_DSC1144.jpg

Nenásilný podcast Ostatní

První český podcast zabývající se uměním Nenásilné komunikace. Autoři: Petr Holík a Petr Sucháček

Jdeme na to! A pravidelně.
8/24/2019

Jdeme na to! A pravidelně.

Od 2. září, jednou za 14 dní vypouštíme nové epizody.

Vážení a milí,

podpořili jste nás, mákli jsme na tom, tak to jdeme spustit!

Nové epizody Nenásilného podcastu můžete očekávat vždy v pondělí, jednou za 14 dní až do Vánoc. Začínáme 2. září. Najdete nás snad na všech běžným platformách (Spotify, iTunes, SoundCloud, YouTube, TuneIn, Stitcher), tak si nalaďte vaši oblíbenou.

Jedna z věcí, kterou bychom chtěli postupně do obsahu našeho podcastu přidávat, jsou rozbory situací a odpovědi na dotazy, které nám pošlete. Proto vysíláme do světa výzvu a budeme rádi, když se zapojíte. Potkali jste v poslední době nějakou komunikační situaci, ve které jste si nevěděli rady, nebo vám prostě jen přišla něčím zajímavá? Napište nám o co šlo na nenasilnypodcast@gmail.com a my se budeme snažit ji zařadit do některého budoucího podcastu. Buď uděláme její rozbor, nebo nás inspiruje k otevření dalších komunikačních témat, o kterých můžeme mluvit. Stejně tak, pokud budete mít dotazy nebo komentáře k tomu, o čem v našich epizodách mluvíme, napište nám na email. Budeme rádi, když podcast nebude jenom k poslouchání, ale bude fungovat i jako výkop k případné diskuzi nebo dalšímu povídání. 

Na závěr pro připomenutí: Pokud byste chtěli dostávat email pokaždé, když vyjde nová epizoda, vyplňte nám, prosím, tento formulář a my vám dáme vědět.

Takže za týden laďte internety! 

Pěkný zbytek léta

Petr a Petr

www.nenasilnypodcast.cz

Lidem, zajímajícím se o dění kolem podcastu.
6/30/2019

Lidem, zajímajícím se o dění kolem podcastu.

Pomalu končíme. Jak naložíme s penězi?

Vážení přátelé, zajímající se o dění kolem Nenásilného podcastu,

naše kampaň na #nenasilnypodcast se chýlí pomalu ke konci. Řekli jsme si v týmu, že to ještě zkusíme posdílet, kdyby se našel někdo, kdo by byl ještě ochotný nám přihodit nějaké peníze, i když jsme už vybrali 185 % cílové částky - za což hafo díky.
Dělali jsme si pár dnů zpátky na papíře rozpočet a jak už to s rozpočty bývá, zjistili jsme, že jsme schopni bez problémů utratit ještě mnohem víc peněz :-) Tak jsme si říkali, že vám některé ty položky napíšeme, ať to nesdílíme jen tak bez komentáře.

Mastering zvuku (5000,-) - každou epizodu, co nahrajeme, musíme zmástrovat, to znamená upravit zvuk, aby byl co nejpříjemnější, poladit hlasitosti, odstranit šumy a tak.
Mikrofon (3500,-) - po pár zkušenostech jsme zjistili, že kdybychom vlastně měli mikrofony dva, tak by ten zvuk byl ještě lepší a mohli bychom využívat více možností právě při mástrování :-)
Navíc jsme zjistili, že když mikrofon stojí na stole a do toho stolu někdo drbne, tak to velmi kazí zvuk nahrávky, takže potřebujeme ještě stojan a delší kabely (1200,-).
Možná jste si taky všimli, že máme docela sexy nové fotky (1500,-) a že občas dáváme na facebooku nějakou tu reklamu, aby se o naší kampani vůbec někdo dozvěděl (k dnešku 1000,-) a to jsme ještě nezačali propagovat vůbec mimo naši sociální bublinku na facebooku. Když se pustíme do reálné propagace, sežere to zas spoustu peněz (5000,- - nekonečno).
Nahráváme naše epizody na SoundCloud, odkud je pak přes RSS distribuujeme na další platformy jako iTunes, Spotify, Stitcher nebo TuneIn. Když máte na SoundCloudu účet zadarmo, můžete tam nahrát nějaké 3 hodiny zvuku. To je místo, které nám tak za 2 další epizody dojde, takže pak jdeme na prémiový účet, který chceme zaplatit alespoň na dva roky (5200,-).
Když posčítáme ty částky, které jsme tu nahodili, jsme na nějakých 20 000,- 

Nepíšeme to tu proto, abychom vyždímali víc peněz. Jsme hafo rádi, že máme, co jsme potřebovali. Základní náklady jsou pokryté a můžeme směle pracovat a soustředit se na kvalitní obsah. Jen jsme chtěli ty z vás, které by to zajímalo, víc informovat o tom, jak jsme na tom s financemi a kam peníze půjdou. Třeba jste to chtěli vědět a báli jste se zeptat :-)

Když se mezi vámi najdou tací, kteří nám budou mít chuť ještě nějaké koruny přihodit, můžete, budeme rádi. Nejbližší položky, na které ještě nemáme, je druhý mikrofon a související technika (mixák), no a pak ten marketing. Do toho bychom chtěli pořádně šlápnout. To jen ať víte, co se s penězi stane, když ještě nějaké přijdou.

Další epizody (do slibovaných 10) můžete očekávat po prázdninách, kdy bychom je chtěli vydávat pravidelně. V průběhu sezony se rozhodneme podle zájmu posluchačů, jejich zpětných vazeb a taky podle naší chuti a možností, zda a jak uděláme sezónu druhou. Už teď máme nějaké nápady :-)


Krásné léto plné odpočinku a zážitků přeje produkční tým Nenásilného podcastu
Petr Holík, Petr Sucháček a Irina Matusevich

Rozšiřujeme platformy
6/22/2019

Rozšiřujeme platformy

Jsme za polovinou kampaně, přidáváme YouTube kanál.

Vážení přátelé,

jsme za polovinou času, který jsme si vyhradili na kampaň na podporu Nenásilného podcastu. Mnohokrát děkujeme za vaši podporu ať už finanční, tak jinou. Mnozí z vás nám píšete se zpětnou vazbou, nebo podněty do buducna a to nás těší.  

Pokud nás budete chtít oslovit a mít jistotu, že dostanete odpověď, pište nám, prosím, na email nenasilnypodcast@gmail.com. Může se stát, že třeba komentář na nějaké z používaných platforem přehlédneme, na emailu budeme určitě. 

Někteří z vás nám psali, že by rádi, kdyby byl podcast k dispozici také na YouTube. Vyslyšeli jsme prosby a tady je. Přidáváme tedy další platformu, na které nás můžete sledovat.

YouTube kanál Nenásilný podcast

Naše kampaň má před sebou ještě nějaké dva týdny a my budeme moc rádi, když budete sdílet info o její existenci se svým okolím. Ať už odkaz na Startovač, nebo na vaši oblíbenou platformu. Nejjednoduší (a pro nás funkční) forma je prosdílení na sociálních sítích. Pokud budete mít chuť se před někým zmínit o pocastu osobně, to je ta nejlepší forma. Pomozte nám, dostat podcast do světa.

Ještě jednou děkujeme, užijte si začátek léta a mějte se fajn!

Petr a Petr

 

Jared č. 2 a další
6/11/2019

Jared č. 2 a další

Přinášíme druhou část rozhovoru s Jaredem Finkelsteinem.

Vážení přátelé,

znovu vám chceme poděkovat za vaši podporu projektu Nenásilný podcast. Jsme moc rádi, že se nám vaší podpory dostává, ať už v podobě finanční nebo slovní. 

Tento týden přinášíme druhou část rozhovoru s americkým trenérem Nenásilné komunikace Jaredem Finkelsteinem. Bavíme se o využití praxe ve vzdělávacím kontextu a o práci s různými věkovými skupinami.

Embed third party content

To protect your privacy, we do not automatically load third-party content without your consent.
Want to load content from the w.soundcloud.com website?

Epizoda je dostupná samozřejmě také na Spotify a iTunes. Nezapomeňte na svojí oblíbené platformě kliknout na Follow, ať vám další epizody neuniknou.

Pokud je pro vás příjemnější dostávat upozornění na nové epizody emailem, vyplňte nám, prosím, tento formulář. Nečekejte žádný honosný newsletter. Prostě vám jen pošleme mailem info, že nová epizoda je na světě.

Přinesli jsme ochutnávku regulerní epizody našeho podcastu ("DEMO"), přinesli jsme ochutnávku speciálu ("Jared 01 a 02"). Teď potřebujeme využít peníze, které jste nám poslali a začít na podcastu opravdu pracovat. Další slíbené epizody proto můžete očekávat během podzimu 2019.

Ještě jednou děkujeme za podporu a stále platí, že budeme rádi za další sdílení, ať už kampaně na Startovači, nebo (hlavně) našeho vznikajícího podcastu směrem ke všem, o kom si myslíte, že by je mohl zajímat.

Za Nenásilný podcast

Petr a Petr

Ochutnejte speciál!
6/3/2019

Ochutnejte speciál!

Přinášíme první epizodu speciál. Rozhovor s Jaredem Finkelsteinem.

Vážení přátelé,

máme pro vás dvě novinky! První je naše radost, že kampaň stále běží a vy nás podporujete. Děkujeme mnohokrát! 

Druhou novinkou je ochutnávka. Pokud jste poslouchali naši úvodní epizodu, říkali jsme, že čas od času chceme kromě klasických epizod (viz epizoda "DEMO") vypustit nějaký ten speciál - rozhovory s trenéry Nenásilné komunikace z ČR i ze světa. A abychom nezůstali jen u slov a dopřáli vám ochutnávku i tohoto formátu, tak tady je.

Nedávno nás navštívil americký lektor Jared Finkelstein. Rozhovor s ním má dva díly a tady vám přinášíme ten první. Druhý díl už za týden. Stay tuned.

Embed third party content

To protect your privacy, we do not automatically load third-party content without your consent.
Want to load content from the w.soundcloud.com website?

Epizoda je k dispozici také na platformách iTunes a Spotify. Pokud chcete dostávat info o každé nové epizodě, nezapomeňte zakliknout "Follow" na vaší oblíbené platformě.

Mějte krásný jarní týden!

Petr a Petr

Z 0 na 100 za 26 hodin!
5/28/2019

Z 0 na 100 za 26 hodin!

Děkujeme za podporu! Za den jsme vybrali cílovou částku! Jedeme dál?

Vážení přátelé,

děkujeme za obrovskou podporu, které se nám od vás dostává! Za den se díky vám podařilo vybrat 11 000,- na produkci Nenásilného podcastu. Moc si vážíme vašich příspěvků a ještě více vašich hlasů, které nám vyjadřují podporu.

Díky vám teď máme pokryté základní náklady na produkci 10 epizod podcastu a na podzim se na ně můžete těšit (spoiler alert: na některé i dříve :-) ). 

Neradi bychom usnuli na vavřínech. Pokud se nám podaří kampaň v tomto tempu udržet nadále a vybrat ještě nějaké peníze, můžeme se pořádně opřít do propagace podcastu a dostat ho k publiku, které o Nenásilné komunikaci třeba ještě neslyšelo, pořídit opravdu profesionální techniku a třeba i pozvat hosty, kterým budeme moci zaplatit za cestu a oběd. Budeme tedy stále rádi za další sdílení a šíření zprávy k vašim známým - přecejen chceme, aby se o našem podcastu vědělo.

Mějte se krásně a příští týden očekávejte další novinku v naší Nenásilně podcastové kampani!

Petr a Petr

ReachedCZK 20,450(186%)

186%
CZK 11,000requested
68contributors
Contribute

project authorPetr Holík

Rewards

CZK 150Kluci, fandím vám!

Děkujeme za vyjádření podpory a Tvůj příspěvek!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Zaplatím vám hosting!

Děkujeme! Přísěvek v této výši znamená, že jsi nám právě zaplatil/a hosting na rok pro jednu z našich epizod.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 400Zaplatím vám mastering!

Děkujeme! Příspěvek v této výši znamená, že jsi nám právě zaplatil/a postprodukci jedné epizody našeho podcastu.

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 700Přispěji vám na mikrofon!

Děkujeme! Příspěvkem v této výši jsi nám právě zaplatil/a pětinu našeho nového mikrofonu. Zkoušeli jsme to nahrávat na mobil, ale nebylo to ono. Díky tobě bude zvuk jedna báseň.

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 1,000Chci, abyste to nedělali zadarmo!

Když myslíš... Děkujeme za ocenění naší práce. Příspěvkem v této výši jsi právě zajistl/a, že si při nahrávání jedné epizody můžeme dát oběd i večeři a ještě nám zbude na malou snídani!

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 2,000Je mi jedno na co. Chci přispět slušnou částku!

Děkujeme. Tvůj příspěvek využijeme na nákup potřebné techniky, zakoupení vhodného uložiště on-line, na uhrazení postprodukce a pokud nám něco zbude, stane se naší výplatou.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,500Věřím v marketing!

My taky. Příspěvkem v této výši zajistíš, že podcast nejen natočíme, ale uděláme mu i důstojnou propagaci, ať se dostane k co nejvíce lidem.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 5,500Dám vám na to půku. To je fér, ne?

To je fér. Právě jsi nám zaplatil/a polovinu nákladů na produkci 10 epizod podcastu.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 11,000Zaplatím vám celý podcast!

Gratulujeme. Právě jsi se stal/a mecenášem celého projektu. Díky Tobě máme pokryté náklady na 10 epizod podcastu.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable