title.jpg

Oneironautilus Knihy

Souborné a rozšířené vydání komiksu o snech, který vycházel v letech 2012-14 v Novém Prostoru.

Vytištěno!
5/28/2015

Vytištěno!

Sláva!

Komiks je na světě, brzy ho začnu rozesílat všem přispěvatelům. Ještě jednou díky! Netušil jsem, že se vás nakonec sejde stovka!

Pokud jste nestihli komiks podpořit, ale rádi byste ho získali, napište mi na migo@centrum.cz.

Brzy se také můžete těšit na další crowdfunding experiment, tentokrát v podobě online komiksu na pokračování. Pokud se vám líbí moje komiksy, kupujte Nový Prostor a časopis Klíčení.

http://novyprostor.cz
https://www.facebook.com/casopiskliceni

Křest komiksu
5/13/2015

Křest komiksu

Je to tady!

Křest komiksu Oneironautilus proběhne 25.5. 2015 v podobě spacího koncertu pro členy Oneirologické společnosti a jejich přátele. Všichni ostatní podporovatelé mohou po tomto datu očekávat svůj výtisk poštou!

To se mi snad zdá!
2/26/2015

To se mi snad zdá!

Je to doma!

Je to k nevíře, občas to tak už vůbec nevypadalo, ale všechno dobře dopadlo. Dnes je posledí možnost přispět, předplatit si podepsaný komiks nebo permanentku na spací koncerty. První z nich spojený s křtem proběhnem v druhé půlce dubna na tomhle neuvěřitelném místě:

venuse2.jpg

4 dny 4 hodiny do konce
2/23/2015

4 dny 4 hodiny do konce

Už se to blíží!

Nemůžu spát. Čtyři dny do konce a je vybráno skoro čtyřicet tisíc. Stihneme to? A záleží na tom vlastně? Navštěvují mě vize a příběh se prohlubuje, naši hrdinové vstupují do světů, o kterých neměli ani ponětí. Vše je propojené - život H. P. Lovecrafta, který ve 20. letech prožíval tak intenzivní snová putování, že povídky v kterých zaznamenal svá setkání s mimozemskými entitami nedávají spát dalším a dalším generacím čtenářů. Psychedelické revoluce 60. a 90. let a současná vlna spirituality akcelerovaná technologickou propojeností našich předpotopních myslí. Evoluce v přímém přenosu. Ano, Oneironautilus je ozvěnou budoucnosti. Jednou bude pro lidi běžné měnit vědomě ve snu svoji podobu či komunikovat spolu na dálku bez použití technologií. A nejen spolu, ale i s ostatními inteligentními bytostmi na Zemi a ve Vesmíru. Zapomeňte na kosmický program: sny jsou branou mezi světy.

Další statisti
2/19/2015

Další statisti

Poznáte se? ;)

Díky, jste zlatý. ;) 

PS: Luiso Kalinová, jestli chceš taky do komiksu, pošli mi fotku na migo@centrum.cz

Jsme za půlkou!
2/18/2015

Jsme za půlkou!

Nečekaně!

Neznámý dobrodinec/dějka dnes přispěli 5000 korun (ne, nebyl jsem to já, i když už jsem o něčem takovém začínal uvažovat :). Najednou máme z necelých 50% skoro šedesát a začínám si myslet, že to snad i stihnem vybrat! Do konce zbývá ještě dlouhých 9 dní a nocí.

Zvuková ukázka
2/17/2015

Zvuková ukázka

Zkoušíme na spací koncert.

logoos.png

Projekt Oneironautilus není jenom o komiksu, jeho součástí je i něco, o čem sním už dlouho - založení společenství lidí intenzivně se zabývajících zkoumáním snů. Oneirologická společnost bude mít svoje vlastní uzavřené forum na adrese www.oneironautilus.cz a jednou za čas se budou členové setkávat na spacích koncertech.

Jak vypadá takový spací koncert? Večer, příjemné prostředí, tlumené světlo, spousta místa k ležení ve vlastním spacáku nebo pod peřinou. Pije se meduňkový čaj, povídá o tom, co má kdo v plánu během noci podniknout. Pak začíná koncert - nejdrív část nejvíce podobná normálnímu koncertu se zpěvem, recitací atd., která přejde do ambientní fáze uspávací a dalších 8 hodin pak budeme v hudbě dynamicky kopírovat jednotlivé střídající se spánkové fáze (hluboké NREM fáze a aktivní fáze REM, kdy se vám zdají sny). Budeme hrát tak potichu, jemně a monotónně, aby vás to nevzbudilo, ale dostatečně na to, aby k vám zvuky pronikly a staly se součástí vašich snů. Hučení, bzučení, duňení, dechy, vzdechy... zvuky přírody, planet... podle toho jak se rozhodneme konkrétní koncert pojmout.

Tady je pro představu krátká ukázka z naší poslední zkoušky. Něco takového bude hrát uprostřed noci: 

Embed third party content

To protect your privacy, we do not automatically load third-party content without your consent.
Want to load content from the w.soundcloud.com website?

Ráno se všichni probouzejí, zapisují si a navzájem vyprávějí svoje sny. Domlouvají si snové srazy a postupně se rozcházejí do svých domovů...

Rozpočet
2/16/2015

Rozpočet

Proč právě 52 tisíc?

Doneslo se mi, že částka 52 tisíc se zdá na komiks o 34 stranách v nákladu 200 kusů hodně. Taky se mi to zdá hodně, ale pokusím se vysvětlit, jak jsem k tomu číslu došel. :)

Komiks nebude mít 34 stran, psal jsem že k původním 24 přibude víc než 10 dalších. Kolik to ale ve skutečnosti bude nevím, komiks vzniká organicky a dá se předpokládat, že jich přibyde víc. Určitě jich bude i s obálkou třeba 40-50.

Na webu jedné online tiskárny jsem vypočítal, že offsetový tisk celobarevné šíté knížky bez samostatné obálky v tomto rozsahu vyjde na v nákladu 200 kusů na zruba 15-20 tisíc. Pokud budu chtít udělat alespoň 50 kusů anglické verze, je to dalších 5 tisíc. Ceny můžou být jinde výhodnější, ale z těchto čísel jsem vycházel (pokud víte o levném kvalitním tisku, dejte vědět!).

Původně jsem chtěl rozjet projekt, který pouze pokryje náklady na tisk. Necítil jsem se na to říkat si o víc. Na startovači jsem ale viděl, že málokdo požaduje nízké částky, i sbírka básní neznámého autora žádá 50 tisíc. Řekl jsem si, proč ne, koneckonců mě to bude stát spoustu práce, většinu komiksů stejně rozdám nebo prodám za cenu nákladů (100Kč za takový komiks je až až), část dostanou přispěvatelé, no a vymyslet a nakreslit 10-20 stránek komiksu stojí docela dost času a úsilí. Jedna stránka mi obvykle trvá den a půl, za dvoustránkový komiks normálně dostanu zaplaceno 2-3 tisíce, tak si to spočítejte.

Ovšem, ještě jsme nespočítali všechny náklady: odečtěte daň 13 % a dalších 7% které dostane startovač za zprostředkování (pod 50 tisíc by to bylo 9%), plus něco za bankovní transakce všech přispěvatelů. Zbývá tedy asi 15 tisíc. Část z toho půjde na hosting webu www.oneironautilus.cz, který bude sloužit pro účely komunikace Oneirologické společnosti (organizace spojující lucidně snící, která je taky součástí projektu), část na uspořádání spacího koncertu pro předplatitele.... a ještě jsem ani nezapočítal poštovné, obálky a pod! No a zbytek je v podstatě rezerva.

Upřímně, rád bych se kreslením komiksů živil a rád bych to dělal na volné noze. Tento projekt je prvním pokusem o něco takového. Popravdě jsem netušil, kolik energie bude potřeba do něj vkládat, ale věřím, že i když se peníze nevyberou, ta energie se časem zúročí. Komiks je úžasné médium ke sdílení, k sebevyjádření i sebezkoumání. Komiks je nejvíc!

Statisti a změna v odměnách
2/14/2015

Statisti a změna v odměnách

Jak jsem slíbil, denně jedna novinka!

Jak jsem slíbil, denně tu bude něco nového, aby to tu neusnulo věčným spánkem - a proč ne rovnou dvě věci:

Za prvé, smazal jsem odměny za 5 a 10 tisíc. Při spuštění projektu jsem si myslel, že lidé mohou přispívat jenom částky stanovené v odměnách, ale kdepak - přispět lze libovolnou částkou. Není tedy nutné případným samaritánům předchystávat vysoké odměny - pokud se nějaký takový blázen najde, může vložit třeba milión. Výhodou je, že teď můžu nejvyšší odměnu - nakreslení obrázku či ilustrace přiřadit k nové, realisičtější částce - 3000 tisíce. To už je cena, za kterou lze něco takového požadovat i mimo kampaň a tady k tomu navíc dostanete ještě komiks a permanentku na spací koncerty. Takže neváhejte, pokud chcete obrázek pro sebe, třeba jako ilustraci na web, na leták, jako podklad pro sítotisk apod., máte možnost!

A druhá věc - máme tu první statisty, kteří přispěli částkou 1000Kč a pomalu ale jistě je to vtahuje do světa linek a ploch. Gratulujeme!

statisti1.png

statisti2.png

 

Vstávat a cvičit!
2/13/2015

Vstávat a cvičit!

Máme třetinu, ale je to málo!

Ahoj, zdravím všechny přispěvatele a moc všem děkuju! Projekt se slibně rozjel, takže jsem si pěkně ustlal na vavřínech a uložil se ke spánku... a probudil se do noční můry! Vybrána je třetina peněz a do konce zbývá míň než polovina času, vypadá to, že to vybrat nestihneme! 

Ukazuje se, že bez průběžného spamování to totiž nepůjde. Prosím proto všechny, kdo chtějí mít komiks v ruce a nebo se tak jako my s kapelou těší na spací koncert, posílejte odkaz všude kam můžete, komukoli koho může alespoň trochu zajímat nebo může někoho takového znát. Ještě lepší než pouhé sdílení je prý rozesílání emailem. Doporučuju taky oslovit snové postavy, na které narazíte ve svých lucidních snech. Ještě jednou díky!

A jako odměna první ukázka z nové části komiksu. Budou teď přibývat denně, tak se těšte.

dolphinlove00.png

ReachedCZK 59,033(114%)

114%
CZK 52,000requested
101contributors
Contribute

project authorMyko

Rewards

CZK 200Sběratel

Číslovaný komiks s věnováním.

Expected delivery of the reward: March 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Oneironaut

Komiks s věnováním a členství v Oneirologické společnosti, zasvěcené terénnímu výzkumu snů. Členové společnosti jsou zváni na neveřejné akce, např. spací koncerty - křest komiksu bude první takovou akcí.

Expected delivery of the reward: March 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Statista

Komiks s věnováním, členství v Oneirologické společnosti, pozvání na křest spojený se spacím koncertem a zašlete-li mi svoji fotografii, stanete se součástí davové scény v komiksu.

Expected delivery of the reward: March 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Znalec umění

Komiks s věnováním, členství v Oneirologické společnosti (včetně pozvání na křest) a původní skica (černobílá - možno vybarvit si podle svého).

Expected delivery of the reward: March 2015

Number of available rewards: 16/20

Reward unavailable

CZK 3,000Mecenáš

Komiks s věnováním, členství v Oneirologické společnosti a pozvání na křest a obrázek, který nakreslím dle vašeho zadání a dodám ve formátu pdf.

Expected delivery of the reward: April 2015

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable