nove album.jpg

Nové album Jirky Muchy Hudba

Podpořte natáčení mého nového alba. Mám připraveno mnoho nových písní a jen s vaší pomocí budu schopen album natočit a vydat.

Vážení přátelé
5/18/2020

Vážení přátelé

CD - Partner In Time

CD je již na světě. Situace v posledních dvou měsících nebyla úplně příznivá k umělcům všeho druhu a bylo nutný počkat, než se to celé uklidní. Netušil jsem, že to bude trvat tak dlouho. Nyní je myslím ideální čas na vydeání CD.

V té době, co začalo všechno to opatření jsem rychle vydal album aspoň v digitální podobě, s tím, že by to možná mohlo dodat lidem trochu pozitivní nálady.  A páč jsem přišel o veškerou príci na pár týdnů, chodil jsem do studia a poslouchal svoje písničky, a nedalo mi to, a trochu jsem si s nimi ještě pohrál. Album jsem ještě dolešťoval, dolaďoval, vylepšoval a dokonce nahrál, jen tak pro radost jednu bonusovou píseň, která je i na CD. Myslím, že písničky prokoukly opravdu citelně, že to jistě oceníte. Všem jsem poslal digitální verzi do emailu. Pokud vám email nepřišel, mrkněte se, zda vám nespadl do spamu :)

Datum křestu zatím nevím, to se bude odvýjet podle toho, jaká bude situace a co nám ještě vláda povolí či zakáže..

Nicméně nyní v sobotu – 23.5.  od 18 - 21h vás všechny zvu na akci v Plzni, kde si můžete moje CD vyzvednout, zakoupit. Bude se jednat o takové neformální setkání, s improvizovaným programem. Dobrá zpráva i pro ty, co si objednali cukroví, budu ho pro vás již v sobotu mít a nebude to cukroví jen  tak nějaký. Přijdou i přátelé s nástroji, s kytarami, takže počítám, že dojde k nějakému hraní a zpěvu. Můžete přijít jen pro CD nebo si popovídat, vzít přátele. Zváni jste všichni. Koná se to v kavárně Plzeň Zastávka, Přeštická 4. Což je bývalá nádražní budova přestavěna v kulturní kavárnu, naproti Zimnímu stadionu. Ti, co nebudou moc přijít, těm CD pošlu poštou či se s některými z vás, co bydlí v Plzni, mohu domluvit i na předání.

Těším se na setkání

A mějte krásné dny

Jirka

Dozrála doba pro CD
5/11/2020

Dozrála doba pro CD

Vážení přátelé a podporovatelé mojí hudby

Milý přátelé, fanoušci a podporovatelé mojí hudby. Zdá se, že se vracíme do jakéhosi skoronormálu. Před kadeřnictvím se tvoří dlouhé fronty a tak jsem si řekl, že asi už dozrál čas k vydání mého CD. Takže dnes se moje album poslalo do výlisu a do tisku. Počítejme asi tak sedm dní a sedm nocí a CD bude světě. :) Krásný den všem!

Partner In Time
3/18/2020

Partner In Time

Milí přátelé a přispěvovatelé

ALBUM UŽ MÁTE DOMA :)

Doufám, že k Vám všem dorazila moje deska v mp3 formě. Fyzické CD a další odměny budou, snad v brzy v dohlednu. Vzhledem k současný situaci se bohužel většina odměn posouvá. Ale nebojte se, situace se uklidní brzy a vše bude tak, jak jsem slíbil.

ZDE KE STAŽENÍ

Pokud někomu z vás náhodou email z mým albem nedorazil stáhněte si ho z mých stránek zdarma:

https://jirkamucha.wixsite.com/jirkamucha

Na stránkách je možnost dobrovolného příspěvku za stažení, tak budu rád, když odkaz pošlete svým známým.

NÁVOD

Album je ve formátu zip, který musíte extrahovat v počítači, v mobilu nebo v tabletu. Uvnitř budete mít složku, ve které jsou písničky + složka s grafickým obsahem obalu. Poté si album přehrajte ve své oblíbené aplikaci na přehrávání hudby.  Ti z vás, kteří si předplatili poděkování v obalu, si mohou své poděkování přečíst. Doufám, že Vás potěší. Album jsem pojal lehce konceptuálně, některé písně se prolínají a proto nejlepší užitek z poslechu budete mít, když ho budete poslouchat ve správném pořadí ?

POHODA

Věřím, že Vás album potěší a naladí na dobrou náladu, zvláště v těchto dnech, kdy mnozí propadají chmurám a strachu. Vždycky čtu v rozhovorech s umělci, že nejlepší výkon podávají v momentech, kdy jsou v depresích nebo v tlaku. Což vůbec nechápu, páč to mám přesně naopak. Abych mohl tvořit, musím být nějak v pohodě. Nedokážu tvořit, když jsem v sebemenším presu. Hudba je mocná a nálada umělce se skrze hudbu přenáší. Smyslem mojí hudby je předávání radosti a lásky. O nic víc v ní nejde, nic víc v ní nehledejte. A teď nemluvím o lásce jako o romantickém sentimentu, ale o něčem, co je podstatou a smyslem celé existence. Věřím v posvátnost a sílu hudby a tak k hudbě přistupuji, i když dělám třeba rokenrol.

PŘÍBĚHY PÍSNÍ

Každá písnička má svůj vlastní unikátní příběh. Všechny písně jsem složil, byť je pro mě těžký se považovat za autora, neboť hudba nikdy nevyšla z bodu nula, ale každý hudebník v podstatě vychází z toho, co už slyšel a to jen nějak modifikuje a pak se pod to podepíše.

Album ale obsahuje i jeden cover, píseň od Briana Wilsona, unikátního hudebníka, skladatele, zpěváka a hlavního člena skupiny The Beach Boys. Je to píseň, přemítající nad existencí a smrtí, leč víc než text je to u této písně hudba, která jde ještě dál, má krásný více hlasé harmonie (text jsem si bez jeho dovolení malinko pozměnil, hihi). Brian Wilson byl člověk neuvěřitelnýho talentu a proto se taky potýkal s nepochopením svýho okolí. Byl nakonec hospitalizován s těžkou psychickou chorobou. Ve skutečnosti to byl zdravej člověk, který měl jen neobvykle enormní sensitivitu, kterou svět kolem něj nedokázal chápat a přijmout a proto byl v neustálem střetu s vnějším světem. Brian Wilson označuje tuto píseň za svou nejosobnější píseň, jakou kdy napsal.

Téma smrti se ještě opakuje v poslední písničce, kterou jsem věnoval naší kamarádce Evce. Evka před necelými dvěma roky tragicky zemřela. Tuto písničku jsme v podstatě napsali spolu. Udělal jsem nejprve hudbu a Evka napsala skvělý text se spirituálním přesahem. Písničku jsem pak dodělával, když už tady s námi Evka nebyla a musel jsem zasahovat i do jejího textu a nakonec přidal úplně novou sloku a refrén a dal celé písni nové téma. Protože nevěřím ve smrt, jakožto konec všeho. Nevním smrt jako temno, ale jako světlo. Vnímám smrt jako maturitu života, jako vstup do další etapy, jako vstup do nového života. A tak i do písně jsem se snažil vložit emoce naděje, smíření a radosti.

VZÁCNÁ SPOLUPRÁCE

Mám obrovskou radost z písně In The Clouds, kterou se mnou nazpíval Steve Conte. Steve Conte je americký zpěvák, jehož jsem, už nějakej ten rok, fanouškem. Krom toho, že je to člen legendární punk-rockový skupiny New York Dolls, kteří ovlivnili celou řadou kapel jako například Gun’n Roses, je Steve Conteho znám ze svojí spolupráce s Yoko Kanno a já ho slyšel poprvé v soundtracku z mých dvou oblíbených anime seriálů Wolf’s Rain a Cowboy Bebop (mimochodem úžasné seriály)

RETRO

Moji nejskalnější fanoušci najdou na albu i některé starší písně, kompletně předělaný, které jsem prostě musel nahrát. Dokonce jedna melodie pochází z doby, kdy mi bylo 17 let.

ZÁHADA

Možná si říkáte, v jakým to jazyce zpívám v písni Ydoaydo. Můžete hádat, pokud neuhádnete, tak vám to možná prozradím.

TRADIČNĚ

A tradičně na závěr opět poděkuji Vám všem.

PROSBA

A ještě malá prosbička. Bude mi velice nápomocný, budete-li moje album dál šířit, nejlépe prostřednictvím odkazu na moje stránky https://jirkamucha.wixsite.com/jirkamucha moje videa na youtube či jen třeba zmínkou.

Pro mě je to situace trochu komplikovaná, neboť náklady na album vysoce překročily sumu, která se na startovači vybrala a bohužel virus, který mezi námi běhá, mi teď zastavil všechny domluvené práce, takže se dostávám každým dnem do velkých finančních ztrát.

Ale abych nekončil trudomyslně, nějak se mi pořád drží můj chorobný optimismus, za kterej občas dostávám doma i vynadáno. Takže věřím, že vše prostě dopadne dobře, přesně tak jak to dopadnout má. Jsme ti kdo tvoříme svět. A můžeme tomu pomoct. A pro mě je pomoc už to, že o tom třeba někomu řeknete. zmínite. V mém studiu můžu každý den pracovat i na dálku. Můžu vytvářet muziku online pro kohokoliv. Dělám mastering, mix, zvukové rekonstrukce, remastering starých nahrávek. Hudbu na zakázku. Kurzy mixu, masteringu, základy nahrávání. Většina těchto aktivit se dá dělat úplně v pohodě na dálku – online. Tak kdybyste věděli o někom, kdo by měl zájem, stačí se ozvat. Můj kontakt jirkamucha01@gmail.com

Mějte se všichni nádherně, odpočívejte, užívejte těchto dnů s rodinou, choďte do přírody. Já se zase ozvu a nebojte, vše bude dobré! A nakonec.... všichni stejně umřeme, tak jako tak. Takže buďte na sebe hodný :D

Váš Jirka

 

PS: hrubki, gramatyku, krasopys nestíhám kontrolovat. Moje děti už chtějí oběd, tak musím jít a než bych to po sobě opravil, to by byla další godina... :D A víte, co znamená v mnoha slovanských jazycích godina? Rok. ;)

Album 2020
3/9/2020

Album 2020

Březen - už ho k vám vezem

Že by už?

Přátelé, po dlouhé odmlce opět novinka, která Vás jistě potěší. Album je hotový, připravený k poslání do výlisu a obal připraven pro tisk. Trvalo mi to trochu déle, já vím, trochu se stydím, ale zároveň věřím, že se na mě nebudete zlobit. Tvorba tohoto alba byla jedna z nejnáročnějších věcí v mém životě. Písničky byly sice nahrané i smíchané již před Vánoci, leč při každém kontrolním poslechu jsem tam našel nějaký detail, který byl potřeba opravit. Poslední dva měsíce jsem jen dělal kontrolní poslechy a dolaďoval tyto detaily.

Bylo to hooodně práce. 

Krom tvorby alba, hudby jsem si kompletně dělal sám mix i mastering, vytvářel obal. Mám prostě utkvělou představu, jak to má vypadat, jak to má znít a proto si nejraději vše dělám sám a nenechám si do ničeho mluvit. :D Dělal jsem i nové webovky a připravoval je k tomu, abych mohl prostřednictvím svých stránek své album ihned po vydání prodávat a šířit. Nemám žádný tým lidí a vše od startovače až po veškerou organizaci, webovek si dělám vše kompletně sám.

Přebalování, chození po čtyřech a podobně.

Do toho přišla moje nová funkce - role otce na „mateřské“ naší dvouleté holčičky, neboť žena musela nečekaně do práce. Což je sice hezký, neboť je to takové to krásný období, kdy běhám za malou s nočníkem a snažím se jí vysvětlit, že to je výhodnější než plenka. Akorát, když jsem pak přišel do studia s přáním tvořit, tak místo kreativní múzy mě v mysli běhaly vize pokakaných plenek. Mnoho mojí práce se soustřeďovalo spíše na víkendy. Což je také jeden z faktorů tohoto zdržení.

Mám radost.

Leč dosáhl jsem něčeho, co se mi nikdy v životě před tím nepovedlo. Jsem totiž s písničkami plně spokojen. Jako úplně spokojený. Poslouchám svoje písničky a líbí se mi to. Ten, kdo mě zná, ví, co tím myslím... Moje potřeba neustále něco vylepšovat většinou nebere konce. Nyní nemám jedinou potřebu na písničkách měnit jediný tón. Jsem prostě s výsledkem spokojenej. A to je pro mě něco zcela novýho a užívám si toho.. Dal jsem si totiž předsevzetí, že dokud nebudu na 100% spokojený s výsledkem, album ven nevpustím, i kdybyste mě na skřipec natahovali.

Bylo to drahý.

Byť rozpočet na natočení alba byl dvojnásobně vyšší, tak bez Vaší pomoci a sumy, kterou jsme dosáhli na startovači, bych natočení alba nedokázal zrealizovat. Takže mnohokrát, ze srdce děkuji za Vaší nesmírnou pomoc. A kdybych mohl poděkovat ještě nějak víc od srdce udělám to. Prostě moc děkuji a věřím, že vám přinese moje deska radost, páč to je její hlavní účel.

Chcete logo na obalu?

Teď mám před sebou hotový obal a zdá se, že by se tam našlo ještě nějaké to místečko na logo Vaší firmy. Zkrátka pokud byste měli zájem album ještě podpořit, máte možnost a mě by to nesmírně pomohlo. Máte pár dní čas. Dejte mi vědět.

Deska za pár dní.

Co mě teď čeká za práci? Chci album připravit do digitální podoby, a v rozmezí několika dní ho poslat všem, kdo si jej v digitální verzi předplatil. Zároveň digitální verzi alba začnu distribuovat online, takže si ho budou moci pořídit i ti, který startovač minul. A co se týče fyzického CD, doufejme, že se ho podaří do 14. dnů vylisovat a vytisknout. Pak Vám všem budu CD rozesílat a s plzeňskými se můžu domluvit na osobním předání.

Křest bude.

Ještě nevím kdy, ale brzy bude. Neumím organizovat více věcí najednou. Těším se, až budu mít toho svýho manažéra.

Takže zatím všem krásný den!

 

 

 

První písnička
12/23/2019

První písnička

I Shall Remember That Day

Slíbil jsem nejslabší píseň alba a sliby plním. Abyste si nemysleli, že zbytek alba bude v tomto duchu. Moje album bude jako vždy "každej pes jiná ves". Co písnička to výlet do různých hudebních krajů. ☮️☯️❤️ Přeji krásný poslech, v těchto svátcích klidu, rozjímání, zastavení, půstu.

Krásný Vánoce!

Váš Jirka

Finále
12/20/2019

Finále

Hotovo

Tak už jdeme do finále.

Všechny písničky hotový. Huráá!!! Dal jsem to do Vánoc, jak jsem slíbil. Ani se mi tomu nechce věřit. Byla to neuvěřitelná fuška. Měsíce neskutečně intenzivní práce. Kromě domova a studia pro mě neexistoval vnější svět. A páč jsem u toho ještě byl na mateřský s dvouletou holčičkou, tak to se ani nedá popsat, co všechno jsem zažíval. Někdy o tom napíšu knihu. V momentě, kdy toto píšu, se mi snaží malá přeorganizovat lednici, u toho si sundavá pokakanou plenku, kterou se mi chce patrně pochlubit a z mýho gramofonu si udělala kolotoč pro panenky... a já musím dokončit to, co píšu, páč jindy bych se k tomu už nedostal. Takže nejsem teď schopen psát ani orginálně ani vtipně a už vůbec ne pravopisně. Takže ještě pár technických detailů a jdu přebalovat.

Bohužel Vám všem nebudu schopen do Vánoc album dodat. To vše bude až po svátcích. Důležitý však je, že už to je a to hlavně díky Vám.


Nicméně mám pro Vás malej Vánoční dáreček v podobě videoklipu a písničky. Dlouho jsem přemýšlel, kterou písničku vydat jako pilotní singl. Obyčejně hudebníci vydávají tu nejlepší písničku, jež posluchače navnadí ke koupi CD. Leč zvolil jsem opačnou taktiku, neboť vy už jste si to CD stejně koupili. A navíc, jsem občas zklamanej, když si koupím album od nějaký skupiny na základě jednoho hitu a pak zjistím, že zbytek alba je jen vata. Zvolil jsem proto rafinovaný plán. Jako první jsem vybral nejhorší písničku, a o to víc si pak budete užívat těch ostatních lepších. Videoklip zveřejním v sobotu před Vánoci, to jest zítra a  pokud nezapomenu, zítra sem hodím na písničku odkaz. Nebo sledujte můj facebook. https://www.facebook.com/jirka.mucha.1

Přeji Vám všem krásný svátky. Mě čeká přes svátky ještě mnoho práce technického rázu...

A už běžím přebalovat, uklízet, nakrmit, vykoupat, před tím než se vydám do studia na noční směnu.

Váš Jirka

Listopad
11/5/2019

Listopad

Ahoj všem! Dobrý den! Namaste! नमस्ते Salám Aleikum! Šalom! Koničiva! こんにちは! Čest práci!

ÚVOD

Posílám opět stejný příspěvek, Bohužel došlo ke smazání startovač hlásil nějaké chyby. Takže ještě jednou!

Zas o kousek blíže k finále. Vlastně jsem teď ve fázi, kdy už mi zbývají jen některý zpěvy. Vše je jinak nahrané.

Něco málo prozradím. Jsem od září na mateřský, moje žena chtěla do práce, do studia chodím až po obědě... Takže se každý den modlím, abych to stihnul do Vánoc. Jsem z toho lehce ve stresu, ale zároveň se snažím nebýt ve stresu, páč ve stresu jsem absolutně neproduktivní. Hlavně je důležitý nebýt ve stresu z toho, abych náhodou nebyl ve stresu. U jedné písničky navíc nemám ještě jasno, neboť se rozhoduji, kdo jí se mnou bude zpívat. Jedná se totiž o duet, kde potřebuji zpěvačku s jemným hlasem, která má osvojený zpívání v angličtině, ne ale s texaským přízvukem. Mám nějaké tipy i typy, ale ještě nenašel odvahu je oslovit. Chci jí pracovně nazpívat zítra či pozítří a pak se rozhodnu...

Jinak mě moc baví to, co vzniká. Prozradím, že deska bude barevná. Nevím, jestli obal, ale hudba určitě.

Dostávám od vás krásný zprávy a mnoho z vás mi píše, jak vám moje kampaň s videem přijde pěkná a vtipná... Jen si říkám, aby vás to pak nezklamalo. Jsem ve skutečnosti vážnej člověk a i moje hudba není zas tak moc vtipná. Nečekejte proto nějaké žertovné písně.

O čem písničky budou? Jako obvykle o ničem. Protože já nejraději píšu písničky o ničem. Budou tam nějaká ta témata, ale spíš abstraktní, emoční. Tradičně smrt, láska atd. To téma smrti se tam opakuje několikrát. Ale nepochybně s notnou dávkou optimismu, pozitivity. Album bude mít samozřejmě happyend, hezkej a dojemnej.  Vše s lehkou dávkou melancholie. Melancholii já totiž rád, leč jen po malých doušcích a pak vždycky posluchače uchlácholím něčím hezkým a veselým.. Možná si popláčete, ale takovým tím pozitivním způsobem. Nebojte, nic smutnýho vás nečeká... Deska bude hodně o emocích. A také o melodiích a zpěvu. Jak jinak. 

Texty, jak už jsem psal, budou tedy většinou o ničem. Musel jsem dokonce pár písní přetextovat, páč se tam mihly nějaký názory a taky mi to nešlo úplně do pusy, myslím tím z té zvukomalebné stránky. Je tam jedna česká písnička a poněvadž mi tam neseděly některý český slova, který zněly hrozně chrčivě, tak jsem si vzal pár výrazů z bulharštiny, slovenštiny, ruštiny, polštiny a srbštiny. Takže to vlastně zas tak česká písnička nebude. Navíc refrény tam zpívá indická zpěvačka a to navíc maharáthštině, takže to skoro vůbec nebude česká písnička.

Chtěl jsem vyprodukovat emoce a to i skrze texty. Chci jen, aby moje hudba zaplnila váš prostor, aby vás objímala, hýčkala a tak.. Teda nemyslím tím ve smyslu šumsvistu, to ne. Ale zkrátka nemám potřebu používat hudbu jako katalizátor svých názorů, nemám potřebu sdělovat nějaké příběhy z každodenního života, spíš chci, abych probudila váš vlastní příběh. Svoje názory si nechám na facebookový diskuze. Hudbu chci zachovat čistou, zvukomalebující.

A stylově? Jako vždy a možná ještě více. Jsou tam rockové, kytarové prvky, stejně jako popové, klávesové, dechové, indiepopové, retropopové, modernpopové folkové i countryové, ethnické i klasické, ambientní, psybientní, psychedelické i jazzové, také keltské, indické, bulharské, čínské, africké ba i brazilské, moravské i slovenské. Jen jsem stále nenašel tu správnou inspiraci z plzeňské a chodské lidové hudby, ale to určitě někdy přijde. Těch desek chci udělat ještě pár.

Kurzy vaření a vše ostatní až po dokončení...

A vy, co jste si zaplatili účast na nahrávání. Nebojte. Dojde na vás! :)

Tak to je pro dnešek zatím vše. Krásný den všem a moc všem děkuji za trpělivost.

PS: Chyby neopravuji, omlouvám se za případné hrubky.

10/10/2019

Říjen, ještě tam budem

Vážení přátelé, fanoušci, přispěvatelé, podporovatelé

Ještě Vás všechny prosím o malé strpeníčko. Pracuji velmi, velmi intenzivně. dokonce i nyní se pokouším něco dělat navzdory tomu, že mě skolil podzimní vir. Album se chýlí k závěru, leč ještě stále mnoho práce. Momentálně jsem dokončil jedno psychedelické country a ještě se čeká na nějaké natáčení v Indii... Schází mi dvě písničky. Pak mix, mastering, pečení sušenek a tak dále... Buďte na přijmu! Do Vánoc to bude :D Krásný podzim všem.

8/20/2019

Srpnová novinka

Prázdniny se chýlí ke konci a ještě hodně práce přede mnou

Tak jak mi jde práce na novém albu? Dotazuje se mi takřka každý koho potkám.

No jde to. Někdy ztuha někdy hladce, leč práce pokračuje, nestagnuje.

V první řadě se omlouvám opět za prodlevu, ale dostávám se do takové intenzivnější fáze mojí práce. Jsem nyní plně absorbován do muziky a na ostatní věci nemám moc chuť a náladu. Chápu, že už bych měl pomalu řešit odměny, aspoň administrativně, ale s tím si počkám nejspíš až na podzim.

Vy, co jste si zaplatili účast na albu. Nebojte, počítám s vámi!

Jak to teď u mě probíhá?

Od začátku léta pouze nahrávám a nahrávám a taky tvořím a zase nahrávám, skládám, aranžuji, produkuji, zvukomalebňuji. Občas jdu na procházku, občas se napiju, najím, a pak zase nahrávám a sem tam se protáhnu nebo si zarelaxuji v nějaké diskuzi na facebooku.

Většina písní vzniká kompletně v mém malém skromném studiu v Plzni. Mám to zde tak malý, že se sem vejdou maximálně tři lidi. Občas k některým náběrům používám i jiná studia. Bude se něco natáčet v Indii, doufám, že i ve Švédsku. Zatím nejdále se natáčelo v New Yorku, kde se nahrával můj vzácný host, zpěvák Steve Conte, jehož jsem pozval na jednu písničku, kterou jsem složil pro jeho fantastickej hlas. Jo a nahrávalo se to ve čtvrti Bronx. A jak jsem už psal, mezinárodní spolupráce probíhá online! Někteří dotyční to nepsrávně pochopili a už se i šuškaly jakési drby. Ne, skutečně do New Yorku jsem letět nemusel, na to bych potřeboval minimálně ještě jeden startovač. Steve to jednoduše nahrál ve studiu v Emerice, před tím mi poslal přes email pracovní ukázky, načež jsme se domluvili, jak zhruba si to představuji. A když byla práce z jeho strany hotova, poslal mi výsledné zvukové soubory, které jsem si já už přimíchal ve svém studiu v Plzni.

Moje studijko

Krom několika hostujících hudebníků, pracuji veskrze sám, nemám žádný tým a takřka všechny nástroje, zpěvy nahrávám, aranžuji kompletně sám. Páč mám rád, když mi do mojí práce nikdo moc nezasahuje. Nejsem totiž moc teamovej hráč :D

A hodně lidiček se mi ptá, jak to vlastně u mě ve studiu probíhá.

Tak třeba v posledních dnech, no... už víc jak týden... jsem uvázl na práci k jedný písničce, jejíž hlavní problém byl zpěv a text. Její původní pracovní verzi jsem nazpíval v gibberish (jazyk, který nedává smysl). Když složím písničku,  tak jí nejprve nazpívám v gibberish, což zní jako něco mezi angličtinou a bengálštinou. A teprve až poté na to píšu text.

Původní plán u této písně byla francouzština. Ale naučit se francouzsky, to už asi nestihnu. Napadlo mě udělat český text a napsal jsem asi tři verze a nic nefungovalo. Měl jsem pocit, že melodie se v českým textu někam ztrácí. Napsal jsem tedy alternativní text v angličtině. To už sice fungovalo o něco lépe, leč stále to nebylo ono.  Text, jako takovej, se mi sice po stránce poetický líbil, ale prostě hudebně nefungoval tak jak bych si přál, nezapadal do melodie, nemyslím významově, ale zvukomalebně. Hledal jsem nová slova a nic.. A tak jsem ho předělával a předělával, až jsem nakonec došel do stádia, kdy jsem měl silný pocit, že to prostě nedokončím a písničku ze seznamu vyřadím. Myslím, že to je fáze, se kterou má zkušenost každej umělec, každej, kdo něco tvoří. Kdy prostě člověk kreativně stagnuje a má dojem, že jeho práce nemá žádnou úroveň, kvalitu. Přišel jsem si jako amatér, co se snaží o něco na co nemá.

Takto nějak jsem se cítil teď v neděli. A jediná myšlenka, kterou jsem měl byla, že potřebuji volno. Aspoň jeden den odpočinku. Rozhodl jsem se v pondělí vynechat nahrávání a udělat si procházku lesem. Přece jen být zavřený ve studiu víc jak 10 hodin denně se stane po nějaký době vyčerpávající.

Jenže stalo se neočekávané

V pondělí ráno jdu s malou do školky, s tím, že se pak půjdu projít do lesa. Ale v tom mě záhy přepadla nesmírná chuť jít do studia a tvořit... A to jsem taky udělal. A udělal jsem dobře. Během hodiny jsem předělal celý text, který fungoval. Ba nejen to. Předčil mé očekávání. Nazpíval jsem zkušební verzi a znělo to úžasně. Ten pracovní zpěv tam prostě nechám, páč líp bych to už prostě nezazpíval. Zpěv nahraný na jeden zátah, na první pokus, bez jediné úpravy, žádná intonační chyba. To se mi už hodně dlouho nestalo. Většinou se trápím se zpěvem půl dne. Poslouchám to druhý den a nadšení neopadlo. Píseň s lehce surrealistickým textem jsem nazval Blue Umbrella. To se tak prostě stává. Musím si včerejší datum napsat do kalendáře a zjistit od nějakého astrologa, jaká byla ten den hvězdná konstelace. Tak snad to vydrží....

Musím už běžet, mám opět chuť něco vytvořit. Mějte se přátelé... Jo a nehodlám teď po sobě kontrolovat svojí gramatiku, pravopis či krasopis, páč to by bylo na další hodinu.

Ozvu se se opět brzy.

Jirka

PS: V závěru článku jsem se sice omlouval, že po sobě nebudu vzhledem k časové tísni kontrolovat pravopis, ale možná to chtělo, neboť napsat prosinec místo srpen, to se člověku nestává každý den. Každopádně chyba opravena a nenechte se zmást :)

Písnička v monitoru

 

 

6/24/2019

Novinky

Krátký popis: Tady nikdy nevím, co mám napsat

Přátelé, přispívatelé, zpívatelé. Dlouho jsem se neozval. Tak co je novýho s mojí deskou říkáte si? Práce pomalu ale jistě pokračuje. Nyní jsem dokončil písničku, jejíž část se natáčela, až za mořem v New Yorku. Ke spolupráci k jedné z písní jsem totiž pozval velmi vzácného hosta, úžasnýho rockovýho zpěváka Steve Conte. Ti, co fajnšmekrujou v japonských anime určitě znají jeho hlas ze spolupráce s Yoko Kanno a ze soundtracků ke kultovním anime jako je Cowboy Bebop, Ghost In The Shell nebo Wolf’s Rain. Výsledek zní úžasně a mám z písničky a spolupráce ohromnou radost.

Mezi tím jsem měl ještě jiný zahraniční zásek, kdy jsme dokončovali produkci dva roky starého indického videoklipu s Ramanem Mahadevanem, navíc k naší společný písničce, kterou jsme drželi asi deset let v šuplíku. Za pár dní bude klip venku.

A chystám se dokončit na moje album píseň s indickou zpěvačkou Anagha Dhomse. Takže deska bude jako vždy pestrá, nejednoznačná, plná něžné anarchie, tak jak to mám rád.

Během jednoho dvou týdnů budu kontaktovat zbytek vás, co jsem ještě nekontaktoval a domlouvat se na detailech ohledně vašich cen. Především, až budu mít hotový některý základy budu kontaktovat vás, co jste si zaplatili účast při natáčení. Už mi i někteří nedočkavě píšou. Prosím o trpělivost. Nahrávání se možná protáhne přes září až do října. Jen k tomu nahrávání. Páč dostávám různé zprávy, rád bych jen uvedl na správnou míru, že budu také zohledňovat váš hudební um. Takže se nemusíte bát, ale zároveň někteří si totiž mysleli, že budou mít třeba sólový part. Samozřejmě bude-li mezi vámi mimořádný talent, rád dám větší prostor. Ale počítám spíš se symbolickou účastí.

Takže zatím se mějte moc krásně a tentokrát se ozvu dřívěji.

Jirka

 

 

Už se to začíná blížit
4/25/2019

Už se to začíná blížit

Je to tak

Začíná se to blížit. Tedy myslím tím začátek práce na albu. Prosím proto všechny ještě o trpělivost ohleně odměn. Ozvu se Vám. Mějte krásný prosluněný - ale doufejme i deštivý - dny.

Váš Jirka :)

PS: Startovač nešťastně ořezává fotky. Takže odkaz na obrázek s novinama zde: https://i.imgur.com/npAR7CI.jpg

Další plány
3/18/2019

Další plány

Vážení přátelé, podporovatelé, dobré duše

Je to týden od skončení kampaně a já se už duševně připravuji na tvorbu mých písniček. Mnozí z vás se mě ptají, kdy začnu natáčet. Bude to jistě v nejbližší době. Avšak před tím, než se do práce pustím, musím dokončit ještě několik závazků, které mám rozpracované.

Momentálně dokončuji hudbu a zvuky k audio – rozhlasové hře, kde mi schází jen několik dní k dokončení. Další důležitý závazek je dokončení desky Evy Králové, naší kamarádky, se kterou jsem začal tvořit její novou desku, bohužel Eva minulý rok tragicky zemřela a já se snažím její písničky i tak bez její přítomnosti dokončit. Bylo s tím mnoho práce, poněvadž některé věci nestihla dodělat, ale našli jsme v jejím počítači domácí nahrávky, který se mi podařilo rekonstruovat, oddělit zpěv od ostatních nástrojů a udělat k tomu dobře znějící muziku. Na tom pracuji mnoho měsíců a schází mi odhadem několik málo týdnů k dokončení. Na jaře bychom rádi uspořádali vzpomínkovou akci a křest jejího alba. Rovněž jsem v závěrečný fázi míchání alba pro romského zpěváka Ferry B. Schází mi několik dnů k finalizaci. A poslední závazek pro mě je nyní dostříhat videoklip, který jsem natočil s indickým zpěvákem.

 

Odhaduji, že do intenzivního natáčení svého alba se pustím začátkem května a protože neplánuji dělat nic jiného, odhaduji, že by dokončení mohlo skutečně vyvrcholit začátkem podzimu.

Mezitím dávám dohromady vaše adresy. Mám jich bezmála 200 a zdá se, že si k tomu budu muset přizvat pomoc. Ještě jednou Vás všechny proto prosím o trpělivost. Brzy se Vám ozvu.

Děkuji mnohokrát

Jirka

A je to
3/11/2019

A je to

Uff

PODĚKOVÁNÍ

Zvládli jsme to na 106 procent. VÁM všem patří obrovské poděkování za neuvěřitelnou podporu. Každý podpořil dle svých možností. Každá Vaše i ta malá podpora má pro mě vysokou hodnotu. Přesto bych speciálně rád poděkoval několika lidem, kteří mě po celou dobu podporovali obrovitou měrou, rozesílali emaily, telefonovali přátelům, vlivným lidem, denně mě povzbuzovali, posílali nápady. Chci poděkovat Filipovi - Mintakovi za duševní i finanční podporu. Velké díky patří Marcela Vintrová. Její naprosto neuvěřitelná a láskyplná podpora mě provází víc jak deset let a obávám se, že v jednom životě jí to nebudu moci splatit. Děkuji mojí velký kamarádce Petře Schiffnerové. Další úžasné duši, jejíž podpora je nevyčíslitelná. Daniel Tille a jeho ženě Martině za víru v mojí tvorbu a nesmírně velikou podporu. A další gigantické díky patří Zdence a Karlovi Královy, rodičům naší zesnulé kamarádky Evky, jejíž album je nyní ve fázi dokončování. Stejně obrovské dík Lucie Němcové A nesmím zapomenout na Káču Baxovou. Bez její podpory bych to nedal. Děkuji kmotrovi a žabímu královi Vojtovi Chládkovi. Milanu Janečkovi, který za mnou přijel až do Plzně udělat rozhovor. Děkuji Orsolye Bartoš Vági za dodávání síly a pomoc. Musím poděkovat i celý mojí rodině, hlavně mojí ženušce, synovi, dcerám. Děkuji praotci Čechovi i lidem kromaňonským.

Všiml jsem si na facebooku mnoha lidí, co mě velmi podporovali, psali mi, mnohokrát sdíleli moji kampaň, s některými z nich se ani neznám. Omlouvám se, že Vás nejmenuji osobně všechny, ale Vám patří stejně tak velké poděkování, jako všem těm výše. :)

KDY BUDE ALBUM HOTOVÉ?

Startovač slíbil, že mi něco z těch peněz pošle a něco si nechá, doufám, že mi pošle tu větší částku. A já se budu moci konečně pustit do vlastní tvorby. Ale nejen to. Čeká mě obrovská práce s odměnami. Desku budu natáčet několik měsíců. Odhaduji, že album bych mohl dokončit do léta, ale jak se znám, raději si dám deadline na začátek letošního podzimu... tedy do Vánoc ale bude určitě.

VAŠE ODMĚNY

Mezitím se budu snažit plnit některé z vašich odměn. Budu Vás všechny osobně kontaktovat v průběhu příštích měsíců. Žádám Vás proto o trpělivost. Je Vás kolem dvou set, takže na někoho z vás se dostane dříve, na někoho později. Dnes jsem dostal seznam a kontakty všech přispěvatelů, budu se snažit mít v tom maximální systém i tak to bude náročný. Kdyby se stalo, že bych náhodou někoho zapomněl, nebo pokud budete mít potřebu mi cokoliv sdělit, neváhejte mi napsat na tento email: jirkovo.nove.album@gmail.com Budu moc rád za každou zprávu, podnět a další podporu.

Tyto stránky startovače budu nadále používat a informovat Vás o mé práci na desce.

Děkuji s láskou

Jirka

Máme to
3/9/2019

Máme to

100%

Tak jsme to dokázali lidičky. Byť se to před pár dny zdálo nemožné. ? Děkuji, VÁM všem.❤️ Kampaň ještě pokračuje do pondělí, tak třeba se dostaneme ještě na magické číslo 108 %. Jste všichni úžasní.

Brzy mě čeká plno práce nejen s natáčením, ale taky s odměnami, korespondencí s Vámi všemi. I po dokončení kampaně budu dál stránky kampaně používat na komunikaci s Vámi a přidávání novinek a informací.

Poslední šance
3/7/2019

Poslední šance

Jak to dopadne?

Ještě 4 dny a dvě hodiny. Takže za dvě hodiny už to budou jen tři dny. Jelikož o víkendu transakce asi neprobíhají, tak v podstatě máme poslední den. Necháme se překvapit, co osud zamýšlí a protože osud jsme my, tak vlastně je to na nás.

34 % není zas tak nesplnitelný cíl. Ozvali se mi dnes nějací potenciální sponzoři, ale i pro mě to bude asi překvapení, sám nevím, co se chystá.

A také mezitím, co tady stratovačuji se vyvinula velmi zajímavá spolupráce s jedním, pro mě nesmírně významným, hudebníkem, žijícím až za velkou louží, který přislíbil svojí účast na albu. Nebudu více prozrazovat, dokud to nebude zrealizované, ale vypadá to zatím jako velká věc.

Každopádně můžete dál kupovat odměny, přispívat, mecenášovat. Třeba zrovna váháte, co koupit letos k Vánocům, CD by třeba mohlo leckoho potěšit, nebo výlet do Indie, jméno v písničce. Nebo chcete abych na poslední chvíli přidal nějakou speciální cenu. Napište. Přidám jí. Ale rychle :) 

Děkuji! :)

Jirka

Zvládne se to?
3/4/2019

Zvládne se to?

Zbývá sedm dní

Sedm dní a ještě zbývá 39 procent... tedy už jen 38... Začíná to být napínavý. Někteří už lámou hůl, jiní se pustili do masivní propagace. Přátelé kolem mě jsou nervózní. Já zatím ne, páč sedm dní je ještě dlouhá doba.  Mě teď opět napadá pouze jedno a to říct: děkuji. Děkuji všem za vaší energii, kterou jste do toho dali a dáváte. Vím, že to nějak dopadne a dopadne to tak, jak to dopadnout má. A vy všichni i já můžeme udělat jen maximum, co udělat můžeme. A to děláme, takže je vše v pořádku. Děkuji :)

JAKÁ BUDE NOVÁ DESKA?
2/27/2019

JAKÁ BUDE NOVÁ DESKA?

Něco málo vám prozradím, sám totiž pořádně nevím. :)

Dostávám častěji otázky od fanoušků, přátel, co bude na mém novém albu. Přetěžký to úkol, popsat slovy něco tak nepopsatelného jako jsou zvuky. Pro mě je totiž hudba zvukový obraz, abstraktní emoce, i když je to třeba obyčejná písnička. Emoce, která plyne z mojí hudby je něco, co nedokážu úplně dobře zachytit do slov. Proto vlastně i moje texty jsou spíše abstraktní emoce nežli popisný děj. Zpěv i text totiž vnímám jako další hudební nástroj, nikoliv jako prostředek k vyjádření názoru. V tom se nejspíš od mnoha hudebníků liším.

V první řadě nevím, co vlastně vznikne, neboť tvořím přímo ve studiu. A každá píseň je pro mě jako abstraktní zvukomalba, o které dopředu nevím, jak bude vypadat. U některých písní sedím dny i týdny a hledám zvuky. Tvořím zvuky často tím, že vrstvím samply spolu s živými nástroji. Zvuk je pro mě zásadní. Dokonce u textů je pro mě zásadnější zvuk slova než jeho význam.

Mám samozřejmě v hlavě mnoho písniček, některé už hraji i na koncertech, jak ale budou znít na desce nevím, ale vím, že budou znít určitě jinak, než jak je hraji živě a určitě jinak, než si dokážu teď sám představit. To, co na svojí práci totiž miluji je, že nevím nikdy co vznikne, protože při práci mě neustále napadají další a další možnosti. A to miluji. Mám pouze jedno pravidlo a tím je svoboda. V okamžiku, kdy tvořím, nevnímám svět kolem sebe a tvořím jen to, co cítím.

Jedna z písniček, která na albu určitě bude, je duet s jednou indickou známou zpěvačkou. Zatím neprozradím o ní více. Bude to zvláštní duet, neboť v této písni budou pospojeny vlivy tradiční indické hudby a slovanských lidových motivů. Bude se jednat vlastně o jakýsi rozhovor dvou hudebníků z odlišných kulturních světů. Dokonce už máme nahrané základy, ale je na tom ještě mnoho práce. Jak se znám, dva týdny minimálně. Indická zpěvačka mě požádala, zda bych nepoužil nějaký lidový motiv. Nechal jsem se inspirovat jednou slovenskou lidovkou (neprozradím jakou, každopádně není známá) Zatímco zpěvačka bude zpívat v Marathštině, ve svém rodném jazyce, já se rozhodl napsat text v hybridním slovanském jazyce. Napsal jsem zprvu český text, leč měl jsem trochu problém s určitými slovy, které česky zněly příliš tvrdě a tak jsem si vypůjčil pár výrazů z jiných příbuzných jazyků, slovenštiny, bulharštiny, ruštiny, staroslověnštiny. Bude to zajímavá píseň, těším se na ní.

Na desce budou opět i anglický písně. Moje typické vokálovky. Mám připravené jedno překvapení, velmi silná píseň o smrti. Píseň není moje, ale udělám jí úplně po svém. Je to píseň, kterou prakticky nikdo nezná. Jinak na albu bude převažovat moje tvorba. O čem je ale moje hudba? O svobodě. Tedy ne o té politické, ale o té vnitřní. Vím, že to zní příliš esotericky, ale mám to tak.

Nevím, jak budu svoji práci na desce organizovat, jak budou vznikat moje písničky. Jsem totiž na jednu stranu neorganizovaný člověk. Na druhou stranu, když se bavím o kreativitě samotné, jsem extrémně organizovaný. Výsledek totiž musí být vždycky harmonický a harmonie je pro mě nějaký hluboce organizovaný sled různých vibrací, pulzací, toků a já tyto prvky chci dávat organizovaně dohromady tak, aby vytvořili tu emoci, kterou mám v sobě. A tou emocí je něco, pro co není jednotné synonymum, ale můžu to nazvat radostí, svobodou, harmonií, láskou. Tak to prostě mám.

Děkuji mnohokrát všem a krásnej den!


2/15/2019

Jsme za půlkou

Víc než sto podporovatelů! Děkuji :) Dostávám od Vás i úžasné a povzbudivé zprávy, vzkazy, což mě nesmírně povzbuzuje. Takže ještě mnohokrát VELIKÉ DÍKY!

Máme sice 50% splněno, leč dny k cíli se nám krátí. I přesto ale žasnu, když vidím tak velký úspěch. Nemám žádnou promyšlenou marketingovou strategii, neboť k tomu mi chybí ty správné buňky. Nemám ani sponzora v záloze, ačkoliv mi bylo řečeno, že toho bude potřeba. Dělám to prostě tak, jak to cítím a jak nejlépe dovedu a zbytek nechávám na osudu.

Vím, že pořád děkuji, ale chci znovu poděkovat. Mezi vámi je několik lidiček, kteří doslova vzali mojí kampaň do svých rukou a šíří to kde se dá. Někteří mi i nabídli, že mi zaplatí reklamu. Mnoho z vás mi posílají zprávy, rady a tipy... Plzeňský písničkář Ladislav Lamanai Sedlak dokonce uspořádal koncert, jehož výtěžek věnoval na můj startovač. Nemám prostě slov. Takže slovo „děkuji“ zazní z mojí strany asi ještě mnohokrát.

Jo a k té ukázce mojí písničky, která zazní ve videu ke kampani. Písnička je skutečně nedokončená v okamžiku, kdy dojde ve videu k přerušení. Písničku jsem začal tvořit před několika lety. Mám jí asi už od roku 2014, umístěnou ve složce "nová deska". Nahrál jsem rytmickou sekci, basu a kytaru. Zpěv a nějaký nástroje mám pouze k první sloce a refrénu, dál už jsem se nedostal...Tak za 24 dní a 6 hodin se rozhodne. Již za pár dní se ukáže kam bude směrovat další moje cesta. Děkuji :)

2/6/2019

Den devátý!

Dnes je to devět dní, co jsem spustil tento projekt a start byl skutečně skvělý. Bylo to pro mě překvapení. Čekal jsem samozřejmě podporu mých skalních fanoušků, ale tak velkou opravdu ne. Moc vám všem děkuji. Máte můj OBROVSKÝ DÍK. Zdaleka ale není vyhráno. Pokud se cílová částka nevybere, peníze se Vám vrací zpátky na Váš účet.

 

Teď mě čeká ta nejtěžší práce a to dostat, rozšířit moji tvorbu, respektive tento projekt dál i k lidem, kteří o mě nevědí. Smysl to má, neboť za posledních devět dnů jsem dostal několik nadšených zpráv od lidí, kteří mě právě díky této kampani objevili a vzápětí podpořili.
Bohužel moje hudební aktivity, ale i aktivity jiných alternativních hudebníků, nemají podporu médií, ironicky ani v rámci hudebních či kulturních magazínů, serverů. Ale to vůbec nevadí. Jdeme s dobou a naštěstí máme internet – úžasný to nástroj. Takže je to hlavně na nás. Na začátku kampaně jste byli úžasní a šířili jste a sdíleli moje video ke kampani na facebooku. A zdá se, že právě video bylo dobrou vstupní branou pro lidi, kteří mě neznají. Pomozte mi proniknout do další dimenze, prorazit mojí sociální bublinu a rozšířit můj projekt do světa mezi další potenciální posluchače. Takže sdílejte a šiřte kde se dá. A když k tomu napíšete pár slov, dáte tomu větší šanci, že se na to lidi podívají.
Ještě jednou veliké dík!
Jirka

První poděkování
1/30/2019

První poděkování

16 % splněno :)

Uff, přiznám se, že jsem to nečekal. Jste úžasný a moc vám všem děkuji za vaši podporu. Nesmírně moc děkuji za sdílení. Byť je ještě velký kus cesty přede mnou, tak přes 28 000 Kč během 2 dnů je neuvěřitelný. Navíc, některý ceny byly nečekaně rychle vyprodány. Vůbec to nechápu. Takže brzy přidám nové odměny. A pokud vás napadá tip na nějakou zajímavou odměnu, dejte vědět. Dám jí tam :) Podpořila mě celá řada velkých osobností, například Albert, kterému tímto děkuji za jeho veřejné vyjádření

ReachedCZK 191,297(107%)

107%
CZK 179,100requested
199contributors
Contribute

project authorJirka Mucha

Rewards

CZK 171Dobrý pocit a album v digitální podobě

V dnešní době chytrých telefonů nemá každý možnost přehráti si fyzické médium. Pro vás budu mít album v digitálním formátu mp3.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 315CD

Dostanete CD domů, ihned po vydání.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 405CD s věnováním + balíček sušenek

Obdržíte CD s podpisem a věnováním. Jako bonus pošlu balíček unikátních veg sušenek upečených dle mých vlastních receptur. Čímž prozrazuji, že mé další méně známé povolání je kromě hudby také kuchař a vynálezce receptů.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,098Účast při tvorbě desky

Držitel této odměny je vítán ve studiu, kde se stane součástí nahrávacího procesu. Například nahraji do své písně vaše tleskání do rytmu. A budete-li zručnější, nechám vás nahrát i nějaký nástroj, či vokál.

Number of available rewards: 0/9

Reward unavailable

CZK 1,314CD + poděkování v bookletu

Obdržíte CD, v jehož bookletu bude zvěčněno vaše jméno.

Number of available rewards: 15/25

Reward unavailable

CZK 1,341CD + kurz indického vaření

Čtyřem dobrodincům nabízím kurz indického vaření. :) Kurz bude probíhat v Plzni .

Number of available rewards: 0/4

Reward unavailable

CZK 1,341CD + kurz indického vaření II

Pro velký zájem opět dávám odměnu, ve které čtyřem dobrodincům nabízím kurz indického vaření. :) Kurz bude probíhat v Plzni. Datum a místo společně domluvíme :)

Number of available rewards: 0/4

Reward unavailable

CZK 1,431CD + luxusní hostina u mě doma

Tak toto je zcela unikátní cena. Kromě hudby jsem se učil v Indii vařit a naučil jsem se několik unikátních lahůdek, které nenajdete v žádné z běžných restaurací. Věřím, že to bude pro vás velkým zážitkem. Tato odměna je pro maximálně 9 osob, bude 100% vegetariánská a bude třeba domluvit jeden termín pro všechny přispívající. Jo a bydlím v Plzni :)

Number of available rewards: 0/9

Reward unavailable

CZK 1,431CD + luxusní hostina u mě doma II

Tak toto je zcela unikátní cena. Kromě hudby jsem se učil v Indii vařit a naučil jsem se několik unikátních lahůdek, které nenajdete v žádné z běžných restaurací. Věřím, že to bude pro vás velkým zážitkem. Tato odměna je pro maximálně 9 osob, bude 100% vegetariánská a bude třeba domluvit jeden termín pro všechny přispívající. Jo a bydlím v Plzni :)

Number of available rewards: 6/9

Reward unavailable

CZK 1,602Kurz mixu, masteringu, nahrávání

Pro kohokoliv z vás, kdo se zabývá nahráváním. Máte domácí studio či byste ho rádi postavili? Začátečníkům i pokročilým, vám všem nabízím v této odměně základní kurz po dobu 2 hodin, který se dle vašeho přání bude týkat čehokoliv od základních aspektů nahrávání až po složitější práci se zvukem.

Number of available rewards: 15/20

Reward unavailable

CZK 3,114Stanete se kmotrem mojí desky

CD samozřejmostí a jako host mého koncertu se stanete kmotrem - křtitelem mojí desky. :)

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 4,113Píseň dle vašeho přání

Složím píseň na vaše přání. Zadáte téma a já napíšu písničku, kterou zařadím na album. Můžete si vybrat angličtinu nebo češtinu. Nezhudebňuji však politická témata nebo témata, která jsou v rozporu s mým svědomím. Pakliže se stane, že nebudu s tématem dle vašeho výběru dobře rezonovat, zavazuji se odměnu vzít zpátky a peníze pošlu ihned zpět.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 7,596Soukromý koncert

Jen pro vás soukromý koncert. Kamkoli v rámci zeměkoule (cestovné platíte vy).

Number of available rewards: 8/9

Reward unavailable

CZK 18,000Průvodce v Indii

Rádi byste navštívili Indii, leč nechcete s cestovkou a sami se bojíte? V Indii jsem byl čtnáctkrát . Mohu vám ukázat zajímavá místa, která v průvodcích nenajdete. V Indii domluvím ubytování, výlety. Milerád vás seznámím se zajímavými lidmi a můžeme se podívat i do domácnosti tradiční rodiny. Letenku, ubytování platí dárce. Odměna je maximálně pro skupinu čtyř lidí a minimálně pro dva. Na dobu maximálně tří týdnů. PS: Pokud budete chtít před zakoupením této odměny vědět více detailů, neostýchejte se mi napsat: jirkamucha01@gmail.com

Number of available rewards: 3/4

Reward unavailable

CZK 18,126Hudební znělka pro vaši firmu

Složím, nahraji znělku, píseň (max. délka 1 minuta) v profesionální zvukové kvalitě pro vaši firmu, v jakémkoliv hudebním žánru, dle vašeho přání :)

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable