nahled.png

Než se pěšec stane králem: šach mat Knihy

Po převratu zavládla ve Vinegii diktatura. Jediný, kdo bojuje s tyranem, jsou zločinci. Městská fantasy plná napětí, intrik a akce.

Než se pěšec stane králem: šach mat

ReachedCZK 26,787(179%)

179%
CZK 15,000requested
80contributors
ContributeRewards

První kniha o Kaspiánovi se setkala s velkým úspěchem. Takže přicházím s kompletním románem Než se  pěšec stane králem. Můžete si pořídit druhý díl, případně celou sérii najednou. 

Máte rádi městkou fantasy? Dobrodružné romány? Intriky? Kouzla? Erotiku? Napětí? Pokud na kteroukoliv z otázek odpovíte ano, je tato kniha právě pro vás.

nez se pesec stane kralem vojtech scriptor zak.jpg

button_ukazka-z-dilu (2).png            button_ukazka-z-dilu (1).png

První díl má 365 stran, druhý cca 340 stran.

jablko2.png

„Odhodlaný člověk nepřemýšlí nad tím, jestli je něco možné,“řekl.
„Nehledá si překážky. Nehledá dokonce ani cestu.
Prostě to udělá.“
 

 Řekli o 1. díle románu

„Jestli to skončí špatně, tak tě zabiju.“

Libor K.

 „Krásná směska moderního myšlení a jakési neidentifikovatelné romantické minulosti, prošpikovaná vtipnými dvojsmysly. Je pravda, že když už se začtete, je těžké přestat číst. Krásná práce s jazykem.“

il.fiore

  „Syrový styl, který je pro vyprávění zvolen, působí jako magnet, a protože je tento styl zachován i u dialogů, postavy působí nesmírně reálně a sympaticky, případně podle potřeby nesympaticky.“

Blue.Shark

 „Je to strašne čtivé, až tak, že sa proste rozhodnete neučiť sa na skúšku a pokračovať v čítaní, pretože Kaspián, napriek trvajúcim popisom jeho neohrabanosti či nedokonalosti, je hrdinom úplne dokonalým a snáď až príťažlivým. Jednoducho, baví ma.“

DNyNK

 Více info zde:
 www.databazeknih.cz/knihy/nez-se-pesec-stane-kralem-316949
https://www.goodreads.com/book/show/33311834-ne-se-p-ec-stane-kr-lem

 Další recenze:

http://www.fantasyplanet.cz/literatura/nez-se-pesec-stane-kralem-magie-penize-a-intriky/
http://theliteratureempire.blogspot.nl/2017/02/vojtech-zak-nez-se-pesec-stane-kralem.html
http://holkamodrookata.blogspot.nl/2017/03/nez-se-pesec-stane-kralem.html 

lilith.png

„Lidé by neměli potřebu urážet druhé, 
kdyby se nesnažili skrývat sami před sebou.“

 

Co vás čeká v 2. dílu:

Kaspián se vrátil z podsvětí zpátky na zemi. Ale jaké jsou jeho šance na přežití?

Vévoda Strob zavraždil guvernéra a teď vládne jako diktátor. Moc mu zajišťuje smečka žoldnéřů, která zabije každého, kdo se jí znelíbí. Strobův jediný nepřítel, lord Ornet, je v žaláři. Psychopatický šermíř Salazar zmizel.

Kaspián nemá nikoho než bandu kriminálníků, která se odmítla podvolit novému řádu. On sám je hledaným mužem. Má vůbec naději, že zachrání svůj domov, svoji zemi a své přátele?

 

Bonus: 

 

O tvůrcích

Autor Vojtěch Žák

vojta-scriptor-zak-5.png

Když mibylo 13, sestra mě vyzvala, abych napsal knihu. Tak jsem to zkusil. Každý den jsem vstával v 6 ráno a hodinu jsem psal. Teď je mi 27 let. Jsem žurnalista, grafoman a vypravěč příběhů. Publikoval jsem jeden román, jednu povídkovou sbírku a přispěl do 3 komiksových sborníků (série Koumáci v akci). Aktuálně publikuji 2. díl román Než se pěšec stane králem a připravuji román Moje přítelkyně, nevěstka Satanova. 

 

Malířka Jessie Loarn

Jessie_Katastrofe_Loarn.jpg

Jsem chaos vtěsnaný do holčičího těla. Občas dostanu záchvat kreativity a tak píšu, kreslím, maluji, vyrábím šperky nebo vymýšlím jak se s co nejmenší námahou dostat do jiných dimenzí. Ráda zkoumám fragmenty reality ze všech možných úhlů nebo jen tak z rozmaru rozebírám lidskou duši. Fascinuje mě věda i paranormality. Hladovím po všem, co nemohu mít.

Více se o m dozvíte na mé facebookové stránce nebo na mém online portfoliu.

 

Editorka Katka Foltánková

katka.jpg

Jmenuji se Katka Foltánková a kolem psaní se točí celý můj život. Píšu povídky a pořádám v Brně kurzy tvůrčího psaní. Na mých stránkách Literární alchymie kromě rad pro začínající spisovatele najdete například rozsáhlý seznam literárních soutěží. 

 

Grafika Kuba Špiřík

jakubspirik.jpg

Jmenuji se Jakub Špiřík a jsem grafický designér, fotograf, hudebník, skladatel, textař a kulturní fanatik. Více o mě se dozvíte zde.

 

Konzultant Martin Toman

martin toman.jpg

Založil jsem a vedu nakladatelství Backstage Books. Ve volném čase sám píšu a pořádám kulturni akce pro děti a seniory.

 

Promotérka Dany Nikšičová

dany.jpg

Jsem studentka žurnalistiky, pracuji jako marketingová specialistka, grafička a idea maker. Právě šílené nápady jsou moje specialita. 

  

FAQ

Kdy se k vám knihy dostanou?

Po vybrání peněz zaplatíme tiskárně, vytiskneme příslušný počet knih a rozešleme je poštou. Snad všechno zvládneme během čtrnácti dnů, ale pro případ jakékoliv tento limit třikrát navýšíme. Takže slibujeme, že knihu budete mít do 6 týdnů po konci projektu

Pokud to tak nebude, pište mi na javojtazak@gmail.com! Knížka k vám nedostala proto, že jsem zmatkář (jak se to stalo u pár lidí během prvního vydání). Urychleně svoji chybu napravím. 

 

Co se stane s mými penězi, když neuspěji?

Startovač.cz vám je automaticky vrátí zpátky. Nebojte se, o nic nepřijdete :)

 

Proč byste měli projekt podpořit?

Byť je to fantasy, dokonce urban fantasy, tak to rozhodně není typická fantasy. Kniha má přesah, z něhož si každý může do svého života vzít, co uzná za vhodné. 

 

Proč jsme s projektem na Startovači?

Publikování knihy není levná záležitost. Když si odmyslím práci s napsáním a editováním, provází tvorbu knihy korektury, obrazy, grafika, propagace, tisk atd. Stovky hodin času a nemalé vstupní náklady. A to většina z nás pracuje zadarmo (případně za kafe a cigára).

Když vybereme peníze před publikováním, umožní nám to rozjet celou věc pořádně a nevyjít z projektu s vysypanou kapsou. Faktem je, že nás pohání primárně obrovské nadšení pro věc. 

 

Copak je tak těžké napsat román bez gramatických chyb? 

Jak bych vám to řekl. Před publikováním román četlo cca 20 betačtenářů, tj. 20 různých lidí, kteří text viděli a objevili různé (i gramatické) chyby. Prošli ho 3 různí korektoři. Sám jsem ho po sobě četl snad stokrát. A stejně nám občas hrubka unikla.

Druhý díl dostal novou korektorku (Jana Katarina a přispěla i Lucie Bartoňková, tisíceré díky) a já budu doufat, že pokud jsme v románu nechali nějakou gramatickou chybu, tak si jí prostě nevšimnete ;)

ReachedCZK 26,787(179%)

179%
CZK 15,000requested
80contributors
Contribute

Rewards

CZK 592. díl elektronicky

Nabídněte své čtečce další potravu a užijte si Kaspiánova dobrodružství kdykoliv a kdekoliv. Obdržíte od nás e-knihu na e-mail a to ve třech formátech (epub/mobi/pdf).

Expected delivery of the reward: October 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 99Série elektronicky

Ještě jste nečetli 1. díl? Bez něj by ten druhý neměl smysl. Objednejte si oba za zvýhodněnou cenu! Za vaši podporu od nás obdržíte e-knihu na e-mail a to ve třech formátech (epub/mobi/pdf).

Expected delivery of the reward: October 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2692. díl tištěně

Není nad vůni krásné nové knihy. Tiskneme v měkkých deskách a knihu vám předáme osobně v Praze, Brně nebo Žďáru nad Sázavou.

Expected delivery of the reward: November 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 320Tištěná kniha zaslaná poštou

Knihu vám zašleme poštou, kam si jen budete přát.

Expected delivery of the reward: November 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 520Série tištěně

Pořiďte si celou sérii v jednom balení. Knihy mají sladěný kabátek, takže se budou v knihovně hezky vyjímat. Knihy vám pošleme poštou, nebo je předáme osobně v Praze, Brně nebo Žďáru nad Sázavou

Expected delivery of the reward: November 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 6503 v 1 – tři tištěné knihy

Někdo rád nakupuje ve velkém, pro kamarády, sourozence, babičky a všechny, kdo mají rádi fantasy a dobrodružnou literaturu. A dárky k Vánocům jsouvyřešeny jedním kliknutím. Bonusem navíc je elektronická verze celé série zdama a sada tří eknih z nakladatelství Backstage Books navíc.

Expected delivery of the reward: November 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Obraz z knihy (print)

Líbí se vám konkrétní obraz z knihy a chcete ho mít zarámovaný u sebe doma? Pošleme vám jeho print.

Expected delivery of the reward: November 2017

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 1,000Autorské čtení

Dostanete od nás knížku a zároveň i autorské čtení s dalším doprovodným programem. Nebojte, mám za sebou dostatečnou hlasovou průpravu, abyste si měli co vychutnat. Aktuálně jsem v Nizozemí, takže se budeme muset dobře domluvit na datu provedení. Pokud budu muset cestovat daleko, asi vás požádám o cesťák.

Expected delivery of the reward: November 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Sponzor – reklamní stránka v knize

Věříte nám, nebo si chcete částku zavést do účetnictví? Může být. Dáme vám do knihy reklamní stránku. Máme ale několik podmínek! A) Musí se jednat o něco tematického k literatuře. Knihovny, tiskárny, papírny, obchody se školními potřebami... to je všechno přijatelné. Drogerie, sexshopy, právní firmy apod. by se asi příliš nehodily. B) Potřebujeme, abyste nám reklamní stránku dodali obratem, neb není čas a my bychom chtěli knihu distribuovat co nejrychleji. Do první knihy se dostala kavárna, jejíž majitel mě podporoval s mojí tvorbou, tentokrát to můžete být vy.

Expected delivery of the reward: November 2017

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable