LOGO MnH.001.jpeg

Mýdlo na Hradě 9.9.2017 Ostatní

Pojďme se složit a udělat si vlastní akci na Pražském hradě! !!!!!Pozor ale, jinde než v JIžních zahradách!!!!!

LOGO MnH.001.jpeg

ReachedCZK 724,639(181%)

181%
CZK 400,000requested
506contributors
ContributeRewards

Tak už se láme chleba, pojďme z facebookové skupiny Mýdlo na Hradě udělat krok z virtuálního světa do toho skutečného!

!!!!!POZOR, NA ZÁKLADĚ POSLEDNÍHO VÝVOJE NASTALY ZMĚNY. POKUD TÍM PRO VÁS AKCE ZTRÁCÍ SMYSL, NEPODPORUJTE, POKUD JSTE UŽ ZAPLATILI, IHNED NAPIŠTE DO STARTOVAČE, ŽE CHCETE SVŮJ PŘÍSPEVEK ZPĚT! TATO MOŽNOST TRVÁ DO KONCE KAMPANĚ!!!!!!

pořádám SLAVNOST inspirovanou hradní oslavou kancléře Mynáře a televizním vyjádřením mluvčího Ovčáčka.  

termín beze změn: v sobotu 9.9.2017 od 15.00 do 20.00

místo: pravděpodobně zahrada Hradu mezi Míčovnou a letohrádkem královny Anny. Není to ale definitivní, je možné, že podle vývoje jednání s lidmi z Hradu a podle Vašich případných vyjádření budeme hledat ještě třetí alternativu.

V případě nekonání akce vyrobíme a rozešleme trička a placky, odečteme základní náklady a zbývající peníze budeme vracet!!!!

 

podtitul: Pojďme se bavit!

Na začátku bylo moje naštvání nad papalášismem hradních úředníků pořádajících v prostorách Hradu svoje narozeniny. Na začátku také byla s tím spojená vrchnostenská bohorovnost, že ...přece se na podobnou akci může složit každý...! Ok, zkusíme to.

Chci víc, než protest. Chci akci, co bude hodna místa, jakým je Pražský hrad. Proto nepořádám a priori politický mítink, nepořádám agitku proti někomu ani pro někoho. Na podiu nebude do mikrofonu řečnit žádný politik, i kdybych mu sebevíc fandil, i kdyby mi sebevíc vadil. 

Připadá mi, že náš současný svět se dělí na tábory, které ostatním nadávají a své bezmezné příznivce plácají po rameni. Nadáváme lidem na Hradě nebo v politice vůbec, oni nadávají novinářům, nadává se lumpenkavárně anebo xenofobům atd... Nevím, jestli se spolu ještě umíme bavit. Mluvit. Diskutovat. Proto pořádám setkání, na které kromě několika hudebních vystoupení (vypadá to na Spirituál kvintet, EnDru a další - uvidíme, kolik vyberem) zvu vědce, novináře a další osobnosti, abychom se společně mohli setkat a bavit. Spoustu lidí známe podle jmen, ale už méně podle tváře a ještě míň podle toho, co jsou doopravdy zač při osobním setkání. Proto chci, abychom měli kartičku se jménem a označením, co nebo kdo jsme (pekař, novinář, filmař, polárník...) - a oslovujme se, bavme se spolu. Pojďme se bavit!  Žádné transparenty ani agitku, proslovy politiků nečekejte. Ať už pro anebo proti někomu. Kdo chce manifestovat, prosím udělejte si vlastní akci. Toto je připomínka (nejen, ale hlavně) politikům, že tu jsme, že nejsme úplně blbí a i když nejsme v ulicích ani ve stávkách, sledujeme, co dělají, jak jednají, jak rozhodují, a podle toho se rozhodujeme my denně v tom, co a jak děláme - a podle toho taky budeme volit.

Co bude s penězi, které vybereme

Jsem zvědavý, zda  se nám podaří vybrat peníze a tím pádem jestli to nakonec fakt celé uskutečníme!

Nájem Jižních zahrad Hradu (i alternativního prostoru mezi Míčovnou a Belvederem) stojí 180 tis + 21% dph. K tomu ochranka, toalety, ozvučení, alespoň základní program, instalce a deinstalace techniky, stolů, úklid, pojištění, snad i nějaké pohoštění, technický personál (někdo u vstupů), právní služby, účetní, výroba kartiček, výroba dárků na startovač, jejich balení a rozesílání atd. Nezapomeňte také, že jisté procento peněz zůstane tady jako provize na startovači a k tomu všemu by se mi moc líbilo, kdybychom mohli nechat natočit alespoň 15 minut dlouhý filmík o tom, jak to celé běželo a jak to proběhlo... Předběžně tato legrace bude stát 400 tis Kč a víc - pokud bude vybráno víc peněz, můžeme se víc rozšoupnout.

Rozpočet bude veřejný, já sám si nenechám nic. 

Co bude vybráno nad náklady akce, předám (po zdanění) dobročinné nadaci. Pracuji pro Nadaci Národ dětem, která podporuje léčbu dětí nemocných leukémií. Nikdo z členů Nadace za činnost nebere ani korunu, vše, co se vybere, jde přímo na podporu léčby. Navrhuji tedy tuto nadaci. Přijde mi, že snad není nikdo, kdo by protestoval proti poslání přebytku těm, kdo pomáhají nemocným dětem a sami si nic nenechávají.

Pokud by se čistě a vyloženě nááááhodou vybralo víc než milion korun (což tedy neočekávám, ale kdoví) bral bych to jako základ pro založení pokusu o tradici a tedy bych tyto „nadmilijónový prachy" schoval pro další ročník příští rok.

Kdo by chtěl víc informací o akci,

můžete číst tady: http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-horky.php?itemid=29616 

anebo tady: http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-horky.php?itemid=29524

ANEBO NEJAKTUÁLNĚJŠÍ STATUS JE ZDE: http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-horky.php?itemid=29800

 

To je snad vše. A tak: POJĎME SE BAVIT!!! 

Další případné dotazy a informace na fcb skupině Mýdlo na Hradě anebo tady, na startovači.

p.s.: na tomto místě a na této akci zapomeňte na demokracii. Akci pořádám a pravidla určuji já.:-)  

 Trička (ideální hradní dress code:-) vypadají takhle:

 

DŮLEŽITÁ VĚC: PROSÍM NEZAPOMĚŇTE PŘI POSÍLÁNÍ PODPORY JEŠTĚ VYPLNIT VELIKOST TRIČKA, BARVU A ZDA PÁNSKÉ NEBO DÁMSKÉ!!!

 

PRO ÚČASTNÍKY: NEZAPOMEŇTE PROSÍM VYPLNIT JMÉNO A PRÁCI, FUNKCI - ZKRÁTKA KÝM JSTE, ABYCHOM TO NATISKLI NA VAŠI KARTIČKU!!!

Gildan 5000.jpg

Gildan 64V00L sport grey.jpg

payper young lady white.jpg

 Placka (mýdlohradní vyznamenání) vypadá takhle:

placka mydlo.jpg

ReachedCZK 724,639(181%)

181%
CZK 400,000requested
506contributors
Contribute

project authorPetr Horký

Rewards

CZK 350Ideální na hradní audienci: triko Mýdlo na Hradě

Dárky pro ty, kdo nechtějí/nemohou přijít na akci, ale chtějí nás podpořit! Ideální, ale pochopitelně volitelný dress code na Hrad. Po sáhodlouhé fcb diskusi na skupině Mýdlo na Hradě vyhrálo s jednoznačným výsledkem šedé tričko. Ale po debatě s tiskařem nabízíme i černou a bílou. Velikosti od S po XXL. Prosím napište jakou chcete barvu a velikost! Díky za podporu!

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 80/300

Reward unavailable

CZK 445Hradní trojka: 1 Triko + 2 placky (vyznamenání)

Další z dárků pro ty, kdo chtějí naši letní pošetilost podpořit! Tričko (šedé, černé bílé) se dvěma plackami. Já vím, že to je dost peněz, ale když se z toho odečte cena výroby, poštovné a dph, tak zas tak moc nezbude... Díky za podporu!

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 244/300

Reward unavailable

CZK 1,989Osobní podíl na rozpočtu = 1 vstup!

Tím, že zaplatíte tuto částku, stáváte se hosty Mýdla na Hradě! Dostanete minimálně jednu placku (vyznamenání) a kartičku s vaším jménem a označením, kdo jste. Tato kartička je rovnou také vstupenka na akci. Toto vám umožňuje nebýt no name, ale stáváte se hostem hradní párty, kde se chceme bavit. Oslovovat se navzájem, diskutovat, debatovat. Umíme to ještě? Ke vstupence navíc tričko - uveďte prosím velikost a barvu.

Expected delivery of the reward: August 2017

Number of available rewards: 60/200

Reward unavailable

CZK 3,8362 x 1918 = 2 x vstup na Mýdlo na Hradě.

Tím, že zaplatíte tuto částku, získáváte dva vstupy na Mýdlo na Hradě. Dostanete minimálně dvě placky (vyznamenání) a kartičky s vaším jménem a označením, kdo jste - kartičky jsou rovnou vstupenky na akci. Toto vám umožňuje nebýt no name, ale stáváte se hostem hradní párty, kde se chceme bavit. Oslovovat se navzájem, diskutovat, debatovat. Umíme to ještě? (prosím uveďte obě jména a označení, které na kartičce chcete mít!) Ke vstupenkám navíc dvě trička - uveďte prosím velikosti, barvy a pohlaví.

Expected delivery of the reward: August 2017

Number of available rewards: 24/100

Reward unavailable

CZK 15,000Filantrop Mýdla na Hradě

2 vstupy na Mýdlo na Hradě, 11 placek (tedy vyznamenání), 4 trička. A (dobrý...?) pocit, že jste stejní idealisté jako já, a proto chcete akci pomoci...:-)

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 9/11

Reward unavailable

CZK 25,000Větší filantrop Mýdla na Hradě

4 vstupy na akci, 20 placek, (tedy mýdlo-hradních vyznamenání), 4 trička a pocit, že jste stejní nadšenci jako já, a proto chcete akci pomoci..:-)

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 35,000Velký filantrop Mýdla na Hradě!

6 vstupů na akci, 33 placek (tedy mýdlo-hradních vyznamenání), 8 triček a (dobrý...?) pocit, že jste stejní magoři jako já, a proto chcete akci pomoci:-)

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 11/11

Reward unavailable