ZAVRENA KNIHA MALA.jpg

Lodní deník Srdce - Autorská kniha Knihy

Příběh vyprávěný ilustracemi a ručně psaným textem.

MALA.jpg

ReachedCZK 133,466(140%)

140%
CZK 95,000requested
127contributors
ContributeRewards


 

“Lodní deník Srdce” je autorská kniha, která vznikala bezmála šest let. Jednoho večera mi doslova spadl tento příběh do mysli a já ho v několika minutách zapsala. Dalších šest let jsem pro něj hledala formu ilustrací a pátrala bych určitě dál nebýt řady přátel, kteří mě motivovali knihu dokončit a pustit ji do světa.

Každá stránka je kouskem deníku cesty jedné postavy, která poodhaluje, co se děje na otevřeném oceánu, když Vás opustí ostatní členové posádky - smysly a Vám zbyde jen vnitřní kompas...Vaše Srdce. V ten moment vám svět zhořkne, nebo změní všechny barvy. 

Lodní deník není příběhem, který musíte číst od začátku do konce. Kniha je putováním, jehož směr určuje oceán. Odkrývá místa, která jsou skrytá, dokud je neodhalí odvaha a přináší setkání, která se stanou, když zůstanete zcela sami. Ptáte se, jestli se tento příběh stal? Stal. A bude se dít pokaždé, když vezmete tuto knížku do rukou. Protože jsou příběhy, které se dějí i za hranicemi zavřené knihy.

 

 

 

Mým cílem je realizovat knihu v takové podobě, jakou ji mám ve svých představách. Takovou, aby čtenář mohl držet v rukou knihu, kde ho ilustrace vtáhnou do příběhu a dovolí mu se na každé stránce na chvíli zastavit. Tuto představu pro mě naplňuje větší formát knihy (24,5 x 28,5 cm). Samotnou knihu tvoří 84 stránek autorských ilustrací s ručně psaným textem spojených šitou vazbou.

Zároveň mým velkým přáním je vytisknout knihu na kvalitní certifikovaný papír FSC, který je šetrný k životnímu prostředí. 

 

 


Jmenuji se Tereza Cerhová a představuji se zde jako autor textu a ilustrací knihy Lodní deník Srdce. Bylo mi z Hůry dáno mít vcelku bohatý vnitřní svět se všemi strastmi a radostmi s tím spojenými, a také schopnost tento svět výtvarně ztvárnit. Svou volností tvoří autorské ilustrace protipól mé pracovní činnosti grafického designu.

Baví mě vytvářet myšlenkové vrstvy, ukryté pod jednou kresbou. Baví mě vytvářet kresbám příběh, a tím jim umožnit určitým způsobem promlouvat k čtenáři nebo navodit atmosféru. Mé další práce najdete na https://www.terezacerhova.cz, kam jste srdečně zváni. 

Těším se, pokud projekt úspěšně skončí, že se vám do rukou dostane právě takový lodní deník, jaký já dnes vidím ve své představě.

Děkuji Vám za zvážení finanční podpory mého projektu. 

                  

www.terezacerhova.cz

www.instagram.com/tereza_cerhova_ilustrace

ReachedCZK 133,466(140%)

140%
CZK 95,000requested
127contributors
Contribute

project authorTereza Cerhová

Rewards

CZK 100Něco malého na začátek

Koruna ke koruně - i malá částka se počítá a podpoří projekt. Za každou formu podpory Vám moc děkuji.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Kniha Lodní Deník Srdce

Pod touto odměnou Vám jako poděkování za podporu projektu doputuje kniha doplněná o ilustrovanou záložkou a tematickou pohlednici s motivem z knihy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Kniha + originální textilní obal

Za Vaši podporu obdržíte knihu, tematickou záložku a pohlednici s motivem z knihy a to vše v originálním textilním obalu s kresbami od autorky. Co obal to originál.

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 600Kniha + originální textilní obal II.

Přikládáme dalších 10 ks této odměny! Za Vaši podporu obdržíte knihu, tematickou záložku a pohlednici s motivem z knihy a to vše v originálním textilním obalu s kresbami od autorky. Co obal to originál.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 700Kniha + plakát formátu A2

Odměnou za Vaši podporu bude kniha a záložka, zároveň se můžete těšit na autorský plakát formátu A2 s motivem ilustrace z knihy.

Number of available rewards: 17/30

Reward unavailable

CZK 800Kniha + Kniha

S výběrem této odměny na Vás čekají hned dvě knihy spolu se záložkami a pohlednicemi za cenu jednoho poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,700Kniha + zarámovaná reprodukce

Jako poděkování za podporu projektu Vám spolu s knihou doputuje také zarámovaná reprodukce ilustrace z knihy.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 3,000Kniha + podpora autorky

Tato odměna je pro ty z Vás, kteří byste rádi podpořili tvorbu autorky nad rámec ostatních odměn. Ten, kdo si ji vybere, obdrží knihu s děkovnou kartou a k tomu drobné papírové dárečky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable