy Pajasan, ale současně se ho zeptat na hlavní námět knihy, který vzešel právě z jednoho z vršovických vnitrobloků. Doručení odměny: Do půl roku.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 3,000Výtvarná dílna s Josefínou + kniha Pajasan

Mladá nadějná ilustrátorka Petra Josefína Stibitzová spolupracuje s nakladatelstvím Meander již delší dobu. Ilustrovala na příklad knížku Emmy Pecháčkové Holub Kolumb a nyní se s Vráťou Brabencem pustila do knihy Pajasan. Josefíniny ilustrace jsou odrazem dětské fantazie - seberte proto děti a vyražte na jednodenní výtvarnou dílnu s autorkou krásných ilustrací Pajasanu! Doručení odměny: Do půl roku.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 3,000Snídejte šampaňské s Vráťou + kniha Pajasan

Co takhle šampaňské k snídani s legendou českého undergroundu? Vráťa Brabenec nejraději navštěvuje Café Sladkovský v pražských Vršovicích. Můžete tak nejen posnídat s autorem knihy Pajasan, ale současně se ho zeptat na hlavní námět knihy, který vzešel právě z jednoho z vršovických vnitrobloků.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 5,000Soukromá lekce hry na saxofon + kniha Pajasan

Vráťa Brabenec je nejen autor knihy Pajasan, ale také známý saxofonista kapely The Plastic People of the Universe. Získejte zcela jedinečný zážitek v podobě soukromé lekce hry na saxofon s legendou českého undergroundu! Doručení odměny: Do půl roku.

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 5,000Tenis s nakladatelkou + kniha Pajasan

Výzva pro všechny androše! Nakladatelka Meandru Iva Pecháčková má ráda tenis a hledá podobně založeného parťáka. Bohužel vám nemůžeme garantovat, že vás za tuto částku nechá vyhrát, protože sport je sport a peníze jsou zde vždy až na druhém místě, ale můžeme vám slíbit, že se turnaj odehraje v krásném prostředí kurtů oddílu TJ Sokol Malá Strana na Petříně. Doručení odměny: Do půl roku.

Number of available rewards: 3/6

Reward unavailable

CZK 10,000Autorské čtení Vráti Brabence + 10krát Pajasan

Děti, dospělí, velcí a malí! Nabízíme vám zážitek pro velkou partu! Autorské čtení knihy Vráti Brabence Pajasan podle vašeho přání. Vráťa za vámi dorazí do školy, do knihovny nebo třeba do místní kavárny. Zpestřete si den nevšedním zážitkem a zeptejte se legendy českého undergroundu třeba i na jeho další životní příběhy! Doručení odměny: Do půl roku.

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable