startovac-cover.jpg

MUKLOVÉ A ŠLAJSNY - kniha napsaná ve vězení

Díky!
12/3/2023

Díky!

Ne, neutekl jsem s těma prachama do Kolumbie a neušňupal jsem se super čistym koksem k smrti ve vířivce ze zlata při koupeli v šampaňském, obalenej holkama ve svý nový luxusní vile za cash ze STARTOVAČE. Zatim ne. Naopak, teď ani nefetuju, nechlastám, nejim sračky a žiju zdravě jako nějakej buddhistickej mnich (i když jsem to zrovna včera skoro všechno porušil - Oops!...I did it again, jak zpívala Britney v nulties - tzn. období 2000-2010), protože se chystám v únoru do Mexika na “healing ceremonies”, kde do sebe v džungli nechám napustit ty nejsilnější psychedelický látky a přírodní jedy, abych se konečně vyčistil a vyhnal ze sebe zlý démony, kteří mě tolik milujou a nechtěj mě opustit. Budou mi trochu chybět, ale to je jinej příběh. Předtím mě čeká ještě spousta práce…

Nikdy v životě jsem nečekal ani nesnil o tom, že napíšu knihu, nebo že se mi ji dokonce podaří vydat, že to bude někoho zajímat a že si ji někdo bude chtít přečíst, ale nějak se to stalo. Chci vám tím říct, že vás nezklamu a všem dodám, co jsem slíbil. Chtěl bych poděkovat skoro 200 podporovatelům, kteří mi na STARTOVAČI přispěli a všem lidem, co to sdíleli. Těch necelejch 360.000,- Kč (nakonec to bude o něco míň) je dobrej start a já to všechno narvu zpátky do hry. Třeba se mi to nakonec podaří a “Muklové a Šlajsny” budou i v knihkupectví, no a pak se odhodlám napsat i něco dalšího. Zatim ale můžu zůstat maximálně tak u psaní věnování a děkovaček všem lidem, kteří mě podporují a pomáhají mi s tím. Neni jich málo, proto je tady ani nebudu označovat a poděkuju osobně všem komu budu moci.

Pokud se bude chtít kdokoliv potkat tváří v tvář a převzít si knihu a další odměny, tak budu jedině rád. Zbytek lidí, kteří za mnou nemůžou nebo nejsou zvědaví na můj trapnej ksicht, může před Vánocemi očekávat nárokový balík plný naděje, smíchu a trochu nervozity z toho, jak to celé dopadne. Všechno chceme expedovat po 15.12.2023. Také brzy spustíme webové stránky, kde si budou moct i další pořídit knihu, odměny a různý píčoviny, o kterých ani nevíte, že je potřebujete, dokud vám je někdo neukáže a neřekne, že ano. Zároveň se tam dozvíte informace o tom, jak postupujeme v této naší real-time strategii na spletitém a umírajícím knižním trhu, kde sice nejde o velké peníze a přesto i tak skýtá nečekaná úskalí a překážky. Všechno to není jen o penězích, ale také o příbězích, které jsou v knihách, co si kupujeme a pak je čteme. Nemám pravdu? Dobrý, nemusíte odpovídat, já vím, že mám.

Doufám, že jste ready na můj malej literární rollercoaster. Přidávám pár vzkazů ze STARTOVAČE, které mě pobavily i dojaly a taky několik fotek, abych měl nějakou hezkou vzpomínku na to, jak jsem se jednou snažil vydat knihu.

Díky za podporu!

Ta kniha nakonec opravdu vyjde. Dnes ve 22 hodin končíme
11/30/2023

Ta kniha nakonec opravdu vyjde. Dnes ve 22 hodin končíme

Ta kniha nakonec opravdu vyjde a vy, kdo mě podporujete tady na Startovači ji dostanete ještě před Vánocema i s věnováním včetně dalších odměn. I promise.

Díky za support a důvěru všem. Každej kdo mi tady jakkoliv přispěl, nebo to sdílel, se tak podílel na vzniku knihy a výrazně mi tím pomohl dotáhnout to do konce. Ale ještě není konec. Cílové částky se podařilo dosáhnout, ale věřte mi, že na vydání knihy je potřeba víc než 300 000 Kč - takže to můžeš ještě podpořit tak, že budeš kampaň sdílet na Facebooku, na Twitteru/X a podobně, ať se to ještě do večera dostane k dalším lidem. Díky!

Tady je maketa knihy:

Ivan Jonák: Recenze knihy Muklové a Šlajsny
11/17/2023

Ivan Jonák: Recenze knihy Muklové a Šlajsny

Ivan Jonák poslal ze záhrobí na Facebook recenzi na moji knihu Muklové a Šlajsny. Samozřejmě byl jeden z prvních, komu jsem dal přečíst její rukopis. Tady je Jonákova recenze…

Přátelé a fandové, brzy vyjde další sarkastický román založený na skutečných událostech, který vznikl ve vězení a jde tak trochu ve šlépějích mého eponymního díla Sex, Disco, Revoluce.

Jmenuje se Muklové a šlajsny. Mukl je zkratka pro vězně - Muže Určeného K Likvidaci (znáte z mé knihy, kde se široce rozepisuji o vězení za komunismu), šlajsna je jedno z mnoha slov pro lajnu nebo čáru drogy.

Knihu sepsal poměrně mladý dealer Daniel, mimo jiné můj fanoušek, který - jak asi správně tušíte - seděl za prodej drog. A byl v tom tak dobrý, až se z něj stal prodavač nejlepšího kokainu v Praze. Za deset let ho sem propašoval několik kil a dodával ho celebritám, hudebníkům, manažerům a různé zlaté mládeži.

Ač mám k drogám i k alkoholu odpor, musím ocenit, že zaprvé: něco takového vychází a má to úroveň. Zadruhé: Dan si dal tu práci a doručil mi před nějakým časem rukopis k přečtení, a to tak, že mě nechal odvézt z Discolandu do Showparku, kde mi zaplatil pár holek a na pokoji u jedné Rumunky mi nechal obálku s vytištěnou knihou, abych se tam nenudil. Zatřetí: Dan o pražských klubech, barech, bordelech i nápravě ve vězení vypráví vlastním chytrým dealerským humorem, a téměř 400 stránek uběhne jako voda. Začtvrté: součástí je i vězeňský výkladový slovník.

Myslím, že to je publikace která si v knihovně zaslouží být hned vedle mého opusu Sex, Disco, Revoluce.

Teď před Vánocemi vyjde limitovaná dárková edice v dárkovém balení s pěknou obálkou. Tak to podpořte na Startovači a pod stromek můžete nadělit něco smysluplného, navíc podpoříte napravenýho kluka, který má kus života a svou spisovatelskou kariéru před sebou.

Díky za recenzi, Ivane. Jsi legenda!

Muklové, Šlajsny, Sex, Disco, Revoluce. Speciální vánoční sady 🎄
11/14/2023

Muklové, Šlajsny, Sex, Disco, Revoluce. Speciální vánoční sady 🎄

Vydavatel knihy Sex, disco, revoluce! fandí našemu projektu a věnoval nám do odměn několik těchto knih, které někdejší majitel Discolandu Sylvie Ivan Jonák napsal (také) v base. 

Mezi odměnami teď díky tomuto hezkému gestu máte nově možnost získat to nejlepší ze současné dirty krimi beletrie v jednom setu. Limitovanou edici knihy Muklové a Šlajsny a knihu Sex, disco, revoluce! navíc s plecháčkem nebo trikem v designu knihy. 

Rukopis knihy Ivana Jonáka vznikl mezi roky 2005 až 2011 při jeho několikaletém pobytu ve vězení, kde si odpykával trest za nájemnou vraždu své manželky. 

Tady je ukázka z Jonákovy knihy:

"Jmenuji se Ivan Jonák. Mnozí mě jistě znáte jako provozovatele podniku Discoland Sylvie. Často jsem vyobrazován jako jeden ze symbolů 90. let a bývám spojován s divokými začátky podnikání, ale o tom, jak jsem se k tomu všemu dostal, nevíte vlastně nic. Můj život totiž byl absurdita všech absurdit a neuvěřitelná sinusoida. V této knize popisuji dobu a postavy 70., 80. a 90. let a také různé příležitosti, co mi tyto časy nabídly. I když text této knihy skončí pár dní před slavnostním otevřením Discolandu v roce 1992, pochopíte, že to bohatě stačí k tomu, abyste získali spousty odpovědí na otázky týkající se mé osoby, a taky že za spoustou věcí stál SEX. Dozvíte se, že ve vzniku Discolandu a mé pozdější kariéry podnikatele je zhmotněno fungování této pološílené země, která se nedokázala dodnes zbavit veksláctví a úředníčků s nastavenými klokaními kapsami na bankovky. A taky že Discoland by neexistoval bez mé aktivní role v sametové revoluci, při které si mě oblíbil Karel Kryl a účinkoval v ní i můj bílý mercedes. Sex, Disco, Revoluce. V tomhle všem jsem si vedl velmi dobře. Možná, že jsem byl přímo nejlepší!"


11/7/2023

Dirty Deeen - Muklové a Šlajsny (OFFICIAL SOUNDTRACK)

Díky moc všem, co si koupili mojí knihu nebo to nějak podpořili. 🙏

Dám vám za to trochu muziky a udělám k tý knize pak i celej soundtrack. 🤜💽🤛

⚠️ V této fázi je nejdůležitější, aby se o kampani dozvědělo co nejvíc lidí. Sdílejte prosím kampaň na Facebooku, Twitteru (X) a dalších sociálních sítích, nebo pošlete známým odkaz přes WhatsApp nebo mailem. Díky!

ReachedCZK 356,859(119%)

119%
CZK 300,000requested
197contributors
Contribute

project authorDaniel Flasza

Rewards

CZK 200Nechci nic

Chci jen tak symbolicky podpořit vydání knihy, bez odměny. Částku je možné libovolně navýšit. Díky za podporu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Vězeňský plecháček

vezensky-plechacek-1-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Starý dobrý vězeňský plecháček, který má každý správný mukl a používá ho po celou dobu svého trestu. Se stylovou tématickou grafikou knihy Muklové a Šlajsny. Na kávu, čaj, vodu, limonádu z kantýny, na vločky s jogurtem, čínskou polévku, v podstatě na cokoliv. Cena včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 690EARLY BIRD: Limitovaná edice knihy (-100 Kč)

kniha-earlybird-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Pořiďte si limitovanou edici knihy mezi prvními a pomozte mi tak nastartovat kampaň tady na Startovači. Za zvýhodněnou cenu získáte knihu Muklové a Šlajsny s jedinečným designem, podpisem a věnováním od autora. Pouze 30 kusů. Cena včetně poštovného.

Number of available rewards: 0/30

Reward unavailable

CZK 690Tričko Muklové a Šlajsny

triko-1-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Pořiďte si merch s grafikou ve stylu knihy Muklové a Šlajsny a podporujte tak tento projekt i po dokončení kampaně! Vysoce kvalitní trička s potiskem z obou stran pro všechny opravdové fanoušky. Velikosti S, M, L, XL, XXL (napište do poznámky, jakou chcete velikost). Cena včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 790Limitovaná edice knihy

kniha-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Podílejte se na vydání knihy Muklové a Šlajsny tak, že si pořídíte limitovanou edici knihy pouze pro podporovatele tady na Startovači. Získáte knihu s jedinečným designem, podpisem a věnováním od autora. Dostane se na každého, kdo si knihu zakoupí během této kampaně na Startovači. Cena včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,100Sada Muklové a Šlajsny: Kniha + vězeňský plecháček

sada-plechacek.jpg

Získejte limitovanou edici knihy Muklové a Šlajsny podepsanou autorem ve výhodné sadě s vězeňským plecháčkem. Cena včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,290Sada Muklové a Šlajsny: Kniha + tričko

sada-tricko.jpg

Skvělý způsob, jak podpořit tento projekt. Pořiďte si limitovanou edici knihy Muklové a Šlajsny podepsanou autorem v sadě s krásným a kvalitním unisex tričkem. Uveďte prosím do poznámky, jakou chcete velikost (S, M, L, XL a XXL). Cena včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Pornomagnát

pornomagnat-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Podomácku vyrobený pornočasopis vhodný pro mukly. Pokud znáte někoho, kdo je ve výkonu trestu nebo to čeká vás, tak se bez Pornomagnáta neobejdete. Ve vězení je porno velmi ceněný majetek a věřte, že jedině s Pornomagnátem najdete svou cestu do ráje.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500VÁNOČNÍ SADA 1: Muklové a Šlajsny + Sex, Disco, Revoluce! + Plecháček

vanocni-sada-2.jpg

To nejlepší ze současné dirty krimi beletrie v jednom setu. Limitovaná edice knihy Muklové a Šlajsny k tomu další knihu napsanou v base - Sex, Disco, Revoluce! od Ivana Jonáka a navíc plecháček Muklové a Šlajsny. To vše za zvýhodněnou cenu a navíc tím podpoříte vznik knihy Muklové a Šlajsny.

Number of available rewards: 28/30

Reward unavailable

CZK 1,690VÁNOČNÍ SADA 2: Muklové a Šlajsny + Sex, Disco, Revoluce! + Triko

vanocni-sada-1.jpg

To nejlepší ze současné dirty krimi beletrie v jednom setu. Limitovaná edice knihy Muklové a Šlajsny k tomu další knihu napsanou v base - Sex, Disco, Revoluce! od Ivana Jonáka a navíc triko Muklové a Šlajsny. To vše za zvýhodněnou cenu a navíc tím podpoříte vznik knihy Muklové a Šlajsny.

Number of available rewards: 29/30

Reward unavailable

CZK 1,990VÁNOČNÍ SADA DELUXE: Muklové a Šlajsny + Sex, Disco, Revoluce! + Plecháček + Triko

vanocni-sada-deluxe.jpg

To nejlepší ze současné dirty krimi beletrie v jednom setu. Limitovaná edice knihy Muklové a Šlajsny k tomu další knihu napsanou v base - Sex, Disco, Revoluce! od Ivana Jonáka a navíc triko a plecháček Muklové a Šlajsny. To vše za zvýhodněnou cenu a navíc tím podpoříte vznik knihy Muklové a Šlajsny.

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 2,500LIMITOVANÝ TISK ilustrace od Michala Škapy #1

limitovany-tisk-michal-skapa-1-MUKLOVE_A_SLAJSNY.jpg

Ilustrace ke knize nakreslil skvělý Michal Škapa, výtvarný umělec známý jako Tron, ale také jako 2Rock nebo Key. Teď máte jedinečnou možnost získat limitované tisky tří z těchto ilustrací v superlimitované edici očíslovaných a podepsaných 30 kusů. Tohle je první z nich.

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 2,500LIMITOVANÝ TISK ilustrace od Michala Škapy #2

skapa2.jpg

Ilustrace ke knize nakreslil skvělý Michal Škapa, výtvarný umělec známý jako Tron, ale také jako 2Rock nebo Key. Teď máte jedinečnou možnost získat limitované tisky tří z těchto ilustrací v superlimitované edici očíslovaných a podepsaných 30 kusů. Tohle je druhý limitovaný tisk ze tří.

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 2,500LIMITOVANÝ TISK ilustrace od Michala Škapy #3

skapa3.jpg

Ilustrace ke knize nakreslil skvělý Michal Škapa, výtvarný umělec známý jako Tron, ale také jako 2Rock nebo Key. Teď máte jedinečnou možnost získat limitované tisky tří z těchto ilustrací v superlimitované edici očíslovaných a podepsaných 30 kusů. Tohle je třetí z nich.

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 5,500Nová odměna

starter-pack.jpg

Balík “Mukl Starter Pack” Tabák, papírky vážky, filtry, káva, zapalovač se schovkou, známky, obálky, papíry, diář, karty, trubička na balený cigára, propisky Muklové a Šlajsny, krabičku na tabák. A samozřejmě podepsaná limitovaná edice knihy Muklové a Šlajsny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,500Kérka od pravého mukla

kerka.jpg

Marty, můj chábr z knihy v base kéroval a dělá to fakt dobře, takže máš jedinečnou možnost podpořit vydání knihy a získat za to tetování od pravého mukla, Samozřejmě dostaneš i podepsanou limitovanou edici knihy Muklové a Šlajsny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 30,000Cesta po strip barech s průvodcem Danem

Podpořte knihu vyšší částkou a zažijte nevšední zážitek, na který nezapomenete. Projdete se mnou všechny strip bary v Praze, o kterých se v knize zmiňuji a zažijete tak večer, kdy se může stát naprosto cokoliv. Tanec na tyči, červená světla, noc v Praze, nahé holky, alkohol a… mnohem více. Odměna nezahrnuje útratu na barech.

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 50,000Koproducent

Buďte v limitované edici knihy uvedeni jako koproducent. Po jejím vydání spolu (s ostatními koproducenty) zakalíme v Praze.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200,000Mecenáš

Věnujte částku 200 tisíc korun a staňte se mecenášem limitované edice knihy Muklové a Šlajsny. Výrazně mi tak pomůžete pokrýt náklady s vydáním knihy. Poděkování za tento velkorysý čin samozřejmě nebude v knize chybět a můžete si vybrat komu bude to poděkování patřit. A zároveň: Jako mecenáš můžete vybrat jméno pro jednu z temných postav v knize a dostanete 1 ks od každé odměny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable