Hlavicka.jpg

Nejdůležitější věc na světě Knihy

Sbírka autobiografických komiksů z let 2008-2013.

Nekonečná knížka – úplně nový čtenářský zážitek
10/2/2014

Nekonečná knížka – úplně nový čtenářský zážitek

Nejdůležitější věc na světě je knížka, která má několik nej: Je to první autobiografická kniha v historii českého komiksu. Je to moje první komiksová knížka pro dospělé čtenáře. A dost možná – ale ověřit se to nedá – je to první komiks na světě s věcným rejstříkem. Proč? A jak si to čtenář užije?

V knížce Nejdůležitější věc na světě najdete 41 uzavřených komiksových příběhů. Každá komiksová stránka je poskládaná z 24 políček. Celá knížka sestává z neuvěřitelných 1272 obrázků!

Když si všech 1272 obrázků prohlédnete a přečtete si doslov doc. PhDr. Vladimíra Novotného, Ph.D., dorazíte k rejstříku – abecednímu seznamu slov, která se v knize vyskytují, vždy s odkazem na patřičnou stránku. A právě tady můžete začít číst knížku znovu, ovšem s úplně novým zážitkem:

Cože? Ono se tu někde psalo o obchodě s nábytkem? Nalistujete si příslušnou stránku a v komiksu si připomenete, že Bůh si kupuje pohovku v IKEA. A jak v knížce vystupuje Jan Pavel II.? Ano, klade mi závažné otázky v příběhu nazvaném Gumový medvídek. A kde přesně a v jakých souvislostech se v knížce objeví žraloci? A dokonce dvakrát se tu mluví o pornu!

A tak si v úplně nových souvislostech užíváte Nejdůležitější věc na světě ještě dlouho potom, co jste si knížku “normálně” přečetli. Svůj čtenářský zážitek si tak můžete prodloužit téměř do nekonečna. Co víc: v rejstříku nepochybně najdete i onu nejdůležitější věc na světě, která dala celé knížce název.

Nejdůležitější věc na světě můžete podpořit už jen pár dní. Pořiďte si ji třeba i s dalšími lákavými odměnami za vaši investici. Koupit si knížku později už bude výrazně složitější. Vzhledem k malému nákladu se vůbec nedostane do knižní distribuce. Zaváhání tak může znamenat, že už nikdy nezjistíte, co je tou nejdůležitější věcí na světě!

15 důvodů, proč je důležitá Nejdůležitější věc na světě
9/19/2014

15 důvodů, proč je důležitá Nejdůležitější věc na světě

Na úvod si přiznejme jednu věc: není to nejdůležitější věc na světě, je to jenom knížka. Přesto jsem našel nečekaně mnoho důvodů, proč byste právě vy měli být u toho. A být u toho je překvapivě snadné: stačí podpořit vydání komiksu na Startovači.

 1. Je to první autobiografická kniha v historii českého komiksu! Ve světě je autobiografický žánr obvyklý a oblíbený, přesto si na něj dosud žádný český autor netroufl. Trochu nadneseně tak můžeme říct, že Nejdůležitější věc na světě přepíše české komiksové dějiny. A vyjde díky vám!

 2. Kniha má, zdá se, kvalitu srovnatelnou se světovým komiksem. Jednotlivé příběhy s úspěchem publikovaly i zahraniční magazíny a visely na výstavách v různých evropských městech.

 3. V jedné poměrně útlé knížce (64 stran) najdete 41 příběhů!

 4. Každá komiksová stránka sestává z 24 políček. Celá knížka je tak poskládaná z neuvěřitelných 1272 malinkých obrázků!!!

 5. Je to umění. Ano, nejspíš jsem se opravdu dopustil uměleckého díla - na hranici mezi výtvarným uměním a poezií.

 6. Je to upřímné, emocionálně silné, až dětsky bezprostřední. Málokdo je schopen prozradit o sobě veřejně tolik - obavy, strachy, sny, pochybnosti, vztek… Je to naprosto upřímná, autentická výpověď, s níž se můžete identifikovat. Nebo taky nemusíte.

 7. Je to zábavné. I přes výše zmíněné se vždycky snažím pobavit vtipným podáním a vypointováním jednotlivých příběhů. Nudit se tedy nebudete a občas se třeba i nahlas zasmějete.

 8. Najdete se v tom. Někteří se možná najdou opravdu osobně, třeba moje žena. Vy ostatní se však nepochybně najdete v popsaných situacích - každý o sobě přece někdy pochybuje, bojí se, přemýšlí o svém životě. Málokdo to však nakreslí do komiksu.

 9. Jednotlivé příběhy vycházely černobíle v literárním časopise Plž. Teď poprvé je čtenáři uvidí pohromadě, navíc plnobarevně. A navrch s třináctistránkovým speciálním příběhem Bůh v domě!

 10. Je to moje první komiksová knížka pro dospělé publikum. Pro děti píšu a kreslím rád a zřejmě s tím nikdy nepřestanu. Knížka pro dospělé je tak pro mě něco velmi speciálního.

 11. Není to charita. Podle výše vaší podpory si můžete vybrat velmi zajímavé odměny: od dalších, často už vyprodaných knih až po vlastní pohádku na přání.

 12. Svým nezanedbatelným dílem už publikaci podpořilo i Ministerstvo kultury ČR - další potvrzení toho, že tahle knížka má smysl.

 13. Do knihy přispěl dvěma stranami svých postřehů literární kritik doc. PhDr. Vladimír Novotný, Ph.D.

 14. Má to rejstřík. Možná, že je to vůbec první komiksová knížka na světě s věcným rejstříkem, což jí dává čtenářsky úplně nový rozměr. Tak například vzadu v rejstříku zjistíte, že hned ve dvou komiksech se mluví o pornu. Jdete a na komiksy se znovu podíváte z nové perspektivy. Nebo se tam píše o vašem městě. O vašem oblíbeném obchodním domě. O papeži. A kde je v komiksu nakreslený žralok? Jak jste ho mohli přehlédnout?

 15. Málokdy se vám poštěstí pochlubit se, že právě díky vám vyšla knížka. A teď díky vašemu skvělému vkusu a nosu na dějinné okamžiky vyjde knížka, která tak trochu přepíše historii českého komiksu. Možná to není nejdůležitější věc na světě, ale může vás to hřát u srdce ještě za 10, 20 nebo i 50 let!

ReachedCZK 32,711(142%)

142%
CZK 23,000requested
78contributors
Contribute

project authorVhrsti

Rewards

CZK 150E-BOOK

Kompletní publikace ve formátu PDF do vašeho počítače, tabletu, telefonu nebo čtečky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 230KNIHA

Jeden výtisk knihy za standardní prodejní cenu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300KNIHA S OBRÁZKEM A VĚNOVÁNÍM

Jeden výtisk s obrázkem a osobním věnováním v knize.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 530DVĚ KNIHY S OBRÁZKEM A VĚNOVÁNÍM

Potěšte knihou nejen sebe, ale i vaše blízké. Vánoce se blíží!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800KNIHA S OBRÁZKEM A VĚNOVÁNÍM + KOPY POHÁDEK

Vyprodané knížky Půl kopy pohádek a pověstí z plzeňského kraje a Půl kopy do kopy pohádek a pověstí z celých Čech od Markéty Čekanové a Zdeňka Zajíčka spolu s Nejdůležitější věcí na světě s obrázkem a věnováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000KNIHA S OBRÁZKEM A VĚNOVÁNÍM + TRILOGIE

Vhrstiho kompletní autorská trilogie pro děti s knihou a osobním věnováním (Už se nebojím tmy, Prázdniny v nebi, Chci být dospělý). Jinde než přímo od autora už celou trilogii neseženete!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500KNIHA S OBRÁZKEM A VĚNOVÁNÍM + NÁSTĚNNÝ KALENDÁŘ

Až dostanete knížku, vyberete si z ní 12 vašich nejoblíbenějších komiksů. Ty pak získáte zvětšené ve formě nástěnného barevného kalendáře 2015 formátu A3. I do kalendáře vám autor vepíše osobní věnování na vaše přání.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000KNIHA S OBRÁZKEM A VĚNOVÁNÍM + OBĚD S AUTOREM

Vhrsti vám knihu osobně věnuje a ještě vás jako poděkování za váš štědrý příspěvek pozve na oběd!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 4,000KNIHA S OBRÁZKEM A VĚNOVÁNÍM + VÍKENDOVÝ POBYT

Víkendový pobyt pro 2 osoby v autorově domě na úpatí brdských lesů spojený s masáží a skvělým jídlem dle vlastního výběru (možno i raw food). A kniha s obrázkem a věnováním samozřejmě k tomu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000KNIHA S OBRÁZKEM A VĚNOVÁNÍM + BESEDA S DĚTMI

Pro jakoukoliv skupinu dětí přijede Vhrsti vyprávět jednu ze svých pohádek a kreslit k tomu dětem velkoformátové ilustrace, které jim nakonec zdarma věnuje.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 7,000KNIHA S OBRÁZKEM A VĚNOVÁNÍM + OSOBNÍ EX LIBRIS

S knihou dostanete osobní ex libris vytvořené na vaše přání. Výtisk číslo 1 bude vlepený právě do této knížky!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000KNIHA S OBRÁZKEM A VĚNOVÁNÍM + POHÁDKA NA PŘÁNÍ

Vhrsti vám napíše pohádku na přání. Chcete pohádku o dracích? Čertech? Vodnících? Nebo o něčem úplně jiném? Vhrsti si s vaším přáním bude muset poradit, i kdyby bylo jakkoliv bláznivé! To je výzva, ne?

The number of rewards is not limited

Reward unavailable