MIlan_FB_6dni.jpg

Milan Koláček na La Solitaire 2017 Ostatní

Podpořme Milana Koláčka v sezóně 2017 mimo jiné v extrémním solo závodu - regatě La Solitaire URGO Le Figaro, a to od 4. do 22. června 2017

pn16003863.jpg

ReachedCZK 616,680(206%)

206%
CZK 300,000requested
216contributors
ContributeRewards

Aktualizace 23.3.2017

Neskutečné!! Díky!! První 3 naprosto nutné plachty už máme!!

Dáme do kupy kompletní sadu?

650 000,- Kč

Už jsme za polovinou, pojďme spolu dál!!

Děkujeme moc a moc všem startérům!!! 

Vítáme je všechny v týmu lidí, kteří chtějí pomoci k české stopě v top světovém sólo offshore jachtingu. Díky Vám všem a splnění cílové částky se Milan už v tuto chvíli může, byť s minimálním rozpočtem, zaregistrovat do závodu La Solitaire URGO Le Figaro 2017. Je od Vás úžasné, že k tomuto jste pomohli za pouhou pětinu času pro kampaň na startovači. Jak důležitou součástí týmu Vy všichni jste, se můžete podívat i ve fotogalerii ze závodu odjetého v tomto víkendu - Milan versus ostatní, ať už v menší či větší skupině. Peníze do rozpočtu se scházejí postupně, což demonstruje i Milanova panensky bílá loď ve fotogalerii, a opravdu každý příspěvek je důležitý a jsme za něj moc vděční, bez ohledu na jeho výši! Můžeme Vás ujistit, že Milan se klidně upodepisuje na pohlednicích, jen aby byl blíže vysněnému cíli, a stejně tak jakákoliv částka, co přijde převodem či SMS, je vítána se skutečně upřímným díkem, pokorou k Vaší ochotě a holdem k tomu, že existují lidé, kteří fandí Milanově snaze a úsilí.

Moc a moc Vám všem děkujeme a doufáme, že se nás spolu najde ještě více a pomůžeme Milanovi k úplné a kompletní sadě závodních plachet a tedy k tomu, aby mohl měřit síly se světovou konkurencí. V tuto chvíli jsme již nad polovinou ceny takové sady.

Pojďme do toho dále společně a přispějme Milanovi na celou kompletní sadu plachet v ceně 650 000 Kč a, jak je psáno níže, pomožme Milanovi s krokem k Vendée Globe, když už ten toužený krůček máme zdárně za sebou.

___________________________________________________________________

Start na regatě La Solitaire URGO Le Figaro bude součástí náročné, ale úžasné a inspirativní cesty Milana Koláčka směřující ke startu na Vendée Globe 2020/2021 - nejnáročnějším závodu na světě čtyřmi oceány kolem pěti kontinentů

Chceme pomoci Milanovi s financováním sezóny 2017 a s jeho souhlasem o pomoc prosíme i Vás všechny.

Pojďte do toho s námi a staňte se součástí úžasného snu o tom, jak si český kluk vysnil svoji budoucnost ve špičce světového sólového jachtingu, odešel na Nový Zéland naučit se stavět lodě, po návratu si jednu postavil, odstěhoval se s ní do Francie, vyhrál mistrovství Francie a dále maká na svém snu, jak navzdory absenci podmínek v jeho rodné zemi, navzdory chybějícímu českému zázemí, dokázat úspěšně konkurovat finančně mnohem silnějším soupeřům a jak coby suchozemec vlastní pílí dojít od nuly na světovou špičku a zúčastnit se nejextrémnějšího jachtařského podniku planety.

Vendée Globe - největší výzva pro všechny sólové jachtaře a první Čech na jeho startu. Milan Koláček v nonstop sólo závodu kolem světa bez možnosti jakékoli asistence. Rok 2020/2021. 

Milan Koláček, náš nejlepší sólový jachtař, jde za svým snem řadu let. Tvrdě trénuje, částo ve velmi drsných podmínkách, které oceán nabízí, vzdělává se, účastní se náročných solových závodů a veškerou přípravu podřizuje snu stanout na startu a uspět v závodu Vendée Globe. 

Milan se proto před 7 lety přestěhoval z Ostravy do Francie, do Lorientu, světového centra sólového jachtingu, kde se mu naplno věnuje. Jak sám říká: " Zde je třeba žít a pracovat, aby byl jachtař v kontaktu s nejnovějšími technologiemi, s potřebnými informacemi a samozřejmě s celou světovou špičkou."

Milan Koláček je náš nejlepší sólový jachtař, v současné chvíli jediný, který je schopen být ve  světové špičce a držet s ní krok. Má vše, co musí ti nejlepší mít: je cílevědomý, pracovitý, tvrdý sám na sebe, má potřebné sebevědomí, chuť se zlepšovat, znalosti a dovednosti, touhu vyhrávat a nikdy se nevzdává.“ 

Cesta k úspěchu a splnění snu vyžaduje dokonalou přípravu a hodně peněz

K úspěchu je nezbytná dokonalá příprava. A dokonalá příprava není možná bez financí. Proto jsme se, parta jachtařů sdružená kolem lodí HEBE III a IV, pro kterou je Milan obrovskou inspirací nejen ve sportovním životě, rozhodli oslovit přes Starovač Vás podporovatele. Každý rok přípravy rozhoduje a právě s dofinancováním aktuální sezóny 2017 bychom rádi společně s Vámi Milanovi nyní pomohli a přispěli tak k jeho snu.  

Extrémní sólo regata v rámci sezóny 2017

V rámci náročné sezóny 2017 se Milan chce zúčastnit jako první Čech extrémního solo závodu - regaty La Solitaire URGO Le Figaro, a to od 4. do 22. června 2017. Jedná se 4 etapy (4 týdny) startující každou neděli v jiném etapovém městě. Každá z etap je dlouhá 3-4 dny téměř bez spánku. Připočteme-li k tomu krátké přestávky mezi etapami, a tedy i krátký čas na odpočinek, je to mimořádně obtížná kombinace. Jde o jednu z nejprestižnějších sólových regat, při které se na startu schází kolem 40 lodí. Regaty se účastní nejzkušenější sóloví jachtaři včetně těch, kteří startují ve Vendée Globe.

Celý letošní závodní program a další informace o Milanovi můžete sledovat na jeho webových stránkách https://www.milankolacek.eu/

i_view64_2017-03-05_19-20-46.jpg

Kolik Milana stojí sezóna 2017?

Pravda je taková, že hodně. Na letošní sezónu je rozpočet 3 miliony Kč. Milan má většinu prostředků od skvělých sponzorů, ale každopádně si umíte představit, že shánět peníze na sólový jachting v zemi bez moře není úplně jednoduchá disciplína a pro změnu v těch více jachtařských zemích podporují radši jejich jachtaře.

Proto chceme Milanovi přispět na nové plachty

Peníze, kterými bychom Milanovi tady na Startovači společně přispěli, by Milan použil na nákup nových plachet v ceně 650 tisíc Kč. Závodní plachty jsou drahé, ale bez nich, s ambicí vyhrát, nemá smysl do extrémních závodů, jako je letošní regata La Solitaire URGO Le Figaro, nastupovat.

Požadovaná částka je 300 tisíc Kč, a pokud se nám podaří společně uvedenou částkou přispět, pomůžeme nejen Milanovi poměřit síly s nejlepšími jachtaři světa v rámci závodů v sezóně 2017, ale pomůžeme mu příblížit se o další malý, ale důležitý krok k vysněnému cíli, kterým je Vendée Globe.

A když se nám povede přispět větší částkou, krok bude případně o to delší. My do toho jdeme. Pojďte taky. Předem děkujeme všem, kteří do toho jdou s námi. 

kolacek-obecna_cz_upd2016.jpg

 

Na jaké lodi Milan nyní trénuje a závodí?

Závodní speciál Figaro Bénéteau

Mimořádně oblíbená závodní třída, regat se účastní nejlepší sóloví jachtaři. Startů velkých transatlantických regat se pravidelně účastní statisíce diváků. Sólový jachting je zemi galského kohouta velmi populární mezi širokými vrstvami obyvatelstva.

Jachty třídy Figaro jsou striktním monotypem. Před každým ročníkem jsou lodě proměřovány a váženy, porovnávají se rozměry kýlu, kormidel, plachet. Před startem každého závodu je vše kontrolováno: plná nádrž na naftu, zásoby vody a materiál použitelný pro vyvažování lodi. Převodovka motoru je zaplombována a je možné použít jen neutrál pro dobíjení baterií. Pravidla garantují naprostou rovnocennost závodníků.

figaro-lod.jpg

Program sezóny 2017

Solo Normandie (solo) / Granville – Cherbourg / od 15. do 19. března 2017

První zahřívací závod. Regata se skládá z krátkých etap, což znamená mnoho manévrů a velkou taktickou náročnost.

Solo Concarneau (solo) / Concarneau / od 4. do 9. dubna 2017

Delší závod zahrnující i dvě noci plné strategie a proplouvání v navigačně složitých místech západní a jižní Bretaně. Závodu jsem se již letos zúčastnil ve dvojici s Pierrem Brasseurem (byl vypsán pro dvojčlenné posádky). Byl pro nás generálkou na Transat AG2R. Podmínky během závodu jsou brzy na jaře tvrdé, především noci jsou velmi chladné, což je dáno i studeným mořem.

Solo Maître CoQ (solo) / Les Sables d’Olonne / od 20. do 30. dubna 2017

Kombinace krátkých rozjížděk a dlouhého závodu, který připomíná svým formátem hlavní závod sezóny La Solitaire URGO Le Figaro. Jde o generálku na největší regatu v sezóně2017.

La Solitaire URGO Le Figaro (solo) / od 4. do 22. června 2017

4 etapy (4 týdny) startující každou neděli v jiném etapovém městě. Každá z etap je dlouhá 3 -4 dny téměř bez spánku. Připočteme-li k tomu krátké přestávky mezi etapami, a tedy i krátký čas na odpočinek, je to mimořádně obtížná kombinace.Jde o jednu z nejprestižnějších sólových regat, při které se na startu schází kolem 40 lodí. Regaty se účastní nejzkušenější sóloví jachtaři včetně těch, kteří startují ve Vendée Globe. Jediná chyba v tomto závodě znamená propad do hloubi startovního pole.

Rolex Fastnet Race od 5. do 12. Srpna 2017

600nm ve dvojici, z Anglie kolem majáku Fastnet v Irském moři. Stovky lodí různých kategorií na startu legendárního závodu.

Tour de Bretagne (ve dvojici) / od 24. srpna do 3. září 2017

Závod je složen ze 4 etap a jede se ve dvojici. Každá etapa trvá noc a den a následují velmi rychle po sobě. I ve dvojici je výsledkem velmi rychle nakumulovaná únava. Při této regatě je možnost vzít ssebou na palubu zkušeného jachtaře, který není ze třídy Figaro.

Průběžné informace od Milana o sezóně 2017

https://www.youtube.com/user/milankolacek/videos

https://www.milankolacek.eu/

https://www.facebook.com/Milan-Koláček-en-Figaro-474921762642379

pn16003935.jpg

pn16003811.jpg

pn15038421.jpg

pn14067348.jpg

pn16003859.jpg

Některé odměny nachystané pro podporovatele a startovače

 

WINWORD_2017-03-13_04-34-05.png

WINWORD_2017-03-13_04-39-28.png

WINWORD_2017-03-13_04-42-17.png

WINWORD_2017-03-13_04-45-52.png

WINWORD_2017-03-13_04-47-54.png

WINWORD_2017-03-13_04-57-08.png

HH-DUFFEL-BAG-50L-BLACK.jpg

IMGP0541a.jpg

IMGP0551a.jpg

ReachedCZK 616,680(206%)

206%
CZK 300,000requested
216contributors
Contribute

project authorTeam HEBE 4

Rewards

CZK 250Jdu do toho s vámi

Jméno na lodi v seznamu podporovatelů, zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů a jako bonus na památku zaslání samolepky s logem Milana Koláčka vyvedeným malířem Janem Svobodou a nápisem "Czeching the edge!". I Vy se můžete za Čechy « dotknout hrany » v extrémních závodech s Milanem. A svoji nálepku vyrobenou z odolného materiálu si můžete nalepit třeba na auto, počítač , loď či kamkoliv jinam, kde se vám bude líbit a dělat Vám radost !

Number of available rewards: 168/200

Reward unavailable

CZK 400Jdu do toho s vámi s pohlednicí

Tučně vyvedené jméno na lodi v seznamu podporovatelů, zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů a jako bonus na památku za příspěvek k dosažení Milanova cíle vám přijde krásná pohlednice podepsaná Milanem osobně! Třeba si ji dáte na ledničku nebo Vám poslouží jako záložka do knížky... Pohlednice Vám však bude připomínat, že i Vy jste se stali součástí projektu !

Number of available rewards: 76/100

Reward unavailable

CZK 750Jdu do toho s vámi s plakátem

Větší jméno na lodi v seznamu podporovatelů, zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů a jako bonus na památku Vám přijde Milanem podepsaný plakát velikosti A2 k zavěšení do dílny nebo kanceláře či kamkoliv si budete přát. Při každém pohledu na loď řítící se vodou zčeřenou vlnami se můžete s Milanem zasnít. Bude to jako taková malá meditace ve všedním dni !

Number of available rewards: 48/70

Reward unavailable

CZK 1,500Jdu do toho s vámi s toaletní taštičkou

Větší tučně vyvedené jméno na lodi v seznamu podporovatelů, zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů a jako bonus na památku Vám přijde WASH BAG z Milanových plachet. Toaletní taštička, pouzdro na tužky nebo na co vám bude libo Vám bude připomínat, že i Vy jste součástí obrovské kampaně na koupi plachet pro Milana Koláčka! Je totiž vyrobena z plachet, které s Milanem křížem krážem propluly Atlantik v závodech.

Number of available rewards: 17/50

Reward unavailable

CZK 2,500Máme spolu pod čepicí

A držte si kloubouky, vážení, jedeme z kopce ! Tedy.. klobouky.. jsou to přece kšiltovky, co vám přijde jako poděkování za příspěvek na Milanovy plachty. Ozdobena bude samozřejmě logem Milan Koláček « Czeching the egde «. Je to fajn čepice, funkční, poslední model od Helly Hansen s odvětráváním a když bude potřeba, vleze se Vám do kapsy. Velikost UNI, do poznámky nám napište, zda si přejete bílou nebo tmavě modrou a také zda ji chcete podepsat. No a uvedení jména v patřičné velikosti na lodi v seznamu podporovatelů a zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů je zde také !

Number of available rewards: 4/30

Reward unavailable

CZK 4,500Táhneme za jeden provaz v teamovém tričku

Polotričko Helly Hansen CREW HH CLASSIC POLO / PIQUE POLO dámské WHITE/NAVY Na památku a nebo na nošení přijde reprezentativní týmové tričko Milanovy zavodní stáje s logem Milana Koláčka. 100% bavlna. Díky tomuto dárku můžete mít každý den pocit, že jste součástí týmu! Do poznámky uvedete svoji velikost, barvu (tmavěmodrá nebo bílá) a zda chcete polo dámské nebo pánské a také zda chcete tričko podepsat od Milana fixem. No a uvedení jména v patřičné velikosti na lodi v seznamu podporovatelů a zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů je zde také !

Number of available rewards: 11/20

Reward unavailable

CZK 6,000Máme spolu sbaleno na trénink

Helly Hansen CLASSIC DUFFEL BAG 50L Praktický voděodolný batoh na trénink, ať už na vodu, do posilovny, bazén či kamkoli se vydáte, třeba na odpočinkový víkend. Ozdoben bude samozřejmě logem Milan Koláček « Czeching the egde «. A může být i podepsán. No a uvedení jména v patřičné velikosti na lodi v seznamu podporovatelů a zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů je zde také !

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 7,000Chci vám pomoci při přesunech mezi závody

Sportovní přeplavby uskutečněné na lodi Figaro Beneteau 2-AQUARIUS. Loď bude přepravována mezi závody francouzského šampionátu v sólovém jachtingu. Budete se osobně moci přeplavby zúčastnit a jet s námi na lodi. Piriac sur Mer- Lorient. Datum 4 nebo 5.9.2017. 80Nm jednodenní plavba.

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable

CZK 10,000Chci vám pomoci při přesunech mezi závody

Sportovní přeplavby uskutečněné na lodi Figaro Beneteau 2-AQUARIUS. Loď bude přepravována mezi závody francouzského šampionátu v sólovém jachtingu. Budete se osobně moci přeplavby zúčastnit a jet s námi na lodi. Lorient - Les Sables. Datum: 17. - 19.4. 2017. Plavba Biskajským zálivem 100 Nm.

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable

CZK 10,000Chci vám pomoci při přesunech mezi závody

Sportovní přeplavby uskutečněné na lodi Figaro Beneteau 2-AQUARIUS. Loď bude přepravována mezi závody francouzského šampionátu v sólovém jachtingu. Budete se osobně moci přeplavby zúčastnit a jet s námi na lodi. Les Sables - Lorient. Datum: 30. - 31.4. 2017. Plavba Biskajským zálivem 100 Nm.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 15,000Nutně musím mít teamovou bundu

Helly Hansen CREW HOODED JACKET BLACK Limitovaná edice nejoblíbenější bundy našeho týmu crew jacket bude Vaše! Je to univerzální bunda ozdobená logem Milan Koláček « Czeching the egde « a team v ní od jara do podzimu běhá po pontonech. Milan Vám ji samozřejmě osobně podepíše! Do poznámky uvedete svoji velikost a zda chcete bundu dámskou nebo pánskou. Bunda je vždy v jedné barvě, pánská je tmavě modrá, dámská v bílé. No a uvedení jména v patřičné velikosti na lodi v seznamu podporovatelů a zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů je zde také !

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 15,000Chci vám pomoci při přesunech mezi závody

Sportovní přeplavby uskutečněné na lodi Figaro Beneteau 2-AQUARIUS. Loď bude přepravována mezi závody francouzského šampionátu v sólovém jachtingu. Budete se osobně moci přeplavby zúčastnit a jet s námi na lodi. Dieppe - Lorient. Datum 3. - 5.7. 2017. Plavba z Normandie do jižní Bretaně kanálem La Manche Ch du Four 350 Nm.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 15,000Chci vám pomoci při přesunech mezi závody

Sportovní přeplavby uskutečněné na lodi Figaro Beneteau 2-AQUARIUS. Loď bude přepravována mezi závody francouzského šampionátu v sólovém jachtingu. Budete se osobně moci přeplavby zúčastnit a jet s námi na lodi. Lorient- Saint Mailo. Datum 22-24.8.2017. 240nm dvoudenní plavba.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 15,000Chci to s Vámi zkusit na moři a jsem sám

SVEZENÍ NA LODI S MILANEM - TATO ODMĚNA JE EKVIVALENT svezení na lodi za 30 000 s tím, že dva startéři zaplatí každý jednu polovinu a každý tedy přispěje s touto odměnou. Bez Vaší vzájemné domluvy (tak abyste byli dva), případně bez kontaktu s námi (kvůli kontaktu druhého) si tuto odměnu nevolte. Děkujeme Tak tady už končí všechna sranda. Čekáme vás v Lorientu! Dva dny jachtingu s Milanem na jeho závodničce. Přijeďte až za námi a my Vám rádi ukážeme “Mekku” světového offshore jachtingu. Termín dohodou. Na lodi mohou být 1- 2 lidé plus skipper. Takže v otázce řízení lodi platí, budete muset.

Number of available rewards: 5/6

Reward unavailable

CZK 20,000Chci mít team i v pokoji

SEDACÍ PYTEL Z MILANOVÝCH PLACHET Sedací pytel vyrobený ze závodních plachet, které odjely závody na Azorské ostrovy a zpět, Transat AG2R La Mondiale a další. Limitovaná edice z kevlarových plachet. Můžete si být jistí, že co kus to originál. Nejedná se o žádnou tuctovou výrobu, ale dárek vyrobený speciálně k tomuto účelu. Pytel je naplněný kuličkami a je velmi pohodlný na sezení. Opět s nášivkou Milan Koláček “Czeching the edge” a podpisem. No a uvedení jména v patřičné velikosti na lodi v seznamu podporovatelů a zaslání digitální foto Milana, lodi a seznamu podporovatelů je zde také !

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 30,000Chci to s vámi zkusit na moři

SVEZENÍ NA LODI S MILANEM Tak tady už končí všechna sranda. Čekáme vás v Lorientu! Dva dny jachtingu s Milanem na jeho závodničce. Přijeďte až za námi a my Vám radi ukážeme “Mekku” světového offshore jachtingu. Termín dohodou.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 30,000Chci to s Vámi zkusit na moři II

SVEZENÍ NA LODI S MILANEM Tak tady už končí všechna sranda. Čekáme vás v Lorientu! Dva dny jachtingu s Milanem na jeho závodničce. Přijeďte až za námi a my Vám rádi ukážeme “Mekku” světového offshore jachtingu. Termín dohodou. Na lodi mohou být 1- 2 lidé plus skipper. Takže v otázce řízení lodi platí, budete muset:) Samozřejme jen pouze pokud budete mít zájem řídit, ale aktivní posádka je vítána!

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 40,000Na památku na závody

SET AEGIR HH z Transatu AG2R (kalhoty a bunda) Za výjimečnou podporu vás čeká výjimečný dárek! Tenhle set nejvyšší řady profesionálního oblečení HH odjel s Milanem legendární závod Transat AG2R La Mondiale a také Transat Quebec St. Malo. Velikost L, ale koneckonců i Vaší kanceláři může slušet. A podepsaný bude od Milana osobně.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 125,000Chci vám viset na ráhnu celý rok

Fandíte projektu tak strašně moc, že chcete být vyvedeni na ráhnu v ploše 20 x 70 cm. Máte to mít. A dokonce viditelné z obou stran a po celý rok ve všech závodech, ve všech přístavech a vůbec prostě budete s námi stále. Pojďte do toho s Milanem na všech frontách a ve všech médiích, které o závodech v roce 2017 napíší. Samozřejmostí je dodání fotografií a videí s Vámi na ráhně tak, jak v průběhu sezóny vzniknou a budou k dispozici.

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable