eBook Cover.jpg

METALSTORY - Příběh kovu Knihy

Český vědecko-fantastický román inspirovaný Dunou Franka Herberta a teorií pravěkých astronautů. Epický příběh o konfliktu mysli a kovu, s rozsahem na dvě knihy.

96% a Bestie jsou na vzestupu!
12/4/2022

96% a Bestie jsou na vzestupu!

Do konce kampaně zbývají poslední 2 dny.

Do konce války zbývají poslední dva dny. A právě v této chvíli se Železná armáda Bestií odhodlala k mohutné ofenzivě, ve snaze na poslední chvíli zvrátit výsledek konfliktu ve svůj prospěch. Bestie a kovové automaty ke spěchu pohání cizí vědomí. Vůle jež nezná slitování, která pohrdá přirozeným životem, ba přímo ho nenávidí.

Aliance přirozených druhů - Červů, Zubatců, zvířat a lidu Pu-my čelí dosud největší hrozbě, za kterou platí daň nejvyšší - svými životy. Bude jejich společná síla stačit?

Je paradoxem, že zatím co jejich řady kolísají, oni společně upínají svoji naději k síle, která se nenarodila, ale byla vytvořena: Lid kovem odkojený. Roboti...

Skrze časoprostorovou trhlinu přilétá na Pu-mu obří vesmírný koráb Nogth-votg-thram [nogvotram].

Z vyústění kraga-lothu [kragalot] - masivní kovové struktury, prýští Černý mrak. V jeho středu dlí zhmotněné zlo.

Kampaň: 96%

Přirozené Druhy: 57 % / Pozměněné Bestie: 43 %

POWOK vrací úder!
12/2/2022

POWOK vrací úder!

Svatý strážce pořádku napříč dimenzemi zavítal na Pu-mu!

Jak už bylo v textu kampaně řečeno, výraz „powok“ je v románu METALSTORY použit s laskavým souhlasem spisovatele Jiřího W. Procházky, viz Ken Wood a meč krále D'Sala.

Představte si rok 1991. Je těsně po sametové revoluci a Češi a Slováci již naplno pociťují, jaké to je myslet a žít ve svobodné zemi. Příběh Kena Wooda tehdy vyšel v dobovém časopise "Rodokaps" a jistým nezvratným způsobem ovlivnil jednoho šestnáctiletého chlapce. Tím chlapcem jsem byl já.

Na rozdíl od příběhů spisovatele J.W.P. se ve světě METALSTORY nachází pouze jeden Powok, a to navzdory faktu, že se často "objevuje" na mnoha místech současně. Ovšem objevuje, je trochu silné slovo. Ve skutečnosti celého Powoka nikdy nikdo nespatřil. Lidé Pu-my proto věří že tento tvor ani nemá žádnou stálou podobu. Pro něj jakoby neexistovaly žádné překážky ani limity. Hvězdný pavouk pravděpodobně pochází z deváté vládnoucí sféry a jeho sítě stráží události mezi ostatními plány (dimenzemi). Příchod Powoka však nemusí automaticky znamenat něco dobrého. Tvor totiž přichází vždy těsně před možnými problémy. Problémy zásadního galaktického rozsahu, které mají potenciál změnit, ohrozit anebo narušit hvězdný pořádek, chápaný ve smyslu jím prezentovaného přirozeného řádu věcí, ať už si pod tento nejasný pojem dosadíme cokoliv. O hvězdném pavoukovi tak nevíme mnoho. Jedno však víme: Powok je nezastavitelný. A když se rozhodne jednat, zasahuje osobně: Rychle. Přísně. Definitivně.

A nyní tento záhadný a nebezpečný tvor přispěchal na Pu-mu.

Proč Powok a proč právě teď?

Můžeme se jen domnívat, zda je zde pouze jako vrchní pozorovatel, anebo aby zabránil vzniku události, která by mohla narušit jím prosazovaný vesmírný řád. Na Pu-mě právě v těchto dnech vrcholí nesmiřitelný konflikt mezi přirozenými druhy a pozměněnými Bestiemi, ovládanými cizí vůlí. Zdá se, že koexistence rozhodujících okamžiků války a přítomnosti Powoka, nebude náhodná.

Do konce kampaně zbývají poslední 4 dny.

Vybráno 84% z cílové částky!

...

Přirozené druhy 60% / Pozměněné Bestie 40%

...

Co se bude dít dál?

Projektu METALSTORY zbývá 6 dní
11/30/2022

Projektu METALSTORY zbývá 6 dní

Malá odměna pro všechny.

Do konce kampaně pro podporu vydání dvou knih METALSTORY - Příběh kovu zbývá 6 dní. Vybraná částka činí 68% požadované. Pomalu ale nezadržitelně se blížíme k cíli!

V nemilosrdném konfliktu na planetě Pu-ma, prozatím vítězí přirozené druhy (65%) nad pozměněnými Bestiemi (35%), avšak bitva ještě stále není rozhodnuta. Aktuální rozpis soupeřících stran naleznete zde.

Vzácní křehcí motýli In-gni-tsy se již na Pu-mu vzhledem k zuřivým bojům patrně neodváží. Přinášejí Vám tak alespoň jeden malý dárek - text úvodního prologu k prvnímu dílu METALSTORY - hned teď a pro Vás pro všechny.

Svět Pu-my a já s ním, Vám děkujeme za obří podporu a za Vaše dary!

<< Prolog PDF >>

<< Prolog DOC >>

 

Kampaň Metalstory je v polovině
11/22/2022

Kampaň Metalstory je v polovině

Vybráno 54%

Dámy a pánové, přátelé.

Jsme v polovině kampaně. Do ukončení zbývá 14 dní, a projekt na podporu vydání dvou českých sci-fi knih mezitím nasbíral 54% z cílové částky, která byla nastavena na rovných 100.000 Kč. Považuji to za veliký úspěch a jsem pevně přesvědčen, že uspějeme a že Vaše výrazná a štědrá podpora nepřijde vniveč. Když si uvědomím, v jaké složité době a situaci se teď spousta lidí nachází, nezbývá mi, než Vám z celého srdce poděkovat.

Konflikt na Pu-mě mezitím graduje a sílí. Z útrob kraga-lothu, těch pokroucených kovových struktur, jež prorůstají zemskými deskami, přicházejí mocné Bestie. Kdysi svobodní Zubatci se tak vracejí a tíží je nejen hrubé kovové pláty brnění, ale i cizí temné vědomí, před kterým není úniku. A tak nic ještě není rozhodnuto:

Přirozené Druhy: 58 % / Pozměněné Bestie 42 %

Abyste lépe pocítili atmosféru, která jiskří mezi těmito dvěma nesmiřitelnými tábory, doporučuji Vám tyto dvě epické chuťovky (Spotify):

Only for the Brave - Antti Martikainen

Halo Theme Song - William Joseph & Lindsey Stirling


Obrázek tohoto příspěvku vytvořila umělá inteligence Midjourney na základě následujícího textového příkazu (PROMPT):

/imagine 6 short heavy legs bug robot transporter, cannon on top, chunky, heavy armored, by H.R. Giger, metal cave background, Ultra-HD, Damascus Steel, Ray Tracing Reflections

Český překlad zadání: Vytvoř transportního robota brouka se šesti krátkýma silnýma nohama, s kanónem na vrchu, podsaditého a silně obrněného, na motivy H.R.Gigera, na pozadí kovové jeskyně, ultradetailní, z materiálu Damaškové ocele, s efektem odrazů sledování paprsků

Případ záhadného pseudonymu vyřešen!
11/15/2022

Případ záhadného pseudonymu vyřešen!

Po týdenním pátrání můžeme slavit.

V detektivní zápletce šlo o odhalení vzniku a původu autorova podivného pseudonymu "Michael Newchop". Nejdůležitější však nebyl pouze správný výsledek ale hlavně postup dedukce, neboli řádné objasnění jednotlivých kroků, které vedlo ke správnému řešení.

K případu bylo zveřejněno několik indicií, tak se pojďme na ně podívat:

 • jméno a příjmení autora je typicky české, narozdíl od ...

  Tato jednoduchá nápověda prozrazovala to, co bylo zřejmé už na první pohled, a sice, že autorův pseudonym nevychází z češtiny, ale z jiného jazyka nebo jazyků.

 • kdo hledá, ten na Startovači leccos najde

  V profilu autora na Startovači jsou odkazy na další stránky, kde bylo možné leccos zjistit a vyčíst. Jedná se však vzhledem k případu o nepřímé informace.

 • co je to za znak u hlavy?

  Na profilové fotce autora na Startovači lze v pravém horním rohu nalézt podivný znak, který vypadá jako kombinace číslic "2" a "4". Jedná se o starý templářský znak, jehož přibližný výklad zní "nebezpečí" nebo "poklad". Tato indicie byla falešnou stopou a nevedla k vyřešení případu.

 • ᛈᛊᛖᚢᛞᛟᚾᛁᛗ ᛃᛖ ᚲᛚᛁᚲ

  Jak již bylo v předchozí novince prozrazeno, jedná se o runy z díla J.R.R.Tolkiena, konkrétně o starou verzi elfích run (Elder Furthark). Na internetu je mnoho runových konvertorů. Po přeložení a doplnění diakritiky dostaneme zprávu v češtině: "pseudonym je klíč".

 • ᛃᛗᛖᚾᛟ ᛃᛖ ᛈᚢᚢᛟᛞᛖᛗ ᛉ ᚺᛖᛒᚱᛖᛃᛊᛏᛁᚾᛁ

  Stejný typ run, po přeložení dostaneme: "jméno je původem z hebrejštiny".

 • ᛈᚱᛁᛃᛗᛖᚾᛁ ᛃᛖ ᛊᛚᛟᛉᛖᚾᛁᚾᚨ ᛊᛚᛟᚢ

  Stejný typ run, po přeložení dostaneme: "příjmení je složenina slov".

 • ᚾᛖᚾᛖᚲᚺ ᛊᛖ ᛊᚢᚨᛉᚨᛏ ᛞᛟ ᚲᛟᛉᛖᛚᚲᛖ

  Stejný typ run, po přeložení dostaneme: "nenech se svázat do kozelce". Tuto zprávu je potřeba chápat tak, že se nemusí jednat o přesný ale spíše o volnější překlad příjmení - tedy oné "složeniny slov".

Pravděpodobně je Vám teď už všechno jasné. Přesné objasnění naleznete zde na uvítací stránce autora.

Nejúspěšnějším detektivem se tak stává pan Petr Bureš z Nýrska, kterému náleží odměna - obě tištěné knihy s ručně psaným blahopřáním od autora.

Gratuluji!

Poslední den pátrání!
11/14/2022

Poslední den pátrání!

Dnes je poslední den, kdy můžete pátrat po původu pseudonymu "Michael Newchop".

Pro nejúspěšnější z vás zde čeká odměna - obě tištěné knihy s ručně psaným blahopřáním od autora. Příbuzní a osobní přátelé autora se pátrání nemohou účastnit, neboť by mohli být ve výhodě oproti ostatním detektivům. Spousta indicií je uvedena již v základním textu kampaně, a nyní nastal ten správný čas pro jednu navíc.

Nedaří se Vám přečíst záhadné runy? Pokud máte opravdu rádi fantastiku hledejte u samých kořenů, třeba u jistého velmi milého pána, v jazyku starých elfů (Elder Furthark).

Výsledky vašeho pátrání prosím zasílejte přímo na mail:

michael.newchop@gmail.com

Neváhejte, ještě není pozdě! A pokud bude správných odpovědí více, nikdo nepřijde zkrátka.

Všem detektivům přeji hodně úspěchů.

Invaze pavouků na Pu-mu!
11/11/2022

Invaze pavouků na Pu-mu!

Hlodavci, šavlozubé šelmy, býložravci, Bestie, ale hlavně pavouci!

Konflikt na Pu-mě nabírá obrátky.

Nově se po pláních pokrytých žlutou travou prohání opeřený Zubatec Jinc’c-fez-gor [jinčfegor], s rudým hřebínkem na hlavě, ostrým jak břitva. Za ním už duní býložravý trojkopytý obrněnec Chum-pak-thak [čumpaták]. Vzdušné víry však brázdí i první Bestie: opeřený veleještěr Kengu-math [kengumat], který v oblacích nemá konkurenci. Tento létavec disponuje zobákem a drápy vyztuženými kovovým plátováním a jeho zotročená mysl slepě vykonává příkazy cizí vůle.

To všechno je však zastíněno zprávami o četném pozorování Horr-hto-wogha [hortovoga], extrémně vzácného pavouka, které přicházejí z rozličných směrů. Nepolapitelný tvor kmitající mezi dimenzemi byl prý údajně spatřen už na pěti místech současně. Je velké štěstí že tento pavouk není sám od sebe agresivní a ostatní tvory loví pouze výjimečně. Proto se Horr-hto-wogh konfliktu na Pu-mě neúčastní.

Aktuální vývoj konfliktu můžete sledovat zde.

Pusťte na ně Brutálního Básníka!
11/9/2022

Pusťte na ně Brutálního Básníka!

Otestujte své známé z fantastiky :-)

Děkuji Vám za dosavadní podporu!

Chtěl bych, abyste se bavili, a tak mě nenapadlo nic jiného, než na Vás poslat rovnou Brutálního Básníka :-).

Jde o krátkou volně šiřitelnou kyberpunkovou povídku, která sice s Příběhem kovu nemá nic společného, ale za to díky ní můžete (při zachování patřičného nadhledu) sebe i své okolí trochu otestovat ze znalostí fantastiky.

UPOZORNĚNÍ: Povídka je určena dospělejšímu publiku (16+) a dětem "do ruky" rozhodně nepatří.

Odkaz zde:

https://drive.google.com/file/d/1Mrpl7c1ENagCiNuFGv37AlcI6WLD81JL/view

Planeta Pu-ma se začíná plnit!
11/7/2022

Planeta Pu-ma se začíná plnit!

Zvířata jsou tu, ale kde se ukrývají Bestie?

Dobrý podvečer.

Na Pu-mu již dorazili první návštěvníci a obyvatelé. Avšak jejich pestré složení je velmi překvapivé!

Posuďte sami: 1x Guth-ih-ssh, 1x Mah-cchai-roth a 3x Horr-hto-wogh (snoví pavouci se však konfliktu neúčastní). Zdá se tedy, že na nějaké Bestie si budeme muset ještě počkat. Pokud se nic radikálně nezmění, tak zatím vítězí přirozené druhy. Jen tak dál! :-)

ReachedCZK 101,401(101%)

101%
CZK 100,000requested
59contributors
Contribute

project authorMichael Newchop

Rewards

CZK 100In-gni-tsy [inicy]

měšec.jpg

Odměna 1: Prolog Vzácní křehcí motýli, žijící v příbytcích Věkovitých, živící se pouze vodou a světlem. Údajně mohou být zabiti pouhým neopatrným dotykem. Svět Pu-my Vám děkuje za tyto nádherné tvory. I drobný příspěvek bude odměněn, v tomto případě nikde dříve nepublikovaným Prologem - úvodem k první části knihy METALSTORY, který obdržíte ihned po ukončení kampaně, bez ohledu na její výsledek.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Guth-ih-ssh [gutyš]

chest-1.jpg

Odměna 2: Elektronická verze první knihy Drobný a hbitý hlodavec s ocasem a dvěma silnýma nohama, díky kterým dokáže v případě ohrožení skočit do překvapivých výšek a dálek. Jeho tělo je pokryto rudou srstí. Guth-ih-ssh je aktivní především v noci a má vynikající čich i dobrý zrak. Svět Pu-my Vám děkuje za toto oživení. Elektronická verze první knihy bude Vaše.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 175Chum-pak-thak [čumpaták]

chest2.jpg

Odměna 3: Prolog a elektronická verze první knihy Býložravý tvor jehož silné nohy jsou opatřeny trojkopyty, kterými vydává svůj charakteristický zvuk. Hlava, ze které dopředu ční tři hrozivé rohy, je chráněna velmi těžkým a silným štítem z vrstvené rohoviny. Houževnaté zvíře se snadno rozzuří. Dorůstá na délku osm až deset kroků. Chudá by byla Pu-ma bez Chum-pak-thaků. Prolog hned po zkončení kampaně a elektronická verze první knihy budou Vaše.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Bor-t’ho-succh [bortosuč]

chest.jpeg

Odměna 4: Elektronická verze obou knih Pomalý a zavalitý Zubatec dlouhý dvanáct kroků, se šesti silnýma nohama a obřím nosním bodcem zahnutým vzhůru, který mu vyrůstá vprostřed mezi očima. Pu-ma Vám děkuje za tohoto majestátního obra. Elektronické verze obou knih budou Vaše.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 251Bestie Bor-t’ho-succh

chest3.jpeg

Odměna 5: Elektronická verze obou knih, za stranu Bestií První z celé řady okovaných Bestií, které ovládá a proti jejich vůli zneužívá záhadná stará bytost, pán a stvořitel Kraga-lothu, oplývající nesmírnými psychickými silami. Zde poprvé můžete rozšířit řady Bestií a zvolit protistranu. Elektronické verze obou knih budou Vaše.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 275Jinc’c-fez-gor [jinčfegor]

chest-3.jpg

Odměna 6: Prolog a Elektronická verze obou knih Druh menšího ale velmi rychlého opeřeného Zubatce, pohybujícího se na dvou zadních nohách. Ze středu jeho lebky vystupuje ostrý rudý hřebínek, kterým se tvor brání, když v rychlosti naráží do nepřátel. Pu-ma Vám děkuje za rudého Zubatce. Na Vás čeká Prolog k první části knihy, který obdržíte ihned po ukončení kampaně a eletronické verze obou knih.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 276Bestie Corr-t’tgo-don [cortodon]

chest-2.jpg

Odměna 7: Prolog a Elektronická verze obou knih, za stranu Bestií Druhá z řady okovaných Bestií, které ovládá a zneužívá záhadná bytost z Kraga-lothu. Býložravý Zubatec s podsaditým šestinohým tělem, na hřbetě pokrytý zahnutými ostny, vysoký od tří do pěti kroků, délky osm až deset kroků. Tvor je vzdáleně příbuzný chum-pak-thakovi ale není tak tvrdohlavý. Rozšiřte řady Bestií, zvolte protistranu a obdržíte odměny jako Jinc’c-fez-gor .

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 333Bestie Raph-tho-gord [raptogord]

chest 4.jpeg

Odměna 8: Tištěná kniha - první díl, za stranu Bestií Třetí z řady okovaných Bestií, které ovládá a zneužívá záhadná bytost z Kraga-lothu. Menší, ale velmi rychlý opeřený ještěr, s dlouhými k zemi zahnutými dvoupařáty na předních končetinách. Dorůstá délky dvou až tří kroků a je velmi dravý, přičemž na svou kořist útočí ve smečkách. Rozšiřte řady Bestií, zvolte protistranu a tištěná kniha METALSTORY - část první bude Vaše.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Mah-cchai-roth [mačajrod]

chest 8.jpeg

Odměna 9: Tištěná kniha - první díl a elektronické verze obou dílů Velký šavlozubý horský tygr z Pu-my, s hustou dlouhou srstí, který loví ve smečkách, a tak může ulovit i velmi nebezpečnou kořist, například i nedospělého či oslabeného tyr-ratho-tga. Svět Pu-my Vám děkuje za tyto nádherné horské šelmy. Tištěná kniha METALSTORY - část první a elektronické verze obou dílů budou Vaše.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 401Bestie Pystt’a-avisz [pištaviš]

chest-22.jpg

Odměna 10: Tištěná kniha - první díl a elektronické verze obou dílů, za stranu Bestií Šest až devět kroků dlouhý plazící se Zubatec s rohatou hlavou, plivající kyselinový jed, schopný složit svých šest končetin k sobě a tak zúžit svůj profil. Rozšiřte řady Bestií a tištěná kniha METALSTORY - část první i elektronické verze obou dílů budou Vaše.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Gothah-mah-tco [gotamahko]

chest 10.jpeg

Odměna 11: Obě tištěné knihy Masožravý okřídlený ještěr, Zubatec s dlouhým krkem o rozpětí křídel až šest kroků. V oblacích nezná soupeře vyjma ještě většího kengu-matha, kterému se snaží vyhýbat. Je výborným letcem, schopným ulovit i kořist velikosti člověka. Svět Pu-my Vám děkuje za tyto překrásné létavce. Obě tištěné knihy METALSTORY - příběh kovu budou Vaše.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 900Bestie Kengu-math [kengumat]

chest 23.jpg

Odměna 12: Obě tištěné knihy a elektronické verze obou dílů, za stranu Bestií Létající opeřený veleještěr s tenkým ocasem, úzkou hlavou a zobákem plným ostrých zubů. S rozpětím křídel sedm kroků je nejnebezpečnějším Zubatcem v oblacích. Teritoriu, které považuje za své kengu-math, se vyhýbají všichni gothah-mah-tcové. Rozšiřte řady Bestií, zvolte protistranu a obě tištěné knihy METALSTORY - příběh kovu, včetně obou elektronických verzí budou Vaše.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Tyr-ratho-tgo [tyratogo]

chest 9.jpeg

Odměna 13: Tištěné i elektronické verze obou knih, písemné poděkování a jedna otázka na autora Svrchu opeřený ještěr, stavbou těla podobný velkým masožravým teropodům ze Země, pohybující se na dvou silných nohou, se zubatou tlamou schopnou drtit kosti a šlachy. Největší a nejobávanější Zubatec, který nahání strach dětem i dospělým. Svět Pu-my Vám děkuje za tyto obávané vrcholové predátory. Kromě všech dříve uvedených odměn Vám autor písemně poděkuje a mimo to získáváte právo na jednu otázku ohledně Příběhu kovu, na kterou Vám autor rád odpoví.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,001Bestie Tyr-ratho-tgo

chest 24.jpg

Odměna 14: Tištěné i elektronické verze obou knih, písemné poděkování a jedna otázka na autora, ale za Bestie Největší a nejobávanější Zubatec. Tělo vrcholového predátora je v tomto případě zakuto do hrůbých kovových plátů a vyztuženy jsou i pařáty a tlama. Už v přírozené podobě je obtížné Tyr-ratho-tga porazit. Jako Bestie se z něj stává takřka nezastavitelné vraždící monstrum. Rozšiřte řady Bestií, zvolte protistranu a kromě všech dříve uvedených odměn to bude Vaše jméno, které bude s poděkováním uvedeno na stránkách druhého dílu knihy. Mimo to získáváte právo na jednu otázku ohledně Příběhu kovu, na kterou Vám autor rád odpoví.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Horr-hto-wogh [hortovog]

chest 12.jpg

Extra odměna (mimo konflikt): Všechny předchozí odměny a tři otázky na autora Extrémně vzácný chvějící se pavouk z domovského světa dávných Thi, který tká unikátní systém sítí, do nichž loví své oběti. Je považován za nepolapitelného tvora, protože kmitá mezi různými plány a tuto schopnost přenáší i na své sítě. Ty pak je nemožné přetrhnout, neboť jsou neuchopitelné. Horr-hto-wogh se konfliktu na startovači neúčastní. Kromě dříve uvedených odměn a písemného poděkování, získáváte právo na tři otázky ohledně Příběhu kovu, na které Vám autor rád odpoví.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Powok [povok]

chest 11.jpg

Finální odměna (mimo konflikt): Všechny předchozí odměny a pozvánka na pivo v Plzni a okolí. Někteří říkají, že Powok je pouze jeden, navzdory faktu, že se objevuje na mnoha místech současně. Hvězdný pavouk pochází z deváté struny a stráží sítě událostí mezi ostatními plány. V případě hrubého porušení přirozeného řádu věcí osobně zasahuje: Přísně, rychle a definitivně. Powok se konfliktu na startovači neúčastní. Svět Pu-my Vám děkuje za tuto štědrou finální podporu. Kromě všech dříve uvedených odměn Vás autor zve na pivo, nejlépe v Plzni či blízkém okolí a při této příležitosti Vám osobně poděkuje.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable