12065520_745582052213339_6180626763861646642_n – kopie.jpg

Na cestě po Galaxii Knihy

Podpořte mladého a nadějného spisovatele, který se rozhodl vydat vlastním nákladem svou první knihu - sci-fi román.

12065520_745582052213339_6180626763861646642_n.jpg

ReachedCZK 19,655(140%)

140%
CZK 14,000requested
21contributors
ContributeRewards

Naše galaxie Mléčná dráha není v nekonečném vesmíru jediná. Existuje určitě mnoho dalších a neobjevených galaxií. Pro jednu takovou nemusíme chodit vůbec daleko. Zrodila se totiž v hlavě jednoho čtrnáctiletého chlapce z Uherského Brodu.

Začalo to před několika lety

Celý tento příběh začínal už o mnoho dříve, a to v hlavě jednoho dvanáctiletého kluka – Davida Strnada. Má rád dobrodružné a napínavé knihy. Jeho oblíbeným žánrem je sci-fi. Knihy četl s takovým zaujetím, že stránky se otáčely téměř samy. Nad knihou prožíval dobrodružné příběhy, ale také snil, jaké by asi bylo napsat svou vlastní knihu. Tak se jednoho dne rozhodl, zasedl ke svému počítači a začal psát knihu, které dal název Na cestě po Galaxii. Po několikaletém úsilí byla kniha dokončena.

Další etapa tohoto příběhu pokračovala v létě 2015 setkáním autora knihy Davida Strnada a autora poezie a zároveň nejmladšího člena Unie českých spisovatelů, dvaadvacetiletého Miroslava Tomšů. Setkání bylo virtuální, na internetu, kde David prezentoval úryvek ze své knihy. A tak slovo dalo slovo a z internetu se přešlo do reality a po několika týdnech se zrodila dobrá spolupráce se spousty nápadů a stále více touhy všechno realizovat. Výsledkem tohoto úsilí bude kniha na profesionální úrovni.

Přispějte na bláznivý nápad

K dokončení celého projektu stačí málo - jen přispět. Přispěním nejen že podpoříte realizaci, bláznivý nápad vydání knihy, ale také několikaleté úsilí a velké dílo, které si určitě zaslouží být vydáno.

Přispět můžete libovolnou částkou a to prostřednictvím zeleného tlačítka PODPOŘTE PROJEKT vpravo nahoře, nebo si v pravém postranním panelu můžete zvolit k Vašemu příspěvku i odměnu.

O knize

Ve strhujícím sci-fi příběhu na dvě stě šedesáti stránkách se míchají mimozemské rasy, které se nešťastnou náhodou ocitnou v mezigalaktické válce s nadřazeným druhem a musí spojit své síly, aby ho dokázaly zastavit. Nechybí ani láska, docházející trpělivost a všední potíže, ale především strach z toho, že zanedlouho nezbyde nic, pro co umírali.

S nadsázkou lze říct, že kniha se ani trochu nevymyká stylu autorů sci-fi světových bestsellerů.

startovac-obalka.png

Úryvek z knihy

str. 69 - 70

Josh spadl na ruce, protože ho to vyhodilo do prostoru. Dotkl se chladné kovové podlahy a rychle se vyhoupl na nohy. Stěny zde byly modře natřeny a Josh s Erneem a kapitánem stáli v centru této obrovské místnosti. Kolem teleportu nebyly žádné stěny. Od teleportu vybíhaly schody do tří směrů a každé někam vedly. Severní schody vás zavedly k vestibulu, kde byla kachličkovaná podlaha s motivem vesmírného talíře a kolem dvou stěn se naproti sobě tyčily dva skleněné stoly, od kterých se leskla všechna světla v místnosti. Kapitán vedl „výpravu“ nejprve k severním schodům. Přešli bílé mramorové schody a všude kolem chodili vojáci v uniformách a zřídkakdy jste zahlédli v této složité místnosti nějakou ženu, natožpak robota, jako je Ernee. Kapitán vešel do kachličkovaného vestibulu a stoupl si před skleněný stůl, který se náhle rozsvítil jasnou modrou barvou.

„Tak…“ řekl a rozhlédl se po místnosti. „Stále je tu docela hezky,“ řekl a hned nato klepl na skleněný stůl, na němž se objevila světlá tlačítka, tvořena z bílých linek. „I když uznávám, že je tu dost lidí.“ Kapitán něco naťukal na stole a pak se před nimi objevila modrá mapa, která se rozvinula před Joshem, Erneem a kapitánem.

„To je… pěkné,“ řekl Ernee, který žasl. Před ním se na mapě ukazoval každý kout tohoto obranného velitelství. Ve středu se nacházela velká koule, kolem které byly rozestavěny schody, severní, východní, západní a jižní a každé schody pokračovaly do místností, které nebyly od celé místnosti odděleny. Mapa vypadala téměř jako místnost a byl na ní vidět každý detail. Vestibul byl osázen stejně krásnými kachličkami, které spolu tvořily mozaiku talíře, který se jako UFO vznášel ve vesmíru. Na stropě v malinkých výklencích visely malé kvádry, které fungovaly jako lampy. Svítily zářivým zeleným světlem a celé místnosti dávaly tajemný zelený stín.

str. 119

„Musíme jet okamžitě za ním!“ vykřikla Emma a prolomila nepříjemné ticho. „Třeba je v nebezpečí, možná mu jde o život!“ mluvila vyděšeně a přistoupila k Erneemu. Při letu Joshovi dala vysoce účinný extrakt kamenných bylin z Asgardu. Za pár minut už oslabeně otevřel těžké oči a prohlížel si místnost kolem sebe. Poslední mu zamlženě ukazovaly výjevy z podzemního komplexu planety Kondross. Poslední myšlenka, kterou si vybavoval, výstražně křičela nad obrovskou ztrátou krve a štiplavou bolestí v koleně. Pak už jen prořízl Joshovo vidění jasný záblesk a cítil se, jakoby umíral. Ještě před tím, než upadnul do hlubokého bezvědomí, ucítil Emminy hebké ruce, jak ho hladí po tváři. Spokojeně usnul a byl připravený zemřít.

Naštěstí, Emma nebyla člověkem, který by ve vyhrocené situaci zpanikařil a bezmocně zatuhl. Okamžitě se o něj postarala a zajistila, aby nepotkal nekonečno. Teď se lokty opíral o tvrdou skleněnou desku narychlo zhotoveného lůžka. Unaveně se rozhlížel kolem a dával se zase dohromady.

Ernee nebyl obyčejným pracovním robotem; to bylo hned na první pohled jasné. Stačilo jen, aby na vás promluvil, a hned jste pochopili, že jste se dali do řeči s ojedinělou bytostí. V době, kdy Josh bojoval o život, převzal velení nad lodí. A nyní, o pár desítek minut později už mezihvězdný let ovládá téměř perfektně. Značnou částí se na jeho rychle rozvinutých schopnostech podílely přehledně zpracované instruktáže a informace na monitoru. Zaregistroval Emmino znepokojení a okamžitě nechal anomálii BioGen, aby projevila své jedinečné schopnosti. Poháněla motory anomálií, při které neustále zvyšovala svoji rychlost a předbíhala světlo již za necelou minutu.

Obrázek: Galaxie Mléčná dráha podle Davida

startovac-galaxie-podle-davida.jpg

Přípravný tým

Na knize nepracovali redaktoři z nakladatelství, ani desetičlenný tým lidí, ale pouze dva lidé – jeden psal a kreslil, a druhý opravil chyby, navrhl obálku a provedl sazbu textu. Vytvořili tým autora a editora, a úkoly si rozdělili následovně:

  • David Strnad – autor, ilustrace
  • Miroslav Tomšů - editor, korekce, obálka, grafická úprava, sazba

Náklady

Náklady na tisk knihy cca 11 500,- Kč; poštovné a obalový materiál cca 1 000,- Kč; provoz této kampaně (9 % z vybrané částky) 1260; + další poplatky.

Specifikace knihy

Kniha je v současné době připravena pro tisk. Bude vydána v nákladu 100 ks ve formátu A5, počet stran 264, vazba lepená brožura (paperback), papír 80 g old style, obálka lamino (mat).

Kniha bude opatřena ISBN, a tudíž budou povinné výtisky distribuovány do Národní knihovny a dalších knihoven.

Celý projekt podpořila Unie českých spisovatelů.             Logo_UČS.jpg

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A tak jeden uherskobrodský kluk napsal svou knihu a sní svůj sen o galaxii, kterou ještě nikdo neobjevil. A taky možná i svůj životní sen. Zatím je to totiž velký spisovatel, kterého ještě nikdo neobjevil…

Novinky a všechny informace sledujte na facebookové stránce projektu.

ReachedCZK 19,655(140%)

140%
CZK 14,000requested
21contributors
Contribute

project authorDavid Strnad

Rewards

CZK 200Kniha

Získáváte knihu Na cestě po Galaxii.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Kniha s podpisem + plakát A3

Získáváte knihu Na cestě po Galaxii s vlastnoručním podpisem autora a podepsaní plakát A3 propagující knihu.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 23/25

Reward unavailable

CZK 800Kniha s věnováním

Získáváte knihu Na cestě po Galaxii s osobním věnováním a podpisem od autora.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 25/25

Reward unavailable

CZK 1,000Kniha s věnováním a uvedením sponzora

Získáváte knihu Na cestě po Galaxii s osobním věnováním a podpisem od autora. Dále bude přispivateli poděkováno a uveden jmenovitě v knize jako sponzor.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 23/25

Reward unavailable

CZK 2,000Ilustrace z knihy

Získáváte kresby z knihy v původním formátu A4.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 5/6

Reward unavailable

CZK 5,000Beseda s autorem + autorské čtení

Beseda s autorem v kavárně v místě jeho bydliště a autorské čtení z knížky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable