tadeas_rulik_lowcost_startovac_cover_1024x576_2.jpg

Low-cost za každou cenu Knihy

Jsme pětice dlouholetých kamarádů na cestě Balkánem a západní Evropou ve staré dodávce - aneb protagonisté zbrusu nové knihy Low-cost za každou cenu.

Low-cost za každou cenu

ReachedCZK 76,237(191%)

191%
CZK 40,000requested
183contributors
ContributeRewards

„A jsi si jistý, že říkali v sedm?“

Ted nedočkavě popocházel po pokoji. Naposledy kontroloval věci. Taška s oblečením, karimatka, vojenská celta, spacák, vařič. Dokonce i polštář, který většinou zůstane doma.

„Jasně, že jo,“ odpověděl Ted mamce. „Nevím, kde se courají.“

 

 

Low-cost za každou cenu je čerstvě dokončená kniha, která je výsledkem dlouholetého přátelství - jsme parta několika kamarádů a pravidelně vyrážíme za dobrodružstvím do různých krajů světa různými dopravními prostředky. Jakkoli to bylo nepravděpodobné, zvládli jsme zdolat nástrahy Balkánu i západní Evropy a vždy se bezpečně vrátit zpět. Teď potřebujeme vaši pomoc, abychom se o všechny zážitky mohli podělit formou knihy!

 

Kniha vychází v měkké vazbě na formátu A5. Na 232 stranách ve formátu, proložených unikátními barevnými fotografiemi, budete svědky nevyzpytatelných situací, do kterých nás dostala mladická nerozvážnost během dvou evropských cest ve vypůjčené dodávce.

 

 

Balkánský poloostrov a západní Evropa. V žádném případě se nejedná o promyšlené a pečlivě naplánované výlety. Naše dodávka se ubírá vpřed na základě rámcového plánu, ale co bude zítra nebo pozítří s jistotou nikdo dopředu neví. Nemůže vědět. Každý z náš má vlastní představu o tempu cesty, o tom, co chce vidět a kolik toho chce vidět, přičemž absolutního konsenzu dosáhneme často jen ve dvou případech – při snaze o udržení co nejnižšího rozpočtu a co největších zásob piva. Hlavní dobrodružství tak tkví především v nejistotě z toho, co vznikne z četných kompromisů uvnitř skupiny.

 

 

Kniha vychází v omezeném nákladu 500 ks. Na knize jsem soustavně pracoval od roku 2017, vznikla na základě velkého množství poznámek, které si během cest pečlivě zapisuji. Mou kresbu na obálce skvěle doplňují fotografie Tomáše Kostkana, dvorního fotografa výpravy. Při vytváření knížky jsme ze sebe vydali to nejlepší a je teď na vás, abyste nám pomohli projekt dotáhnout do konce!

 

 

A teď ubytování. Na Korfu už ubytování máme taky?“

„Máme,“ potvrdil Ted. „Včera jsem to objednal.“

„Super,“ pochvaloval si Meny, takže pak zbývá nějaký ubytování v Albánii. Trochu jsem se na to díval a našel jsem tam ubytování za 30 korun na noc pro jednoho i se snídaní.“

Všichni se rozesmáli.

„A nechcou nám za to i zaplatit, že tam jedeme?“

„No ono taky kdo ví, jak v Albánii v ubytování za 30 korun taková snídaně bude vypadat. Možná se budeme muset poprat o jeden rohlík s marmeládou,“ představoval si tamní poměry Meny.

 

„Vstávejte!“ zavelel Honza zepředu.

Ted vyskočil z karimatky natažené na zemi mezi sedadly. Meny se zvedl ze svého pohodlného rozvalení na zadních sedadlech. Oba teď na sebe hleděli a měli jasno. Policejní kontrola.

„Taky jste nám mohli říct dřív, než už byl policajt za oknem, celkem ho mohlo překvapit, že v autě byli tři lidi a najednou nás tu je pět.“

Policajt vyzval Toma, který zrovna řídil, aby vysedl z auta a šel s ním. Tom neměl na vybranou. Ani Honza na sedadle spolujezdce nemohl jeho odchodu zabránit.

„Nechal nám tu klíče od zapalování? Že bychom odjeli aspoň my, kdyby bylo nejhůř?“ chtěl vědět Ted.

„Počkej – ne, vzal je s sebou,“ oznámil po důkladném prozkoumání Honza. „Není úplně blbej. Teď v tom lítáme všichni.“

 

 

Exkluzivní videa, fotografie, hlášky a další obsah, který se do knihy nedostal, můžete sledovat na sociálních sítích projektu Low-cost za každou cenu.

 

FB: facebook.com/lowcostzakazdoucenu

IG: instagram.com/lowcostzakazdoucenu

 

 

 

ReachedCZK 76,237(191%)

191%
CZK 40,000requested
183contributors
Contribute

project authorPan Tadeáš

Rewards

CZK 200E-book

Odměnou za tvůj příspěvek bude elektronická verze knížky. Nemáš místo v knihovně, nechceš utrácet velké peníze a zároveň si chceš přečíst o našich dobrodružstvích? Tohle je odměna pro tebe!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 340Růžový výtisk knihy + E-book

Získáš elegantní cestovatelskou knihu, plnou poutavých příběhů i dech beroucích fotografií. Plus E-book jako dárek. Kniha včetně poštovného - připište adresu. Osobní předání v Olomouci nebo Praze či na křtu knihy, domluvíme se.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 440Růžový výtisk se záložkou + E-book

Zapomenout číslo rozečtené stránky je pech. S tím ti pomůže originální záložka inspirovaná divokými balkánskými hraničními přechody! Včetně poštovného - připište adresu. Osobní předání v Olomouci nebo Praze či na křtu knihy, domluvíme se.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 7002 knížky za horší cenu + E-book

Nevýhodný směnný kurz nebo vymyšlená pokuta? Na cestách tě oblafnou hned, ale po nějakém čase se za takovými žertíky ohlédneš s úsměvem. Uvidíš. Jedinečná příležitost, jak vykouzlit úsměv na rtech sobě i někomu jinému formou dárku. Včetně poštovného - připište adresu. Osobní předání v Olomouci nebo Praze či na křtu knihy, domluvíme se.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Růžový výtisk s tričkem + E-book

Albánština je jedinečná sama o sobě a mít ji ještě k tomu kousek na tričku je úplně jiná liga. Včetně poštovného - připište adresu. Osobní předání v Olomouci nebo Praze či na křtu knihy, domluvíme se.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Růžový výtisk s autorskou fotografií + E-book

Náš dvorní fotograf Tomáš Kostkan se v průběhu let stal mistrem svého řemesla. Kvalitní velkoformátová fotka na stěně a možnost podpořit vznik knihy plné dalších fotografií je něco, co se neodmítá. Domluvíme se na předání.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Mecenáš - 3 růžové výtisky a tričko

Proč? Radost z pomoci při plnění snů je krásný pocit. Včetně poštovného - připište adresu a velikost trička. Osobní předání v Olomouci nebo Praze či na křtu knihy, domluvíme se.

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable