IMG_9115.jpg

Oblékání pravěku Knihy

Tvoříme krásnou knihu o odívání v pravěku. Pomozte ji vydat: unikátní soubor fotek, kresby archeologických nálezů, příběhy od paleolitu po středověk.

6/23/2016

Poslední dny ...

Do konce kampaně zbývají tři dny - využijte možnosti předobjednat si knihu formou podpory!

Cílová částka je vybrána! Moc děkujeme všem, kteří přispěli a podpořili náš sen vydat knihu, která svým zaměřením na trhu chybí. Věříme, že vás potěší a dozvíte se z ní řadu nových a zajímavých věcí...zuřivě dopisujeme v souboji s našimi dětmi (protože počítač je v domácnosti jeden :-) ). V druhé polovině prázdnin kniha putuje ke grafikovi na předtiskové úpravy a na podzim bude vydána. S padajícím listím k vám všem, kteří jste nás podpořili doputuje poštou krásná kniha "Odívání pravěku". Vy, kteří po ní také toužíte neváhejte - zbývají nám poslední tři dny kampaně!

K+J

Jsme za polovinou!
5/27/2016

Jsme za polovinou!

Jsme za polovinou požadované sumy a plni naděje, že se knihu podaří vydat. Proto vzpomínáme, kdy vlastně začala vznikat a chceme se o to podělit...

Jeden z prvních projektů, pro který jsme fotili s Gunou H. Leite, byla kolekce oděvů starověkých Germánů byla realizace katalogu "Haute Couture 0 - 600" pro výstavu "Poslední Germáni v Čechách ve Východočeském muzeu v Pardubicích. Shlédnout online ji můžete zde:

http://www.archeologienadosah.cz/sites/default/files/haute_couture.pdf

V tištěné verzi byla beznadějně rozebrána hned po svém vzniku! V průběhu následujících let se do focení zapojila řada dalších tvůrců - Anastázie Taskina, Radim Vaňous, Daniel Bek, Jana Lohnická. Jejich tvorbu si můžete prohlédnout na webech:

http://gunaleite.com

http://www.taskina.cz/

http://radimvanous.cz/

http://danielbek.cz/

Jako vzpomínku na další setkávání a focení v průběhu let 2009 až 2015 jsme připravili malou fotogalerii:

https://www.facebook.com/Jak-obl%C3%A9ci-pra%C4%8Dlov%C4%9Bka-649787171836316/photos/?tab=album&album_id=659714210843612

 

Děkujeme všem přispěvatelům, vaší podpory si moc vážíme!

Pokud chcete podpořit náš projekt jinak, než finančně, přijďte nám pohlídat děti :-)

ReachedCZK 118,600(108%)

108%
CZK 110,000requested
144contributors
Contribute

project authorKristýna Urbanová

Rewards

CZK 100Originální tapeta na pozadí

Vyberte si počítačovou tapetu s uměleckým ztvárněním oděvu z různých období - zašleme Vám ji e-mailem! Všechny fotografie vybrané jako vhodné pro tapetu jsou originálem, vytvořeným mladými umělci. Mějte originální design na své obrazovce!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Tapetování

Že Vám jedna tapeta nestačí a rádi byste si je podle nálad nebo počasí měnili? Za příspěvek této výše Vám rádi zašleme e-mailem celý soubor, čítající tři tapety!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Malá panenka v pravěkých šatech

Máte děti? Pak tento příspěvek a jeho odměna je určena právě pro Vás! Obdržíte panenku cca 20 cm vysokou vyrobenou z plstě a drobných odstřižků látek, vycpanou čištěným ovčím rounem. Na výběr jsou tyto varianty: 1x keltský druid, 1x keltská princezna, 1x statečný germánský bojovník, 1x rytíř raného středověku, 1x jeho krásná zbožná dáma. Panenka bude zaslána Českou poštou do konce měsíce července.

Expected delivery of the reward: July 2016

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 400Elektronické listování

Pokud Vás klasické knihy nudí a upřednostňujete čtení z obrazovky či čtečky, obdržíte od nás knihu ve formátu PDF plus jednu tapetu dle Vašeho výběru. Kniha v elektronické formě by měla být zhotovena do září 2016, poté Vám bude e-mailem zaslána.

Expected delivery of the reward: September 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Kniha s podpisem

Zde netřeba slov navíc - obdržíte knihu s podpisy autorů plus tapetu dle Vašeho výběru.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Kniha s podpisem a soubor tapet

Obdržíte knihu s podpisy autorů plus tři originální tapety do počítače dle Vašeho výběru. Kniha bude po vydání zaslána přispěvateli prostřednictvím Ćeské pošty.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750Panenka s knihou, oděná do tapety

Obdržíte knihu s podpisy autorů plus tapetu dle Vašeho výběru. Dále panenku cca 20 cm vysokou vyrobenou z plstě a drobných odstřižků látek, vycpanou čištěným ovčím rounem. Na výběr jsou tyto varianty: 1x keltský druid, 1x keltská princezna, 1x statečný germánský bojovník, 1x rytíř raného středověku, 1x jeho krásná zbožná dáma. Panenka bude zaslána Českou poštou do konce měsíce července, kniha po jejím vydání a tapeta elektronicky na e-mail.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 800Malování

Obdržíte knihu s podpisy autorů plus tapetu dle Vašeho výběru. k tomu sešit omalovánek a vystřihovánek "Jak obléci pračlověka". Omalovánka bude zaslána Českou poštou do konce měsíce července, kniha po jejím vydání a tapeta elektronicky na e-mail.

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 1,000Kniha s podpisem, soubor tapet a poděkování

Tištěná kniha s podpisem autorů a věnováním, soubor tapet do počítače a poděkování na webu. Kniha bude po vydání zaslána přispěvateli prostřednictvím Ćeské pošty, ostatní elektronicky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Klubíčko

Tištěná kniha s podpisem autorů a věnováním, tapeta do počítače a poděkování na webu. K tomu ještě jedno klubko (100g, cca 260m příze) rostlinami barvené ovčí příze. Barva dle Vašeho výběru - červená (mořena), žlutá (kručinka nebo rmen), zelená (zlatobýl) nebo modrá (indigo). Kniha a klubko bude po vydání zaslána přispěvateli prostřednictvím Ćeské pošty, ostatní elektronicky.

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 2,500Klubek košík

Tištěná kniha s podpisem autorů a věnováním, soubor tapet do počítače a poděkování na webu. K tomu ještě tři klubka (100g, cca 260m příze) rostlinami barvené ovčí příze. Barva dle Vašeho výběru - červená (mořena), žlutá (kručinka nebo rmen), zelená (zlatobýl) nebo modrá (indigo). Kniha s klubky bude po vydání zaslána přispěvateli prostřednictvím Ćeské pošty, ostatní elektronicky.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 3,000Jak barví rostliny - kurz pravěkého barvířství

Jednodenní kurz pravěkého barvířství s autory knihy. Dozvíte se, které rostliny, běžně rostoucí na našich zahradách a loukách, jsou využitelné k barvení látek, a jaké skutečně naši předci v pravěku používali. Odnesete si vámi vyrobený vzorníček barev. Kurz proběhne v Chocni v soukromé venkovní barvírně autorů, na datu se individuálně domluvíme. V průběhu kurzu bude podáváno občerstvení (čaj, káva, nealko, svačiny).

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 3,500Rozplétání nitek - kurz pravěkého textilnictví

Jednodenní kurz pravěkého textilnictví s Kristýnou, autorkou knihy. Vyzkoušíte si na vlastní kůži, jaké to bylo vyrobit si oděv - od čištění ovčí vlny, lámaní kopřiv , přes spřádání vláken až k různým typům tkaní. Kurz proběhne v Chocni v soukromé venkovní dílně autorů, na datu se individuálně domluvíme. V průběhu kurzu bude podáváno občerstvení (čaj, káva, nealko, svačiny).

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 5,000Krajina očima lovce a sběrače

Krátké (podle zájmu zůčastněných 1- 10 km) putování pro jednotlivce, rodinu nebo menší skupinu (cca. do 20 osob). Autor knihy vás provede, v pravěké výbavě, tím, co po cestě najde jedlého nebo jinak užitečného, kde by hledal vodu, tábořiště, materiál na nástroje apod. Můžete přijet k nám a projít s námi údolí Tiché Orlice v okolí Chocně. Nebo navrhnout vhodnou cestu ve vašem okolí. Návrh je třaba vždy konzultovat s autorem, je vhodné , aby zahrnoval prostředí v okolí vody, les i otevřené partie krajiny. Na termínu je nutné se také shodnout. Vhodné jsou víkendové dny případně některé pátky.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 7/8

Reward unavailable

CZK 5,000Kurz rozdělávání ohně

Autor knihy předvede několi tradičních způsobů rozdělávání ohně. Následně si je vyzkouší účastníci krzu. Je možné zařadit i vycházku s hledáním vhodného troudu a potřebných materiálů. Kurz může trvat 1-6 hodin, podle přání účastníků. Vhodný je pro jednotlivce, rodinu i menší skupinu (do 20 osob). Termín i počet účastníků je třeba předem domluvit, vhodné jsou víkendy a některé pátky. Kurz může proběhnout na naší zahradě nebo na místě, které sami zvolíte.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 5/6

Reward unavailable

CZK 10,000Plstěný avatar

Zašlete nám e-mailem fotografii a vyrobíme vám plstěnou loutku s vaším obličejem a pravěkým oděvem. Tento avatar se stane právoplatným členem Vaší domácnosti, věřte nám, máme to vyzkoušené! Tištěná kniha s podpisem autorů a věnováním, soubor tapet do počítače a poděkování na webu jsou nedílnou součástí. Vše bude zasláno v termínu dle domluvy Ćeskou poštou.

Expected delivery of the reward: November 2016

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 10,000Návrh jen pro Vás

Návrh oděvu z Vámi vybraného období pravěku jen a jen pro Vás. Co takový návrh obsahuje? Kresbu oděvu a jeho součástí, dále rozkres střihu dle Vašich měr, odborný text o reálných archeologických nálezech z dané doby. Tištěná kniha s podpisem autorů a věnováním, soubor tapet do počítače a poděkování na webu jsou nedílnou součástí. Vše bude zasláno tištěné a svázané (střihy 1:1 na střihovém papíře) Českou poštou v termínu dle domluvy.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 50,000Skutečný pračlověk

Natolik zanícené fanoušky našeho projektu, kteří přispějí touto zásadní částkou čeká odměna vskutku pravěká - nejenom, že vyhotovíme návrh oděvu z Vámi vybraného období, ale také Vám jej na míru vyrobíme! Tištěná kniha s podpisem autorů a věnováním, soubor tapet do počítače a poděkování na webu jsou nedílnou součástí. Termín zhotovení dle osobní domluvy po vybrání požadované sumy.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable