openmic.jpg

Loser Friendly Hudba

První autorské CD Honzy Jíchy s kapelou.

Loser Friendly

ReachedCZK 33,000(150%)

150%
CZK 22,000requested
65contributors
ContributeRewards

Bulat Okudžava v závěru své kariéry prohlásil: "Kdysi mě naučili první tři akordy. No, a teď už jich umím pět." Ač mnohem méně významný umělec než tento ruský bard, umím akordů skoro trojnásobek, dokonce i některé, k nimž neznám jména. Zhruba v šestnácti letech mě popadl dojem, že dobrých písní není nikdy dost, a začal jsem je sám psát. O nějakých pět let později jsem si všiml, že ani jedna není dobrá. Všechny byly plné lživých citů a bez výjimky trpěly Copyho syndromem. Naštěstí nikdo neměl tu drzost nechat mě je hrát na veřejnosti.

Potom zaklepal na dveře Pan Život, což dost bolelo, ale o to líp se mi psalo. Písničky se rodily často v posledních vlacích do rodné samoty a během nocí se odívaly do melodií. A některé z nich kupodivu přežily šestinedělí i křest publikem. Nakonec jsme se s Panem Životem nějak dohodli, že na splíny, filosofii a protestsongy jsou tu jiní, my že se zlořádu světa budeme smát. A ukázalo se, že na takové poselství jsou lidi nejen ochotní přijít do klubu, ale že ho chtějí mít i doma.

A tak jsem se konečně odhodlal k natočení vlastního CD, sice takříkajíc s křižníkem po funuse, neboť hudebním nosičům objemnějším než čudlík od propisky dávno odzvonilo, ale tak už to u mě chodí, že co má za něco stát, musí dlouho zrát, i když je z toho pak hnedle retro. Takže poprvé za celou mou kariéru se mi sešlo vše potřebné - dostatek písní, kvalitní nástroj, nadšení spoluhráči, ochotný vydavatel i přátelské studio, které vidouc mě dosti již odrbaného, netouží odrbat mě ještě víc.

Ansámbl se mi skládal dlouho. Kdysi dávno, snad ještě v dobách černobílé fotografie, jsem se seznámil s houslistkou Klárou, z čehož byl jeden román, několik básní, písní a dětí:

DSC_0928b.jpg

Pak, když fotografie prokoukla do barvy, se zpěvačkou Míšou, z čehož byly už jenom písně jedna báseň:

Notování.jpg

A nakonec nedávno, když už se po konci světa zase všechno vrací nazpátek, s basistou Jožkou - a z toho nejsou ani nové písně, ani děti, zato nové impulzy dotáhnout dosavadní tvorbu k reprezentativnímu tvaru:

openmicII.jpg

Na následujícím videu uvidíte náš nejnovější klip "Nekvalifikovaný učitel", s jehož financováním jsem nechtěl nikoho obtěžovat, a tak jsme ho natočili zadarmo, kromě zvukové stopy, která nás stála flašku slivovice. S celým albem z toho ale tak lacino nevyvázneme.

Takže projekt "Loser Friendly" má za cíl ufinancovat profi nahrávku stejnojmenné desky, vše ostatní je zajištěno. Podaří-li se nám i s Vaší podporou naplnit předsevzatý plán, může být naše dlouho očekávané prvorozené cédéčko na světě během podzimu, tedy v době, kdy ho pořád ještě půjde na některých starších přehrávačích přehrát. Pro tento účel kdyžtak zatím nevyhazujte svůj archaický CDník!

ReachedCZK 33,000(150%)

150%
CZK 22,000requested
65contributors
Contribute

project authorHonza Jícha

Rewards

CZK 50astrální pozdrav

Za tento příspěvek si o Vás něco krásného pomyslím.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100papírový pozdrav

Těšte se na originální pohlednici s verši speciálně pro Vás!

Number of available rewards: 6/10

Reward unavailable

CZK 150digitální pozdrav

Za tento příspěvek se můžete prodaunloudat k albu Loser Friendly v digitální podobě.

Number of available rewards: 23/30

Reward unavailable

CZK 250hudební pozdrav

Toto je v podstatě předplatné na hotové CD Loser Friendly - zašlu s věnováním na Vaši adresu, jakmile bude na světě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350osobně-hudební pozdrav

Vstupné na křestní koncert a CD Loser Friendly k tomu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400propagační pozdrav

Donátor takovéto částky bude jmenovitě zveřejněn v bookletu CD Loser Friendly.

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 500hudebně-literární pozdrav

Balíček CD Loser Friendly a některé z mých knížek s věnováním poštou na Vaši adresu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750hudebně-literárně-hýkající pozdrav

Nejen naše nové CD Loser Friendly s knížkou a věnováním, ale navíc hodinová projížďka na oslu! Tedy... když bude chtít. Ale ještě se nestalo, že by se za hodinu nerozjel...

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 1,000sladký pozdrav

Dort, jaký jste ještě nejedli! Dokonale skvostný, absolutně neškodný, chuťově nedostižný, se seznamem všech tajných přísad.

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 1,500autorský pozdrav

Ochutnávkový balíček mého umění: nové CD Loser Friendly, knížka s věnováním a píseň, kterou napíšu speciálně o Vás a zahraju na křestním koncertě. Kdyby se z ní stal hit, tak i vícekrát.

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 2,000umělecký pozdrav

Soukromý koncert, kdekoli (v ČR) si řeknete.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000všeumělecký pozdrav

Soukromý koncert v kompletním složení kdekoli v ČR, k tomu CD Loser Friendly a knížka s věnováním. Možná i kousek dortu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000pozdrav osnovám

Za příspěvek v této výši z Vás udělám učební látku jedné hodiny, zahrnu Vaši osobu a dílo do vyučování, a budete-li dostatečně nosným tématem, budu z Vás i zkoušet.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable