1.jpg

Nové album Malina Brothers & Charlie McCoy Hudba

Pomozte nám dosáhnout částky 90.000 Kč!!! Uspořádáme pro Vás speciální letní koncert Malina Brothers !!!

1.jpg

ReachedCZK 111,567(159%)

159%
CZK 70,000requested
94contributors
ContributeRewards

Pomozte nám dosáhnout částky 90.000 Kč!!!

Pokud se nám podaří dosáhnout této částky, uspořádáme pro Vás speciální letní koncert Malina Brothers U trojského koně v pražské Troji na kterém se budou moci všichni "startovači" seznámit :)  O termínu koncertu budete e-mailem informování nejméně dva měsíce předem. Vstup bude zcela zdarma. Společně si užijeme koncert ve stylu garden party v překrásném prostředí několik metrů od Vltavy. Rádi bychom Vám tím poděkovali za podporu kterou nás obdařujete.

Vaši Malina Brothers

 

Úvod

Když bratři Malinovi, tedy banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Pepa (Monogram) před šesti lety vyslyšeli přání fanoušků a založili kapelu Malina Brothers, do které ještě přizvali kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál Kvintet) netušili, že se jim později naskytne možnost natáčet společnou desku s legendárním Nashvillským hudebníkem Charliem McCoyem, který je v současnosti nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku. Právě na zaplacení nákladů na studio a vydání společného vysněného alba shání kapela potřebné prostředky. Fanouškům vzkazují: ,,Pojďte do toho s námi!" 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO Z NATÁČENÍ 

 

 

Od brnkání u stolu ke společné desce

Když jsme s Malina Brothers před dvěma lety natáčeli desku Rychlejší koně, napadlo Luboše oslovit Charlieho McCoye, se kterým se znal ze společných turné Druhé trávy a zeptat se ho, jestli by nám nahrál do několika písní harmoniku. Charlie okamžitě souhlasil. Na desce zazněla také instrumentálka Flovers of Edinghburg, která se Charliemu dostala pod kůži a tak jsme se domluvili, že ji použije na své nové album.

Minulý rok Charlie přiletěl do České republiky na turné s Druhou trávou. Den před prvním koncertem jsme se sešli v našem rodném domě v Bražci, kde jsme si společně zahráli, jen tak u stolu. Samozřejmě i ,,skunkárny" které hrajeme na koncertech. Charlie do toho hrál úžasné věci a my jásali blahem. O takovém spojení východočeského bluegrassu a country s Nashvillským zvukem Charlieho harmoniky se nám ani nesnilo. No a právě tam se zrodila myšlenka společné desky.

 

 

Charlie_kompilace.jpg

 Charlie McCoy, legenda a vzor

Jak už bylo napsáno výše Charlie McCoy je v současné době nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku. Narodil se v roce 1941 v Západní Virginii, v osmi letech začal hrát na foukací harmoniku, v patnácti založil vlastní kapelu a ve dvaceti letech se přestěhoval do Nashvillu, kde brzy získal pověst vynikajícího a vyhledávaného studiového hráče. Natočil celou řadu hitů s takovými legendami, jako jsou Elvis Presley, Simon & Garfunkel, Johnny Cash, Bob Dylan, Roy Orbison, Kris Kristofferson, Ringo Starr a mnoho dalších. McCoy za svůj život vydal více než 25 sólových alb, ověnčených mnoha cenami (Grammy v r.1972, instrumentalista roku,...). Slavnou nahrávku skladby Orange Blossom Special (Oranžový expres) natočil na foukací harmoniku již v roce 1965. Od roku 2001 spolupracuje McCoy s Druhou trávou. Pro řadu hudebníků je nepřekonaným vzorem a jeho technika hry na foukací harmoniku se stala legendární.

Doufáme, že se nám s Vaší pomocí podaří úspěšně zrealizovat celý projekt a obohatit tak českou hudební scénu o výjimečnou nahrávku s tímto legendárním nashvillským hudebníkem! 

 

ze studia všichni.jpg

Detaily z natáčení

Nové album vzniká ve studiu Bang Steva Walshe v Praze. Rozhodli jsme se oslovit Steva na základě zkušeností z předchozí spolupráce na nahrávkách Pavla Bobka a skupiny Monogram. Steve je velký profesionál. Spolupracoval například s Norah Jones a několik let působil v legendárním nashvillském studiu Quad, kde mimo jiné natáčeli Bob Dylan, či Johnny Cash. Stevovým asistentem je výborný hudebník a náš kamarád, Chris Schut z Holandska. Deska bude obsahovat písničky a instrumentálky, které jsme vybírali společně s Charliem. Zařadili jsme opět několik písniček od východočeského rodáka Mirka "Skunka" Jaroše například Jsem holej, McLaren, nebo Jackson a Charlie přinesl pět skladeb z nichž dvě jsou úplně nové. Atmosféra natáčení se dá jen těžko popsat. Bylo úžasné sledovat Charlieho při natáčení a uvědomovat si ten hudební nadhled člověka, který má za sebou více než 12 tisíc nahrávacích frekvencí ve studiích celého světa. Byla to veliká inspirace pro nás všechny a pěvně věříme, že na Vás z nahrávky alespoň část té atmosféry dýchne :)

 

Poslechněte si ukázky z nové desky

1.Jackson

2.Rose of Killarney

3.Breaking new Ground

 

 

obal.jpg

Proč Startovač?

 

Myslíme si, že forma podpory na Startovači je srozumitelná a dává lidem možnost objevit zajímavé projekty a v klidu se rozhodnout jestli je podpoří. Přečteš si o co jde, pustíš si muziku, prohlédneš video. Navíc máte možnost získat krásné odměny, navázat bližší vztah s kapelou a mnohdy v rámci odměn zažít neopakovatelné chvíle.  Máme radost, že se najdou nadšenci a kamarádi, kteří nám pomáhají. Pokud byste se chtěli na této podpoře v rámci startovače také podílet, budeme moc rádi. 

Vaši Malina Brothers

 

Pokud se cílová částka nevybere, projekt se ruší a vaše peníze vám budou v plné výši vráceny. 

 

Můžete také navšívit naše webové stránky a facebookový profil 

www.malinabrothers.cz

https://www.facebook.com/MalinaBrothers?fref=ts

Děkujeme crowder.cz za rady a tipy, které nám pomohli připravit pro vás tuto prezentaci :)

ReachedCZK 111,567(159%)

159%
CZK 70,000requested
94contributors
Contribute

project authorMalina Brothers

Rewards

CZK 199Digitální brácha

Digitální download kvalita FLAC. Maximálně týden od vydání obdržíte mailem odkaz na stažení nového alba přímo z pohodlí svého obýváku.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Papírovej brácha

Nejpozději do Vánoc 2015 dostanete poštou nové album Malina Brothers & Charlie McCoy + dostanete balíček za 149,- (Digitální brácha).

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 599Popsanej brácha

Nejpozději do Vánoc 2015 Vám zašleme nové album Malina Brothers & Charlie McCoy s podpisy všech muzikantů včetně Charlie McCoye + dostanete balíček za 149,- (Digitální brácha).

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 58/80

Reward unavailable

CZK 599Papíroví bratři

Nejpozději do Vánoc 2015 dostanete poštou nové album Malina Brothers & Charlie McCoy + album Rychlejší koně. + dostanete balíček za 149,- (Digitální brácha).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Na křest s bráchou v Praze

Vaše jméno bude na guest listu-budete mít zdarma vstup na křest v Praze (Tour 2016) v rámci kterého se Vám dostane osobního poděkování přímo z pódia! Po koncertě dostanete plakát s originálním otiskem ruky každého člena kapely. + dostanete balíček za 599,- (Popsanej brácha)

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 1,200Na křest s bráchou v Brně

Vaše jméno bude na guest listu-budete mít zdarma vstup na křest v Brně (Tour 2016) v rámci kterého se Vám dostane osobního poděkování přímo z pódia! Po koncertě dostanete plakát s originálním otiskem ruky každého člena kapely. + dostanete balíček za 599,- (Popsanej brácha)

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 1,800S bráchou na obalu

Nejpozději do Vánoc 2015 Vám zašleme nové album Malina Brothers & Charlie McCoy s podpisy všech muzikantů včetně Charlie McCoye a vaše jméno bude na věky vepsáno v obalu v sekci poděkování. Dostanete pohlednici Malina Brothers s originálním otiskem palce každého člena kapely. + dostanete balíček za 149,- (Digitální brácha).

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 2,500S bráchou v zákulisí

Dostanete podepsané cd a vaše jméno bude na věky vepsáno v obalu v sekci poděkování. Vaše jméno bude na guest listu na Vámi vybraném koncert v rámci jarní TOUR 2016 (místo si sami vyberete ze seznamu v sekci koncerty na našich webových stránkách) a budete moci zažít vše co se děje kolem přípravy koncertu. Vezmeme Vás do zákulisí, poznáte co obnáší příprava na koncert a zvuková zkouška. Můžete se vyfotit se svým oblíbeným muzikantem a ptát se na všechno co Vás jen napadne. Jako bonus dostanete plakát s originálním otiskem ruky každého člena kapely.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 15,000Zažijte koncert Malina Brothers přímo u Vás doma!

Máte jedinečnou možnost zažít neopakovatelnou atmosféru koncertu Malina Brothers přímo u Vás doma! Rádi Vám přijedeme zahrát kamkoliv v rámci celé České republiky. Na koncert v délce cca 1,5 hodiny si můžete pozvat své přátele a známé (omezeno na 20 lidí) a společně si užít kouzlo blízkého setkání s Vaším oblíbeným muzikantem :) (platí do konce roku 2016) Datum a čas dohodneme osobně mailem, nebo telefonicky. Samozřejmě Vám také pošleme poštou podepsané album, ve kterém bude natištěné osobní poděkování přímo Vám :)

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable