poster děda start22.png

Narušitel Film & Video

Film z doby 80. let dle skutečných událostí z prostředí leteckých stíhačů, kde lásku k létání naruší nevyřešená stará tajemství zahalená do roušky StB

Premiéra filmu 24. ledna 2019!
12/3/2018

Premiéra filmu 24. ledna 2019!

Vážení podporovatelé filmu Narušitel, film je již dokončen a bude uveden distribuční společností Bontonfilm do kin 24. ledna 2019. Na Vaše odměny jsme nezapomněli, nebojte. Budeme je rozesílat v lednu, ihned po premiéře filmu. Štáb filmu.

Vážení podporovatelé filmu Narušitel,


film je již dokončen a bude uveden distribuční společností Bontonfilm do kin 24. ledna 2019.
Na Vaše odměny jsme nezapomněli, nebojte. Budeme je rozesílat v lednu, ihned po premiéře filmu.

Štáb filmu.

To dáte! Poslední možnost! Děkujeme!
8/10/2017

To dáte! Poslední možnost! Děkujeme!

Ještě zbývá k vybrání 8000 Kč a jen 13 hodin do konce. Pokud se nám nepodaří naplnit cílovou částku, veškeré příspěvky se Vám vrátí a odměny nebudou naplněny.....Podpořte nás! Děkujeme! https://www.startovac.cz/projekty/narusitel/

Ještě zbývá k vybrání 8000 Kč a jen 13 hodin do konce. Pokud se nám nepodaří naplnit cílovou částku, veškeré příspěvky se Vám vrátí a odměny nebudou naplněny.....Podpořte nás! Děkujeme!

https://www.startovac.cz/projekty/narusitel/

Poslední možnost podpořit film NARUŠITEL! Už zbývá jen několik hodin!
8/10/2017

Poslední možnost podpořit film NARUŠITEL! Už zbývá jen několik hodin!

S Narušitelem na věčné časy a nikdy jinak. Podpořte v posledním dni Davida Baldu a Petra Kulta na Startovači! Zbývá už jen několik hodin!! Děkujeme Vám za podporu :) https://www.startovac.cz/projekty/narusitel/

S Narušitelem na věčné časy a nikdy jinak.
Podpořte v posledním dni Davida Baldu a Petra Kulta na Startovači!
Děkujeme Vám za podporu :)

https://www.startovac.cz/projekty/narusitel/starteri/

UNIKÁTNÍ VIDEOPOZDRAV Z NATÁČENÍ PŘÍMO PRO VÁS!
8/9/2017

UNIKÁTNÍ VIDEOPOZDRAV Z NATÁČENÍ PŘÍMO PRO VÁS!

Chcete unikátní videopozdrav z natáčení od tvůrců a herců přímo pro Vás? Přispějte na Startovači a je to Vaše! Každé video je unikát! Stačí kliknout! https://www.startovac.cz/projekty/narusitel/podporit/27140/ JMÉNO HERCE JEDNÉ Z HLAVNÍCH ROLÍ BUDE PRO VŠECHNY OPRAVDU OBROVSKÝM PŘEKVAPENÍM, TAK PŘISPĚJTE A UVIDÍTE!

Chcete unikátní videopozdrav z natáčení od tvůrců a herců přímo pro Vás? Přispějte na Startovači a je to Vaše! Každé video je unikát! Stačí kliknout!

https://www.startovac.cz/projekty/narusitel/podporit/27140/

UŽ JEN 2 DNY! POSLEDNÍ MOŽNOST BÝT SOUČÁSTÍ NARUŠITELE
8/8/2017

UŽ JEN 2 DNY! POSLEDNÍ MOŽNOST BÝT SOUČÁSTÍ NARUŠITELE

Už jen 2 dny budete mít možnost podpořit film Narušitel na Startovači a pomoci nám tak s dofinancováním náročných leteckých scén. Děkujeme všem, kteří přispěli!

Už jen 2 dny budete mít možnost podpořit film Narušitel na Startovači a pomoci nám tak s dofinancováním náročných leteckých scén. Děkujeme všem, kteří přispěli.

Aero C-104, další unikátní kus!
8/6/2017

Aero C-104, další unikátní kus!

Dalším unikátním kouskem, který si ve filmu zahraje bude dvojplošník Aero C-104, vyrobený podle původního typu Bücker Bü 131 Jungmann německé výroby. Tyto stroje se mimo jiných vyskytovali na svazarmovských letištích po celé republice. Součástí filmu tak budou unikátní letové záběry tohoto stroje. (ilustrační foto)

Dalším unikátním kouskem, který si ve filmu zahraje bude dvojplošník Aero C-104, vyrobený podle původního typu Bücker Bü 131 Jungmann německé výroby. Tyto stroje se mimo jiných vyskytovali na svazarmovských letištích po celé republice. Součástí filmu tak budou unikátní letové záběry tohoto stroje.

(ilustrační foto)

Jedné z rolí se ujme legenda českého herectví pan STANISLAV ZINDULKA!
7/27/2017

Jedné z rolí se ujme legenda českého herectví pan STANISLAV ZINDULKA!

MÁME SKVĚLOU NOVINKU! Jedné z rolí ve filmu Narušitel se ujme legenda českého herectví pan STANISLAV ZINDULKA! Podpořte nás na Startovač.cz! https://www.startovac.cz/projekty/narusitel/

MÁME SKVĚLOU NOVINKU!
Jedné z rolí ve filmu Narušitel se ujme legenda českého herectví pan STANISLAV ZINDULKA!
Podpořte nás na Startovač.cz! https://www.startovac.cz/projekty/narusitel/

ODMĚNA - Rudé právo útočí!
7/24/2017

ODMĚNA - Rudé právo útočí!

Speciální edice Rudého práva obsahující články, memorie a fotky z natáčení tohoto filmu. To musíš mít!

Speciální edice Rudého práva obsahující články, memorie a fotky z natáčení tohoto filmu. To musíš mít!

 

 

Článek o filmu na Deník.cz
7/22/2017

Článek o filmu na Deník.cz

Článek o výrobě filmu na portále Deník.cz Sedmnáctiletý filmař připravuje snímek o armádním pilotovi.

Hradec Králové - Mladý královéhradecký režisér David Balda chystá další film. Snímek Narušitel bude vyprávět o neuskutečněné lásce armádního pilota k létání až do doby, kdy se stal obětí minulého režimu.

Ilustrační snímek.

Ilustrační snímek. Foto: Deník/Jan Vraný

„Scénář je inspirovaný příběhem mého dědy, který jako armádní pilot potajmu ve své garáži opravoval neletový vyřazený československý stroj Z-126,” říká sedmnáctiletý režisér. Na filmu se budou podílet i známé herecké tváře. Tvůrci filmu ale jejich jména budou zveřejňovat postupně.

Společně s Baldou se na novém filmu po scenáristické stránce podílí i student činoherního herectví Petr Kult. Nový film má vznikat od začátku srpna. „Natáčet budeme na letištích v Hořicích, v Plasích, v Jeseníkách, v Hradčanech, na Loučeni či v Hradci Králové,” říká Balda s tím, že se celého natáčení, které potrvá do druhé poloviny září, zúčastní i bývalý stíhací pilot, který dohlédne na pravdivost a věrohodnost veškerých dobových scén.

„I přes opravdu překvapivou a tajemnou zápletku s StB chci, aby z filmového plátna vyzařovala láska a nadšení pro létání a aby si každý divák z filmu odnesl pocit, který ho na moment vrátí do dětských let,” dodává na závěr Balda.

Martin Prokeš


Zdroj:

http://hradecky.denik.cz/zpravy_region/sedmnactilety-filmar-pripravuje-snimek-o-armadnim-pilotovi-20170721.html

 

 

Článek o filmu na iDNES.cz!
7/22/2017

Článek o filmu na iDNES.cz!

iDNES.cz: Sedmnáctiletý filmař točí na hradeckém letišti už druhý celovečerní film

ČLÁNEK O PŘÍPRAVÁCH FILMU NA PORTÁLU

iDNES.cz!

Filmař David Balda (druhý zprava) s dramatikem Davidem Drábkem při přebírání...Filmař David Balda (druhý zprava) s dramatikem Davidem Drábkem při přebírání ceny Talent královéhradecké kultury (17.5.2016). | foto: Magistrát města Hradce Králové

 

Jde o příběh armádního pilota, o jeho neskutečné lásce k létání až do chvíle, než vyplavou stará nevyřešená tajemství pod rouškou StB, která z něj dělají oběť minulého režimu. Na filmu se budou podílet i známé herecké tváře, jejichž jména tvůrci zatím tají.

Létání pro mě znamená neuvěřitelnou volnost tam nahoře, kde je všechno malé, ale zároveň obrovské. Nejkrásnější je sledovat starší a zkušené piloty, pro které to malé krásné letadlo znamená úplně všechno. Ta jiskra v očích, jako by ve zlomku sekundy omládli a vrátili se do mladých let, kdy snili o tom, jaké by to vůbec mohlo být vidět svět z ptačí perspektivy. Právě to je pro mě hlavním cílem, toho bych chtěl u filmu dosáhnout. I přes překvapivou a tajemnou zápletku s StB chci, aby z plátna vyzařovala láska a nadšení pro létání a aby si každý divák odnesl pocit, který ho na moment vrátí do dětských let, kdy každý z nás o něčem snil,“ říká Balda.

Scénář je inspirován příběhem jeho dědy, který jako armádní pilot potajmu ve své garáži opravoval neletový vyřazený československý stroj Z-126.

Tvůrci plánují začátek natáčení již na začátek srpna a natáčecí plán mají rozepsaný až do druhé poloviny září.

Natáčet budeme na letištích v Hořicích, v Plasích, v Jeseníkách, v Hradčanech, na Loučeni či v Hradci Králové, celého natáčení se zúčastní bývalý stíhací pilot, který dohlédne na pravdivost a věrohodnost veškerých dobových scén,” upřesňuje Balda.

Kromě dokončování scénáře a přípravy natáčení tvůrci v těchto dnech také shánějí peníze na svůj projekt. 

„Rozhodli jsme se pro formu crowdfundingu prostřednictvím portálu Startovač.cz. Po prvních dvou dnech se podařilo shromáždit již 20 procent cílové částky, proto věříme, že se prostředky podaří sehnat,“ říká Balda.

Každý, kdo projektu pomůže, získá od filmařů dárek nebo odměnu, kterou si sám vybere. Projekt lze podpořit na www.startovac.cz/projekty/narusitel/, kde se průběžně zveřejňují i nejnovější informace o výrobě filmu. Režisér David Balda v minulosti překvapil například středometrážním debutem Pomsta, se kterým zvítězil na celostátních soutěžích nezávislého filmu a na něž práva na odvysílání zakoupila i České televize.

Na podzim uvede David Balda do kinodistribuce svůj celovečerní debut Nevinná krutost, film se tak bude promítat v mnoha českých kinech. Spolu s Baldou se na novém filmu Narušitel podílí po scénáristické stránce i herec Petr Kult, student činoherního herectví na pražské DAMU.

Zdroj: http://hradec.idnes.cz/filmar-david-balda-toci-na-letisti-narusitele-fnw-/hradec-zpravy.aspx?c=A170721_2340045_hradec-zpravy_the

Kde bude probíhat natáčení? Byt z 80. let
7/19/2017

Kde bude probíhat natáčení? Byt z 80. let

Během natáčení se štáb přesune do prostor bytu, který se doslova zasekl na na přelomu 70. a 80. let. Bude to autentické,! Bude se zde natáčet několik zlomových scén!

Během natáčení se štáb přesune do prostor bytu, který se doslova zasekl na na přelomu 70. a 80. let. Bude to autentické,! Bude se zde natáčet několik zlomových scén!

byt1.jpg

byt2.jpg

byt3.jpg

byt4.jpg

byt5.jpg

byt6.jpg

byt7.jpg

byt8.jpg

Tvůrci filmu na vlnách Českého rozhlasu HK!
7/18/2017

Tvůrci filmu na vlnách Českého rozhlasu HK!

Zítra od 14:20 na vlnách ČESKÉHO ROZHLASU HK nás poslouchejte, dozvíte se nové informace o filmu! Hosty bude režisér David Balda a scénárista Petr Kult.

Zítra od 14:20 na vlnách ČESKÉHO ROZHLASU HK nás poslouchejte, dozvíte se nové informace o filmu! Hosty bude režisér David Balda a scénárista Petr Kult. 

Kde se bude natáčet? 2. Letiště Hradčany
7/17/2017

Kde se bude natáčet? 2. Letiště Hradčany

2. lokace. Vydali jsme se na letiště Hradčany nedaleko Mimoně (LKHR), kde bude probíhat natáčení závěrčné scény filmu.

I přes značnou devastaci rozsáhlých prostor bývalého vojeského letiště Hradčany, které se ukrývá v lesích pod bájným Ralskem, stále přetrvává duch a kouzlo zdejší vojenské organizace a bunkrů. Poslední scéna filmu se tak bude odehrávat právě na tomto letišti.

hradčany8.jpg

hradčany7.jpg

 

hradčany1.jpg

hradčany2.jpg

hradčany3.jpg

hradčany4.jpg

hradčany5.jpg

hradčany6.jpg

 

Kde bude probíhat natáčení?
7/15/2017

Kde bude probíhat natáčení?

1. lokace. Vydali jsme se na letiště Hořice (LKHC), kde bude probíhat převážná část natáčení filmu.

Bývalé letiště Svazarmu je až do dnešní doby neuvěřitelně zachovalé, jak exteriérně, tak i interiérně. Proto jsme se taky rozhodli, že většinu scén odehrávající se "ve Svazarmu", natočíme právě na tomto letišti. Krásné dochovalé prostory doplňuje také podkrkonošská krajina a desítky historických letounů všude kolem.

hořice5.jpg

hořice6.jpg

hořice4.jpg

hořice1.jpg

hořice2.jpg

hořice3.jpg

ReachedCZK 82,960(104%)

104%
CZK 80,000requested
77contributors
Contribute

project authorDavid Balda

Rewards

CZK 150Dobrý pocit!

Jen dobrý pocit z toho, že pomůžete mladým tvůrcům ke vzniku neobyčejného filmu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 220Odznáčky!

Sada 6 placek na triko - každá bude jiná, ale všechny budou připomínat film Narušitel. Sadu zašleme k Tobě domů.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 290Rudé právo útočí!!!

Speciální edice Rudého práva obsahující články, memorie a fotky z natáčení tohoto filmu. To musíš mít!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 480Vem si nás na triko!

Limitovaná edice trika filmu, se kterým budeš v oblacích!

Number of available rewards: 135/150

Reward unavailable

CZK 500Filmová klapka přímo pro Tebe!

Chceš klapku s parametry od filmařů a podpisy autorů přímo k Tobě domů?

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Filmový balíček!

Krásný balíček zahrnující filmovou klapku s parametry od filmařů a podpisy autorů, dále filmové triko a unikátní edici Rudého práva obsahující články, memorie a fotky z natáčení tohoto filmu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Videopozdrav z natáčení!

Videopozdrav s poděkováním tvůrců a herců přímo z natáčení konkrétně pro Vás! (Doručení přes internet)

Number of available rewards: 27/30

Reward unavailable

CZK 4,000V titulcích!

Uvedení Vašeho jména (loga) v závěrečných titulcích filmu mezi ostatními sponzory.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Jeden den na natáčení!

Zažíj s námi jeden den na natáčení! Budeš mít možnost strávit natáčecí den se štábem přímo v akci!

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 12,000Na premiéru jako VIP

Přijďte na preméru filmu jako VIP. Čeká na Vás welcome drink, unikátní místo v sále, DVD s filmem a také setkání s tvůrci a herci!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 35,000Do oblak

Proleťte se československým armádním strojem Z-126, který si zároveň ve filmu zahraje čestnou hlavní roli. K tomu samozřejmě DVD s filmem, vstupenku na premiéru a jméno v titulcích filmu

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 120,000Hlavní sponzor!

Staňte se hlavním sponzorem filmu a uveďte své jméno (logo) na začátku a na konci filmu v kategorii hlavního sponzora a na plakátu!

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable