IMG20220818090929.jpg

Otevření vzdělávacího rodinného centra Domeček Ostatní

Podpořte prosím otevření vzdělávacího rodinného centra Domeček pro rodiče a děti od narození do tří let.

IMG20220818090929copy.jpg

ReachedCZK 31,265(104%)

104%
CZK 30,000requested
27contributors
ContributeRewards

Podpořte prosím otevření vzdělávacího rodinného centra Domeček v Sušici. 

Domeček je otevřen všem dětem a rodičům, kteří spolu chtějí posilovat citové pouto, objevovat nová dobrodružství, vzájemně se od sebe učit, úspěšně překonávat důležité milníky a sdílet své zážitky, dobré i špatné, s ostatními členy komunity. To vše za podpory lektorky, která se rodičům stává průvodcem a oporou, poskytuje jim plně respektující přístup a bezpečný prostor pro sdílení. Lektorka nehodnotí ani neposkytuje rodičům odborné poradenství ve výchově jejich dětí. Pouze pomáhá otevírat pomyslné dveře dětských možností a ukazovat k nim rodičům snadnou a zábavnou cestu.

Kurzy a semináře, které probíhají v Domečku, nabízí rodičům možnost obohatit se o své znalosti, věnovat se rozvoji svých dětí ihned po jejich narození a nečekat na to, až budou přijaty do mateřské školy. V centru Domeček si rodiče hrají a učí se společně se svými dětmi, budují vzájemně silné pouto a hledají si nová přátelství, a to jak děti tak i dospělí. Cílem centra je v co nejvyšší možné míře podporovat a inspirovat rodiče, poskytovat jim pocit bezpečí a jistoty, plnohodnotně napomáhat v rozvoji jejich dětí a otevírat tak další a další dveře jejich nekonečných možností.

Kurzy jsou zaměřené především na prožitkové učení, pohybové aktivity, smyslový rozvoj, dostatečnou socializaci a podporu kladného vztahu mezi dítětem i rodičem. Rodiče se svými dětmi tráví čas smysluplně a zábavně a zároveň získávají inspiraci na činnosti doma, dozvídají se důležité poznatky týkající se vzdělávání dětí a v neposlední řadě si také získávají nové přátele a budují přátelskou rodičovskou komunitu.

Vaše podpora bude využita na vybavení centra před jeho otevřením a nákup potřebných pomůcek a výtvarných potřeb pro činnosti s dětmi.

 

Jaké kurzy budou v Domečku probíhat?

 

Masáže miminek

Na kurzu se věnujeme zejména láskyplnému doteku, který posiluje pozitivní vztah mezi rodičem a miminkem. Společně se budeme seznamovat s technikami, tahy a styly, které vedou ke spokojenosti miminka, napomáhají mu ke správné funkci střev, stimulují jeho neurologický vývoj a eliminují nežádoucí projevy jako například koliku či problémy se spánkem. Rodiče na skupinových lekcích společně budují jistotu a podporu ve skupině, sdílí mezi sebou své zážitky i obavy, tipy a zkušenosti. Na kurzu si osvojíme řadu dovedností a probereme řadu témat souvisejících s masáží miminek jako např. tlak, rychlost, rytmus a délka masáže, respekt, bezpečné objetí, sílu klidného doteku, proč děti pláčou, řeč těla kojence, relaxace a mnoho dalšího.

 

Ostrov objevů

Ostrov objevů jsou unikátní kurzy pro děti od 15 měsíců do 3 let a jejich rodiče, které stimulují jejich rozvoj zapojením všech smyslů. Kurzy obsahují stovky různých aktivit, využívají vlastní pomůcky, pracovní sešity a CD. Jsme členové České asociace pro aktivní rozvoj dětí (CAPARD) a naše kurzy doporučuje i Mensa České republiky. Naše kurzy vychází z poznatků, že pro dítě je klíčový jeho rozvoj mezi narozením a šestým rokem, tzv. „windows of opportunity“, a také že učení něčeho nového probíhá nejintenzivněji při zapojení všech smyslů. Spolu s dětmi a jejich rodiči objevujeme svět všemi smysly. Věříme, že objevování světa může představovat i velkou radost. Děti aktivně vedeme a ukazujeme jim souvislosti. Rodiče by proto během prvních let života dítěte měli mít na paměti, že rozvíjení smyslů je stejně důležité jako vývoj tělesný nebo intelektový.

Embed third party content

To protect your privacy, we do not automatically load third-party content without your consent.
Want to load content from the www.facebook.com website?

 

Znakování BabySigns®

Program Baby Signs využívají milióny rodičů a dětí po celém světě – je to jediný program založený na dlouhodobém vědeckém výzkumu a je vytvořený světově známými expertkami na rozvoj dítěte, Lindou Acredolo, PhD. a Susan Goodwyn, PhD.  Děti dokáží znakem vyjádřit co potřebují, jak se cítí i na co myslí. Začínají dříve mluvit a snadněji se vyjadřují. Radost, blízkost a láska jsou umocněny každým okamžikem, kdy dítě pozná, že mu rodič rozumí. Tímto se výrazně eliminují situace končí pláčem dítěte, u kterého narůstá frustrace z komunikačních překážek mezi ním a okolím. Znakujeme se zpěvem a hrou je jedinečný kurz, kterým Vás provází plyšový medvídek BeeBo. Ten dětem i rodičům pomáhá s učením jednotlivých znaků při veselých písničkách a zábavných aktivitách. Rodiče se dále dozví praktické rady, jak rozvíjet komunikační, kognitivní a motorické dovednosti svých dětí.

 

Cvičíme a hrajeme si s miminky

Tento kurz je určen dětem od dvou do šesti měsíců. Během lekcí miminka cvičí s rodiči, na míčích, hrají si na bříšku. Hry jsou zaměřené na intelektuální rozvoj, komunikační schopnosti a zrakové vnímání. Součástí kurzu jsou i teoretické části, při kterých se detailněji zaměřujeme na psychomotorický vývoj dětí.

 

Cvičíme a hrajeme si s batolátky

Kurz má 8 lekcí, během kterých batolátka cvičí a hrají si s rodiči. Hry jsou zaměřené na rozvoj samostatnosti, spolupráce, zvládání vlastních emocí, komunikační schopnosti a mnoho dalšího. Kurz je také zaměřen na proces odplenkovávání zábavnou a nenásilnou formou. Součástí kurzu jsou i teoretické části, při kterých se detailněji zaměřujeme na psychomotorický vývoj dětí a jejich potřeby.

 

Veselé muzikohraní

Hudba je nepostradatelným pomocníkem při výchově a vzdělávání dětí, jelikož především stimuluje dětský mozek. Napomáhá k rychlejšímu učení, soustředění a spolupráci. Spolu se zapojením pohybových aktivit navíc posiluje obratnost, koordinaci těla a rytmus. Kouzlo hudby láká každou věkovou skupinu a je také více než vhodné, aby se děti s hudbou seznamovaly od raného věku.

Kurz muzikohraní probíhá za použití orffových nástrojů, které si děti mohou samostatně vyzkoušet. Nechybí zapojení písní, rytmických cvičení, hudebně pohybových her, procvičování mluvidel, příběhů, motorických cvičení a dalších aktivit. Děti tak objevují hudební svět, který je obklopuje, a učí se mu porozumět. Kurz je vhodný pro děti od jednoho roku do tří let.

Cílem tohoto kurzu je především rozvíjet kladný vztah k hudbě, pohybu, zpěvu, děti se rozvíjejí v oblasti rytmického cítění hrou na nástroje a podporou přirozené lidské tvořivosti.

 

Montessori hraní

Celosvětově oblíbená a vědecky uznávaná montessori metoda vychází z myšlenek italské lékařky a pedagožky Marie Montessori, která věřila, že děti samy od sebe chtějí poznávat okolní svět a učit se nové dovednosti. Na dospělých je, aby dětem vytvářeli bezpečné a podnětné prostředí a dali jim dostatek prostoru pro soustředění, opakování činností a vytváření si souvislostí mezi jevy. Heslo montessori pedagogiky zní „Pomoz mi, abych to dokázal sám“.

Kurz Montessori hraní se inspiruje tímto heslem a je sestaven tak, aby rozvíjel svobodný rozvoj osobnosti dítěte, jeho samostatnost, tvořivost a sebepoznání. Jsou využívány speciální pomůcky a činnosti, které respektují vývojové fáze dítěte a reagují na jejich jednotlivé fáze sensitivního období. Kurz je vhodný pro děti od jednoho roku do tří let.

 

V centru Domeček budou probíhat také semináře pro rodiče:

Seminář ke kurzu Znakování BabySigns®

  • BabySigns® seminář- vše o tom, co je to program BabySigns®, proč je tento program tak populární, kdy začít se znakováním a jak správně volit a učit jednotlivé znaky.

Semináře vhodné ke kurzu Cvičíme a hrajeme si s miminky

  • Chytré hraní s miminky – rozvoj psychomotoriky v prvním roce života a zábavné hraní na bříšku s Vaším miminkem

Semináře vhodné ke kurzu Cvičíme a hrajeme si s batolátky

Seminář vhodný ke kurzu Montessori hraní

  • Seznamte se s montessori – základní informace o montessori metodě a její historii, praktické rady na doma, seznámení s jednotlivými fázemi vývoje dítěte

 

Děkuji Vám za podporu.

 

 

 

 

ReachedCZK 31,265(104%)

104%
CZK 30,000requested
27contributors
Contribute

project authorCentrum Domeček

Rewards

CZK 100Symbolická podpora

298661.jpg

Rád/ráda vás podpořím jakoukoliv částkou od 100 Kč a nic za to nechci.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Pexeso pro nejmenší - téma emoce.

IMG20220829121356.jpg

Osmidílné papírové pexeso vhodné pro nejmenší děti.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 170Pexeso pro nejmenší - téma v parku

IMG20220829121408.jpg

Osmidílné papírové pexeso vhodné pro nejmenší děti.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Pexeso pro nejmenší - téma na farmě

IMG20220829121430.jpg

Osmidílné papírové pexeso vhodné pro nejmenší děti.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Přívěšek na klíče

Macrame-Keychains-2.jpg

Ručně vyráběný přívěšek na klíče tvořený technikou drhání neboli macramé. V dostupných barvách: červená, modrá, hořčicově žlutá, vícebarevná, černá, krémová, růžová, hnědá (vybranou variantu napište do kolonky "upřesnění odměny")

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Dekorace na zeď - medvídek

medvěd 1.jpg

Medvídek v severském stylu, ručně vyráběný technikou drhání neboli macramé. Kombinace dřeva a hnědé bavlny.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 3,500Dekorace na zeď - mráček

IMG_8024.JPG

Mráček na zeď, ručně vyráběný technikou drhání neboli macramé. Kombinace modré a krémové bavlny.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 5,000Dekorace na zeď - lapač snů

lapač 3menší.jpg

Velký lapač snů ručně vyráběný technikou drhání neboli macramé. V krémové barvě.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable