startovac.jpg

MARIEN | 2020 Hudba

Bude nové album? Jaké stopy vtiskne doba „covidová“ do písní východočeských folkařů? Po šesti letech se Víťa Troníček s Marien vrací do studia…

MARIEN | 2020

ReachedCZK 415,150(277%)

277%
CZK 150,000requested
397contributors
ContributeRewards

Jak se vám, přátelé, daří?  My kupodivu natáčíme…

Našlo se mnoho důvodů, proč to v této podivné době nedělat. Nikdo z nás si nedovedl představit, že přijde totální paralýza kultury a čas ekonomické nejistoty. Dokonce jsme se nějaký čas ani nesměli potkat, protože jsme příliš početná kapela. Několik singlů jsme sice nahráli už loni, ale jak dokončit album, když nevíme termíny, kdy ho budeme moci představit? Jak to zvládnout, když všichni musí řešit důležitější věci a ze dne na den se z nás stali amatérští učitelé, kuchaři a krotitelé vlastních dětí, uzamčení v panelákovém bytě? Nebo když nám prostě jen zavřou hotely u studia v Českých Budějovicích a nemáme kde přespat? Lze pomýšlet na dokončení desky, když jen tak najednou přijdete o svá civilní zaměstnání a zruší vám i všechny koncerty, ze kterých jste chtěli vydání alba zaplatit? A když nakonec i padne pro nás srdeční festival Folkové Chvojení, kde jsme chtěli novinku pokřtít? Uf…

… ovšemže ano! Věříme, že i přes všechny tyhle komplikace má naše úsilí smysl. Je to totiž zřejmě jediný způsob, jak se z toho všeho nezbláznit. Je to příležitost, aby z toho špatného období vzešlo alespoň něco hezkého. Přeci muzika má léčivé účinky, už jako malým nám maminky zpívaly, když jsme potřebovali „pošošat“.  A stejně na ten čínský moribundus momentálně nic lepšího nemáme.

 

 

Na folkové scéně se o Marien traduje, že má pozoruhodné a záviděníhodné fanoušky. Jsme si toho vědomi a cítíme hlubokou vděčnost. Nejen, že ukázněně chodíte na všechny koncerty v počtu nevídaném, ale jste schopni pro trošku naší muziky vylézt na vrcholky kopců, připlout na koncert po vodě, a dokonce i dorazit na recitál, kdy místo konání bylo utajeno. Jste pro naše muzicírování hnacím motorem, ovlivňujete vše, co děláme. A v posledních týdnech velmi často dostáváme dotazy, jak to zvládáme, kdy dokončíme album a nabízíte nám pomoc. Dáváte nám další důvod, proč do toho jít. Děkujeme a moc si toho vážíme.

Podařilo se nám už uhradit zhruba polovinu nákladů spojených s natočením a vydáním desky. Přesto, že jsme stále neprofesionální skupinou, působící mimo hudební průmysl, snažíme se, aby naše nahrávky vždy obstály i na profesionální hudební scéně. Proto nenatáčíme doma v obýváku, ale pronajímáme si renomované studio na opačném konci republiky a spolupracujeme s lidmi, kteří své práci rozumí. A to nejen po stránce zvukové, ale i obrazové. Vždycky se tam i naučíme něčemu novému a posune nás to dál.

Mysleli jsme, že naše čtvrté studiové album bude obvyklým výběrem autorských písní z posledních let, přinášející prožité příběhy a životní trampoty, zrcadlící pocity naší generace. Nemáme jiné ambice, než se muzikou bavit a zůstávat věrohodní a rozpoznatelní. Souhrou okolností se ale loňská nahrávka písně Propast stala znělkou demonstrací za obranu demokracie. K tomu aktuální události posledních měsíců, které významně ovlivnily životy nás všech, přinesly i novinky, píseň Balkónovou a také píseň s názvem 2020, podle které se celé album bude jmenovat. Prostě se nám téma i celkové vyznění alba na poslední chvíli poněkud změnilo.        

Dosavadní natáčení byla docela jízda. První studiové zkušenosti s Karčou se nesly ve znamení úžasu nad možnostmi, které nám poskytuje mimořádná barva jejího hlasu a také nad tím, co vše lze z vybavení studia použít jako hračku pro neposedné mimino.

 

 

Zhruba polovinu písní jsme nahráli v takřka koncertní podobě, tak jak Marien tradičně znějí na pódiu, ve studiu ale rádi používáme posílenou rytmiku. Můžete se těšit na typické vokály a melodie, třeba i na píseň s prvky flamenca, klavírní šanson s textem Radky Havelkové, knopflerovskou inspiraci či jeden ostřejší akustický beat v nové písni od Michala Patáka, poctu Žalmanovi, svižnou countryovku, špetku jazz latiny, ale pořád jsme to my. Nebude chybět ani irský tradicionál Příboj, k němuž se nám dokonce podařilo natočit videoklip. Všimněte si v něm, prosím, i nenápadného houslového partu, který nahrála Anička. Dívka, které jsme díky vám, fanouškům, před dvěma lety, pomohli v složité životní situaci a zakoupili nový nástroj. Naši podmínku, že kvůli zranění ruky nepřestane hrát a zahraje nám na desce, tímto považujeme za splněnou.    

 

 

Natáčení studiového alba v takovémto počtu lidí a s profesionální produkcí je mimořádně nákladnou záležitostí. Větší část nákladů už máme vyřešenou, přesto nám v tuto chvíli k dokončení desky Marien 2020 chybí ještě zhruba 150 tisíc korun. Obracíme se tedy prostřednictvím serveru Startovač.cz na vás, naše fanoušky a přátele, s prosbou o pomoc a nabídkou stát se předplatiteli nebo dokonce partnery tohoto cédéčka. Připravili jsme řadu odměn: můžete být mezi prvními, kdo album uslyší, získat vstupenky na křest, stát se dokonce i kmotry alba, můžeme umístnit vaše loga na materiály spojené s námi nebo vám třeba přijedeme někam zahrát, klidně na soukromý mejdan. Nebo nabízíme výměnu zkušeností, lekci kytary či workshop s naším kapelníkem. Samozřejmě se zavazujeme, že v případě, že dosáhneme cílové částky, veškeré prostředky budou použity výhradně na dokončení alba, tedy k mixu a finální zvukové úpravě, ke grafické přípravě obalu a úhradě nákladů spojených s výrobou nosičů. Míra finanční pomoci ze sbírky také ovlivní výsledný způsob propagace, rádi bychom pracovali i na dalších videoklipech. Pokud by se stalo, že cílové částky nedosáhneme, server Startovač.cz garantuje vrácení vašeho příspěvku zpět na váš účet.

Velikou pomocí je však i to, když o našem projektu dáte vědět lidem ve svém okolí, kteří mají naše písničky rádi. Za jakoukoliv podporu hluboce děkujeme.

Vaši Marien

 

ReachedCZK 415,150(277%)

277%
CZK 150,000requested
397contributors
Contribute

project authorSupergram.cz

Rewards

CZK 150JEN TAK PRO DOBRÝ POCIT

Podpoříte dobrou věc a pomůžete nám CD zdárně dokončit.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250MP3 ALBUM 2020

Obdržíte odkaz a kód ke stažení alba 2020, budete tak rozhodně mezi prvními posluchači našeho CD.

Expected delivery of the reward: July 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300TRIKO

Obdržíte triko ze speciální edice (velikost trika – S, M, L, XL, XXL – uveďte do poznámky).

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350CD 2020

Obdržíte CD 2020, které Vám odešleme přímo z lisovny, takže ho dostanete dříve, než se objeví v prodeji.

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400PODEPSANÉ CD 2020

Obdržíte CD 2020 s podpisy všech členů skupiny. CD dostanete mnohem dříve, než se objeví v prodeji.

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500PODEPSANÉ CD S VĚNOVÁNÍM

Obdržíte CD 2020 s podpisy členů skupiny a osobním věnováním. CD dostanete mnohem dříve, než se objeví v prodeji.

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600VSTUPENKY NA KŘEST A CD

Obdržíte jedno CD 2020 s podpisy členů skupiny a vstupenky pro 2 osoby na křest alba 2. srpna 2020 (více informací o křtu na www.marien.cz)

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 700CD 2020 A TRIKO

Obdržíte CD 2020 a k tomu Vám přidáme triko ze speciální edice (velikost trika – S, M, L, XL, XXL – uveďte do poznámky).

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 55/100

Reward unavailable

CZK 1,000KOMPLET VŠECH CD MARIEN

Obdržíte CD 2020 a k tomu Vám přidáme CD Krajina v Tobě, CD V půli cesty a CD Ze skla.

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 1,500CD 2020 A PODĚKOVÁNÍ V BOOKLETU ALBA

Obdržíte CD 2020 dříve než ostatní, s podpisy všech členů a osobním věnováním, i s oficiálním poděkováním za spolupráci na realizaci alba na obalu cédéčka.

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 1/10

Reward unavailable

CZK 2,500VELKÝ KOMPLET

Obdržíte CD 2020 a k tomu Vám přidáme CD Krajina v Tobě, CD V půli cesty, CD Ze skla, vstupenky pro 2 osoby na křest alba 2. srpna 2020 (více informací o křtu na www.marien.cz) a triko ze speciální edice (velikost trika – S, M, L, XL, XXL – uveďte do poznámky).

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 10/20

Reward unavailable

CZK 3,500GRILOVAČKA SESSION S KAPELOU

Pozvánka pro dvě osoby k posezení u dobrého jídla z grilu s celou kapelou (na termínu a místě se domluvíme); podepsané CD 2020 je samozřejmostí.

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 5,000HUDEBNÍ WORKSHOP

Výměna zkušeností, půlden s Víťou jako lektorem. Lze zaměřit na hru na kytaru, autorské psaní a skladbu, aranžování vokálů, techniku a organizaci. Na termínu se společně domluvíme. Podepsané CD s osobním věnováním je samozřejmostí.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 10,000LOGO A PODĚKOVÁNÍ V BOOKLETU ALBA

Umístíme Vaše firemní logo na obalu CD. K tomu Vám doručíme 10 ks CD 2020.

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 10,000KONCERT VT TRIA KDEKOLIV

Možnost písničkářského recitálu v sestavě Víťa Troníček Trio. Přijedeme a zahrajeme na vaší akci, u ohně, v klubu, na festivalu. Na termínu a podrobnostech koncertu se domluvíme.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 15,000STAŇ SE KMOTREM CD

Pozveme Vás na křest alba (i s vaším doprovodem). Stanete se kmotrem CD a společně jej na jevišti pokřtíme 2. srpna 2020 (více informací o křtu na www.marien.cz) Odnesete si společné fotografie s kapelou a podepsané CD s podpisy a osobním věnováním a poděkováním v bookletu alba.

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 25,000KONCERT MARIEN KDEKOLIV

Přijedeme a zahrajeme na vaší akci v klubu, na festivalu. Na termínu a podrobnostech koncertu se domluvíme.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable