startovac-cover.jpg

MUKLOVÉ A ŠLAJSNY - kniha napsaná ve vězení

MUKLOVE-A-SLAJSNY-video-cover.jpg

ReachedCZK 356,859(119%)

119%
CZK 300,000requested
197contributors
ContributeRewards
AKTUALITA 30.11.2023: Ta kniha nakonec opravdu vyjde. Dnes ve 22 hodin končíme

POSLEDNÍ MOŽNOST ZÍSKAT LIMITOVANOU EDICI KNIHY A DALŠÍ ODMĚNY pro sebe nebo jako vánoční dárek 🎄 VE 22 hod KONEC!

AKTUALITA 17.11.2023: Ivan Jonák: Recenze knihy Muklové a Šlajsny

AKTUALITA 14.11.2023: Nově vánoční sady společně s knihou Sex, disco, revoluce! Ivana Jonáka

---

MUKLOVÉ A ŠLAJSNY: Opravdový příběh o kilech kokainu, českém vězení a jedné nápravě

Mukl je zkratka pro Muže Určeného K Likvidaci, je to synonymum vězně. Šlajsna je jedno z mnoha slov pro lajnu nebo čáru drogy. Muklové a šlajsny, to je šílený svět, ve kterým jsem se prožil pár let.

Jsem Dan, bývalý dealer. Pokud jste si mezi léty 2010 až 2020 dali někde v Praze dobrou čáru kokainu, nejspíš to byl ten, co jsem přivezl z Holandska. Kvůli tomu mě zabásli a stal jsem se muklem. 

V base jsem stvořil knihu, když jsem do desítek sešitů rukou sepsal svou dealersko-feťáckou kariéru prolnutou se skutečnými zážitky z vězení, které jsem ještě okořenil trochou cestopisu a špetkou amatérské filosofie. 

S humorem sobě vlastním píšu o mezinárodním obchodu s kokainem, poukazuji na chyby a nedostatky českého vězeňského systému a trestního řádu, anebo jen tak volně vyprávím zážitky ze svého života z pohledu odsouzeného drogového dealera. 

Přesto, že nakonec možná nakonec vše dobře dopadne, nejde o žádnou pohádku. Kniha je určena jen pro dospělé a je inspirována mnoha (ne)skutečnými událostmi. Rukopis jsem napsal pěkně postaru skutečnou propiskou na papír do mnoha sešitů ve výkonu trestu, a následně ho po propuštění přepsal na počítači. Text prošel náročnou korekturou a je konečně připravený na to, aby z něj vznikla opravdová kniha. A proto jsem tady na Startovači.

Vydejme spolu knihu

Pomozte mi zafinancovat vydání knihy Muklové a Šlajsny tak, že si pořídíte limitovanou edici knihy v jedinečném designu nebo některé z dalších dárkových předmětů, jejichž koupí tak můžete přispět na tento projekt. 

Nejen, že budete mít možnost si tak text přečíst jako první a těšit se z mnoha speciálních artefaktů spojených s tímto příběhem.

Podporou tohoto projektu se vám otevře okénko, kterým budete moci nahlédnout do světa za mřížemi a částečně i do světa evropského drogového byznysu. 

Součástí knihy budou i přílohy, fotky, úryvky z dopisů a ilustrace od Michala Škapy (TRON).

Slovníček a základy vězeňské hantýrky

Kniha obsahuje také slovníček a základy vězeňské hantýrky s více než 400 slovy a slovními spojeními vězeňského slangu.  Slovník vám nejen pomůže s orientací v knize, ale zároveň se můžete naučit slang z basy a osvojit si tak nové výrazy, které můžete používat, pokud se dostanete do vězení, ale i v běžné mluvě.

Kniha jako dárek pod stromeček

Délku kampaně jsem nastavil tak, abychom stihli Vánoce. Máte tak teď jedinečnou možnost pořídit originální vánoční dárky, jako vězeňský plecháček, slovníček vězeňské hantýrky, tričko s grafikou obálky knihy, limitované tisky ilustrací Michala Škapy, nebo především speciální edici knihy, kterou pořídíte jen tady. Limitovaná edice knihy s exkluzivní obálkou vyjde pouze pro podporovatele na Startovači a jednou z těchto knih možná bude sběratelský kousek ;)

Ukázka ze 13. kapitoly – Vánoce v krimu

Abyste věděli, do čeho jdete, mám pro vás níže ukázku ze 13. kapitoly. Pokud vás ukázka zaujme, prohlédněte si všechny odměny a zvažte podporu tohoto projektu. Pomůžete i tak, že budete sdílet tento projekt na Facebooku, Twitteru (X) a dalších sociálních sítích, nebo mailem.

Děkuji vám všem, kdo tento projekt podpoříte - bez vás to nepůjde. 

Daniel Flasza

 

A tady je slíbená ukázka:

Kapitola 13 - Vánoce v krimu (úryvek)

Střih. O tři roky později jsem už ve výkonu trestu seděl o Vánocích v base v Novém Seně na oddíle O. K večeři byl kousíček tuhého vepřového řízku a o něco lepší bramborový salát než na Pankráci, ale víte jak, pořád to nebylo úplně ono. Ale pozor, co to? Dostali jsme dárkovou tašku, čaj, kafe, oplatku, chipsy, křupky dokonce i bonbóny. Hody hody doprovody, Vánoce už jsou tady. Vím, že se to zpívá na Velikonoce, ale já si můžu dělat, co chci. Je to moje kniha, moje jediná svoboda, která mi zbyla a já si ji chci užít.

Už jsem myslím zmiňoval, že se v té době, kdy mě zařadili na óčko, šířil ve věznici covid. Každý druhý vězeň měl silné příznaky. Včetně mě. Jak jinak. Nebylo, kam utéct. Na oddíle byla dezinfekce Anti-Covid, ten nejlevnější shit, co smrdí jako špatná pálenka. Muklové ji kradli, destilovali z ní alkohol a tomu chlastu začali říkat Covid. Geniální.

„Nalej mi trochu Covidu. Dáme večer Covid? Vožerem se Covidem,” takhle se běžně mluvilo a já pořád nevěděl, o čem byla řeč, dokud jsem si to sám nevyzkoušel. Pokud to bylo zředěné nějakým nealko nápojem, tak to šlo. Ti nejtvrdší muklové pili Covid čistý. Jen tak. Ale to je jiná liga. Tam já nepatřím. To může dělat jen člověk, který už nemá co ztratit.

Řezníček, náš „barákovej” byl profesionál v chlastání a pálení Covidu na vařiči v kuchyňce. „Na, dělej, ochutnej to,” podal mi Řezníček plecháček, ve kterém byl minimálně dvojitý panák.

„Neoslepnu z toho?”

„Ne, neboj se, já to umim pálit. Ode mě to je nejlepší.” Tak jsem to do sebe kopl. Víte jak, byly přece Vánoce. Chutnalo to jako hodně špatná a silná slivovice, kterou vám dají jako Pražákovi, když přijedete na Moravu a pak se vám druhý den smějou, jak je vám špatně. Chtělo mi to rozdrásat krk, pak jsem to málem vyklopil i s obsahem v žaludku. Nakonec jsem to spolkl a tvářil jsem se u toho tvrdě jako kámen. Pro jistotu jsem tam kopl panáka i do druhé nohy.

„Jak dlouho sedíš, Řezníček?” zeptal jsem se jen tak, aby nestála řeč. O čem se asi tak má člověk v base bavit?

„Teď to bude osmej rok.”

„Ty vole, to je ranec. Jak to dáváš?”

„Jak to dávám? Hahaha. Slyšeli ste ho chlapi? Mladej se mě ptá, jak to dávám. Hahaha,” všichni kolem se mi začali smát, tak jsem se k nim přidal a vysmál jsem se sám sobě. Občas to člověk musí udělat.

Musím uznat, že na óčku vládla mezi muklama na Vánoce veselá nálada. Hlavně díky tekutému Covidu, práškům, ale i jídlu všude kolem. Na každé cimře byly vánoční stoly plné jídla a pití, které si muklové šetřili. Chlebíčky, jednohubky, chipsy, tyčinky, oplatky, piškoty, bonbóny, cukroví, limonády a hlavně Covid, který tekl proudem. Už měsíc před Vánoci se v base začínají sbírat trvanlivé věci ze snídaní, obědů i večeří. Dělají se nákupy a posílají se balíky, pak se to všechno na Vánoce sežere a je zase hladomor.

Většina muklů se ožrala a sjela se prášky. Nebo obojí. V kulturních místnostech hrála hudba z televizních estrád a vánoční atmosféra přebila všechnu depku, která nás obklopovala. Byla tam dobrá parta, vězni si to dokázali užít, na ničem jim nezáleželo, měli dlouhé tresty, delší než já, a přesto se smáli a slavili.

„Asi sem ztratil chuť a čich,” řekl jsem Řezníčkovi, když jsem necítil ani pátou jednohubku s česnekovou pomazánkou a on mi na to jenom podal další plecháček s Covidem.

„Musíš to vypálit zevnitř.”

Kopl jsem to do sebe všechno naráz. Ale ani to jsem necítil. Aspoň k něčemu byl ten zasranej vir dobrej. Rozloučil jsem se a šel jsem si raději lehnout, než abych nakazil celý oddíl, což bylo beztak nevyhnutelné. Covid mě dostal. Ta nemoc mě sundala a nedalo se s tím nic dělat, tak jsem celý Štědrý večer propotil pod dekou.

Další a další vězni měli příznaky. Někteří odpadli, do věznice jezdily sanitky a pár z nich se už nevrátilo. Nikdo nám neřekl, co se s nimi stalo. Nemoc se šířila neuvěřitelnou rychlostí. A čím více se covid šířil, tím více dezinfekce se vypilo.

Jednou Řezníčka chytil dozorce, jak pálí Covid a protože to byl výjimečně pohodář, tak mu jen řekl, ať se na to vykašle. Ale myslíte, že se na to Řezníček vykašlal? Za týden už pálil znovu a tentokrát vožral půlku oddílu. Ten den to začalo smrdět průserem. Situace se vyhrotila na večerním sčítáku, to už měli muklové slušně vypito. Jeden z nich byl na Řezníčka drzý a jemu zkrátka přeskočilo. Vzal násadu od koštěte a chtěl ho umlátit. Nikdy jsem neviděl nikoho tak rychle běžet k bonzáku a klepat se u katru jako oběť v kleci predátora. Řezníčka drželi tři muklové, pak na něj naběhlo asi deset dozorců a bylo po srandě. Všichni museli jít na cimry, testy na alkohol pro všechny, kompletní filcunk, výslechy, rozebrali celý oddíl a s Covidem byl na chvíli utrum.

Řezníček dostal bití, flastry, vyhodili ho z práce, zařadili ho do nejhorší diferenciace a pak byl asi dva měsíce na díře. Poslal jsem mu alespoň papír, propisky a známky, ať může psát. Ti, kdo byli pozitivní na alkohol –⁠ já naštěstí nebyl mezi nimi –⁠ na tom byli podobně. Flastry, díry, bez práce. Všichni skončili hrozně a dozorci si na nás dělali jízdu ještě celý měsíc. Plukovník Kašík zuřil a to mě hřálo u srdíčka. Kéž by ho trefil šlak.

---

Doporučujeme z odměn

NOVĚ: Vánoční sady společně s knihou Sex, disco, revoluce! Ivana Jonáka

VÁNOČNÍ SADA 1:

Muklové a Šlajsny + Sex, Disco, Revoluce! + Plecháček

 

VÁNOČNÍ SADA 2:

Muklové a Šlajsny + Sex, Disco, Revoluce! + Triko

 

VÁNOČNÍ SADA DELUXE:

Muklové a Šlajsny + Sex, Disco, Revoluce! + Plecháček + Triko

 

Vězeňský plecháček

Starý dobrý vězeňský plecháček, který má každý správný mukl a používá ho po celou dobu svého trestu. Se stylovou tématickou grafikou knihy Muklové a Šlajsny. Na kávu, čaj, vodu, limonádu z kantýny, na vločky s jogurtem, čínskou polévku, v podstatě na cokoliv. Cena 500 Kč včetně poštovného.

 

Tričko Muklové a Šlajsny

Pořiďte si merch s grafikou ve stylu knihy Muklové a Šlajsny a podporujte tak tento projekt i po dokončení kampaně! Vysoce kvalitní trička s potiskem z obou stran pro všechny opravdové fanoušky. Velikosti S, M, L, XL, XXL (napište do poznámky, jakou chcete velikost). Cena 690 Kč včetně poštovného.

 

 

Zvýhodněné sady Muklové a Šlajsny

Získejte limitovanou edici knihy Muklové a Šlajsny podepsanou autorem ve výhodné sadě s vězeňským plecháčkem nebo tričkem.

Pornomagnát

Podomácku vyrobený pornočasopis vhodný pro mukly. Pokud znáte někoho, kdo je ve výkonu trestu nebo to čeká vás, tak se bez Pornomagnáta neobejdete. Ve vězení je porno velmi ceněný majetek a věřte, že jedině s Pornomagnátem najdete svou cestu do ráje.

 

LIMITOVANÉ TISKY ilustrací od Michala Škapy (Tron)

Ilustrace ke knize nakreslil skvělý Michal Škapa, výtvarný umělec známý jako Tron, ale také jako 2Rock nebo Key. Teď máte jedinečnou možnost získat limitované tisky tří z těchto ilustrací v superlimitované edici očíslovaných a podepsaných 30 kusů na každou z těchto tří ilustrací:

Ilustrace č. 1

Ilustrace č. 2

Ilustrace č. 3

ReachedCZK 356,859(119%)

119%
CZK 300,000requested
197contributors
Contribute

project authorDaniel Flasza

Rewards

CZK 200Nechci nic

Chci jen tak symbolicky podpořit vydání knihy, bez odměny. Částku je možné libovolně navýšit. Díky za podporu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Vězeňský plecháček

vezensky-plechacek-1-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Starý dobrý vězeňský plecháček, který má každý správný mukl a používá ho po celou dobu svého trestu. Se stylovou tématickou grafikou knihy Muklové a Šlajsny. Na kávu, čaj, vodu, limonádu z kantýny, na vločky s jogurtem, čínskou polévku, v podstatě na cokoliv. Cena včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 690EARLY BIRD: Limitovaná edice knihy (-100 Kč)

kniha-earlybird-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Pořiďte si limitovanou edici knihy mezi prvními a pomozte mi tak nastartovat kampaň tady na Startovači. Za zvýhodněnou cenu získáte knihu Muklové a Šlajsny s jedinečným designem, podpisem a věnováním od autora. Pouze 30 kusů. Cena včetně poštovného.

Number of available rewards: 0/30

Reward unavailable

CZK 690Tričko Muklové a Šlajsny

triko-1-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Pořiďte si merch s grafikou ve stylu knihy Muklové a Šlajsny a podporujte tak tento projekt i po dokončení kampaně! Vysoce kvalitní trička s potiskem z obou stran pro všechny opravdové fanoušky. Velikosti S, M, L, XL, XXL (napište do poznámky, jakou chcete velikost). Cena včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 790Limitovaná edice knihy

kniha-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Podílejte se na vydání knihy Muklové a Šlajsny tak, že si pořídíte limitovanou edici knihy pouze pro podporovatele tady na Startovači. Získáte knihu s jedinečným designem, podpisem a věnováním od autora. Dostane se na každého, kdo si knihu zakoupí během této kampaně na Startovači. Cena včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,100Sada Muklové a Šlajsny: Kniha + vězeňský plecháček

sada-plechacek.jpg

Získejte limitovanou edici knihy Muklové a Šlajsny podepsanou autorem ve výhodné sadě s vězeňským plecháčkem. Cena včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,290Sada Muklové a Šlajsny: Kniha + tričko

sada-tricko.jpg

Skvělý způsob, jak podpořit tento projekt. Pořiďte si limitovanou edici knihy Muklové a Šlajsny podepsanou autorem v sadě s krásným a kvalitním unisex tričkem. Uveďte prosím do poznámky, jakou chcete velikost (S, M, L, XL a XXL). Cena včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Pornomagnát

pornomagnat-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Podomácku vyrobený pornočasopis vhodný pro mukly. Pokud znáte někoho, kdo je ve výkonu trestu nebo to čeká vás, tak se bez Pornomagnáta neobejdete. Ve vězení je porno velmi ceněný majetek a věřte, že jedině s Pornomagnátem najdete svou cestu do ráje.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500VÁNOČNÍ SADA 1: Muklové a Šlajsny + Sex, Disco, Revoluce! + Plecháček

vanocni-sada-2.jpg

To nejlepší ze současné dirty krimi beletrie v jednom setu. Limitovaná edice knihy Muklové a Šlajsny k tomu další knihu napsanou v base - Sex, Disco, Revoluce! od Ivana Jonáka a navíc plecháček Muklové a Šlajsny. To vše za zvýhodněnou cenu a navíc tím podpoříte vznik knihy Muklové a Šlajsny.

Number of available rewards: 28/30

Reward unavailable

CZK 1,690VÁNOČNÍ SADA 2: Muklové a Šlajsny + Sex, Disco, Revoluce! + Triko

vanocni-sada-1.jpg

To nejlepší ze současné dirty krimi beletrie v jednom setu. Limitovaná edice knihy Muklové a Šlajsny k tomu další knihu napsanou v base - Sex, Disco, Revoluce! od Ivana Jonáka a navíc triko Muklové a Šlajsny. To vše za zvýhodněnou cenu a navíc tím podpoříte vznik knihy Muklové a Šlajsny.

Number of available rewards: 29/30

Reward unavailable

CZK 1,990VÁNOČNÍ SADA DELUXE: Muklové a Šlajsny + Sex, Disco, Revoluce! + Plecháček + Triko

vanocni-sada-deluxe.jpg

To nejlepší ze současné dirty krimi beletrie v jednom setu. Limitovaná edice knihy Muklové a Šlajsny k tomu další knihu napsanou v base - Sex, Disco, Revoluce! od Ivana Jonáka a navíc triko a plecháček Muklové a Šlajsny. To vše za zvýhodněnou cenu a navíc tím podpoříte vznik knihy Muklové a Šlajsny.

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 2,500LIMITOVANÝ TISK ilustrace od Michala Škapy #1

limitovany-tisk-michal-skapa-1-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Ilustrace ke knize nakreslil skvělý Michal Škapa, výtvarný umělec známý jako Tron, ale také jako 2Rock nebo Key. Teď máte jedinečnou možnost získat limitované tisky tří z těchto ilustrací v superlimitované edici očíslovaných a podepsaných 30 kusů. Tohle je první z nich.

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 2,500LIMITOVANÝ TISK ilustrace od Michala Škapy #2

skapa2.jpg

Ilustrace ke knize nakreslil skvělý Michal Škapa, výtvarný umělec známý jako Tron, ale také jako 2Rock nebo Key. Teď máte jedinečnou možnost získat limitované tisky tří z těchto ilustrací v superlimitované edici očíslovaných a podepsaných 30 kusů. Tohle je druhý limitovaný tisk ze tří.

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 2,500LIMITOVANÝ TISK ilustrace od Michala Škapy #3

skapa3.jpg

Ilustrace ke knize nakreslil skvělý Michal Škapa, výtvarný umělec známý jako Tron, ale také jako 2Rock nebo Key. Teď máte jedinečnou možnost získat limitované tisky tří z těchto ilustrací v superlimitované edici očíslovaných a podepsaných 30 kusů. Tohle je třetí z nich.

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 5,500Nová odměna

starter-pack.jpg

Balík “Mukl Starter Pack” Tabák, papírky vážky, filtry, káva, zapalovač se schovkou, známky, obálky, papíry, diář, karty, trubička na balený cigára, propisky Muklové a Šlajsny, krabičku na tabák. A samozřejmě podepsaná limitovaná edice knihy Muklové a Šlajsny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,500Kérka od pravého mukla

kerka.jpg

Marty, můj chábr z knihy v base kéroval a dělá to fakt dobře, takže máš jedinečnou možnost podpořit vydání knihy a získat za to tetování od pravého mukla, Samozřejmě dostaneš i podepsanou limitovanou edici knihy Muklové a Šlajsny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 30,000Cesta po strip barech s průvodcem Danem

Podpořte knihu vyšší částkou a zažijte nevšední zážitek, na který nezapomenete. Projdete se mnou všechny strip bary v Praze, o kterých se v knize zmiňuji a zažijete tak večer, kdy se může stát naprosto cokoliv. Tanec na tyči, červená světla, noc v Praze, nahé holky, alkohol a… mnohem více. Odměna nezahrnuje útratu na barech.

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 50,000Koproducent

Buďte v limitované edici knihy uvedeni jako koproducent. Po jejím vydání spolu (s ostatními koproducenty) zakalíme v Praze.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200,000Mecenáš

Věnujte částku 200 tisíc korun a staňte se mecenášem limitované edice knihy Muklové a Šlajsny. Výrazně mi tak pomůžete pokrýt náklady s vydáním knihy. Poděkování za tento velkorysý čin samozřejmě nebude v knize chybět a můžete si vybrat komu bude to poděkování patřit. A zároveň: Jako mecenáš můžete vybrat jméno pro jednu z temných postav v knize a dostanete 1 ks od každé odměny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable