_DSC1144.jpg

Nenásilný podcast Ostatní

První český podcast zabývající se uměním Nenásilné komunikace. Autoři: Petr Holík a Petr Sucháček

Lidem, zajímajícím se o dění kolem podcastu.
6/30/2019

Lidem, zajímajícím se o dění kolem podcastu.

Pomalu končíme. Jak naložíme s penězi?

Vážení přátelé, zajímající se o dění kolem Nenásilného podcastu,

naše kampaň na #nenasilnypodcast se chýlí pomalu ke konci. Řekli jsme si v týmu, že to ještě zkusíme posdílet, kdyby se našel někdo, kdo by byl ještě ochotný nám přihodit nějaké peníze, i když jsme už vybrali 185 % cílové částky - za což hafo díky.
Dělali jsme si pár dnů zpátky na papíře rozpočet a jak už to s rozpočty bývá, zjistili jsme, že jsme schopni bez problémů utratit ještě mnohem víc peněz :-) Tak jsme si říkali, že vám některé ty položky napíšeme, ať to nesdílíme jen tak bez komentáře.

Mastering zvuku (5000,-) - každou epizodu, co nahrajeme, musíme zmástrovat, to znamená upravit zvuk, aby byl co nejpříjemnější, poladit hlasitosti, odstranit šumy a tak.
Mikrofon (3500,-) - po pár zkušenostech jsme zjistili, že kdybychom vlastně měli mikrofony dva, tak by ten zvuk byl ještě lepší a mohli bychom využívat více možností právě při mástrování :-)
Navíc jsme zjistili, že když mikrofon stojí na stole a do toho stolu někdo drbne, tak to velmi kazí zvuk nahrávky, takže potřebujeme ještě stojan a delší kabely (1200,-).
Možná jste si taky všimli, že máme docela sexy nové fotky (1500,-) a že občas dáváme na facebooku nějakou tu reklamu, aby se o naší kampani vůbec někdo dozvěděl (k dnešku 1000,-) a to jsme ještě nezačali propagovat vůbec mimo naši sociální bublinku na facebooku. Když se pustíme do reálné propagace, sežere to zas spoustu peněz (5000,- - nekonečno).
Nahráváme naše epizody na SoundCloud, odkud je pak přes RSS distribuujeme na další platformy jako iTunes, Spotify, Stitcher nebo TuneIn. Když máte na SoundCloudu účet zadarmo, můžete tam nahrát nějaké 3 hodiny zvuku. To je místo, které nám tak za 2 další epizody dojde, takže pak jdeme na prémiový účet, který chceme zaplatit alespoň na dva roky (5200,-).
Když posčítáme ty částky, které jsme tu nahodili, jsme na nějakých 20 000,- 

Nepíšeme to tu proto, abychom vyždímali víc peněz. Jsme hafo rádi, že máme, co jsme potřebovali. Základní náklady jsou pokryté a můžeme směle pracovat a soustředit se na kvalitní obsah. Jen jsme chtěli ty z vás, které by to zajímalo, víc informovat o tom, jak jsme na tom s financemi a kam peníze půjdou. Třeba jste to chtěli vědět a báli jste se zeptat :-)

Když se mezi vámi najdou tací, kteří nám budou mít chuť ještě nějaké koruny přihodit, můžete, budeme rádi. Nejbližší položky, na které ještě nemáme, je druhý mikrofon a související technika (mixák), no a pak ten marketing. Do toho bychom chtěli pořádně šlápnout. To jen ať víte, co se s penězi stane, když ještě nějaké přijdou.

Další epizody (do slibovaných 10) můžete očekávat po prázdninách, kdy bychom je chtěli vydávat pravidelně. V průběhu sezony se rozhodneme podle zájmu posluchačů, jejich zpětných vazeb a taky podle naší chuti a možností, zda a jak uděláme sezónu druhou. Už teď máme nějaké nápady :-)


Krásné léto plné odpočinku a zážitků přeje produkční tým Nenásilného podcastu
Petr Holík, Petr Sucháček a Irina Matusevich

ReachedCZK 20,450(186%)

186%
CZK 11,000requested
68contributors
Contribute

project authorPetr Holík

Rewards

CZK 150Kluci, fandím vám!

Děkujeme za vyjádření podpory a Tvůj příspěvek!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Zaplatím vám hosting!

Děkujeme! Přísěvek v této výši znamená, že jsi nám právě zaplatil/a hosting na rok pro jednu z našich epizod.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 400Zaplatím vám mastering!

Děkujeme! Příspěvek v této výši znamená, že jsi nám právě zaplatil/a postprodukci jedné epizody našeho podcastu.

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 700Přispěji vám na mikrofon!

Děkujeme! Příspěvkem v této výši jsi nám právě zaplatil/a pětinu našeho nového mikrofonu. Zkoušeli jsme to nahrávat na mobil, ale nebylo to ono. Díky tobě bude zvuk jedna báseň.

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 1,000Chci, abyste to nedělali zadarmo!

Když myslíš... Děkujeme za ocenění naší práce. Příspěvkem v této výši jsi právě zajistl/a, že si při nahrávání jedné epizody můžeme dát oběd i večeři a ještě nám zbude na malou snídani!

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 2,000Je mi jedno na co. Chci přispět slušnou částku!

Děkujeme. Tvůj příspěvek využijeme na nákup potřebné techniky, zakoupení vhodného uložiště on-line, na uhrazení postprodukce a pokud nám něco zbude, stane se naší výplatou.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,500Věřím v marketing!

My taky. Příspěvkem v této výši zajistíš, že podcast nejen natočíme, ale uděláme mu i důstojnou propagaci, ať se dostane k co nejvíce lidem.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 5,500Dám vám na to půku. To je fér, ne?

To je fér. Právě jsi nám zaplatil/a polovinu nákladů na produkci 10 epizod podcastu.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 11,000Zaplatím vám celý podcast!

Gratulujeme. Právě jsi se stal/a mecenášem celého projektu. Díky Tobě máme pokryté náklady na 10 epizod podcastu.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable