aaa.jpg

NAOPAK CD Hudba

Jsme folk-rocková kapela NAOPAK a hrajeme společně deset let . Pomozte nám vytvořit naše první CD . Děkujeme Všem, kdo nás podpoří :)

NAOPAK.jpg

ReachedCZK 39,200(131%)

131%
CZK 30,000requested
53contributors
ContributeRewards

Naše první deska se bude jmenovat „ AJ LAF JŮ“

Po jedenácti letech hraní na všech možných místech vlasti české,moravské a slezské, se nám podařilo natočit naši první desku. V říjnu půjde deska do výroby a pak ji řádně pokřtíme.                    ( viz Křtící koncerty )

Natáčeli jsme postupně ve studiu „Brloch,Art Schow Production.Ltd mix,analog“ v Novém Boru  a materiál pro mastering jsme předali do studia WonderLost v České Lípě. Čeká na vás šest písní od Petry Zajíčkové a také sedm kousků od kytaristy Martin Klekiho Podešvy . Proč právě třináct , nevíme. Prostě to tak vyšlo.

 

Cílová částka je nastavena tak , aby pokryla náklady výroby desky a zpěvníku, který je součástí jedné z odměn. Natočení desky a videoklipu k písni " Pohoda letní noci " jsme zvládli z vlastních zdrojů.

 

Petr Los ( WonderLost ) z natáčení videoklipu písně " Pohoda letní noci " .

Pro naše fandy

Co se týče našich odměn , tou hlavní je naše první cédéčko . Máme pro vás připraven zpěvník       v kroužkové vazbě v rozměru A4 . Nemáte kam dávat CD ? Nevadí , pošleme Vám ho emailem . Dále jsou ve hře vstupenky na „ křtící koncerty"  a další a další v sekci ODMĚNY.                                                                                                                      

 

Křtící koncerty "AJ-laf-jů " 

Dobříš - 30.10.2021 od 18 hod - KD Dobříš

Jičín - 6.11.2021 od 19 hod -   Kavárna Republika

Turnov - 11.12.2021 od 18 hod - Kavárna KUS  KC Turnov

 

 

Jak to naše cedéčko vznikalo ? 

CD jsme začali natáčet na podzim 2015 ve studiu studio Brloh, Art Show Production.Ltd. Zhruba po půl roce jsme měli natočené základy a mohli jsem začít s vokály , což nám zabralo dalšího půl roku. Na jaře 2017 byly vokály téměř hotové ,ale bohužel Zajdu skolila nemoc a do konce roku se neudělalo vůbec nic.V únoru 2018 jsme opět začali pracovat, dodělali jsme vokáli nějaké dohrávky a těšili na podzimní mastering.Bohužel místo míchání CD šel Roman ( studiový zvukař ) míchat čajíčky do postele a do jara 2019 se snažil uzdravit . Podařilo se, i když ne na sto procent, ale začal pracovat . A opět , možná rána osudu , nebo počítačový bůh , ale všechny naše nahrávky pan Windows rozložil na jedničky a nuly a rozházel všude možně. Do léta, se podařilo Romanovi většinu zachránit, ale i tak jsme přišli asi o 40% dat . Začali jsme s dohráváním , přehráváním, dozpíváním , přeszpíváním , prostě noční můra . Na jaře 2020 jsme měli hotovo,ale Roman byl fyzicky a psychicky vyčerpaný a nám bylo jasné , že mastering musíme udělat jinde . Potřebovali jsme jiný náhled , čerstvě oči a uši . Po vzájemné dohodě jsme v srpnu 2020 předali nahrávku Petrovi Losovi do studia WonderLost v České Lípě . Během tvrdého lockdownu jsme na tajňačku vyráželi z Dobříše do České Lípy do studia  a za Klekím na zkoušky . Míchalo se , cvičil se nový repertoár  a bylo to vlastně bezva . Dne 5.7.2021 jsme dostali do rukou hotový master připravený na výrobu . Celá ta anabáze od nápadu - po CD v ruce trvala dlouhých šest let . Šest let života plných krásných , ale i šílených zážitků . Během léta jsme natočili ještě videoklip k písni „ Pohoda letní noci“.Na úplné dokončení CD nám ale nyní nezbývá dost peněz. Přesněji schází nám na  přípravu obalu a výrobu nosičů. Budeme rádi, když si připravované album AJ LAF JŮ předplatíte, nebo si vyberete některou z odměn, které jsme si pro Vás připravili.

studio Brloh , zvukař Roman Tintěra

 

Trocha historie nikoho nezabije  - aneb o nás , bez nás . 

 

Není úplně jednoduché datovat počátky skupiny Naopak. Její prenatální stádium nastalo již v polovině 80. let minulého století, kdy se na SOU Petrof v Hradci Králové poznali a začali spolu muzicírovat studenti piánářského řemesla, kytaristé Martin Zajda Zajíček , Martin Kleki Podešva     a Karel Nohava . K nim se v r. 1989 připojila zpěvačka Petra , pozdější manželka prvního z nich. Činnost skupiny D. K. Z.ale záhy , ukončil Klekiho nástup do základní vojenské služby.    Devadesátá léta a první desetiletí tohoto století zastihují Petru a Zajdu a Karla mezi TFC muzikanty, zatímco Kleki se uplatňuje na rockové scéně. Nejznámější formací, ve které v té době působili, byli Rančeři vyhrávající převážně na východočeských country tancovačkách. Zatím, co Rančeři hráli obecně známé,oblíbené písničky, v šuplící Petry se hromadila vlastní autorská tvorba.To v r. 2005 vyústilo ve vznik skupiny Přecespolu, hrající vlastní tramp-folkový repertoár. Tato pětičlenná jičínsko-pardubicko-dobříšská formace dosáhla v r. 2009 svého největšího úspěchu - účasti ve finále Porty v Řevnicích a záhy na to se rozešla. Zůstalo po ní jen několikapísničkové studiové demo.V roce 2010 Petra a Martin Zajda Zajíčkovi z Dobříše obnovili po devatenáctiletépřestávce svoji spolupráci s Martinem Klekim Podešvou z České Lípy a společně založili trio Naopak. I v současné době aktivní rocker Klekí se s obdivuhodnou rychlostí aklimatizoval na TFC scéně a stal se, spolu s Petrou, přínosným spoluautorem repertoáru skupiny a vložil do písní originální rockové názvuky. Tvorba písniček je ale u Naopaku vždy záležitostí kolektivní: kapelník Zajda autorskému týmu Klekí-Petra nic nedaruje! Zdánlivě jednoduché, zpěvné písničky Naopaku, jejich originální tramp-folk-rockový sound a aranžmá hlasů prošly během času složitým vývojem a četnými změnami a kapela na nich stále pracuje a nespí na vavřínech,i když jich za svoji krátkou existenci nasbírala poměrně dost  Naopaci se pravidelně zúčastňují Porty, jezdí hrát i na lokální festivaly a přehlídky a vystupují i na klubových scénách v Čechách i na Moravě. A všude je jim moc dobře, protože hlavní je pro ně dobrá muzika a spokojený divák. Z počáteční myšlenky, že jako kapela rozdělená mnohokilometrovou vzdáleností bydlišť členů, budou hrát jen příležitostně, už mnoho nezbylo. Proč? Protože: „Každé vystoupení je výzva, každé vystoupení je veliká radost, každé vystoupení je hrozná dřina. Prostě si užíváme každé hraní…“, jak sami říkají.

                                                                                                    (sestavil Karel Vidimský –Cimbura)

 

DÍKY – DÍKY – DÍKY

 

Díky za to , že jste to dočetli až sem , že nás podpoříte a pokud se podaří vybrat vyšší částku

můžeme začít točit další cedéčko . Materiál už máme !!!

                                                                                                                  AJ LAF JŮ - NAOPAK :)

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ReachedCZK 39,200(131%)

131%
CZK 30,000requested
53contributors
Contribute

project authorNAOPAK

Rewards

CZK 100AJ LAF JŮ" NAOPAK

Miluju NAOPAK a chci je podpořit .

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150"AJ LAF JŮ DIGI"

Nemáte kam dávat cedéčka ? AJ LAF JŮ DIGI odměna našeho CD a zpěvníku je tu pro Vás .

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250CD " AJ LAF JŮ"

Naše první CD zaslané poštou , poštovné jde na nás

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350CD a zpěvník k tomu

Naše první CD a náš první ZPĚVNÍK obsahující písně s CD .

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Křest Dobříš

Vaše jméno na guest listu aneb zajistěte si vstupenku na křest alba už teď! Uvidíme se 30.10.2021 v 18 hod Kulturním domě v Dobříši . Budete mít rezervovaná VIP místa pro dva u stolku a jako dárek naše cédéčko se zpěvníkem s osobním věnováním .

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 22/30

Reward unavailable

CZK 500Křest Turnov

Vaše jméno na guest listu aneb zajistěte si vstupenku na křest alba už teď! Uvidíme se 11.12.2021 v 18 hod Kulturním centru Turnov - kavárna KUS . Budete mít rezervovaná místa pro dva a jako dárek naše cédéčko se zpěvníkem s osobním věnováním.

Number of available rewards: 24/30

Reward unavailable

CZK 1,000Křest Jičín

Vaše jméno na guest listu aneb zajistěte si vstupenku na křest alba už teď! Uvidíme se 6.11.2021 v 19 hod v Jičíně v exkluzivních prostorách kavárny Republika . Budete mít rezervovaná VIP místa pro dva u stolku Jako dárek naše cédéčko se zpěvníkem s osobním věnováním a občerstvením .

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 1,500AJ-LAF-JŮ

Na koncertě - křtu Vám poděkujeme a věnujeme skladbu z našeho cédéčka Vám , nebo jako překvapení vaší přítelkyni či příteli .Na každý koncert je jen jedna odměna , tudíž exluzivita je zaručena. Musíte být samozřejmě u toho, proto máte v této odměně dvě vstupenky, VIP místa u stolku , CD a zpěvník s osobním věnováním. ( + Digitální album.)

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 6,000NAOPAK LIVE

NAOPAK přijede a zahraje soukromý akustický koncert jen pro Vás, na přání. Na termínu a podrobnostech koncertu se domluvíme po ukončení projektu .

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable