MIlan_FB_6dni.jpg

Milan Koláček na La Solitaire 2017 Ostatní

Podpořme Milana Koláčka v sezóně 2017 mimo jiné v extrémním solo závodu - regatě La Solitaire URGO Le Figaro, a to od 4. do 22. června 2017

Milan Koláček: „Tvrdý závod, myslel jsem, že nedojedu!
3/20/2017

Milan Koláček: „Tvrdý závod, myslel jsem, že nedojedu!

Solo Normandie 2017

Děkujeme všem startérům a podporovatelům. Moc a moc. 81% za první týden ze šesti je neskutečných.

Jsme moc rádi, že do toho takto jdete s námi. Je to fajn pocit. Pojďme spolu ukázat, že není správné uvádět u České Republiky překvapující vykřičník, kde že se to vzal náš jachtař ve startovním poli.

24 inscriptions ont été enregistrées ce 8 mars. A noter : 6 bizuths*, 4 femmes, 1 Suisse, 1 Tchèque (!) 3 Britanniques, 3 Normands dont Charlie Dalin Champion de France Élite de Course au Large en Solitaire 2016 (et 2014) et le tenant du Trophée Alexis Loison, le cherbourgeois double vainqueur de l’épreuve (2012 et 2016).

viz web závodu solo-normandie.fr/inscrits-solo-normandie-2017/

S laskavým svolením autora z lodních novin také uvádíme jeho přispěvek s Milanovým zhodnocení závodu.

Dvanácté místo ze čtyřiadvaceti. Jsi spokojený?
Před závodem bych to bral všema deseti. Ale vzhledem k průběhu závodu vím, že to mohlo být lepší, tedy spokojenost jen napůl. 
 
Hodně lodí odstoupilo. Bylo to až tak tvrdé?
 Bylo to dost tvrdé. První úsek dlouhá stoupačka. Nebylo nutné křižovat, ale vítr 25 uzlů a nepříjemné vlny, to sebere dost sil. Navíc při teplotě jen kolem 10°C. V sobotu ráno jsem byl tak vysílen, že jsem uvažoval o tom, že to vzdám. To ale nebylo možné. Potvrdilo by se jim, že jsme tu jen pro pobavení obecenstva. Exoti.
 
Kde se rozhodovalo?
 Hned po startu jsem se také poučil, jak zásadní je ve Figaru dobré místo na vložené návětrné bóji. Nejste-li vpředu, je těžké si později vybojovat dobrou pozici. Stále vám někdo překáží. Myslím, že rozhodující chyby jsem udělal na prvním spinakeru. Při otočení bóje jsem se držel s Justine Mettraux (má za sebou Volvo Ocean Race s týmem SCA), ale pak jsem chyboval. Vítr foukal 25 – 30 uzlů a při vytahování spinakeru jsem se dostal do spinoutu. Autopilot neudržel kurz. Trvalo dlouho, než se mi podařilo situaci vyřešit a ztratil jsem dost sil. Během noci vítr ještě sílil. Na mělké vodě byly vysoké vlny a autopilot to nezvládl ještě dvakrát. Nedařilo se mi ho správně nastavit. Po dlouhé pasáži se spinakerem jsem na Justine ztrácel 3 míle. V dalším průběhu jsem sice něco stáhl, ale to už nestačilo.
 
V sobotu jste křižovali proti větru v těsné blízkosti mělčin, proč? 
 Vítr zesílil a občas přesahoval 35 uzlů. Proti nám tekl silný proud. Místy přesahoval 3 uzle. Proto bylo nutné plout po co nejmělčí vodě. Na mělčině je proud slabší. Byla tu však i rizika. Ve vysokých vlnách jsme to točili až těsně u skal lezoucích z vody. V silném větru a vysokých vlnách se loď při obratu občas zastavila a někomu se stalo i to, že začal couvat. To mohlo skončit na útesech. 
 
A závěr závodu? 
Závod byl zkrácen. V závěru jsem se ještě snažil bojovat na maximum, ale na vylepšení 12. místa to nestačilo.

Co ti závod dal? 

Jedno je jasné. Ve Figaru není místo na chyby. Drobná chyba znamená ztrátu, kterou již nenapravíte. Je to nesmírně vyrovnané. Musím na sobě dá pracovat.

IMG_6308.jpg

IMG_6315.jpg

Více fotografií zde  http://solo-normandie.fr/img/depart-solo-normandie-champ-france-elite-course-large-2017/#jp-carousel-2146.

Crédit Photo à Laurent Travert.

ReachedCZK 616,680(206%)

206%
CZK 300,000requested
216contributors
Contribute

project authorTeam HEBE 4

Rewards

CZK 250Jdu do toho s vámi

Jméno na lodi v seznamu podporovatelů, zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů a jako bonus na památku zaslání samolepky s logem Milana Koláčka vyvedeným malířem Janem Svobodou a nápisem "Czeching the edge!". I Vy se můžete za Čechy « dotknout hrany » v extrémních závodech s Milanem. A svoji nálepku vyrobenou z odolného materiálu si můžete nalepit třeba na auto, počítač , loď či kamkoliv jinam, kde se vám bude líbit a dělat Vám radost !

Number of available rewards: 168/200

Reward unavailable

CZK 400Jdu do toho s vámi s pohlednicí

Tučně vyvedené jméno na lodi v seznamu podporovatelů, zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů a jako bonus na památku za příspěvek k dosažení Milanova cíle vám přijde krásná pohlednice podepsaná Milanem osobně! Třeba si ji dáte na ledničku nebo Vám poslouží jako záložka do knížky... Pohlednice Vám však bude připomínat, že i Vy jste se stali součástí projektu !

Number of available rewards: 76/100

Reward unavailable

CZK 750Jdu do toho s vámi s plakátem

Větší jméno na lodi v seznamu podporovatelů, zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů a jako bonus na památku Vám přijde Milanem podepsaný plakát velikosti A2 k zavěšení do dílny nebo kanceláře či kamkoliv si budete přát. Při každém pohledu na loď řítící se vodou zčeřenou vlnami se můžete s Milanem zasnít. Bude to jako taková malá meditace ve všedním dni !

Number of available rewards: 48/70

Reward unavailable

CZK 1,500Jdu do toho s vámi s toaletní taštičkou

Větší tučně vyvedené jméno na lodi v seznamu podporovatelů, zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů a jako bonus na památku Vám přijde WASH BAG z Milanových plachet. Toaletní taštička, pouzdro na tužky nebo na co vám bude libo Vám bude připomínat, že i Vy jste součástí obrovské kampaně na koupi plachet pro Milana Koláčka! Je totiž vyrobena z plachet, které s Milanem křížem krážem propluly Atlantik v závodech.

Number of available rewards: 17/50

Reward unavailable

CZK 2,500Máme spolu pod čepicí

A držte si kloubouky, vážení, jedeme z kopce ! Tedy.. klobouky.. jsou to přece kšiltovky, co vám přijde jako poděkování za příspěvek na Milanovy plachty. Ozdobena bude samozřejmě logem Milan Koláček « Czeching the egde «. Je to fajn čepice, funkční, poslední model od Helly Hansen s odvětráváním a když bude potřeba, vleze se Vám do kapsy. Velikost UNI, do poznámky nám napište, zda si přejete bílou nebo tmavě modrou a také zda ji chcete podepsat. No a uvedení jména v patřičné velikosti na lodi v seznamu podporovatelů a zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů je zde také !

Number of available rewards: 4/30

Reward unavailable

CZK 4,500Táhneme za jeden provaz v teamovém tričku

Polotričko Helly Hansen CREW HH CLASSIC POLO / PIQUE POLO dámské WHITE/NAVY Na památku a nebo na nošení přijde reprezentativní týmové tričko Milanovy zavodní stáje s logem Milana Koláčka. 100% bavlna. Díky tomuto dárku můžete mít každý den pocit, že jste součástí týmu! Do poznámky uvedete svoji velikost, barvu (tmavěmodrá nebo bílá) a zda chcete polo dámské nebo pánské a také zda chcete tričko podepsat od Milana fixem. No a uvedení jména v patřičné velikosti na lodi v seznamu podporovatelů a zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů je zde také !

Number of available rewards: 11/20

Reward unavailable

CZK 6,000Máme spolu sbaleno na trénink

Helly Hansen CLASSIC DUFFEL BAG 50L Praktický voděodolný batoh na trénink, ať už na vodu, do posilovny, bazén či kamkoli se vydáte, třeba na odpočinkový víkend. Ozdoben bude samozřejmě logem Milan Koláček « Czeching the egde «. A může být i podepsán. No a uvedení jména v patřičné velikosti na lodi v seznamu podporovatelů a zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů je zde také !

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 7,000Chci vám pomoci při přesunech mezi závody

Sportovní přeplavby uskutečněné na lodi Figaro Beneteau 2-AQUARIUS. Loď bude přepravována mezi závody francouzského šampionátu v sólovém jachtingu. Budete se osobně moci přeplavby zúčastnit a jet s námi na lodi. Piriac sur Mer- Lorient. Datum 4 nebo 5.9.2017. 80Nm jednodenní plavba.

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable

CZK 10,000Chci vám pomoci při přesunech mezi závody

Sportovní přeplavby uskutečněné na lodi Figaro Beneteau 2-AQUARIUS. Loď bude přepravována mezi závody francouzského šampionátu v sólovém jachtingu. Budete se osobně moci přeplavby zúčastnit a jet s námi na lodi. Lorient - Les Sables. Datum: 17. - 19.4. 2017. Plavba Biskajským zálivem 100 Nm.

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable

CZK 10,000Chci vám pomoci při přesunech mezi závody

Sportovní přeplavby uskutečněné na lodi Figaro Beneteau 2-AQUARIUS. Loď bude přepravována mezi závody francouzského šampionátu v sólovém jachtingu. Budete se osobně moci přeplavby zúčastnit a jet s námi na lodi. Les Sables - Lorient. Datum: 30. - 31.4. 2017. Plavba Biskajským zálivem 100 Nm.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 15,000Nutně musím mít teamovou bundu

Helly Hansen CREW HOODED JACKET BLACK Limitovaná edice nejoblíbenější bundy našeho týmu crew jacket bude Vaše! Je to univerzální bunda ozdobená logem Milan Koláček « Czeching the egde « a team v ní od jara do podzimu běhá po pontonech. Milan Vám ji samozřejmě osobně podepíše! Do poznámky uvedete svoji velikost a zda chcete bundu dámskou nebo pánskou. Bunda je vždy v jedné barvě, pánská je tmavě modrá, dámská v bílé. No a uvedení jména v patřičné velikosti na lodi v seznamu podporovatelů a zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů je zde také !

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 15,000Chci vám pomoci při přesunech mezi závody

Sportovní přeplavby uskutečněné na lodi Figaro Beneteau 2-AQUARIUS. Loď bude přepravována mezi závody francouzského šampionátu v sólovém jachtingu. Budete se osobně moci přeplavby zúčastnit a jet s námi na lodi. Dieppe - Lorient. Datum 3. - 5.7. 2017. Plavba z Normandie do jižní Bretaně kanálem La Manche Ch du Four 350 Nm.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 15,000Chci vám pomoci při přesunech mezi závody

Sportovní přeplavby uskutečněné na lodi Figaro Beneteau 2-AQUARIUS. Loď bude přepravována mezi závody francouzského šampionátu v sólovém jachtingu. Budete se osobně moci přeplavby zúčastnit a jet s námi na lodi. Lorient- Saint Mailo. Datum 22-24.8.2017. 240nm dvoudenní plavba.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 15,000Chci to s Vámi zkusit na moři a jsem sám

SVEZENÍ NA LODI S MILANEM - TATO ODMĚNA JE EKVIVALENT svezení na lodi za 30 000 s tím, že dva startéři zaplatí každý jednu polovinu a každý tedy přispěje s touto odměnou. Bez Vaší vzájemné domluvy (tak abyste byli dva), případně bez kontaktu s námi (kvůli kontaktu druhého) si tuto odměnu nevolte. Děkujeme Tak tady už končí všechna sranda. Čekáme vás v Lorientu! Dva dny jachtingu s Milanem na jeho závodničce. Přijeďte až za námi a my Vám rádi ukážeme “Mekku” světového offshore jachtingu. Termín dohodou. Na lodi mohou být 1- 2 lidé plus skipper. Takže v otázce řízení lodi platí, budete muset.

Number of available rewards: 5/6

Reward unavailable

CZK 20,000Chci mít team i v pokoji

SEDACÍ PYTEL Z MILANOVÝCH PLACHET Sedací pytel vyrobený ze závodních plachet, které odjely závody na Azorské ostrovy a zpět, Transat AG2R La Mondiale a další. Limitovaná edice z kevlarových plachet. Můžete si být jistí, že co kus to originál. Nejedná se o žádnou tuctovou výrobu, ale dárek vyrobený speciálně k tomuto účelu. Pytel je naplněný kuličkami a je velmi pohodlný na sezení. Opět s nášivkou Milan Koláček “Czeching the edge” a podpisem. No a uvedení jména v patřičné velikosti na lodi v seznamu podporovatelů a zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů je zde také !

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 30,000Chci to s vámi zkusit na moři

SVEZENÍ NA LODI S MILANEM Tak tady už končí všechna sranda. Čekáme vás v Lorientu! Dva dny jachtingu s Milanem na jeho závodničce. Přijeďte až za námi a my Vám radi ukážeme “Mekku” světového offshore jachtingu. Termín dohodou.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 30,000Chci to s Vámi zkusit na moři II

SVEZENÍ NA LODI S MILANEM Tak tady už končí všechna sranda. Čekáme vás v Lorientu! Dva dny jachtingu s Milanem na jeho závodničce. Přijeďte až za námi a my Vám rádi ukážeme “Mekku” světového offshore jachtingu. Termín dohodou. Na lodi mohou být 1- 2 lidé plus skipper. Takže v otázce řízení lodi platí, budete muset:) Samozřejme jen pouze pokud budete mít zájem řídit, ale aktivní posádka je vítána!

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 40,000Na památku na závody

SET AEGIR HH z Transatu AG2R (kalhoty a bunda) Za výjimečnou podporu vás čeká výjimečný dárek! Tenhle set nejvyšší řady profesionálního oblečení HH odjel s Milanem legendární závod Transat AG2R La Mondiale a také Transat Quebec St. Malo. Velikost L, ale koneckonců i Vaší kanceláři může slušet. A podepsaný bude od Milana osobně.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 125,000Chci vám viset na ráhnu celý rok

Fandíte projektu tak strašně moc, že chcete být vyvedeni na ráhnu v ploše 20 x 70 cm. Máte to mít. A dokonce viditelné z obou stran a po celý rok ve všech závodech, ve všech přístavech a vůbec prostě budete s námi stále. Pojďte do toho s Milanem na všech frontách a ve všech médiích, které o závodech v roce 2017 napíší. Samozřejmostí je dodání fotografií a videí s Vámi na ráhně tak, jak v průběhu sezóny vzniknou a budou k dispozici.

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable