title.jpg

Oneironautilus Knihy

Souborné a rozšířené vydání komiksu o snech, který vycházel v letech 2012-14 v Novém Prostoru.

Vytištěno!
5/28/2015

Vytištěno!

Sláva!

Komiks je na světě, brzy ho začnu rozesílat všem přispěvatelům. Ještě jednou díky! Netušil jsem, že se vás nakonec sejde stovka!

Pokud jste nestihli komiks podpořit, ale rádi byste ho získali, napište mi na migo@centrum.cz.

Brzy se také můžete těšit na další crowdfunding experiment, tentokrát v podobě online komiksu na pokračování. Pokud se vám líbí moje komiksy, kupujte Nový Prostor a časopis Klíčení.

http://novyprostor.cz
https://www.facebook.com/casopiskliceni

Křest komiksu
5/13/2015

Křest komiksu

Je to tady!

Křest komiksu Oneironautilus proběhne 25.5. 2015 v podobě spacího koncertu pro členy Oneirologické společnosti a jejich přátele. Všichni ostatní podporovatelé mohou po tomto datu očekávat svůj výtisk poštou!

To se mi snad zdá!
2/26/2015

To se mi snad zdá!

Je to doma!

Je to k nevíře, občas to tak už vůbec nevypadalo, ale všechno dobře dopadlo. Dnes je posledí možnost přispět, předplatit si podepsaný komiks nebo permanentku na spací koncerty. První z nich spojený s křtem proběhnem v druhé půlce dubna na tomhle neuvěřitelném místě:

venuse2.jpg

4 dny 4 hodiny do konce
2/23/2015

4 dny 4 hodiny do konce

Už se to blíží!

Nemůžu spát. Čtyři dny do konce a je vybráno skoro čtyřicet tisíc. Stihneme to? A záleží na tom vlastně? Navštěvují mě vize a příběh se prohlubuje, naši hrdinové vstupují do světů, o kterých neměli ani ponětí. Vše je propojené - život H. P. Lovecrafta, který ve 20. letech prožíval tak intenzivní snová putování, že povídky v kterých zaznamenal svá setkání s mimozemskými entitami nedávají spát dalším a dalším generacím čtenářů. Psychedelické revoluce 60. a 90. let a současná vlna spirituality akcelerovaná technologickou propojeností našich předpotopních myslí. Evoluce v přímém přenosu. Ano, Oneironautilus je ozvěnou budoucnosti. Jednou bude pro lidi běžné měnit vědomě ve snu svoji podobu či komunikovat spolu na dálku bez použití technologií. A nejen spolu, ale i s ostatními inteligentními bytostmi na Zemi a ve Vesmíru. Zapomeňte na kosmický program: sny jsou branou mezi světy.

Další statisti
2/19/2015

Další statisti

Poznáte se? ;)

Díky, jste zlatý. ;) 

PS: Luiso Kalinová, jestli chceš taky do komiksu, pošli mi fotku na migo@centrum.cz

Jsme za půlkou!
2/18/2015

Jsme za půlkou!

Nečekaně!

Neznámý dobrodinec/dějka dnes přispěli 5000 korun (ne, nebyl jsem to já, i když už jsem o něčem takovém začínal uvažovat :). Najednou máme z necelých 50% skoro šedesát a začínám si myslet, že to snad i stihnem vybrat! Do konce zbývá ještě dlouhých 9 dní a nocí.

Zvuková ukázka
2/17/2015

Zvuková ukázka

Zkoušíme na spací koncert.

logoos.png

Projekt Oneironautilus není jenom o komiksu, jeho součástí je i něco, o čem sním už dlouho - založení společenství lidí intenzivně se zabývajících zkoumáním snů. Oneirologická společnost bude mít svoje vlastní uzavřené forum na adrese www.oneironautilus.cz a jednou za čas se budou členové setkávat na spacích koncertech.

Jak vypadá takový spací koncert? Večer, příjemné prostředí, tlumené světlo, spousta místa k ležení ve vlastním spacáku nebo pod peřinou. Pije se meduňkový čaj, povídá o tom, co má kdo v plánu během noci podniknout. Pak začíná koncert - nejdrív část nejvíce podobná normálnímu koncertu se zpěvem, recitací atd., která přejde do ambientní fáze uspávací a dalších 8 hodin pak budeme v hudbě dynamicky kopírovat jednotlivé střídající se spánkové fáze (hluboké NREM fáze a aktivní fáze REM, kdy se vám zdají sny). Budeme hrát tak potichu, jemně a monotónně, aby vás to nevzbudilo, ale dostatečně na to, aby k vám zvuky pronikly a staly se součástí vašich snů. Hučení, bzučení, duňení, dechy, vzdechy... zvuky přírody, planet... podle toho jak se rozhodneme konkrétní koncert pojmout.

Tady je pro představu krátká ukázka z naší poslední zkoušky. Něco takového bude hrát uprostřed noci: 

Embed third party content

To protect your privacy, we do not automatically load third-party content without your consent.
Want to load content from the w.soundcloud.com website?

Ráno se všichni probouzejí, zapisují si a navzájem vyprávějí svoje sny. Domlouvají si snové srazy a postupně se rozcházejí do svých domovů...

ReachedCZK 59,033(114%)

114%
CZK 52,000requested
101contributors
Contribute

project authorMyko

Rewards

CZK 200Sběratel

Číslovaný komiks s věnováním.

Expected delivery of the reward: March 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Oneironaut

Komiks s věnováním a členství v Oneirologické společnosti, zasvěcené terénnímu výzkumu snů. Členové společnosti jsou zváni na neveřejné akce, např. spací koncerty - křest komiksu bude první takovou akcí.

Expected delivery of the reward: March 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Statista

Komiks s věnováním, členství v Oneirologické společnosti, pozvání na křest spojený se spacím koncertem a zašlete-li mi svoji fotografii, stanete se součástí davové scény v komiksu.

Expected delivery of the reward: March 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Znalec umění

Komiks s věnováním, členství v Oneirologické společnosti (včetně pozvání na křest) a původní skica (černobílá - možno vybarvit si podle svého).

Expected delivery of the reward: March 2015

Number of available rewards: 16/20

Reward unavailable

CZK 3,000Mecenáš

Komiks s věnováním, členství v Oneirologické společnosti a pozvání na křest a obrázek, který nakreslím dle vašeho zadání a dodám ve formátu pdf.

Expected delivery of the reward: April 2015

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable