02 - 4 Books-mracna.jpg

Naturistický komiks Mračna Knihy

Vydání vlastního komiksu tiskem. V nákladu asi 100 kusů. Bez honoráře a výdělku, jen pokrytí nákladů v tiskárně. Přispěvatelé tak získají tento komiks

11/13/2013

Komiks už je na světě!

Díky vám, statečným startérům a příznivcům komiksu, je komiks Mračna již vytištěn!

PB120014-komp.jpg

I díky vstřícnosti tiskárny Tigris je komiks vytištěn natolik zavčasu, že bude možné uspořádat takový malý křest a to 16. listopadu na naturistické akci jenž se koná v Aquapalace Praha. Pochopitelně že ta akce nebyla organizována kvůli komiksu, ale když se to tak stihlo, bude křest součástí bohatého programu. Tedy srdečně všechny zvu k bezplavkovému koupání a využití dalších vodních atrakcí jak už to na podobných akcích bývá.

No a hlavní je to, že už budu moci komiks a kresby začít rozesílat vám domů. Tedy napřed to musím očíslovat, podepsat, roztřídit do obálek a tak. Ale do Vánoc to máte určitě s předstihem doma, takže klidně šup s tím pod stromeček! 

S pěkným komiksovým pozdravením

Roman Bureš

plakat-komiks-komp.jpg

 

 

10/31/2013

Prosba o doplnění informací

Přátelé, komiksáci

Měl bych na vás prosbu o doplnění doručovacích adres na Vašich profilech, kdo to tam nemá, a nebo mi to napište na můj email janykula@seznam.cz , Také bych chtěl Vás poprosit o vyjádření k jménu pod jakým chcete být uvedeni v komiksu v poděkování. Ale co se týká toho jména, potřeboval bych to do 5.listopadu včetně, abych mohl komiks dát do tiskárny zavčasu a garantovat Vám tak jeho doručení do Vánoc.

Pochopitelně ti co mi již tyto údaje napsali, mi znovu psát nemusí, mám to opravdu pečlivě zaznamenané. Také ti, kterým postačí zápis do listiny díků pod přezdívkou jakou mají uvedenou na startovači.

Co se týká těch doručovacích adres, komu bude chybět, tam mu s dovolením ještě napíši osobně, ale to má ještě čas, teď šlo hlavně o ty jména. Původně jsem zamýšlel poslat Vám všem nějaký ten neoblíbený hromadný email, ale zjistil jsem, že to není jen tak jednoduché a vlastně i z některých důvodů nemožné. Nejenom technicky, ale i právně, aby nešlo o spamování a také kvůli ochraně Vašich osobních údajů.

Takže to činím tímto způsobem v novinkách.

Ještě jednou Díky moc za podporu, nejenom tohoto komiksu, ale komiksu vůbec. Vážím si Vás všech.

S pěkným komiksovým pozdravením

Roman Bureš

 

 

 

 

10/26/2013

Komiks Mračna na Vánoce u vás doma!

Dobrý konec se nezadržitelně blíží, projekt díky vám statečným startérům uspěl a tak se teď snažím uspět i v tom, aby byl vytištěný komiks u vás doma už před Vánoci. Rozumí se pochopitelně Vánoce 2013 :-)

obalka bures-1.jpg

Toto je už oficiální vzhled obálky komiksu Mračna. Velikost komiksu bude A4. Barevná obálka na všech čtyřech svých stranách, 74 barevných stran obsahu a tak dále... Toto už je jistota.

Teď jde také o to, aby komiks a kresby, tedy všechny odměny, byly u vás doma už letos před Vánocemi. V tiskárně bych už měl domluvený šikovný termín a celý komiks už je nachystaný v tiskové podobě. V podstatě zbývá dodat do tiskárny stránku s velkou děkovačkou vám, statečným starterům. Tu mohu ale napsat až po skončení projektu, kdy dostanu od Startovače kontakty na vás a budu se vás pak tedy moci zeptat pod jakým jménem chcete být v děkovačce uvedeni.

Takže vám pak pošlu takový ten neoblíbený hromadný email (za což se předem omlouvám, ale jinak to asi nejde) a v něm, jakož i tady vás poprosím, aby jste mi napsali vyjádření pod jakým jménem vás v poděkování uvést.

A pochopitelně vás poprosím i o adresu pro doručení odměny - komiksu, kresby. Ti kteří z vás máte doručovací adresu pro odměny vyplněnou v profilu na Startovači, mi to už pochopitelně psát nemusí, k těmto adresám mi startovač poskytne přístup po skončení projektu. I ti, kteří mi již tyto údaje psali, už mi znovu psát nemusí, mám vás opravdu pečlivě vedené v evidenci.

Poprosím ale s dovolením, o to, abych to vaše vyjádření o jménu, pod kterým chcete být uvedeni v poděkování v komiksu, měl k dispozici do 5. listopadu 2013 (včetně), další den bych už dal tu stránku s děkovačkou do tiskárny a jedině tak je pak možné, aby byl komiks vytištěn zavčasu a dal se v klidu, bez předvánočního stresu, doručit k vám domů před Vánoci. Doručovací adresy pochopitelně můžete doplňovat i po tomto datu, teď jde hlavně o ty jména. Kdo by se k tomu jménu do děkovačky nechtěl vyjadřovat, toho bych s dovolením, do komiksu pak zapsal pod přezdívkou s jakou je uveden zde u projektu na Startovači. Tedy s tím veřejně přístupným údajem.

můj email   janykula@seznam.cz

Možná by se tím dal i udělat křest komiksu 16.listopadu v Aqapalace Praha (Čestlice) při naturistické akci, jenž zde bude probíhat. Ale to je teď jenom taková idea, podstatné je stihnout to rozeslání komiksu každému z vás do těch Vánoc.

Velice děkuji za podporu a za pozornost, jedině díky vám, statečným startérům, se to podařilo.

Roman Bureš

 

 

 

10/24/2013

Obálka

Obálka komiksu bude vypadat ASI takhle.

Já jen doufám, že si to snad někdo nerozmyslí :-)

obalka-nahled.jpg

10/24/2013

Mračna v angličtině

Komiks Mračna začal vycházet i v angličtině

http://storm-clouds.thecomicseries.com/

pge.01.jpg

10/22/2013

Je to tam! Díky všem!

Poděkování všem startérům za to, že komiks Mračna se stal ze sci-fi realitou!

Pro mě neuvěřitelný úspěch, projekt komiksu Mračna má 100%! Díky vám všem! Můžu běžet do tiskárny, jen už s předstihem dávám dohromady Vaše jména do děkovačky. Je pro mne velice důležité, aby jsem v tom neudělal nějakou chybu. Tak mi prosím už klidně teď posílejte pod jakým jménem chcete být v komiksu uvedeni. Na  janykula@seznam.cz

Také stále kontroluji rozpočet na tisk komiksu. V této chvíli to vypadá minimálně tak, že vazba by byla V2 (má hřbet) , obálka barevná na všech čtyřech stranách, 250gr křída s lesklou laminací. A pochopitelně komiks je plněbarevný 74 stran, papír 90gr.

Kdyby v projektu ještě něco přibylo, byla by pak vazba třeba tvrdá. No prostě, co přibude jde pochopitelně na vylepšení toho výtisku. Náklad by byl stále těch 100 ručně číslovaných a podepsaných kusů. Takže v knihkupectví to neuvidíte.

No a pochopitelně velký můj dík patří i Startovači. Originál kresby níže můžete také získat, bude v těch kresbách, co jsou součástí odměny 1000,-

Tak ještě jednou DÍKY VŠEM!

Roman Bureš

startovac.jpg

obrázek00004.jpg

10/21/2013

Finiš

Projekt komiksu finišuje

Vážení přátelé

Projekt na vydání komiksu Mračna tiskem finišuje. I když to vypadá velmi slibně, netroufnu si ani teď odhadnout jak to dopadne. Každopádně moc a moc děkuji všem fandům komiksu a tohoto projektu.

A protože zbývá do konce jen pár dní, chtěl bych vás poprosit, kdyby chtěl někdo ještě projekt podpořit a poslat nějakou platbu, tak s tím prosím, raději moc neotálejte. Záleží pochopitelně na tom jakým způsobem se platba provádí, ale někdy to může i několik dní trvat. A platba, která dorazí až po ukončení projektu se nezapočítává i v případě že byla odeslána včas, v termínu. Peníze se vám pochopitelně vrátí zpět, ale k ničemu by to nebylo platné aj kdyby projekt byl úspěšný.

A ještě bych chtěl poprosit ty, kteří už projekt podpořili a věří že už to dobře, úspěšně skončí, aby mi už teď prosím, poslali do mého emailu  janykula@seznam.cz  informace o tom zda a pod jakým jménem, přezdívkou, chcete být uvedeni v tomto výtisku komiksu v seznamu díků podporovatelům projektu. Jinak totiž kontakty na vás dostanu od Startovače až po případném úspěšném konci projektu a teprve pak bych vás musel obeslat s tímto dotazem. Když to budu mít dříve, mohu to už vepsat do komiksu, knížky a běžet do tiskárny. A komiks pak bude tím dříve u vás doma.

A pochopitelně mi už tam můžete k tomu napsat i adresu na kterou vám mám komiks poslat. Bude to pro mě dost náročné administrativy, což není sice můj obor, tak bych nerad v něčem udělal chybu a přitom udělám vše pro to, aby byl hotový komiks v pořádku u vás zavčasu. Budou Vánoce a já sám si vánoční dárek spojuji s komiksem.

Tak ještě jednou díky moc

A aby tady tenhle suchý text nebyl bez obrázku, tak ještě jedna Dračica.

Roman Bureš

13-01-komp.jpg

10/13/2013

Poděkování všem

Poděkování všem zájemcům o komiks Mračna. Projekt je v půli doby trvání a takřka i v půli potřebné částky.

Opět vřelý dík všem příznivcům komiksu za podporu. Polovina doby běhu projektu a téměř polovina nasbírané potřebné částky. Pro mne je to už teď velký úspěch, aj kdyby se více nepodařilo vybrat. Ale taky jsou to pro mne nervy, je to až moc napínavé, těch padesát na padesát. Jak to asi dopadne?

Pro odlehčení pro mne napjaté situace, s dovolením vkládám malou ukázku z oblasti naturistického komiksu. Je to naturistická verze Kroniky Strážců, dřívější klasiky v Ábíčku.

FKK-Strazci-02-komp.jpg

FKK-Strazci-komp.jpg

Tak díky moc všem. Roman Bureš

10/11/2013

Dnešní nový díl Dračice

Nový díl aktuálně vznikajícího naturistického komiksu Dračica

Dnes na webu vyšel další díl nového naturistického komiksu Dračica. S dovolením to dám i sem :-) Roman Bureš

08.jpg

10/9/2013

Co teď kreslím

To co nyní aktuálně kreslím a vymýšlím

Mimo to, že se třesu z obav, jak to tady na Startovači s tím mým komiksem dopadne, se trochu odreagovávám zase kreslením a vymýšlením komiksu. Jmenuje se Dračica, je toho hotového jen pár stránek ale už to vychází na mém webu. Tahle ukázka zde však ještě nikde vidět nebyla. To jen pro zajímavost a abych to do konce trvání projektu vydržel jakž takž v duševní pohodě. Roman

ukazka-2.jpg

Kresby za odměnu
10/8/2013

Kresby za odměnu

Ukázka kreseb za odměnu za příspěvek

Součástí odměny za příspěvek od 1000,- výše, je originál kresba z tohoto komiksu a tak aby jste nekupovali zajíce v pytli, s dovolením tady uvádím malou ukázku těchto kreseb. Jsou velikosti zhruba A4 na papíře, použité nástroje byly tužka, pero, akvarelové barvičky, štětec normální i s chlupama. Na rozdíl od digitálu to má výhodu v tom, že tenhle originál se v počítači naklonovat nedá. Budete mít tak opravdu jeden jediný originál.

Já vím, ony tyhle obrázky asi nemají moc velkou hodnotu, ale já fakt nic cenějšího co se týká komiksu Mračna nemám :-) Ale veřte, že by to moje poděkování kresbou bylo naprosto upřímné. Roman Bureš

00001.jpg

00021144.jpg

64-03.jpg

sejmout0011.jpg

 

Poděkování
10/8/2013

Poděkování

Poděkování všem u příležitosti vybrání jedné třetiny z potřebné částky

Dovolte mi zde poděkovat všem zájemcům o komiks u příležitosti vybrání jedné třetiny z potřebné částky. Pro mne je toto už velký úspěch ať už to nakonec dopadne jakkoliv. Ale byl bych pochopitelně moc rád aby zájemci o komiks Mračna ho dostali domů.

Fakt díky moc za podporu

Roman Bureš

Ještě pár informací
10/5/2013

Ještě pár informací

Info o uvažované tiskové podobě komiksu

Ještě s dovolením pár informací o případné tiskové podobě komiksu, které jsem v popisu projektu neuvedl.

Komiks je plně barevných 74 stran, plus pár černobílých. Rozměry by byly 260 mm x 190 mm. Vazba V2 - tj. lepená, má hřbet. Papír 90gr, obálka křída s lesklou laminací 250gr.

A ještě dodatek: Občas se mě někdo ze zájemců o komiks ptá jak si ho má tedy objednat a jak přispět. Tedy jak to tady vlastně funguje. Odkaz je zde  [https://www.startovac.cz/jak-to-funguje/]

Ale stručně řečeno je to tak, máte-li zájem mít tento tištěný komiks, nebo i něco navíc, vyberete si částku z nabídky (u každé částky je popis co za ni dostanete), pošlete peníze a když projekt skončí úspěšně, to jest najde se dostatek zájemců o komiks a vybere se požadovaná částka, dostanete opravdu to co jste si zaplatili. V případě že se dostatek zájemců nenajde a projekt skončí neůspěšně, nic se tisknout nebude moci a CELÝ VÁŠ PŘÍSPĚVEK SE VÁM VRACÍ V PLNÉ VÝŠI !

Roman Bureš

 

ReachedCZK 38,013(138%)

138%
CZK 27,500requested
67contributors
Contribute

project authorRoman Bureš

Rewards

CZK 100srdečné poděkování

srdečné poděkování emailem a komiks v pdf

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 360máte komiks

Zašlu vám mnou podepsaný a očíslovaný výtisk tohoto komiksu. Číslo výtisku = pořadí zaslání vašeho příspěvku. Vaše jméno (budete-li souhlasit) bude uvedeno v seznamu podporovatelů na stránce v této knize.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000komiks a kresba

Zašlu vám mnou podepsaný a očíslovaný výtisk tohoto komiksu. Číslo výtisku = pořadí zaslání vašeho příspěvku. Vaše jméno (budete-li souhlasit) bude uvedeno v seznamu podporovatelů na stránce knihy + dostanete originál mé kresby z tohoto komiksu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000komiks + originál kresba + uvedení mecenášství

Získáte očíslovaný podepsaný výtisk komiksu + originál kresbu A4 dle vašeho přání + vaše jméno bude uvedeno VÝRAZNĚ (budete-li souhlasit) na ZAČÁTKU knihy

The number of rewards is not limited

Reward unavailable