souprava v kopci.jpg

Motor pro lokomotivu Jemnického vláčku Technika

Nastartujme motor unikátní lokomotivy! Aby opět mohla vozit malé i velké malebnou lokálkou jihozápadní Moravy!

Den třetí - neuvěřitelné!
5/5/2017

Den třetí - neuvěřitelné!

Třetina cílové částky je námi! Seriál o historii lokomotivy pokračuje - dnes o tom, co je to "hříž" :-)

Z rychlosti, s jakou se podařilo shromáždit během tří dnů více než třetinu cílové částky se doslova tají dech! Obrovská rodost trvá a zároveň přináší pocit velkého závazku.

Ano, cíttit tak silnou podporu je dechberoucí a přináší nové myšlenky. Totiž - udržet v provozu Jemnickou dráhu pouze na bázi dobrovolné činnosti je nesmírně náročné a někdy přitom už docházejí síly. Vědomí, že tolik lidí, přátel známých i neznámých je ochotno jít s námi do toho, nám tyto síly vrací. A tak dnes už víme, že tato sbírka svým významem daleko předčí původní cíl - opravu motoru lokomotivy. Stává se morální podporou pro udržení života jemnické dráhy. I díky Vám máme na to!

Jako poděkování dáme nahlednout do další části našeho archivu, který mapuje pořízení a opravu lokomotivy Zastal. Tentokrát se podíváme lokomotivě "pod sukně" - když jsme zakoupenou lokomotivu odtáhli ke kontrole pojezdu do depa České Budějovice. S díky vzpomínáme na vstřícnost party z opravny DKV. Píše se listopad 2012 a Zastal se připravuje na na vyvázání náprav na "hříži"

dkv1.jpg

Tzv. "hříž" je výtah - lépe řečeno "propadliště", na kterém se náprava pohříží dolů a stranou lokomotivy je vyzvednuta do úrovně. Lokomotivu je třeba nejprve podepřít

dkv2.jpg

vyvázání nápravy na "hříži"

dkv3.jpg

vedlejší kolej hříže na kterou byla vyzvednuta vyvázaná náprava

dkv4.jpg

rozebírání nápravového ložiska

dkv5.jpg

pohled "pod sukně" Zastala Nápravy jsou již zavázány, ložiska mají nové polštářky a knoty mazání, včetně bočních ucpávek. Zbývá kompletace brzdových táhel.

dkv6.jpg

ReachedCZK 76,152(127%)

127%
CZK 60,000requested
64contributors
Contribute

project authorSVD-JZM

Rewards

CZK 150Mrknem na to!

I drobná částka nám pomůže! Dostanete od nás děkovný e-mail s tématickým obrázkem v originálním rozlišení od naší spolkové fotografky Lenky

Expected delivery of the reward: July 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Maličkost pro památku!

Za podporu technické památky obdržíte od nás poštou na památku tématickou pohlednici a leták s informacemi o naší lokomotivě a vagónech Výletního vlaku

Expected delivery of the reward: July 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Pomůžeme!

Kromě poděkování na pohlednici a letáčku o našem vlaku od nás obdržíte magnetku a hrnek s tématem Jemnícké dráhy - ať to spolu pak můžeme pořádně zapít! :-)

Expected delivery of the reward: July 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Svezeme se!

Vážíme si toho, že Vám skutečně záleží na tom, aby lokomotiva opět jezdila! Proto můžete jet s námi jednu jízdu tam i zpět zdarma jakýmkoli vlakem, který si vyberete. K tomu budeme mít pro Vás na památku hrníček a kalendář o lokomotivě, kterou jste nám pomohli zprovoznit a certifikační list - ozdobné poděkování na formátu A3 s vaším jménem.

Expected delivery of the reward: July 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Extra jízda!

Za takovýto extra dar máte od nás pozvánku mezi VIP společnost - zdarma jízdu speciálním vlakem s rautem, vedeným nově opravenou lokomotivou z Jemnice do Třebelovic a zpět. Vlak bude vypraven v sobotu 14.10.2017. K odměně patří dále 2 zpáteční jízdenky zdarma na jakoukoli naší jízdu, kalendář, hrneček, certifikační list - ozdobné poděkování na formátu A3 s vaším jménem a pamětní mince přejetá tímto VIP vlakem.

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 21/30

Reward unavailable

CZK 5,000Zařídíme to!

Za tento mimořádný dar Vás čeká mimořádná odměna. Nejenom, že budete pozváni na VIP vlak s rautem vypravený z Jemnice do Třebelovic a zpět dne 14.10.2017, ale zároveň Vás svezeme na lokomotivě a budete moci přímo pozorovat řízení vlaku s odborným výkladem strojvedoucího. Kromě kalendáře a hrnečku obdržíte certifikační list - ozdobné poděkování na formátu A3 s vaším jménem a 4 jízdenky na jakýkoli náš vlak s roční platností.

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 3/4

Reward unavailable

CZK 10,000Je to Vaše!

Ano, tímto se stáváte hlavním sponzorem opravy lokomotivy. Naše vděčnost bude vyjádřena uvedením Vašeho jména, či jména Vaší firmy na gravírované plechové tabulce umístěné viditelně na kapotě opravené lokomotivy. Samozřejmě k této odměně patří všechny výše uvedené odměny nižších kategorií dle Vašeho výběru. Zároveň můžete počítat s našími trvalými sympatiemi ve Váš prospěch i v budoucnu.

Expected delivery of the reward: October 2017

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable