LOGO MnH.001.jpeg

Mýdlo na Hradě 9.9.2017 Ostatní

Pojďme se složit a udělat si vlastní akci na Pražském hradě! !!!!!Pozor ale, jinde než v JIžních zahradách!!!!!

9/25/2017

Peníze s euž vrací na účty

Průběžná zpráva o posledních krocích Mýdla na Hradě.

Ahoj drazí startéři a podporovatelé Mýdla na Hradě! 

 Už je to v pohybu! Peníze se už objevují zpět na účtech podporovatelů, mnozí mi i píšete a potvrzujete. Vy, co ještě na kontě peníze nemáte, prosím vydržte, některé bankovní procesy v některých bankovních domech trvají déle. Lidi ze startovače nám pomáhají, dokonce se zřekli možného zisku z této akce, berou si jen přímé náklady! To se dnes běžně nevidí, klobouk dolů, díky moc za nás pořadatele i za Vás podporovatele.

Trička už jsou zadaná ve výrobě, stejně tak placky. Snad během týdne bychom to měli mít doma, hned potom začneme rozesílat.

 Prosím podstatné: už nepište, pokud chcete trička anebo něco poslat na dobročinnost atd - už je to uzavřené. Kdo chcete i tak tričko (a pár lidí se mi ozývá), prosím počkejte až toto dokončíme a pak bych asi pár kousků vyrobil a nabídl je třeba u sebe na webu na eshopu. Kdo jste chtěli přispět na charitu, ale už jste to nestihli, pak je to v pohodě, můžete přispět sami za sebe - ať už na konto Nadace Národ dětem (a do zprávy pro příjemce můžete napsat Mýdlo na Hradě) anebo komunkoli jinému potřebnému. 

Všechno, co nám potom zbude, jak už bylo řečeno, zdaním a pak převedu na Nadaci Národ dětem. (Konzultováno s daňovou poradkyní, dobročinnost si v naší zemi nelze odepisovat jako přímý náklad.)

Dále ohledně účetních informací: na celou akci jsem už dříve během kampaně založil speciální společnost s názvem Spokojená země s.r.o., která neměla za cíl nic jiného než Mýdlo, aby v případě zájmu či jakékoli kontroly bylo možné bez problémů vidět všechny finanční operace. Přes mé osobní účty nešlo nic. Ani kačka. 

 Pravda je, že tato administrativa je „peklíčko přebírací" jako když Popelka nesměla na ples (na hrad…:-), ale to prostě patří ke kšaftu, jak říkával Masaryk:-))) Na tomto místě musím říct, že zásadní postavou je (kromě lidí ze Startovače) Hanka Geroldová, která na sebe obětavě vzala toto popelkové peklíčko a vytváří tabulky, díky kterým je možné celý tento kolotoč držet v pohybu. Když si na ni v dobrém vzpomenete, třeba si vesele škytne:-)

 Moc zdravím!

 Petr Horký

8/30/2017

Mýdlo nebude - hradní „nepovolení" nelze nijak zmírnit

Jakkoli jsem se snažil a hledal cestu, jak akci uskutečnit alespoň v alternativním místě, z hlediska právního to nelze. Jisté skutečnosti se tak zjevují v celé své nahotě...podobně jako v jedné pohádce o tom, jak se císař oblékal do nových šatů...

Vážení a milí startéři!
Moc si vážím Vaší podpory, nadšení a důvěry, s jakými jsme se všichni společně pustili do pořádání Mýdla na Hradě. Téměř dva (v případě jedné vstupenky) anebo skoro čtyři (v případě dvojvstupu) tisíce, to nejsou žádné bezvýznamné peníze. Každá koruna, každá podpora byla a je důležitá, nejen pro poskládání rozpočtu, nejen pro moji vzpruhu a víru v to, že akce má smysl, ale také a hlavně jako ukázka toho, že nás, co chceme věci řešit, co nemáváme rukou nad děním kolem sebe, je hodně - a že by to měli lidé, co naši zemi spravují, mít na paměti.

Všem Vám děkuji!

(Myslím, že už nemusím opakovat, že jsme se díky Vaší akceschopnosti stali rekordmany, nejrychleji splněnou cílovou částkou - za 10,5 hodiny - a nejrychleji složeným půlmilionem  - za 18 hod - v českém crowdfundingu.)

 

Co bude dál - vrátím peníze!

Vybrala se spousta peněz - přesně  724.639 Kč. A Vás, podporovatelek a podporovatelů je 545. Na fecebooku pak nás všechny sleduje skoro 5 tisíc členů skupiny MnH! Vnímám závažnost situace, a proto jsem uplynulý víkend strávil mimo jiné i konzultacemi s právničkou, jak správně dál postupovat. A nakonec se ukázalo, že možná cesta je jen a pouze jedna:

 1) akci tak, jak jsem ji popsal v projektu na startovači a tak, jakou jste ji podpořili (tedy 9.9.2017, v Jižních zahradách Pražského hradu, cca 400 návštěvníků) uskutečnit nejde, protože v této podobě nám ji na Hradě nepovolili.  (pokud by Vás zajímalo víc informací o tom, jak probíhalo jednání s Hradem, tady je mj blog, kde jsou i úryvky z mailů, Mynářovy smlouvy atd: http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-horky.php?itemid=29828 )

2) pokud bych chtěl udělat jakoukoli změnu, museli byste všichni do jednoho tento souhlas potvrdit - to je téměř nerealizovatelné, obzvlášť v daném termínu.

3) proto není jiná varianta, než Mýdlo na Hradě - ZRUŠIT. 

4) Budu tedy vracet paníze, které jste poslali. Pokud mi nenapíšete že chcete, aby to bylo jinak. 

5) Pokud chcete tričko: prosím napište na mail mydlo@mydlonahrade.com, (do předmětu prosím napište chci tričko! anebo chci tričko a placky!)  Pak Vám dodám tričko a placky podle vypsané ceny na startovači (Tričko 350Kč, Triko a dvě placky 445). U Těch z Vás, kteří mají zaplacené vstupenky ale chtěli byste triko a případně placky, toto odečtu od částky, zbytek Vám vrátím. Nezapomeňte prosím napsat - barva (bílá, šedá, černá) pohlaví (muž, žena) velikost (S,M,L,XL)

Nákup triček byl míněn jako podpora, předpokládám tedy, že zbudou peníze, ty potom odevzdám na charitu - Nadaci Národ dětem - a částku zveřejním. 

 6) Několik z Vás mi napsalo, že nechcete peníze zpět, ale chcete celou svoji podporu věnovat na charitu, Nadaci Národ dětem. Pokud byste tedy chtěli udělat tento velkorysý krok, napište prosím mail na mydlo@mydlonahrade.com (ideálně předmět - charita!) a napište, že tedy vše chcete věnovat na charitu.

7) předchozí dva body se prosím týkají Vás všech, pokud jste mi to už psali třeba na fcb atd., je nutné udělat to teď mailem zas.  

8) Pokud neuděláte nic, peníze Vám vrátím.

9) Teď jedna věc, možný bod sváru (což bych nerad): provize startovače bude z vybrané částky odečtena tak jako tak, dokonce dříve, než peníze vůbec dostanu. Vybraná částka mi bude převedena až po odečtení provize ve výši 5% + bankovní poplatky. S dovolením budu přistupovat k tomuto tématu tak, že to bylo naše společné riziko. Tedy peníze, které budu vracet, budou o tuto provizi startovače sníženy. (Vrátím Vaši částku sníženou o 5% ze zaplacené částky  + bankovní poplatek) Pokud byste s tímto nesouhlasili, napište mi (nejlépe opět mailem na mydlo@mydlonahrade.com, předmět - chci vrátit i poplatky) a já Vám rozdíl doplatím ze svého. 

10) zhruba do týdne bych měl mít převedeny peníze ze startovače, pak se bezodkladně pustíme do vracení peněz a zasílání triček a placek. Prosím o pochopení a trpělivost, věřím, že nejdpozději do konce září bychom měli mít všechno vypořádáno.

11)  Říkal jsem už dříve, že bych se s Vámi, lidmi z naší skupiny, s podporovatelkami a podporovateli tak jako tak rád setkal. To stále platí. Na nějaké oslavy není čas. Nic tedy neorganizuji. To, jak si kdo zařídí svůj vlastní program o kýženém víkendu, je věc osobního rozhodnutí. Například já si  9.9.2017 půjdu od 16 - 18 hod na pivo v Praze na Žižkově na Pražačku, adresa Nad ohradou 17. Je tam spousta místa, dětské hřiště, gril……a kdoví, třeba tam nebudu úplně sám a někoho potkám…? :-) 

Ať se rozhodnete jakkoli: Letos v létě jste se stali součástí důležité akce, která ukázala, že naše společnost funguje, že se nám nedá jen tak věšet bulíky na nos. Ukázali jste, že nejsme národ jen samých čecháčků poseroutků a lakomců. 

 Za to Vám všem mnohokrát děkuji. 

Bylo to perné, ale ve Vaší společnosti nádherné dobrodružství. 

Za sebe prohlašuji, že to mělo smysl a stálo to za to.

 

Petr Horký

8/22/2017

Postup jak vzít příspěvek zpět

Napsal jsem do startovače a mám tuto odpověď, jak vzít příspěvek zpět

Zde cituji z mailu:

„postup je jednoduchy. At nam lidi co budou chtit vratit penize poslou bud mailovou adresu pod kterou jsou u nas zaregistrovani nebo variabilni symbol platby. Spolu se zadosti o vraceni penez, bud na tento mail, nebo na soukromou zpravu na nas fcb ucet."

A odpovědí vlastně bude fakt, kolik peněz nakonec na startovači zbude. Pokud ještě i v pátek překonáme cílovou částku, akce se uskuteční v náhradních prostorách. Pokud cílová částka překonána nebude, nic mi ani nebude vyplaceno a startovač veškeré peníze všem vrátí sám.

Díky a zdravím!

Petr Horký

8/22/2017

Můžete vzít příspěvek zpět!

Stále platí, že chci akci uskutečnit, ale bude jinde, než je v popisu projektu. Rád bych využil (méně důstojnou) nabídku zahrady mezi Míčovnou a Letohrádkem královny Anny. Pokud by tam byly komplikace, hledali bychom jiný prostor. Pokud nesouhlasíte, respektuji to a prosím odeberte svůj příspěvek do konce kampaně!

Vážené startérky, startéři  a podporovatelé!

Dnes jsem dotazem na pracovníky ze startovac.cz zjistil, že můžete své peníze do konce kampaně odebrat!

Prosím jaký je tedy stav věci a jak to hodlám řešit: Za sebe bych klidně přijal nabídku odlišného prostoru, tedy zahrady mezi Míčovnou a Letohrádkem královny Anny. Pokud by se tam vyskytly nějaké komplikace, hledal bych třetí, dostatečně důstojný prostor pro realizaci. Po realizaci akce přebytek pošlu na Nadaci Národ dětem. Tedy kromě prostoru vše ostatní beze změn.

Je možné, že zjistím, že akci nejde z nějakého jiného důvodu uskutečnit, pak bych vyrobil a zaslal trička a placky a přebytek peněz bych Vám vrátil.

Termín měnit nebudu.

Pokud s tímto postupem souhlasíte, nemusíte dělat nic.

Pokud nesouhlasíte - na což máte plné právo a nevnímám to nijak úkorně - prosím vezměte do konce kampaně (tedy do pátku tohoto týdne) svůj příspěvek zpět. 

Prosím rozhodněte se, pokud pro Vás akce případným přesunem z Jižních zahrad ztrácí smysl, odeberte svůj příspěvek. 

Od konce kapaně už budu s vybranými penězi postupovat podle tohoto mailu.

Jen pro formu dodávám, že stále platí, že si neúčtuji honorář, rozpočet zveřejním a přebytek z uskutečněné akce pošlu na Nadaci Národ dětem.

Omlouvám se za nečekaný vývoj i za nulový prostor pro diskuzi, ale bohužel na to není čas.

Díky všem za pochopení i za dosavadní podporu!

Petr Horký

 

 

 

  

 

Hrad akci nepovolil
8/21/2017

Hrad akci nepovolil

Hrad akci Mýdlo na Hradě v rozsahu, podobě a místě tak, jak jsem ji naplánoval, nepovolil. Dá se ale říci, že akce je povolena, jen by musela priběhnout pro jiný počet lidí, jinak či jinde...

Vážení startovači!

Díky moc za zázrak, který jste vytvořili! Díky Vám se projekt Mýdlo na Hradě stal akcí s nejrychleji dosaženou cílovou částkou (za 10,5 hodiny jsem měli cílových 400.000Kč) a s nejrychleji dosaženým půl milionem (18 hod). Vnímám to jako důkaz toho, že Vám vadí papalášišmus a podobně jako já jste byli velice zvědaví, jak to s tím papalášismem na Hradě je, a také zda pan Ovčáček nekecal, když tvrdil, že Jižní zahrady si může půjčit kdokoli. Dále to vnímám jako důkaz toho, že Vám chybí slušnost v politice i v běžném světě, protože jste akci podpořili, i když jsem řekl, že nepořádam žádný protest ani agitku, žádnou politickou akci, ale naopak setkání, kde hlavním tématem je vzájemná debata, komunikace. 

Akce je tedy v Jižních zahradách nepovolena. Bylo mi nabídnuto, ať tam akci udělám, ale pro 150 lidí. (Proč, když denně tam projdou tisíce turistů? Proč, když jsme se dohodli, že budeme všichni značeni cedulkou se jménem? Proč, když v případě kriminálního činu by asi kdokoli byl policií dohledatelný právě třeba přes Startovač? Proč když se na stejném místě už konaly akce s mnohem větším počtem účastníků?) Anebo ať akci uděláme jinde. (Bylo mi nabídnuto několik míst, která jsou ale v termínu 9.9. obsazená - musel bych tedy změnit datum - proč?). Anebo ať akci udělám v prostoru mezi Míčovnou a Letohrádkem královny Anny (Proč, když už je to za Hradním příkopem, pan Mynář tam svoje narozeniny neslavil a každoročně se tam koná vinobraní pro nejširší veřejnost? Šlo přece o ty prostory, které se mi jevily jako papalášské, tedy například Jižní zahrady.)

Teď jde o to, co s vybranými penězi. 

Nabízí se několik variant:

1) akci zrušíme, trička a placky rozešlu a vstup povracím.

2) akci zrušíme na Hradě, trička a placky rozešlu, ale setkání proběhne na jiném místě. 

Stále platí, že si nenechám žádný honorář, že bude veřejný rozpočet, a že případný přebytek rozpočtu odešlu na Nadaci Národ dětem.

Sám za sebe spolu s týmem lidí, co na tom už dva měsíce pracujeme, jsme připraveni se pro jednu z těchto variant rozhodnout, podle toho, co ukáží okolnosti v nejbližších dnech, tedy co bude možné. Termín měnit nebudeme. Prosím pokud jste kategoricky proti a jednoznačně chcete peníze vrátit, protože byste to považovali za nesplnění vyhlášené akce, chci, aby mezi námi byl čistý stůl: napište do konce kampaně (tedy do tohoto pátku, 25.8.2017 do 12.00) na adresu mydlo@mydlonahrade.com a peníze Vám vrátím. Do předmětu prosím napište: Vrátit!

Kdo se nevyjádří anebo kdo napíšete nějaké nápady či jinou formu spoluúčasti, beru to, že souhlasíte.

Za mne osobně stále platí, že vždycky když něco dělám, dokonce i když něco kritizuji, snažím se nezamrznout v kritice a destrukci, ale chci něco vytvořit - náhradní řešení, alternativu atd. Proto budu dělat všechno pro to, aby se akce uskutečnila ve stejném termínu v jiných, náhradních prostorách.  

Díky a zdravím s překvapeným pozdravem: Hrad si dává vlastní gól!

Petr Horký 

p.s: obrázek je z akce konané v Jižních zahradách Pražského hradu. Nejsem jeho autorem. Pokud jste někdo jeho autorem a vadí Vám, že jsem jej použil, prosím dejte mi vědět a stáhnu ho. 

ReachedCZK 724,639(181%)

181%
CZK 400,000requested
506contributors
Contribute

project authorPetr Horký

Rewards

CZK 350Ideální na hradní audienci: triko Mýdlo na Hradě

Dárky pro ty, kdo nechtějí/nemohou přijít na akci, ale chtějí nás podpořit! Ideální, ale pochopitelně volitelný dress code na Hrad. Po sáhodlouhé fcb diskusi na skupině Mýdlo na Hradě vyhrálo s jednoznačným výsledkem šedé tričko. Ale po debatě s tiskařem nabízíme i černou a bílou. Velikosti od S po XXL. Prosím napište jakou chcete barvu a velikost! Díky za podporu!

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 80/300

Reward unavailable

CZK 445Hradní trojka: 1 Triko + 2 placky (vyznamenání)

Další z dárků pro ty, kdo chtějí naši letní pošetilost podpořit! Tričko (šedé, černé bílé) se dvěma plackami. Já vím, že to je dost peněz, ale když se z toho odečte cena výroby, poštovné a dph, tak zas tak moc nezbude... Díky za podporu!

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 244/300

Reward unavailable

CZK 1,989Osobní podíl na rozpočtu = 1 vstup!

Tím, že zaplatíte tuto částku, stáváte se hosty Mýdla na Hradě! Dostanete minimálně jednu placku (vyznamenání) a kartičku s vaším jménem a označením, kdo jste. Tato kartička je rovnou také vstupenka na akci. Toto vám umožňuje nebýt no name, ale stáváte se hostem hradní párty, kde se chceme bavit. Oslovovat se navzájem, diskutovat, debatovat. Umíme to ještě? Ke vstupence navíc tričko - uveďte prosím velikost a barvu.

Expected delivery of the reward: August 2017

Number of available rewards: 60/200

Reward unavailable

CZK 3,8362 x 1918 = 2 x vstup na Mýdlo na Hradě.

Tím, že zaplatíte tuto částku, získáváte dva vstupy na Mýdlo na Hradě. Dostanete minimálně dvě placky (vyznamenání) a kartičky s vaším jménem a označením, kdo jste - kartičky jsou rovnou vstupenky na akci. Toto vám umožňuje nebýt no name, ale stáváte se hostem hradní párty, kde se chceme bavit. Oslovovat se navzájem, diskutovat, debatovat. Umíme to ještě? (prosím uveďte obě jména a označení, které na kartičce chcete mít!) Ke vstupenkám navíc dvě trička - uveďte prosím velikosti, barvy a pohlaví.

Expected delivery of the reward: August 2017

Number of available rewards: 24/100

Reward unavailable

CZK 15,000Filantrop Mýdla na Hradě

2 vstupy na Mýdlo na Hradě, 11 placek (tedy vyznamenání), 4 trička. A (dobrý...?) pocit, že jste stejní idealisté jako já, a proto chcete akci pomoci...:-)

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 9/11

Reward unavailable

CZK 25,000Větší filantrop Mýdla na Hradě

4 vstupy na akci, 20 placek, (tedy mýdlo-hradních vyznamenání), 4 trička a pocit, že jste stejní nadšenci jako já, a proto chcete akci pomoci..:-)

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 35,000Velký filantrop Mýdla na Hradě!

6 vstupů na akci, 33 placek (tedy mýdlo-hradních vyznamenání), 8 triček a (dobrý...?) pocit, že jste stejní magoři jako já, a proto chcete akci pomoci:-)

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 11/11

Reward unavailable