00_Mediator_YTgraphics.jpg

MEDIATOR Film & Video

Nezávislý film Mediátor chce ukázat operace speciálních jednotek tak, jak by mohly doopravdy vypadat, a ne tak, jak je znáte z akčních filmů.

MEDIATOR

ReachedCZK 78,720(157%)

157%
CZK 50,000requested
165contributors
ContributeRewards

O čem bude film MEDIATOR?

Nezávislý projekt MEDIATOR bude pojednávat o čtveřici českých operátorů vyslaných na misi do Černarusy, kde se po delší době opět ukázala agrese extrémistů. Tentokráte ale nejde o otevřený konflikt, jak jste měli možnost prožít v military simulátoru ArmA 2, extrémisti nepravidelně sabotují jednotlivé cíle ČDF a vedou nevypočitatelný partizánský boj. Speciální jednotka ARTHROPOD má tento konflikt zničit v zárodku odstraněním hlavních členů znepřátelených agresorů.

Tento nezávislý snímek se chceme zaměřit na reálné techniky a taktiky, které používají profesionální ozbrojené složky. Nebudeme si vymýšlet. Cvičíme za instruktáže specialistů a chceme divákovi přinést to, co v běžném akčním filmu neuvidí. Realistická manipulace se zbraněmi, výstrojí a postupy při zátahu budou vedeny tak, aby si film užili lidi, kteří se o tuto tématiku zajímají.

Taktikou nepolíbený a nezaujatý divák si ovšem také přijde na své. Ve scénáři, který píšeme za konzultace s letitými dramaturgy, se setkáte s dramatem i s nadsázkou oblečenou v kožichu lidského buddy humoru.

                                                                                                             icon_50x50_arthropod_skull.png

Co potřebujeme, abychom mohli tento projekt vytvořit?

Vaši pomoc!

Nejvíce nám pomohou Vaše nezávazné finanční dary v libovolné výši. Jako mladá nezávislá filmařská skupina, potřebujeme získat na tento projekt technické vybavení. Dalším bodem jsou věci, které uvidíte před kamerou: uniformy, zbraně, doplňky, lokace, atd. Můžete nám na účet poslat 3000Kč nebo klidně jen 50Kč, budeme vděčni za Vaši pomoc a potěšeni tím, že chcete vidět tento projekt vznikat.

Pokud máte kontakt na někoho, kdo by nám byl ochoten půjčit věci (převážně AK-47, ruské uniformy, vojenská technika, lokace, filmařská technika) za účelem natáčení, pak budem opět vděčni.

Sdílete toto video dál! Je důležité, aby se dostalo k více lidem, kteří se budou chtít zapojit. Mediator bude snímek pro lidi zapálené do military, taktiky a zbraní, ale přijdou si na své i filmoví diváci, kteří ocení akčnější drama a dokumentární přístup k samotné zahraniční misi. Pokud Vás tento projekt zaujal, prosím pošlete video dál. Řekněte o něm svým kamarádům. I to nám může pomoci.

Kontakt: snipervinc@khfilmin.cz

icon_50x50_arthropod_skull.png

Jak bude probíhat výroba

Začátek natáčení vidíme přibližně za půl roku, tedy jaro 2015. Do té doby musíme dát dohromady všechny potřebné finance, podklady, lokace, vybavení a vycvičit čtveřici hlavních operátorů tak, aby byli schopni předvést techniky moderního boje co nejblíže realitě.

icon_50x50_arthropod_skull.png

Kdo jsme?

Jsme nezávislá filmařská skupina KHfilmin' a máme za sebou již mnoho krátkých projektů i celovečerní snímek REQUEL, který jste mohli vidět na nejrůznějších festivalech. Naši tvorbu můžete také sledovat na YouTube kanálu SniperVinc či na našich oficiálních stránkách khfilmin.cz.

KHfilmin_foto.png

icon_50x50_arthropod_skull.png

Proč chceme vytvořit military film?

Projekt MEDIATOR chceme věnovat veteránům AČR a všeobecně všem operátorům, kteří nasazují své životy v konfliktech na celém světě a zasluhují se tak o naši bezpečnost. 

Dále chceme veřejnosti přiblížit realné zobrazení konfliktu a také technicky správně ukázat průběh boje na moderním bojišti. Můžete se tedy těšit na pokročilou manipulaci se zbraněmi, využívání nejmodernějšího vybavení a výstroje, i několik kusů vojenské techniky.

Vojaci_pic.png

icon_50x50_arthropod_skull.png

Jak naložíme s penězi?

Všechny předchozí projekty KHfilmin' byly tvořeny za téměř nulových prostředků, a to za nadšenecké spolupráce kamarádů nezávislé filmařiny. Vybrané peníze nám tedy především poslouží na vylepšení naší dosavadní techniky, abychom Vám mohli přinést větší kvalitu. Další značná část půjde do kostýmů, vybavení a techniky, kterou již uvidíte i před kamerou. Náš minimální rozpočet je 500.000Kč. Startovač jsme však nastavili tak, abychom mohli vybrat peníze již od 50.000Kč a nastartovali tak podporu tohoto již živého projektu. Náš cíl je však primárně vybrat ideálně 3.000.000Kč, optimálně 1.500.000Kč a minimálně 500.000Kč. Právě na minimální variantu rozpočtu jsou uvedeny i následující cifry.

50.000   Kč - Zvuk
100.000 Kč - Světla
150.000 Kč - Výstroj
200.000 Kč - Zbraně
250.000 Kč - Doplňky
300.000 Kč - Logistika
350.000 Kč - Lokace
400.000 Kč - Kostýmy
450.000 Kč - Technika
500.000 Kč - Postprodukce

Zvuk - První krok, který musíme udělat je zdokonalení naší nahrávací techniky. Za prvních 50.000Kč pořídíme směrový mikrofon společně s příslušenstvím pro snímání dialogů v terénu a nahrávací zařízení s profesionálními vstupy. Další investice do zvuku bude věnována studiovému mikrofonu a externí zvukové kartě pro dabing a další zvukovou postprodukci. V neposlední řadě také licence na potřebný software.

Světla - Dalším krokem je pořízení osvětlovací techniky. Aby byl výsledný obraz co nejdokonalejší potřebujeme také světla, prodlužky, odrazové desky, rozptylovače a stojany, což není levná záležitost.

Výstroj - Za dalších 50.000 jsme schopni obléknout všechny 4 hlavní aktéry. Což je ve světě vojenského vybavení extrémně nízká cifra. Některou výstroj budeme pořizovat (abychom s ní mohli trénovat), jinou si budeme půjčovat (pro maximální důvěryhodnost). Bude se jednat především o bojové oblečení, boty, vesty, balistické pláty, sumky, popruhy, opasky, pouzdra, atd.

Zbraně - Pro výcvik 4 hlavních postav musíme zakoupit simulační airsoftové zbraně, aby s nimi mohli aktéři trénovat. Opět se budeme chtít přiblížit reálnému světu, proto použijeme plynové zbraně s realistickou rozborkou. Pro představu, jedna dlouhá tréningová zbraň stojí kolem 10.000Kč. Pistole kolem 5.000Kč.

Doplňky - Samozřejmě "speciálové" nemají zbraně holé jak přišli z výrobní likny. Jejich specifikem je individuální seřízení zbraně a výběr taktických doplňků. Pro všechny zbraně bude potřeba pořídit speciální mířidla, tlumiče, svítilny, lasery, zásobníky, popruhy, taktické ručky, pažby, atd. K tomu bude samozřejmě patřit i cvičení a manipulace s tímto vybavením. 

Logistika - Benzín a nafta bohužel nejsou zadarmo. Budeme je potřebovat jak na objížďky pro shánění lokací, samotnou dopravu na plac s celým štábem, tak také na provoz nějaké zapůjčené techniky (generátory, vojenská vozidla, atd.)

Lokace - Ne všechny lokace lze zajistit bez poplatků, ba naopak filmař se často setkává s nesmyslně velkými pálkami za pronájem. Samozřejmě se budeme snažit naše výdaje minimalizovat, ale nebudeme šetřit tam, kde by to divák poznal. Výběr správných lokací extrémně ovlivňuje kvalitu jednotlivých scén a tudíž i celého filmu.

Kostýmy - Kostýmy je v tomto případě myšleno oblečení, výstroj a výzbroj pro spojence ČDF a pro znepřátelenou stranu extrémistů, neboli OP-FORů. Ideálně  bychom na tuto složku potřebovali mnohem více peněz, byť kostýmování je na filmech jednou z nejdražších položek. Ale podle našich základních výpočtů bychom měli být schopni dát dohromady solidní kostýmy za dalších 50.000Kč. Samozřejmě, pokud se budete chtít zapojit do sponzorování projektu MEDIATOR jinou cestou, budeme rádi i za zapůjčení nějaké výstroje a airsoftových zbraní. I to nám může pomoci dosáhnout stanoveného cíle. Kontaktovat nás můžete na adrese: snipervinc@khfilmin.cz.

Technika - Další důležitý mezník ve výrobě tohoto filmu bude podpora pokročilé natáčecí techniky. Za další peníze budeme moci pořídit profesionální steadicam, půjčit si jeřáb, či létající dron, ze kterého budme moci natáčet dynamické akční záběry a zdůraznit tak taktické postupy jednotky ARTHROPOD v akci. S dronem budeme také moci simulovat UAV záběry (bezpilotní letoun), které při takovéto operaci nesmějí chybět.

Postprodukce - Poslední bod ve výrobě bude postprodukce. Tedy střih, výroba vizuálních efektů, skládání soundtracku, úprava zvukových efektů, barvení obrazu, případně dabing a výroba ruchů. Věřte, že postprodukce je kapitola sama o sobě a je to náročná disciplína. Co je pro ni podstatné, mít velice výkonný stroj a vhodný software. Za dalších 50.000 pořídíme virtuální střižnu, tedy výkoný počítač a příslušné licence na programy, za jejichž pomoci film dotáhneme k dokonalosti.

icon_50x50_arthropod_skull.png

Tímto bylo řečeno minimum, které je pro vytvoření filmu potřeba. Minimální rozpočet je 500.000Kč. Samozřejmě do této částky není započítána žádná lidská práce, ani pokročilá technika (4K rozlišení, slowmotion kamera, lepší objektivy, profesionální slider, mikroporty a ruchové mikrofony, pyrotechnika, vojenská technika), rozmanitější lokace, stravování, atd. Ideální rozpočet pro projekt MEDIATOR činí 3.000.000Kč. Byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo získat tuto částku. Ale vzhledem k našemu nasazení a nezávislému přístupu ke tvorbě jako takové, si můžeme dovolit říct, že film natočíme i za takto nízkých nákladů. 

Samozřejmě se budeme snažit sehnat požadované peníze z více zdrojů, abychom mohli projekt MEDIATOR zrealizovat. A také aby dosáhl co nejvyšších kvalit.

icon_50x50_arthropod_skull.png

Více o odměnách!

Vaše podpora bude odměněna. Prohlédněte si seznam možností, které jsme pro Vás připravili. Viz. boční sloupec odměn Startovače.

startovac_Mediator_grafika_ceny.jpg

 

icon_50x50_arthropod_skull.png

Produkční vlogy filmu MEDIATOR

Nepovedené záběry, postupy při natáčení filmu, speciální triky a efekty, přípravy aktérů a jejich výcvik bude vše zveřejňováno formou produkčních vlogů, a to všem kdo přispěli i nepřispěli na tento projekt.

 

icon_50x50_arthropod_skull.png

Poděkování

Chceme poděkovat veteránům Armády České republiky, a všem operátorům, kteří bojovali, bojují a budou bojovat za naše bezpečí.

Děkujeme také všem, kdo jste nás finančně, či jinak podpořili v tomto projektu.

 

icon_50x50_arthropod_skull.png

ReachedCZK 78,720(157%)

157%
CZK 50,000requested
165contributors
Contribute

project authorSniperVinc

Rewards

CZK 50Hand-to-Hand

Za tuto částku nedostanete žádné speciální výhody či fyzické dary, ale budete moci žít s dobrým pocitem, že jste podpořili tento projekt.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100.22 LR

Krom dobrého pocitu budete mít možnost vidět svoje jméno v závěrečných titulcích filmu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3009x19mm

Jméno v titulcích + klíč a odkaz pro shlédnutí filmu on-line ve full HD.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500.45 ACP

Jméno v titulcích + klíč a odkaz pro shlédnutí filmu on-line ve full HD + digitální kopie scénáře.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500.357 Magnum

Někdo dává stále přednost DVD, můžete si tedy zvolit tuto variantu, kde namísto klíče a on-line odkazu dostanete fyzické DVDčko s filmem MEDIATOR + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 510UAV

Jméno v titulcích + klíč a odkaz pro shlédnutí filmu on-line ve full HD + bavlněné tričko MEDIATOR pro běžné nošení.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 8005.56x45mm

Jméno v titulcích + klíč a odkaz pro shlédnutí filmu on-line ve full HD + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800STANAG 4172

Někdo dává stále přednost DVD, můžete si tedy zvolit tuto variantu, kde namísto klíče a on-line odkazu dostanete fyzické DVDčko s filmem MEDIATOR + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000OP-FOR

Možnost zahrát si ve filmovém komparzu strany antagonistů + klíč a odkaz pro shlédnutí filmu on-line ve full HD + digitální kopie scénáře + Jméno v titulcích + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000CIVILISTA

Možnost zahrát si ve filmovém komparzu černaruského občana + Někdo dává stále přednost DVD, můžete si tedy zvolit tuto variantu, kde namísto klíče a on-line odkazu dostanete fyzické DVDčko s filmem MEDIATOR + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000BLUFOR

Možnost zahrát si ve filmovém komparzu vojáka, či spřízněné síly ČDF + klíč a odkaz pro shlédnutí filmu on-line ve full HD + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,5007.62x51mm

Jedinečná bojová nášivka jednotky ARTHROPOD + klíč a odkaz pro shlédnutí filmu on-line ve full HD + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATO + speciální individuální děkovné video od členů ARTHROPOD jednotky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,5007.62x54mm R

Jedinečná bojová nášivka jednotky ARTHROPOD + DVD filmu MEDIATOR + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR + speciální individuální děkovné video od členů ARTHROPOD jednotky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000.44 Magnum

Limitovaná edice sportovního trička s tématem filmu MEDIATOR + klíč a odkaz pro shlédnutí filmu on-line ve full HD + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR + speciální individuální děkovné video od členů ARTHROPOD jednotky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000.454 Casull

Limitovaná edice sportovního trička s tématem filmu MEDIATOR + DVD filmu MEDIATOR + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR + speciální individuální děkovné video od členů ARTHROPOD jednotky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000.50 BMG

Luxusní operátorská VELCRO čepice + Jedinečná bojová nášivka jednotky ARTHROPOD + klíč a odkaz pro shlédnutí filmu on-line ve full HD + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR + speciální individuální děkovné video od členů ARTHROPOD jednotky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,00020mm Bushmaster

Luxusní operátorská VELCRO čepice + Jedinečná bojová nášivka jednotky ARTHROPOD + DVD filmu MEDIATOR + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR + speciální individuální děkovné video od členů ARTHROPOD jednotky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,00025mm Mauser

Speciální možnost nechat si zahrát od hlavních protagonistů filmu MEDIATOR krátké 20s video na vlastní scénář (žádná urážlivá témata) + Luxusní operátorská VELCRO čepice + Jedinečná bojová nášivka jednotky ARTHROPOD + Limitovaná edice sportovního trička s tématem filmu MEDIATOR + DVD filmu MEDIATOR + klíč a odkaz pro shlédnutí filmu on-line ve full HD + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR + speciální individuální děkovné video od členů ARTHROPOD jednotky + digitální kopie natáčecího plánu filmu s odhalením natáčecích lokací.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Táta Medvěd

Speciální místo v titulcích a možnost vložit sponzorský odkaz + Speciální možnost nechat si zahrát od hlavních protagonistů filmu MEDIATOR krátké 20s video na vlastní scénář (žádná urážlivá témata) + Luxusní operátorská VELCRO čepice + Jedinečná bojová nášivka jednotky ARTHROPOD + Limitovaná edice sportovního trička s tématem filmu MEDIATOR + DVD filmu MEDIATOR + klíč a odkaz pro shlédnutí filmu on-line ve full HD + Jméno v titulcích + digitální kopie scénáře + pozvánka na světovou premiéru filmu MEDIATOR + speciální individuální děkovné video od členů ARTHROPOD jednotky + nat. plán.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 30,000Sponzorský dar - KVV

Chcete se stát opravdovým sponzorem projektu MEDIATOR? Máte možnost! Za tuto částku pro Vás či Vaši firmu natočíme reklamní video-spot 30s + fyzický výtisk scénáře filmu MEDIATOR v luxusní kožené vazbě + Vše co bylo v předešlém balíčku, tedy (Sponzorský vzkaz v titulcích filmu, 20s video jednotky ARTHROPOD na vlastní scénář, sportovní tričko, operátorská čepice, bojová nášivka, DVD, on-line klíč, digitální kopie scénáře, digitální kopie natáčecího plánu, individuální děkovné video).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 50,000Sponzorský dar - Ministry of Defence

Vidíme, že máte opravdovou inspiraci stát se sponzorem projektu MEDIATOR. Můžete strávit tréningový den s hlavními představiteli filmu + Natočíme pro Vás či Vaši firmu reklamní video-spot 30s + fyzický výtisk scénáře filmu MEDIATOR v luxusní kožené vazbě + Vše co bylo v předešlém balíčku, tedy (Sponzorský vzkaz v titulcích filmu, 20s video jednotky ARTHROPOD na vlastní scénář, sportovní tričko, operátorská čepice, bojová nášivka, DVD, on-line klíč, digitální kopie scénáře, digitální kopie natáčecího plánu, individuální děkovné video).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable