fotka do startovače - kopie.JPG

Nová trasa na via ferratě v Semilech Ostatní

Nejkrásnější česká via ferrata v divokém údolí Jizery dostala povolení ochranářů ke stavbě nové trasy. Součástí bude i visutý most.

Poděkování a gratulace.
1/17/2019

Poděkování a gratulace.

Díky drtivému finálnímu tempu jsme spolu proběhli cílovou páskou s týdenním předstihem ! Z Vaší důvěry máme velikou radost a je to pro nás ohromná čest. Děkujeme

 Ahoj  Kamarádi.

 Moc Vám  všem děkujeme za to jak jste se  snažili, aby se tempo nezastavilo behem svátků, a jak nádherně jste zafinišovali.  

 Finance jsme  poskládali a  částku jsme dokonce  překročili.

Minimálně Trentinské kotvy  bychom chtěli koupit v Itálii.

 Uvažujeme ( už jsme rozeslali cenovou poptávku),že  bychom  nevyráběli  kotvy sami  jako u červené a modré trasy, ale že nakoupíme kotvení  z ušlechtilého nerezavějícího materiálu u renomované firmy  v Itálii příp. v Rakousku. Inox kotvy nevyžadují  žádnou údržbu a mají  obrovskou životnost.Možná by se to někomu mohlo zdát jako luxus, ale  my si myslíme, že Vodní  brána  má tak vysokou návštěvnost, že si to "zaslouží".  Ostatně na horolezeckých cestách  i u nás v Čechách  už se několik let používají výhradně kruhy a borháky  z nerezu.

 Co bude následovat.

 Jakmile doběhne kampaň na Startovači,  přijdou peníze na náš transparentní účet:6687476001/2010  . Současně obdržíme  seznam všech dárců  ajejichmailové adresy.

 S každým z Vás se mailem domluvíme, kdy  a kam Vám pošleme  Vaše odměny.

  Abychom se vyhnuli nákladům na poštovné, domluvili jsme si se sítí prodejen RockPoint, že  by Vás  odměny  čekaly  ve Vaší nejbližší prodejně . Na oplátku  získáte celkem zajímavou poukázku na 20% slevu. Budeme se snažit  co nejrychleji poslat  velké kalendáře a drobnosti. Chceme se přednostně věnovat budování ferraty  a  odměny  jako kurzy a setkání bychom si chtěli  s Vámi užít až budeme mít hotovo.

  Jste  skvělí !!!

 čokař    cokar@seznam.cz

  

Nastává rozhodující fáze!
1/6/2019

Nastává rozhodující fáze!

Ferrata má 355 Patronů, podporovatelů, přátel.. Prosím všechny aby tento týden vysdíleli alespoň obecnou informaci o své podpoře.

Vážení přátelé, kamarádi, ferratisté.V příštích dvou týdnech se rozhodne !!!
https://www.startovac.cz/projekty/nova-trasa-na-via-ferrate-v-semilech/

Prosím všechny , kdo nás už podpořili, aby během tohoto týdne (nejlépe v pondělí,nebo úterý večer) vysdíleli informaci o tom , že jste na novou trasu přispěli....
Opravdu! Nestyďte se přiznat.
Třetina přispěvků přišla anonymně, vysdílejte prosím i Vy, kdo jste si nepřáli u příspěvku zveřejnit identitu.
Šíření informace je stejně důležité (ne-li víc), než částka , kterou jste přispěli.

Vedeme si dobře ! V tuto chvíli máme 57%.
Podle lidí ze Startovače se na konci kampaně přidávají doposud nerozhodnutí a otálející fanoušci...
Možná se najdou i nějaké firmy a sponzoři, ti většinou také čekají až naposlední fázi kampaně.

Kdyby se peníze přeci jen nakonec nepodařilo vybrat , Startovač Vám je v plné výši vrátí na účet ze kterého přišly .
Já jsem optimista a věřím, že se to povede, ale správný horolezec má promyšlený postup i pro případ, že se něco zadrhne. V tuto chvíli je to ale předčasné. Uvidíme , jaká bude situace poslední týden(14.-20.1.)
Sdílejte a informujte všechny kamarády a známé.

 Jste borci!

čokař

Půlku   máme  zdárně za sebou! Díky Vám  všem.
1/3/2019

Půlku máme zdárně za sebou! Díky Vám všem.

Na Startovači mě upozorňovali,že kampaň během vánočních svátků může být "pěknej nervák.."

 Vážení přátelé  a kamarádi, díky Vám postupujeme!

 Předevčírem uplynula polovina kampaně a dnes jsme  dosáhli 50% částky.   Na pomyslné mapce  se v současnosti pohybujeme  poblíž Druhé lávky (video). Před sebou máme : lehkou a těžkou variantu, vrcholové pasáže,  přechod  a Barmskou lávku.

Přestože mě lidé ze Startovače upozorňovali, že o svátcích a na začátku nového roku se většina kampaní uplně zastaví, pořád jsme, díky novým podporovatelům, během svátků po  jednotlivých procentech stoupali a to dává docela naději, že to spolu nakonec  úspěšně dotáhnem do cíle. 

 6.-7.1. ( na posledních 14 dní kampaně) bych Vám chtěl znovu rozeslat maily  a poprosil bych o novou vlnu sdílení informací o  nové trase na Startovači.

 Držme si palce a klobouky , příští týden  zapnem forsáž..

 Díky všem , jste Borci! 

 

 

 

Dárek  od Rock Pointu + nová odměna.
12/27/2018

Dárek od Rock Pointu + nová odměna.

Firma Rock Point věnovala pro prvních 500 Startérů zajímavé (20%) slevové poukázky. Nová odměna : karabinka Singing Rock se šroubovací pojistkou (pevnost 300kg) s vygravírovaným nápisem Vodní brána

Abychom ušetřili náklady za poštovné, poprosili jsme síť prodejen Rock Point o pomoc s distribucí Vašich odměn.

Po úspěšném ukončení kampaně se domluvíme emailem a my Vám pošleme  odměnu přímo na Vaší nejbližší prodejnu sítě Rock Point.

 Pro prvních 500 startérů  jsme získali od Rock Pointu zajímavé poukázky.

 Protože karabinky s nápisem Vodní brána  jsou  už skoro pryč firma Singing Rock nám poskytla dalších 50ks a navíc přidáváme šroubovací karabinku v černo -žluté barvě s nápisem Via Ferrata  Vodní brána.

Poděkování za první týden
12/21/2018

Poděkování za první týden

Díky 235 podporovatelům už jsme přelezli" Krásnou plotnu" a blížíme se ke "Druhé lávce".

Vážení Startovači, přátelé, kamarádi.

Chtěl bych Vám všem poděkovat za perfektně provedený start, vedeme si dobře !!! JSTE BORCI !!!!   Po prvním týdnu máme přes třetinu částky vybranou !!       
Teď už jenom udržet tempo !! a nepolevit do cíle !!! Nepřipouštějte si  myšlenku, že bychom snad  mohli být "vyčerpaní"   Vodní bránu  navštíví ročně tisíce lidí.  Dnes je Vás" prvních věrných" 235  a moc si toho vážím. Jsou ale tisíce , co o našem projektu neví, nebo váhají..
Zkuste popřemýšlet, komu z Vašich přátel ferratistů jste ještě o nás neřekli. Pochlubte se, že jste nás podpořili.

Nezapomínejte svojí podporu SDÍLET.

Především si ale nezapomeňte užít pohodový Advent.

 

ReachedCZK 387,967(111%)

111%
CZK 348,000requested
622contributors
Contribute

project authorMartin Marek/ čokař

Rewards

CZK 50hluboko do kapsy

Děkujeme Vám. I tato částka by nám bezpečně zajistila finance na stavbu nové trasy, pokud by nám ji věnovala většina lidí, kteří každý rok naší ferratu navštíví. Nic Vám posílat nebudeme, Vaše odměna Vás bude čekat naproti Galerii na Riegerově stezce. Mapku si budete moct stáhnout po oficiálním otevření na našem webu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100Předplaťte si " vstup"

Pošlete nám částku, která se jinde platí jako vstupné do bazénů, posiloven a lezeckých stěn. Už v létě o prázdninách můžete vyrazit zkontrolovat, jak se Vaše "investice" zúročila.. A dividendy si budete moci vyzvednout přímo na místě při každé další návštěvě. Před oficiálním otevřením trasy Vám pošleme informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás.

Expected delivery of the reward: December 1899

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200beru dva vstupy!

A máš recht! Na ferraty bys neměl(a) chodit sám (sama). Připravte si půdu pro vaše budoucí randevú. No a jestli to klapne, tak máte každoročně neomezený počet vstupů včetně dětí i vnoučat.. Jako bonus Vám pošleme ještě před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250nálepka na přilbu

Za Váš příspěvek Vám pošleme červenou a bílou reflexní nálepku s logem ferraty Vodní brána. Nálepka je vytištěna na reflexním podkladě (Reflekton R) a odráží světlo až na 250m. Můžete si ji nalepit na přilbu, nebo třeba na trekingové hůlky jako turistickou známku. Jako bonus Vám pošleme ještě před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás.

Number of available rewards: 922/1000

Reward unavailable

CZK 300Už Jsem na Vodní bráně byl a chci vás podpořit

Jsme moc rádi, že Vodní brána je ferrata na kterou se lidi vracejí a chodí opakovaně. Je to fajn, že Vám nemusíme nic vysvětlovat, znáte to tu a víte, že Vodní brána je a bude zdarma veřejně přístupná a oproti běžným ferratám je trasovaná tak, že nepotřebuje žádné umělé stupy a kramle. Těšíte se na novou trasu a my se těšíme, až vám ji budeme moct ukázat. Dostanete červenou i bílou nálepku na přilbu a roční nástěnný kalendář. Před oficiálním otevřením trasy Vám pošleme informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 365karabinka s emblémem Via Ferraty Vodní brána

Za Váš příspěvek Vám pošleme karabinku s nápisem Vodní brána + samolepku na přilbu a samozřejmě Vám pošleme před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás.

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 366karabinka s emblémem Via Ferraty Vodní brána

Za Váš příspěvek Vám pošleme karabinku s nápisem Vodní brána + samolepku na přilbu a samozřejmě Vám pošleme před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás.

Number of available rewards: 32/50

Reward unavailable

CZK 400karabinka šr. s emblémem Via Ferraty Vodní brána

Karabinka Singing Rock se šroubovací pojistkou (pevnost 300kg) s vygravírovaným nápisem Vodní brána + samolepku na přilbu a samozřejmě Vám pošleme před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás.

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 401karabinka šr. s emblémem Via Ferraty Vodní brána

Karabinka Singing Rock se šroubovací pojistkou (pevnost 300kg) s vygravírovaným nápisem Vodní brána + samolepku na přilbu a samozřejmě Vám pošleme před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás.

Number of available rewards: 16/50

Reward unavailable

CZK 500podporovatel-nadšenec

Velice si ceníme Vaší pomoci. Dostanete červenou i bílou nálepku na přilbu a roční nástěnný kalendář s osobním poděkováním. Jako bonus Vám pošleme ještě před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750Podporovatelský hrnek na čaj .

Hrnek na čaj,nebo kafe s motivem z naší ferraty a poděkováním. Dostanete červenou i bílou nálepku na přilbu, nástěnný kalendář a hrnek s titulní fotografií z naší ferraty a samozřejmě Vám pošleme ještě před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás.

Number of available rewards: 39/50

Reward unavailable

CZK 750Hrdý podporovatel .

Podpořili jste dobrou věc, která vznikla "zespodu",z čirého nadšení, těžce a postupně... a ne jako nějaká "těžba dotačních titulů".. Funguje a slouží zdarma všem slušným lidem. .. Buďte na to hrdí! Dostanete od nás měsíční nástěnný kalendář (13 fotografiíí), nálepky na přilbu a samozřejmě Vám pošleme ještě před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás. Počet dostupných odměn: 50/50

Number of available rewards: 45/50

Reward unavailable

CZK 850Velký (půllitrový) hrnek na čaj

Chtěl bys mít pořádnej chlapskej hrnek na kafe, čaj , polívku a zároveň památku, žes pomohl na svět fajn věci? OK.. Velkej hrnek je Tvůj a dostaneš k němu nálepky, kalendář "srdíčko je nejvíc" ( třeba pro nějakou roštěnku..) a samozřejmě brožuru s topem už před otevřením.

Number of available rewards: 0/25

Reward unavailable

CZK 1,000srdcař

Sejdeme se společně na kurzu bezpečného lezení. Dostanete nálepky na přilbu a nástěnný roční kalendář s osobním poděkováním a samozřejmě Vám pošleme ještě před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás Dostanete pozvání na seminář/ metodický den, kde si budete moci samostatně vyzkoušet pokročilé ferratové techniky dojištění lanem a dopomoc v těžkém terénu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500srdcař plus

Velice si ceníme Vaší pomoci. Dostanete nálepky na přilbu a nástěnný roční kalendář a můžete si vybrat,jestli Vám máme poslat hrnek,puzzle,nebo podložku pod myš s motivy Vodní brány. Samozřejmě Vám pošleme před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílny MirkaJirků/www ferraty u nás. Dostanete pozvání pro dva na seminář/ metodický den, kde si budete moci samostatně vyzkoušet pokročilé ferratové techniky dojištění lanem a dopomoc v těžkém terénu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500zalezem ve skalách, nebo půjdem na výlet

Tak Tebe bych rád poznal. Ale vážně. Domluvíme si spolu lezení podle Tvojí volby a vylezeme spolu nějakou krásnou věž ve Skaláku, na Prachově, na Suškách... dvojkou, pětkou, sedmou, podle toho, jak na tom budem.. (vylezl jsem 10cest na El Capitana a 4 na Eiger, tak se snad se mnou nebudeš bát.) a pak spolu pujdem na pivo.. . A nebo, pokud se Ti nechce na lano, tak domluvím parádní vejlet pro Tebe a Tvoje kamarády třeba s exkurzí do podspálovský elektrárny , a třeba si zalezem spolu na ferratách a na to pivo taky půjdem .. (( musíme se spolu vyfotit na památku))

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 2,500zalezem ve skalách, nebo půjdem na výlet II

Tak Tebe bych rád poznal. Ale vážně. Domluvíme si spolu lezení podle Tvojí volby a vylezeme spolu nějakou krásnou věž ve Skaláku, na Prachově, na Suškách... dvojkou, pětkou, sedmou, podle toho, jak na tom budem.. (vylezl jsem 10cest na El Capitana a 4 na Eiger, tak se snad se mnou nebudeš bát.) a pak spolu pujdem na pivo.. . A nebo, pokud se Ti nechce na lano, tak domluvím parádní vejlet pro Tebe a Tvoje kamarády třeba s exkurzí do podspálovský elektrárny , a třeba si zalezem spolu na ferratách a na to pivo taky půjdem .. (( musíme se spolu vyfotit na památku))

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 3,000Klub Vodní brána

Členství v klubu Vám dá možnost půjčit si každoročně zdarma ferratové vybavení spolku Vodní brána. Získáme od výrobců 10 setů různých značek a vy si budete moct vyzkoušet, jaký je mezi nimi rozdíl. Můžete si půjčit a otestovat veškeré naše vybavení. Například 1 sada(úvazek,absorbér,přilba) na deset dní.. 2 sady na 5 dní.. atd. Mohlo by se Vám to hodit, pokud budete chtít vyrazit na ferraty s rodinou, přáteli, kolegy z práce, kteří vybavení nevlastní.. Dostanete nálepky, kalendáře, brožuru a pozvánky na všechny pořádané akce.

Number of available rewards: 26/30

Reward unavailable

CZK 3,480Outdoorová firma,cestovka, vůdce, průvodce.

Podpořte nás částkou , která představuje 1% nákladů na stavbu nové trasy a můžete si na Bránu klidně vodit své klienty,točit a fotit reklamy , pořádat k nám zájezdy.. s klidným svědomím, protože jste se na budování trasy významným způsobem podíleli. Takovou zásluhu už Vám nikdo neodpáře a i my Vás budeme chválit.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 3,500kompletní ferratový kurz pro dva lidi

Za Váš příspěvek s Vámi projde zkušený průvodce všechny trasy ferraty Vodní brána a naučí Vás zásady bezpečného lezení, jištění a dopomoci spolulezci. kurz + certifikát/ poděkování+ fotografie s vámi na ferratě na památku Jako bonus Vám pošleme ještě před oficiálním otevřením trasy informační letáček s plánkem ferraty z dílnyMirkaJirků/www ferraty u nás s vlastnoručním podpisem a poděkováním.

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 5,000třetí návštěvník na oficiálním otevření

Mecenáš jednotlivec nebo skupina ev.outdoorová firma. Samozřejmě dostanete od nás diplom a medaili za zásluhy a na památku Vám uděláme fotografii na oficiálním otevření trasy se šampáněm a veškerou parádou na stupních vítězů.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 7,500druhý návštěvník na oficiálním otevření

Mecenáš jednotlivec nebo skupina ev. firma. Samozřejmě dostanete od nás diplom a medaili za zásluhy a na památku Vám uděláme fotografii na oficiálním otevření trasy se šampáněm a veškerou parádou na stupních vítězů.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 10,000první návštěvník na oficiálním otevření

Buďte soutěživí, nestyďte se ,že máte na to stát na bedně........ Samozřejmě dostanete od nás diplom a medaili za zásluhy a na památku Vám uděláme fotografii.na oficiálním otevření trasy se šampáněm a veškerou parádou na stupních vítězů.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 35,000uspořádáme na ferratě pro vaší firmu team building

Ve spolupráci s Adrenalin centrum Liberec Vám připravíme teambuildingovou akci podle Vašeho přání: exkurze v podspálovské elektrárně, rafting na Kamenici, nebo Jizeře, orientační běh, sjezd Jizery na kánoích , lezení a slańování na skalách, nebo přímo na místě: lanový most přes řeku, přívoz raftem, lanovka a samozřejmě ferraty s instruktáží...

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 50,000sponzor

Sponzorům nabízíme speciální služby. Můžeme po Vás pojmenovat některý z velkých mostů, Vaše logo bude na informačních materiálech........

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable