MULTISHOT_0208_000003.png

MŇÁGA A ŽĎORP - TŘECÍ PLOCHY Hudba

Pomozte nám nahrát nové album - TŘECÍ PLOCHY!

MŇÁGA A ŽĎORP - TŘECÍ PLOCHY

ReachedCZK 629,929(126%)

126%
CZK 500,000requested
702contributors
ContributeRewards

 

NAŠE NOVÁ DESKA SE BUDE JMENOVAT "TŘECÍ PLOCHY"!!!

Ano, je to tak, dva roky po Třínohém psovi máme připravené nové album - Třecí plochy. Rádi bychom v květnu šli do studia, v  září desku vydali a na podzimní šňůře řádně pokřtili. A u toho všechno můžete být i Vy! :-)

"Plochy" chceme natočit stejně jako "Psa" ve studio Sono na Unhošti. Ve spojení s producentem Milanem Cimfem je to pro mě osobně splněný sen, že si můžu svý hudební bábovičky plácat na stejným pískovišti jako David Bowie nebo Living Colour a s chlapíkem, kterej je stejnej blázen jako já. Furt si ještě pamatuju, jak jsem v osmičce devítce sem tam nešel do školy a poslouchal doma v garáži na plný kule natavený celý alba od Queen, Deep Purple nebo Kiss a nic jinýho jsem nedělal, jenom seděl na nepohodlný židli, poslouchal tu krásu a nechápal, jak je možný, že je to tak krásný. :-) A nemůžu ani říct, že bych snil o tom, že bych mohl něco podobnýho dělat taky, protože taková drzost by mě tehdy nenapadla ani náhodou! Jen se mi to šíleně líbilo: :-)

No, nakonec se z nás některých fanoušků stali hudebníci, po těch letech už to nemá cenu zastírat, jen je dobrý na to nezapomenout a udržet v srdci oheň a nadšení jako v tý garáži. Což není problém, pakliže furt žasnete nad novejma deskama, novejma kapelama a novejma písničkama.

Cílová částka je nastavena tak, aby pokryla všechny přímé náklady na studio, produkci a výrobu nosičů, zbytek jako je PR, klipy nebo promo je na nás. Díky úspěšné kampani můžeme desku natočit v opravdu světovém studiu, byť se nalézá kousek od Kladna, a s producentem, který by se v tom světě taky neztratil.

Mňága a Milan (Nytra) - zkušebna - únor 2019 / telefonní foto: David Macháček        

 

FANOUŠKŮM BLÍŽ!!!

Co se týče odměn, tou hlavní zůstává nové album na cédéčku, vinylu, magnetofonové kazetě či jako download. To je dle nás základ každé kapely, aby měla desky, co se dají poslouchat od začátku do konce. V týhle kultuře jsme vyrostli a takhle se nám to líbí. První strana desky, druhá strana desky. Když už teda, tak na cédéčku. :-)

Oproti předchozím kampaním tentokrát nabízíme i Odměny, které jsme si ještě nabídnout netroufli. Pro mě osobně by byl nejzajímavější Den ve studiu. Kéž bych tak mohl očumovat každou z těch skvělých kapel, co znám! :-) Slibně vypadá taky Třecí párty, to bude asi divoká noc u Tibíka na statku! :-) Postavíme tam pořádný aparát, na kterým si novou desku pár dní před oficiálním vydáním pustíme, na velké zahradě bude ohniště, na kterém se bude ledasco péct, narazíme sud(y) a vy si budete moct na té zahradě klidně postavit stan a přespat. Dýdžejové Fili, Neky, Inža, Marci, Tibi a Jaros se postarají o neustálý tok kvalitní hudby! A až se setmí, tak Vám trochu zahrajeme, když už jsme kapela! :-) Takhle nějak vypadá náš tajný plán.. :-) 

K několika písničkám vznikne klip a Vaše případná účast v něm nebude žádnej kompars (ale ani nic, co byste nezvládli - když už to zvládnou takový dřeva, jako jsme my). Tak si to všechno prohlídněte sami a vyberte si dle svých tužeb, my Vám za to moc děkujeme! :-)

Petr během natáčení "Třínohého psa" - studio SONO leden 2017 / foto: Josef Bosák        

 

JAK TO VLASTNĚ S TĚMA NOVEJMA DESKAMA JE???

S každým elpíčkem je to zhruba takto: Nejdřív si myslíte, že nemáte nic, jen asi dvě nebo tři písničky nebo několik pokusů o ně. Tak se v těch pokusech vrtáte a zkoušíte, jak by to mohlo být zábavné, a občas shůry přijde nějaká nápověda ve formě kousku textu, akordů, které znějí trochu jinak, nebo klidně i jen v podobě takzvané náhody, kdy špatně opřená kytara padá k zemi, vy ji chytíte, přitom zmáčknete struny a ono to TAK HEZKY zazní, že je třeba pazvuk okamžitě implantovat do vznikajícího arcidíla. :-)

No, zrovna tohle se po pravdě řečeno tak často nestává, ale zastávám teorii, že člověk má být ve správnou chvíli na správném místě, i když tam třebas jen čumí, brnká si od ničeho k ničemu a vlastně jen čeká, až se něco vyvrbí. Přiznávám, že mnohem častěji se vyvrbí nic nebo jen málo, ale to nevadí, Usain Bolt taky neběhá pod deset vteřin každej den. Jenom je třeba přijít druhej den zas a zkusit to znovu. A furt. Což není žádnej problém, pakliže vás to baví nejvíc na světě.

Takže časem pak máte dvanáct písniček (plus nějaké ty nedočkavé náhradnice, kdyby bylo třeba) a můžete začít spřádat plány na nový zářez do diskografie, na nové písničky do koncertního plejlstu, novej obal, na hosty, kteří by mohli přijít do studia a na všechno ostatní, co s tím souvisí.
Je to paráda! :-)

Petr a Milan (Cimfe) - natáčení "Třínohého psa" - leden 2017 / foto: Josef Bosák        

 

PRVNÍ PÍSNIČKA Z NOVÉ DESKY JE HOTOVÁ, POSLECHNĚTE SI JI!!!

Přiznávám, že mi vrtalo hlavou, jestli ten báječný zvuk, celá ta nálada a chemie mezi všema ve studiu, která při nahrávání "Psa" nastala, byla jenom nějaká náhoda nebo momentální konstelace a jakožto kapelník (Jsem Wolf a řeším problémy) jsem si říkal, co asi budu dělat, když to příště bude blbý. Takže mi velmi vhod přišla nabídka kámoše Romana Holého, abychom natočili coververzi některé písně na připravované tributní album skupiny J.A.R.

Samozřejmě Románek zavolal pozdě, byli jsme uprostřed podzimní šňůry, která končila tři dny před Vánocema, ale pustili jsme se do toho hned.  Marcel navrhl písničku Je to nejistý z Eskalace dobra.  Vyrobil jsem novou formu písničky, trošku vykostil vynikající text (Oto, seš borec!), dopsal refrén a na zkoušce den před Silvestrem jsme (bez Tibíka) dali do kupy provizorní demáč nahraný na telefon, se kterým jsme třetího ledna letošního roku vyrazili v dodávce plné hudebního harampádí směr Sono.

Stručně řečeno, začali jsme v pět večer a v pět ráno jsme písničku měli nahranou a smíchanou. Místo pochybností jsem si od začátku užíval jen radost ze vznikajícího songu, z šikovnosti svých spoluhráčů a z bezbřehé fantazie okamžitě převedené do reality, kterou předváděl Cimfáč. Měl jsem radost, že mě napadlo večer před nahrávním napsat jednomu z nejcitlivějších klávesáku, co znám, Milanu Nytrovi stručnou esemesku: Nechceš s náma zítra večer něco nahrát v Sonu? Sice si nejdřív myslel, že je to vtip, ale přijel. :-)  Měl jsem radost, když se Cimfáč otočil od mixu na Marcelovu přítelkyni Alku a řekl jí: Hele, ty si to tady furt prozpěvuješ, šup k mikrofonu! :-) Atakdál.

Celé to proběhlo nenásilně. ve velké srandě a přitom jsme všechno udělali pořádně a poctivě, jak nejlíp to šlo. První písnička z alba Třecí plochy se tedy se jmenuje Je to nejistý a vy si ji můžete poslechnout už teď a tady. Ať se vám líbí! :-)

  

 

DĚKUJEME VÁM!!!

Děkujeme Vám, že jste dočetli a doposlouchali až sem. Pokud se podaří vybrat částku vyšší, máme pár nápadů. jak ještě něco vytvořit. :-)

Děkujeme velice za podporu, za sdílení a šíření. :-)


Petr Fiala, Mňága a žďorp

ReachedCZK 629,929(126%)

126%
CZK 500,000requested
702contributors
Contribute

project authorMňága a Žďorp

Rewards

CZK 149Digitální

Odměna pro všechny, kteří už CD nemají do čeho strčit. Tato ryze digitální odměna obsahuje digitální album Třecí plochy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 199Retro fanda

MC aka magnetofonová kazeta. Ano, je nás už velmi málo, ale pořád tu jsme. Jsme zkušení, máme starý auťáky a v nich kazeťáky - nebo doma na kuchyňský lince. A někdo i "dvojče" :-D . (+ Digitální album.)

Number of available rewards: 73/100

Reward unavailable

CZK 349CD "Třecí plochy"

Klasika. Naše nové CD "Třecí plochy" jako odměna pro všechny fans, kteří ho ještě mají kam strčit. Každé CD Vám před odesláním podepíšeme! (+ Digitální album.)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 399Křest Čechy

Vaše jméno na guest listu aneb zajistěte si vstupenku na křest alba už teď! V Praze proběhnou dva křty, 16. a 17. 12. 2019 v Lucerna Music Baru. Můžete si vybrat. Jako speciální křtící dárek dostanete knížku Petr píše :-). (+ Digitální album.)

Number of available rewards: 17/100

Reward unavailable

CZK 399Křest Morava

Vaše jméno na guest listu aneb zajistěte si vstupenku na křest alba už teď! Uvidíme se 18.12.2019 v Brně v klubu SONO. Jako speciální křtící dárek dostanete knížku Petr píše :-). (+ Digitální album.)

Number of available rewards: 56/100

Reward unavailable

CZK 399Křest Slovensko

Vaše jméno na guest listu aneb zajistěte si vstupenku na křest alba už teď! Uvidíme se 30.10. 2019 v Bratislavě v klubu Randal. Jako speciální křtící dárek dostanete knížku Petr píše :-). (+ Digitální album.)

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 499Třecí tričko

Nové, krásné, bavlněné, s motivem nového alba. Budete ho mít jako první! Moc prosíme, napište nám do poznámky, zda chcete PÁNSKÉ nebo DÁMSKÉ (barva černá v obou případech) a také VELIKOST. DÍKY MOC! (+ Digitální album.)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 499Třecí vinyl

Nový, černý, vinylový. Album "Třecí plochy" na vinylu. Každý Vám pošleme podepsaný! (+ Digitální album.)

Number of available rewards: 438/500

Reward unavailable

CZK 699Vaše jméno v bookletu CD

Vaše jméno v bookletu CD, které Vám podepíšeme. (+ Digitální album.)

Number of available rewards: 56/100

Reward unavailable

CZK 699Malá pražská třecí plocha

Vstupenka na křest 16. nebo 17. 12. 2019 v Praze v Lucerna Music Baru a podepsané CD (+ Digitální album)

Number of available rewards: 27/50

Reward unavailable

CZK 699Malá brněnská třecí plocha

Vstupenka na křest 18.12.2019 v Brně v klubu SONO a podepsané CD. (+ Digitální album.)

Number of available rewards: 43/50

Reward unavailable

CZK 999Osobní Třecí vinyl

Osobní vinyl. Jste-li opravdickej vinylovej blázínek, nabízíme Vám speciální vydání Třecích ploch jen pro Vás. Padesát kusů bude očíslováno, věnováno a podepsáno - vše vytištěno na středové nálepce na elpíčku - a Vy tak budete mít doma naprosto jedinečný kousek. (+ Digitální album.)

Number of available rewards: 9/50

Reward unavailable

CZK 1,099Velká pražská třecí plocha

Tričko + podepsané CD + lístek na křest 16. nebo 17. 12. 2019 v Praze v Lucerna Music Baru. (+ Digitální album.)

Number of available rewards: 17/50

Reward unavailable

CZK 1,099Velká brněnská třecí plocha

Tři v jednom aneb Tričko + podepsané CD + lístek na křest 18.12.2019 v Brně v klubu SONO. (+ Digitální album.)

Number of available rewards: 36/50

Reward unavailable

CZK 1,799Písnička pro Tebe!

Na koncertě/křtu Vám poděkujeme a věnujeme skladbu z nového alba. Musíte být samozřejmě u toho, abyste si mohl z publika zařvat "Jóóó!!! To jsem já", takže v této odměně máte i lístek na křest a podepsané CD. ( + Digitální album.)

Number of available rewards: 6/10

Reward unavailable

CZK 1,999Třecí párty

Třecí párty bude setkání tvrdého jádra, tedy těch, kteří vyrazí do Svitav k Tibíkovi na statek a zahradu, kde bude připraveno mohutné občerstvení, hudební aparatura , ohniště a kde bude přítomna celá kapela. Uslyšíte Třecí plochy od začátku do konce ještě před jejich vydáním. Svobodný prostor zaručen! Bude-li chtít někdo přespat na zahradě ve svým stanu, není problém. Bude-li pršet, nezmoknem - jsme připraveni. Termín akce pátek 6.9.2019. Další info Vám pošleme po nákupu Odměny.

Number of available rewards: 12/100

Reward unavailable

CZK 3,333Hraju v klipu!!!

K několika písničkám vzniknou klipy a vaše případná účast v některém z nich nebude žádnej kompars (ale ani nic, co byste nezvládli - když už to zvládnou takový dřeva, jako jsme my). Termín natáčení upřesníme i po dohodě s Vámi. (+ podepsané CD + podepsaný Třecí vinyl + tričko + Digitální album.)

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 4,999Jedu na Třecí šňůru!

Můžete s náma vyrazit na turné! Vyberete si jeden z koncertů podzimní šňůry v roce 2019 a můžete ho s námi strávit od začátku do konce. Sraz u zkušebny v Rožnově nebo dle Vašich možností. Místo v dodávce. Přístup všude. Večeře s kapelou. Večírek po koncíku taky! Hotel zajištěn. Se snídaní, samozřejmě! :-) (+ podepsané CD + podepsaný Třecí vinyl + tričko + Digitální album.)

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 9,999Nahráváme Třecí plochy!!!

Zajímá Vás, jak to vlastně při nahrávání alba vypadá? Pojďte s námi strávit den a noc ve špičkovém studiu SONO! Občerstvení všeho druhu a možnost přespání přímo v komplexu studia. Nahrávání proběhne během prvních tří týdnů v květnu 2019, vždy od pondělí do čtvrtka. (+ podepsané CD + podepsaný Třecí vinyl + tričko + Digitální album.)

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 9,999Mňága Surprise aka Mňága Easter Egg.

???

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 19,999Pražský kmotr

Stanete se českým kmotrem naší nové desky, kterou slavnostně pokřtíte na pražském křtícím koncertě, 16. a 17. 12 v Lucerna Music Baru. Získáte také 5 volných vstupů na tento koncert. ( + podepsaný Třecí vinyl + podepsané CD + tričko + Digitální album.)

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 19,999Brněnský kmotr

Stanete se moravským kmotrem naší nové desky, kterou slavnostně pokřtíte na brněnském křtícím koncertě 18.12.2019 v klubu SONO Získáte také 5 volných vstupů na tento koncert. ( + podepsané CD + podepsaný Třecí vinyl + tričko + Digitální album.)

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 19,999Bratislavský kmotr

Stanete se slovenským kmotrem naší nové desky, kterou slavnostně pokřtíte na bratislavském křtícím koncertě 30.10. 2019 v klubu Randal. Získáte také 5 volných vstupů na tento koncert. ( + podepsané CD + podepsaný Třecí vinyl + tričko + Digitální album.)

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 49,999Král Reklamní Plocha řečený Třecí

Značka Vaší společnosti na CD, LP, MC, v titulcích videoklipu a cca 10000 plakátech podzimního "křtícího" turné k albu Třecí plochy. ( +10x vstup na křest dle Vašeho výběru + 10x podepsané CD + 10x podepsaný Třecí vinyl + 10x tričko + Digitální album.)

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable