Kniha vizuál.jpg

NE/KOREKTNÍ Knihy

NE/KOREKTNÍ krátká knížka plná úderných vtipů. Autoři: Matěj Nemčík a Jiří Merta Výtěžek bude věnován nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek.

Bez názvu.jpg

ReachedCZK 10,289(103%)

103%
CZK 10,000requested
47contributors
ContributeRewards

Ještě, než se začtete!

Pokud jste na "startovači" poprvé, přečtěte si v kartě "novinky" jak objednat knihu!

Něco o nás

Než se dostaneme k samotné knížce, rádi bychom se představili. Jsme dva přátelé, kteří se znají již poměrně dlouho.

Mé jméno je Jiří Merta, je mi 20 let. Aktuálně jsem sice neúspěšný, ale pořád student Právnické fakulty v Olomouci. Pak je tady můj parťák Matěj Nemčík, kterému je 17 let, a jednou z něho bude úžasná zdravotní sestřička.

Tak se pohodlně usaďte a přečtěte si o ní. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte oslovit, ať už e-mailem, nebo přes sociální sítě. (např. přes Instagram ↙)

https://www.instagram.com/jirimerta/

https://www.instagram.com/matesnemcik/

Jak to vlastně vzniklo?

Rád bych začal tím, že jsme oba ve svém okolí a sociálních bublinkách známí především špatným, ale přesto osobitým smyslem pro humor. Neznamená to snad, že je kniha špatná, vlastně ani podle nás nemáme zlé vtipy. Jen jsou takové jednoduché, krátké a úderné.

Jak asi víte, koronavirová pandemie byla dlouhá a každý z nás si krátil chvíle trochu jinak. Jednoho dne mě napadlo, proč nesepsat všechny své specifické vtipy (nečekejte tam žádné dlouhé vtipy o "Pepíčkovi"). Ti, kteří mají to štěstí a znají mě, vědí, jaké specifické vtipy myslím.

Jenže jsem si po dvou dnech usilovné práce (zas tak usilovné ne.…) uvědomil, že ve dvou se to lépe táhne, a tak jsem si přizval na pomoc svého dlouholetého kamaráda Matěje, který se mnou již od pradávna sdílí smysl pro humor. A dali jsme se do práce...

 

Průběh tvorby

První večer, kdy jsme se do to pustili, šlo vše jako po másle, psali jsme jeden vtip za druhým. Už jsem se cítil skoro jako Hemingway, jak jednoduše to šlo... Ovšem i my jsme se zasekli u asi 30 stránek (jasně není to moc, ale sloh mi nikdy nešel).

Přišla lehká stagnace, občas přibyl jeden nebo dva. Pak se mi omylem podařilo vytopit si notebook, tudíž jsme se museli vrátit k jedné ze záloh na druhém disku, ale i přesto po 3 měsících práce přinášíme knížku plnou těch nejnabušenějších vtipů, které jsme buď vymysleli, popřípadě sesbírali z celého světa.

 

 

Popis knihy

Už jste někdy byli ve společnosti, kde byla celkem nuda a vy jste hledali jakékoliv téma k hovoru nebo k odlehčení situace? Přesně pro tyto případy je tu naše knížka. Malá, krátká a skladná (cca 60 stran). Vejde se skoro všude, můžete ji nosit i ve větší kapse všude s sebou! Co víc si přát?

Jak už bylo řečeno lidé, kteří mě znají, tuší, jaké asi vtipy můžou čekat. Jsou tam jak klasiky o koni v bance, tak i úplné novinky o ručnících v Japonsku.

Název nám samozřejmě napovídá, že některé vtipy by mohly někoho pohoršit. Ovšem je důležité si uvědomit, že se jedná pouze o vtip, a pokud se vám nějaký určitý nebude líbit, prostě otočte stránku a určitě najdete nějaký, co se vám líbit bude.

No abychom si to tedy shrnuli:

Počet stran: 60

Barevnost: černobílá

Vazba: měkká

A ať nekupujete zajíce v pytli, tady máte i malou ukázku:

 

Crowdfunding

Kdybych dostal korunu pokaždé, když mi někdo řekl, abych vydal knihu vtipů, moc peněz bych neměl... (asi tak 3 koruny, děkuji Venco!) Jenže, abyste knihu mohli vydat, potřebujete přece jen nějaké finance, naštěstí vydáváme pouze malou knížku, takže náklady nejsou šíleně vysoké.

Rozhodli jsme se, že vlastně peníze moc nepotřebujeme a bude lepší je někam věnovat, proto veškerý výtěžek (po odečtení nákladů na tisk, dopravu atd.…), bude věnován nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Kdo by se chtěl kouknout na činnost tohoto fondu, zde je odkaz: Nadační fond dětské onkologie KRTEK (krtek-nf.cz).

Jsme si vědomi, že to nebude hodně, ale jak se říká: "lepší něco než nic!" Takže, ať je to jasné, my autoři z této knihy budeme těžit pouze úsměv na tvářích ostatních a doufám, že dost zlepšenou karmu!

Kniha půjde do tisku po ukončení kampaně, ať víme, kolik kusů vlastně tisknout, proto své odměny za příspěvek můžete očekávat až po skončení kampaně +- nějaký týden.

O veškerých změnách budeme informovat formou aktualit zde na stránce projektu.

 

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

 

 

Za tým NE/KOREKTNÍ

 

Jiřík <3

(V případě zaslání do zahraničí mě kontaktujte předem e-mailem.)

 

ReachedCZK 10,289(103%)

103%
CZK 10,000requested
47contributors
Contribute

project authorJiří Merta

Rewards

CZK 99Knížka za Baťovku!

Jeden kus krásné a malé sbírky vtipů, která vykouzlí úsměv na rtech! S osobním vyzvednutím v Brušperku!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 135Knížka s podpisy autorů a věnováním!

Jeden kus krásné a malé sbírky vtipů, která vykouzlí úsměv na rtech! Včetně podpisů autorů a osobním věnováním! S osobním vyzvednutím v Brušperku!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 175Knížka za Baťovku! + poštovné a balné

Jeden kus krásné a malé sbírky vtipů, která Vám dorazí pomocí balíkovny od České pošty na Vámi vybranou pobočku! (99,- kniha + 76,- poštovné a balné)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 199Knížka s podpisy autorů a věnováním! + poštovné

Jeden kus krásné a malé sbírky vtipů, která vykouzlí úsměv na rtech! Včetně podpisů autorů a osobním věnováním! Dorazí k Vám pomocí balíkovny od České pošty na Vámi vybranou pobočku!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 299Knížka s podpisy autorů + vložení ilustrace!

Říkali jste si někdy, že byste chtěli něco nakreslit do knihy? Nyní máte možnost! Součástí této odměny je knížka s podpisy autorů a věnováním, ale také dostanete možnost nakreslit obrázek k Vámi vybranému vtipu (my Vám nějaké pošleme a vy si z toho vyberete) a poslat nám ho ve formátu .png! Váš obrázek se následně objeví u Vámi vybraného vtipu! S osobním vyzvednutím v Brušperku!

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 1,999Posezení u kávy s autory knihy!

Přijedeme, předáme, podepíšeme a posedíme u kávy popřípadě jiného Vámi zvoleného nápoje. (Kvašené nápoje nám nedělají moc dobře). Součástí je samozřejmě i kniha a vložení vlastní ilustrace, popřípadě pokud budete chtít i autorské čtení! (Pouze v rámci ČR) teoreticky i jinde, když nám zašlete letenky...

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable