Webp.net-resizeimage.jpg

Vojtěch Adamčík - autorská muzikálová kolekce Hudba

Muzikálový skladatel, klavírista a dirigent Vojtěch Adamčík vydává CD kolekci autorských písní (nejen) z muzikálů Úděl osudu, Cyrano & Zaslaná pošta.

Webp.net-resizeimage.jpg

ReachedCZK 159,905(107%)

107%
CZK 150,000requested
67contributors
ContributeRewards

„Moje jméno je Vojtěch Adamčík, je mi 23 let a jsem muzikálový skladatel, klavírista a dirigent. Na Startovač přicházím s projektem, který mám již dlouho v hlavě, ale kvůli mému hlavnímu zaměstnání doteď nebyl čas na jeho uskutečnění. Jelikož se nacházíme v době koronavirové a ještě nějakou dobu se zřejmě na muzikál do divadla nepodíváme, myslím, že právě teď je ta správná chvíle. Čas na realizaci debutového CD Muzikál a já s mými autorskými muzikálovými písněmi.“

Čím je toto CD výjimečné?

Jedná se o první sbírku autorských písní ze všech mých doposud napsaných muzikálů, jak veřejně uvedených, tak prozatím nedokončených - Úděl osudu, Cyrano, Zaslaná pošta, Faust & A zase Shakespeare. Účast na natáčení přislíbily i známé osobnosti české hudební a muzikálové scény - Natálie Grossová, Tomáš Trapl, Roman Tomeš, Zbyněk Fric, Elis Ochmanová, Lukáš Randák, Tomáš Bartůněk, Lukáš Adam, Radomír Švec, Jaroslav Parči. Další interpreti jsou v jednání.

Otevírá se tak jedinečná možnost prezentovat tvorbu z původních českých muzikálů v těch nejlepších interpretacích. Na CD chystám celkem dvacet autorských písní s mou hudbou a texty Jana Batysty a Filipa Šinknera. Převážná většina z nich zatím nespatřila světlo světa na oficiálních nahrávkách. Můžete se tedy těšit nejen na ty největší hity, například Budoucnost, Mám, co jsem si přál, Navěky buď, lásko, s námi, Utíkám, Byznys či Anděl v nás, ale i na písně méně známé, třeba Budem' si žít nebo Po setmění, či dokonce úplně neznámé, jako Píseň pro V.H. nebo Čas už nevrátím. To vše za doprovodu pětadvacetičlenného živého orchestru a šestnáctihlavého pěveckého sboru.

Nutno dodat, že kdyby nebylo současné koronavirové krize, asi bych se jen tak k tomuto natáčení nerozhoupal. Dostatek času na přípravu, který se mi díky epidemii vytvořil, hodlám maximálně využít. Umělecká práce mi moc schází a tohle je jedinečná příležitost, jak pro Vás stvořit něco opravdu originálního. V průběhu let jsem si u některých písní vysnil to nejlepší obsazení, moje osobní „the best of“. A už jen kvůli tomu, že se tihle „the best of“ umělci uvolili mé songy nazpívat, byla by škoda CD Muzikál a já nerealizovat. Jediné, co k tomu teď schází, jsou finance. A proto se obracím na Vás.

Kdo na CD zazpívá?

Mimo již výše zmíněných umělců se můžete těšit na celou řadu vynikajících zpěváků a zpěvaček. Za dobu mého působení v Českých Budějovicích a v Praze jsem se s většinou z nich seznámil v rámci účinkování v mých projektech, avšak některé další jsem oslovil na základě spolupráce v inscenacích velkých pražských muzikálů. Na CD tedy dále sólově zazpívají Jan Batysta, Vladimír Batysta, Nikola Ciprová, Maria D'Ambrosca, Jan Franc, Filip Hořejš, Markéta Láchová, Tomáš Maliniak, Jakub Mauer, Jan Mrkvička, Kristýna „Kirara“ Svobodová, Pavel Šturma, Barbora Táborská, David Tomášek, Tomáš Vávra a Vojtěch Wosák.

Kde budeme natáčet?

CD bude vznikat hned ve dvou studiích. Instrumentální část, tedy nahrávka orchestru, bude pořízena v nahrávácím studiu 3bees v pražských Jinočanech. Tady bude probíhat také výsledné mixování a mastering kompletního CD.

zdroj: 3bees.cz

Pěvecké nahrávky, ať už sólové, nebo sborové, vytvoříme v Hlasovém a zvukovém studiu Davida Tomáška.

Na co peníze použiju?

Peníze použiju na zaplacení nájmu studií, ve kterých budeme CD natáčet, plus poplacení zvukařů, hudebníků a interpretů. Další kus vybrané částky poputuje na vytvoření grafiky a lisování CD u výrobce AZCD.

Kdy bude CD hotové?

Pokud půjde vše podle plánu, CD by mělo být dokončeno v březnu 2021. Nejprve proběhne distribuce elektronické verze do Vašich e-mailových schránek a hned poté rozposlání fyzických CD nosičů, společně s dalšími odměnami.

Co mám za sebou?

Před sedmi a půl lety, na jaře 2013, jsem začal psát společně s textařem Janem Batystou svůj první muzikál - Úděl osudu. Bylo mi tehdy patnáct let a nikdy jsem ani nepomyslel, kam by mě tohle víceméně studentské dílko mohlo nasměrovat. Muzikál jsme hráli pod záštitou českobudějovického Gymnázia J. V. Jirsíka. Místo původně zamýšlených čtyř představení jsme nakonec Úděl osudu odehráli pro vždy vyprodané hlediště čtrnáctkrát a získali pro něj čtyři ocenění na soutěžní přehlídce ve středočeské Sázavě.

Další počin na sebe nenechal dlouho čekat, o tři roky pozdeji, na jaře 2016, jsme publiku představili muzikál Cyrano. Ten jsme dali dohromady společně s textařem Filipem Šinknerem na motivy slavné předlohy Edmonda Rostanda. Dnes, s odstupem času, se již nebojím tvrdit, že Cyrano se stal českobudějovickým fenoménem své doby. Za pouhý rok a čtvrt uvádění jsme odehráli přes čtyřicet vyprodaných repríz, vyrazili na dvě soutěžní přehlídky a získali (pro nás neuvěřitelných) devět ocenění. Na závěr uvádění jsme v říjnu 2017 uspořádali velký koncert písní z muzikálu za doprovodu Jihočeské filharmonie.

Zatím posledním veřejně uváděným muzikálem byla Zaslaná pošta, napsaná opět společně s textařem Janem Batystou, tentokrát za přispění scénáristy Jiřího Untermüllera. Toto tříhodinové pop-jazzové dílo, vystavěné na příbězích knižní série Úžasná Zeměplocha britského spisovatele Terryho Pratchetta, prováděné s živým orchestrem, zaujalo diváky především netradiční interaktivní inscenací.

Mimo tří výše zmíněných muzikálů mám „v šuplíku“ rozpracovaná další dvě dílka, muzikál Faust, vytvořený na motivy  legendární Goethovy divadelní hry, a také čistě autorský počin A zase Shakespeare podle scénáře Filipa Šinknera. Oba výtvory zatím stále čekají jak na dokončení, tak uvedení před publikem. Několik písní bych ale rád zařadil na toto CD, jelikož myslím, že s jejich veřejným provedením není třeba otálet.

Čím se v současnosti živím?

Pokud zrovna není celosvětová pandemie, pracuji v divadelním odvětví. Jsem ředitelem a producentem nového českobudějovického Hudebního divadla Ze:Mě, které by mělo v příštím roce uvést svou první muzikálovou inscenaci. Nejvýznamnějším závazkem je pro mě momentálně dirigování muzikálu Čarodějka (Wicked) v pražské Goja Music Hall. Externě spolupracuji s Jihočeským divadlem, kde diriguji operu Tajemství a operetu Polská krev. Dále zde účinkuji jako člen orchestru v inscenacích muzikálů Evita a Zpívání v dešti. Mým velmi oblíbeným projektem je hraní v doprovodné kapele muzikálu Miluju Tě, ale... v Městském divadle Kladno. Aktuálně se velice těším na premiéru muzikálu We Will Rock You s hudbou skupiny Queen, která se uskuteční příští rok v Tipsport Aréně v Praze a kde zastávám pozici dirigenta a klavíristy. A protože mám očividně málo aktivit, ve volném čase studuji angličtinu a hudební výchovu na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Vojta Adamčík & autoři muzikálu Čarodějka (Wicked),
zleva autorka libreta Winnie Holzman a hudební skladatel Stephen Schwartz

Pokud jste dočetli až sem, moc děkuji. Věřím, že společnými silami požadovanou částku vybereme a už na jaře se budeme moct těšit z poslechu krásného CD. 

Vojta Adamčík

zdroje fotografií jsou: fotograf Fišy, fotograf Zdeněk Rosenthaler, blesk.cz, tomas-trapl.cz, ndbrno.cz, jihoceskedivadlo.cz, narodni-divadlo.cz, actorsmap.cz, 3bees.cz, hlasovykouc.cz

ReachedCZK 159,905(107%)

107%
CZK 150,000requested
67contributors
Contribute

project authorVojtěch Adamčík

Rewards

CZK 100Malý peníz pro člověka...

Líbí se Ti Vojtova tvorba a chceš přispět pro dobrý pocit? Tohle je to pravé! :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Do uší stačí!

Stačí Ti mít Vojtovu hudbu jen v telefonu nebo empétrojce? S touhle odměnou to můžeš mít, obdržíš totiž elektronickou verzi CD "Muzikál a já" ke stažení ve formátu MP3.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Placka je placka

Chceš si Vojtovu kolekci založit do knihovničky nebo si prolistovat krásný booklet? Tak hurá do téhle odměny. A kromě fyzického CD získáš samozřejmě i elektronickou verzi ke stažení ve formátu MP3.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450I s „muří nohou“

Toužíš po Vojtově autogramu, ale neměl jsi zatím štěstí ho získat? Teď máš možnost! Fyzické CD Ti Vojta totiž osobně podepíše a připíše i věnování. Elektronická verze desky je samozřejmostí.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Čestné místo v bookletu

Nestačí Ti jedno Vojtovo CD? Tak s touhle odměnou dostaneš rovnou dvě CDčka "Muzikál a já", z nichž jedno bude podepsané. To druhé můžeš případně někomu věnovat. A jako poděkování bude Tvé jméno uvedeno v sekci "Největší fanoušci muzikálů" v bookletu. Elektronická verze je jasná věc.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 777Šťastný demáč

Něco opravdu speciálního pro Vojtovy fanoušky, když už se na téhle odměně sešly tři šťastné sedmičky. Poslechni si tři písníčky z CD ve Vojtově podání! Obdržíš původní demoverze písní "Budoucnost", "Utíkám" a "Pečetěno polibkem lásky", které Vojta nazpíval ve svém domácím studiu. Dvě CDčka "Muzikál a já" (jedno s podpisem), poděkování v bookletu a elektronickou verzi samozřejmě přihodíme taky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000150x a jedem

Tohle je odměna jen pro vyvolené. Protože Ti zajistí 2 lístky na křest CD "Muzikál a já" za účasti hvězdných hostů. V žádné jiné odměně (vyjma té nejvyšší) tahle raritka není. Takže směle do toho! A samozřejmě obdržíš i poděkování v bookletu a elektronickou verzi desky k tomu. Poznámka: Koncert se uskuteční během roku 2021, jakmile to epidemiologická situace dovolí.

Number of available rewards: 134/150

Reward unavailable

CZK 5,000Dvouhodinovka u hlasového kouče

Potrénuj si zpěv nebo mluvený projev s tím nejpovolanějším z povolaných! Tahle odměna je opravdu skvělá. Dostaneš dvouhodinové hlasové školení od kouče Davida Tomáška, přímo v [URL="https://hlasovykouc.cz/"]Hlasovém a zvukovém studiu[/URL] v Praze. Dvě podepsaná CDčka "Muzikál a já", poděkování v bookletu a elektronická verze v ceně.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Buď u toho!

Chceš se zúčastnit natáčecího dne nového CD? Tohle je Tvá šance! Vyber si tuto odměnu a nejen že se potkáš s Vojtou osobně, ale uvidíš, jak v praxi vzniká profesionální nahrávka. Dvě podepsaná CDčka "Muzikál a já", poděkování v bookletu a elektronickou verzi samozřejmě přihodíme taky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 20,000Nazpívej jednu z Vojtových písniček!

Líbí se Ti Vojtova hudba? Tak moc, že bys toužil si ji zazpívat? Tak teď máš možnost. Hlasový kouč David Tomášek a Vojta Adamčík Ti věnují svůj čas v [URL="https://hlasovykouc.cz/"]Hlasovém a zvukovém studiu[/URL] v Praze, kde si nacvičíš a nahraješ jednu píseň z alba "Muzikál a já" dle vlastního výběru. Profíci z [URL="http://3bees.cz/"]3bees[/URL] ji potom zmixují a zmasterují. Budeš tak moct svou nahrávku kdekoliv veřejně prezentovat, nebo se pochlubit svým nejbližším a přátelům. Dvě podepsaná CDčka "Muzikál a já", poděkování v bookletu a elektronická verze v ceně.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 30,000Song na míru

Chceš být tím úplně nejoriginálnějším Startérem? Objednej si tuhle luxusní odměnu. Vojta Ti totiž na míru napíše úplně novou písničku. A to se vyplatí! Dvě podepsaná CDčka "Muzikál a já", poděkování v bookletu a elektronická verze v ceně.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 50,000Expecto patronum!

Staň se patronem projektu "Muzikál a já" a získej exkluzivní přístup na všechny nahrávací dny, osobní setkání s Vojtou a neskonalý vděk všech zúčastněných. Plus kompletní sadu fyzických odměn z předchozích balíčků.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable