sireny_kniha_youtube.png

NESMÍRNÉ VESMÍRNÉ RÝMY Knihy

Zbavte se rýmy, přejděte na rýmy! Pomozte nám splnit si sen - vydat knihu! A ne ledajakou - naplněnou básněmi!

sireny_kniha_youtube.png

ReachedCZK 36,409(104%)

104%
CZK 35,000requested
55contributors
ContributeRewards

Zbavte se rýmy, přejděte na rýmy!

Podívejte se s námi až ke hvězdám, nechte se omámit Faustovou láskou nebo napjatě sledujte tragický příběh na hřbitově! Více než 100 stránek naplněných básněmi a obrázky, to celé zabalené do obalu barvy noční oblohy.

ukazkyb.png

Naše tvorba

Začínali jsme na prknech, která znamenají svět - hudebně-literárně-dramatickými vystoupeními. Od té doby stále skládáme vlastní texty, z nichž některé byly zhudebněny, jiné ne. Většina naší tvorby byla nějakým způsobem scénicky ztvárněna na jevišti. Myslíme si ale, že si tyto texty zaslouží být někde spolu, bok po boku, přinášet radost, smutek, zamyšlení a mnoho dalších emocí. Protože kde by byl lidský tvor bez emocí?

41517467_1114837285357394_2768993113975291904_nbbb.jpg

O sbírce

Asi každý z nás měl jako dítě nějaký sen. Objet svět. Stát se doktorem. Nebo letět ke hvězdám. Naším společným snem je vydat knihu básní. Ve sbírce se pak pokoušíme objet celý svět v básni Na pláži, stáváme se doktorem Faustem, letíme do vesmíru s Mimozemšťany, ale i nacházíme zvláštní... překvapení na půdě. S básní na rtech přemýšlíme O štěstí, vydáváme se na dobrodružnou cestu s bublinou nebo narážíme na pevnou zeď, protože Je zavřeno. Nedílnou součástí sbírky je Vesmírný sjezd - nadčasový epos na motivy Malého prince. Tohle vše a ještě mnoho dalšího - básně, básničky i texty písní, proložené vlastními obrázky.

 

 

Ptali se nás "Pro koho je kniha určena? Je spíš pro děti nebo pro dospělé?". Bylo těžké na tuto otázku odpovědět. Jsou součástí sbírky básničky vhodné i pro děti? Jistě ano! Na druhou stranu, jak řekl jeden náš kamárad po přečtení, tahle knížka rozhodně není pro děti. Proč, ptáte se? Ve sbírce jsou básně protkané smutkem po rozchodu nebo ovlivněné lidmi, se kterými jsme se setkali, čestné místo má Vesmírný sjezd, což je dílo o lidských neřestech. Do sbírky se také dostal text písně Starý známý, která je o dětském strachu. Rozhovor v tichu je báseň psaná jako dialog mezi umírající ženou a jejím milým. 

Do sbírky jsme zařadili i ukázky z našeho nového muzikálu Ďáblova sázka aneb Láskou popletený Faust. Vybrali jsme romantický Faustův Sonet pro Markétku, filozofickou úvahu O lidech, ale i část, kde Markétka už začíná šílet, ztrácí kontakt se skutečností a slyší Zlé hlasy v hlavě, které jí říkají, co má dělat. Ve sbírce ale nejsou jen smutné, dramatické nebo filozofické básně. Básničky o zebře, jež se vydala do města, nebo o bublině, která se vydala na vandr, jistě vykouzlí úsměv na vaší tváři.

Asi jediná věc, kterou můžeme říct s absolutní jistotou, je, že kniha je vhodná i pro hluchoněmé! :)

 

 

Projekt Startovač

Sami to nezvládneme. Potřebujeme vaši pomoc! Podílejte se s námi na zrodu nové básnické sbírky! Vyberte si odměnu na míru a přidejte se k nám na naší cestě za dobrodružstvím! I za ten nejmenší příspěvek budeme vděční! A samozřejmě, když nás podpoříte, budeme se s vámi chtít podělit o výsledek naší práce!

Mezi odměnami můžete kromě knihy najít například sirénovské placky s různými motivy - protože sirény mohou mít mnoho různých forem. ;) Hrnek čaje nebo kafe po ránu je krásný začátek dne a vy si na nás můžete vzpomenout s hrnečkem s naším logem. Pro vlastníky chytrých telefonů máme skvělou zprávu! Už vám nemusí mrznout ruce, když chcete v zimě napsat SMS - stačí kliknout na odměnu, která obsahuje i rukavice na chytré telefony

startovac_merch.png

Jednou z dalších odměn je krásný obrázek z knihy, který vám pošleme ve formě uměleckého díla a vy si ho budete moci pověsit na zeď! A co více? Chceme, abyste se vy stali součástí projektu! Proto se můžete sami podílet na tvorbě knihy, ať už tím, že vám poděkujeme přímo na stránkách sbírky, složíme na vaši počest haiku, nebo si dokonce od vás necháme zadat téma básně, kterou následně složíme a zařadíme do knížky. 

 

 

Na co použijeme vybrané peníze?

Všechno dneska něco stojí (a peníze jsou momentálně celkem univerzálním platidlem). Na prvním místě stojí vydání knihy (vlastním nákladem, měkké desky...). Také jste pro nás důležití vy, takže souběžně s knihou budeme pracovat na pokrytí a poslání reklamních předmětů (viz odměny). Ze zbytku budeme financovat křest knihy na nějakém pěkném místě. Křest proběhne formou vystoupení, kde budou představeny některé básně, jiné budou hudebně předvedeny. Plánujeme i rozhovor s autory knihy a na konci slavnostní autogramiádu.

Děkujeme!

 

 

ReachedCZK 36,409(104%)

104%
CZK 35,000requested
55contributors
Contribute

project authorSirény / Sirény

Rewards

CZK 100Nehynoucí vděk!

Dobrý pocit a neskonalý vděk nás všech!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Něco malého

Na ozdobení batohu či kabelky nebo jen tak do sbírky: 5 sirénovských placek s různými motivy!

Number of available rewards: 28/30

Reward unavailable

CZK 300Něco modrého

Výsledek naší práce vám bude doručen až domů! Jeden výtisk knihy je váš!

Number of available rewards: 25/40

Reward unavailable

CZK 400Něco nakombinovaného

Jeden výtisk knihy a k tomu ještě 5 krásných sirénovských placek s různými motivy až k vám domů!

Number of available rewards: 29/30

Reward unavailable

CZK 500Něco na dlouhé zimní večery

Není nic lepšího než hrnek dobrého čaje a skvělá kniha! Pošleme vám sirénovský hrnek a jeden výtisk knihy.

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable

CZK 600Něco chytrého

Také nesnášíte, když vám mrznou prsty, zatímco potřebujete v zimě napsat rychlou SMS? Máme pro vás řešení! Sirénovské rukavice na chytré telefony v balíčku s naší knihou!

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 700Něco slavnostního

Pro ty, kteří by chtěli do knihy ukořistit podpis autorů, máme speciálně připravenou vstupenku na křest knihy (s autogramiádou) a k tomu jeden výtisk knihy k vám domů.

Number of available rewards: 15/15

Reward unavailable

CZK 800Něco limitovaného

To si nemůžete nechat ujít! Limitovaná edice! Pouhých 11 knih s originálním obrázkem v knize navíc, vytvořeným společnými silami všech autorů.

Number of available rewards: 10/11

Reward unavailable

CZK 900Něco děkovného

Nejenže vám pošleme knihu a pozveme vás i vašeho kamaráda na křest (s autogramiádou), ještě vás zahrneme do tištěného poděkování přímo v knize! Jeden výtisk, 2 vstupenky na křest a tištěné poděkování v knize!

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 1,000Něco na počest

S touto odměnou vám pošleme knihu, do níž vepíšeme vlastnoruční věnování a JEŠTĚ K TOMU složíme na vaši počest haiku, které se následně stane součástí knihy!

Number of available rewards: 11/17

Reward unavailable

CZK 1,111Něco večerního

Jací lidé se to vlastně skrývají pod maskou Sirén? Jsou vůbec reální? Ano! Jsme! Chcete nás poznat? S touto krásnou odměnou vás vezmeme na večeři do našeho oblíbeného podniku v Praze, kde zodpovíme všechny vaše otázky! A ještě vám dáme knihu s vlastnoručním věnováním!

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 1,700Něco namalovaného

Součástí knihy je mnoho našich vlastních obrázků. Jeden takový vám může viset doma na stěně! Přicestuje společně s knihou, ve které bude pro vás vlastnoruční věnování.

Number of available rewards: 15/15

Reward unavailable

CZK 2,000Něco v knize

Staňte se součástí našeho projektu! Za tento obnos složíme navíc báseň na vámi vybrané téma a zařadíme ho do sbírky! K vám pak přijde výtisk knihy s vlastnoručním věnováním, kde bude báseň určená přímo vám!

Number of available rewards: 6/7

Reward unavailable

CZK 2,500Sirénovský balíček

Dostáváme se do kategorie balíčků, pro velké nadšence máme připravené knihy s vlastnoručním věnováním zabalené s 5 sirénovskými plackami (s různými motivy), obrázkem z knihy, který vám může viset na zdi doma, a ještě navíc se 2 vstupenkami na křest (s autogramiádou)!

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 3,000Sirénovský OBR balíček

Pro lidi s přímo OBŘÍM srdcem připravíme balíček, do něhož dáme knihu s vlastnoručním jmenováním, 5 sirénovských placek (s různými motivy), slušivé sirénovské triko, obrázek z knihy, který si pak můžete pověsit na zeď, celé 4 vstupenky na křest a ještě vám poděkujeme! A to tištěnými písmeny přímo na stránkách knihy!

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 4,000Sirénovský MEGA balíček

Za takový dar je slušné nejméně poděkovat, ideálně na prvních stránkách knihy! Do té vám napíšeme vlastnoruční věnování a pošleme ji až k vám! To se nám ale nezdá dost. My pro vás složíme haiku na počest, které se stane součástí sbírky! K tomu přidáme 5 sirénovských placek (s různými motivy), sirénovský hrnek, obrázek z knihy, který si můžete pověsit na zeď, a k tomu ještě 2x VIP vstupenku na křest s přístupem na generálku! Může být ještě něco lepšího?

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable

CZK 5,000Sirénovský ULTIMÁTNÍ balíček

Nemůžete se rozhodnout, jakou odměnu byste chtěli? Proč se spokojit jen s něčím, když můžete mít VŠECHNO? Výtisk naší knihy s vlastnoručním věnováním, 5 sirénovských placek (s různými motivy), sirénovské rukavice na chytré telefony, sirénovské triko, obrázek přímo z knihy, který si můžete pověsit na zeď, 2 VIP vstupenky na křest s přístupem na generálku. K TOMU VŠEMU pro vás složíme báseň na vámi vybrané téma a stanete se součástí naší knihy. A nejen to, na prvních stranách knihy bude vyhrazené místo pro speciální zvláštní poděkování formou obrázku tištěné přímo v knize!

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable