LEVEL-Startovac-update.png

ČASOPIS LEVEL: DIGITÁLNÍ ARCHIV VŠECH ČÍSEL! Knihy

Už 25 let píšeme o videohrách. Nyní jsme se rozhodli tento obrovský archiv článků a herních recenzí zdigitalizovat ve vysoké kvalitě

11/16/2022

Rozhovorová kniha O hrách a lidech je v tiskárně a online archiv je za rohem

Konečně je to tady. Když jsme před nějakými 10 lety udělali pro LEVEL první velký rozhovor (bylo to s Deanem Hallem, který vymyslel DayZ), nikdy by nás nenapadlo, že to jednou vyjde knižně. A ono se to nakonec povedlo, a to rovnou na skoro 600 stránkách. Samozřejmě, stalo se tak hlavně díky vám, našim podporovatelům na Startovači.

Z těch 100+ rozhovorů, za kterými jsme létali po celém světě, jsme vybrali do knihy necelou čtyřicítku. Jsou to lidi do nepohody, s jejichž hrami jste asi strávili pěkných pár hodin. Jeden z nich byl třeba ve vesmíru. Druhý udělal svojí první hru už v roce 1971. A třetí je Franta Fuka. Ale nechybí ani John Romero, Peter Molyneux, Harvey Smith, Dan Vávra a mnozí další.

Pokud jste v odměnách zde na Startovači vybrali právě tuto knihu (šlo o odměny nazvané „LEVEL Rozhovory kniha s věnováním“ a „LEVEL Complete & Unlimited“), vyhlížejte koncem tohoto týdne ve své schránce email, ve kterém vám sdělíme další podrobnosti a hlavně vás požádáme o případnou aktualizaci dodací adresy. Jakmile dostaneme vytištěné knihy do ruky, seženeme dohromady redaktory, napíšeme věnování a vše odešleme. Knihy tak dostanete stoprocentně ještě do Vánoc.

A co online archiv? Ten se nám kvůli uzávěrce knihy (a také nového Levelu 323) trochu opozdil. Omlouváme se. Ale můžeme vás ujistit, že všechno je na dobré cestě, a že ke spuštění archivu by mělo dojít na přelomu listopadu a prosince.

9/2/2022

Velký update o archivu a knihách (a párty ;)

Po odmlce se ozýváme s aktuálními informacemi ohledně projektů ze Startovače...

Po letní pauze vychází nejen nový LEVEL 321, ale i nový update na Startovači. Máme pro vás připraveny novinky ohledně virtuálního archivu Levelů, knih a připravované párty pro platinové předplatitele. Pojďme na to:

VIRTUÁLNÍ ARCHIV LEVELU

Už dříve jsme vás informovali o tom, že skenování všech čísel bylo zdárně dokončeno, a že jsme začali pracovat na novém webu a vyhledávacím rozhraní. Původně jsme chtěli spuštění webu stihnout do konce srpna, bohužel, pár nepředvídatelných událostí způsobilo, že musíme termín spuštění posunout na druhou polovinu října. Ale doufáme, že nebudete litovat, už nyní vypadá celý projekt velmi dobře a z jeho možností jsme nadšení.

Ve virtuálním archivu Levelu najdete všechna čísla od roku 1996 do 2021. Zdigitalizovali jsme rovněž všechna čísla Next Levelu a k archivu je připojíme jako bonus. Vyhledávat bude možné nejen fulltextově, ale i podle jmen autorů, názvů článků a podobně. U recenzí bude uvedeno hodnocení a u témat hry, kterých se dané téma týká (u řady z nich to není patrné z názvu). Stahovat budete moci kompletní PDF soubory s danými čísly, ale i jednotlivé články. Takže pokud si například budete chtít přečíst třístránkovou recenzi na hru, dostanete možnost stáhnout pouze jedno třístránkové PDF.

Pro představu přidáváme pár screenshotů z designu. Web bude samozřejmě uzpůsoben používání na mobilu a přístup do archivu bude možné zakoupit i separátně – zprvu přes stránky Send.cz a později přímo na Level.cz. Aktuálně poběží archiv na speciální doméně, do budoucna ale do stejného designu předěláme i aktuální webovky Levelu, aby do sebe všechno pěkně sedělo.

KNIHY ROZHOVORŮ, RETRO A HISTORIE ČESKÝCH HER

Situace na trhu s papírem je stejná, jako na jiných trzích – ceny jdou nahoru a chybí jak materiál, tak kapacity. Ačkoliv vydáváme časopis na vlastní pěst už skoro 10 let, knižní trh je trochu specifický a od začátku jsme měli jasno v tom, že budeme chtít sehnat nějakého partnera, který na něm má zkušenosti. Jednali jsme s celou řadou tradičních vydavatelů a byli jsme potěšeni, že v celém záměru viděli velký potenciál. Vydávání přes klasické knižní vydavatele má ale i své nevýhody a proto jsme se nakonec rozhodli jít jakousi „střední“ cestou. Jako hlavního partnera pro produkci a vydání knih jsme tak nakonec vybrali tradiční herní obchod Xzone.cz, který má za sebou přípravu řady herních knih a artbooků. Redakční a grafické práce zajistíme sami (chceme ale zároveň využít externí konzultanty), Xzone.cz zajistí výrobu a bude i jedním z prodejních kanálů. Jako první dostanou své výtisky s věnováním samozřejmě startéři, ale knihy bychom rádi dostali i do klasické distribuce.

Jako první přijde na řadu kniha rozhovorů, které pracovně říkáme „ O hrách a lidech“. Na jejím dokončení aktuálně napilno pracují Pavel Dobrovský a Martin Bach a vyjde ještě do konce letošního roku. Druhá kniha, s výběrem nejlepších retro článků, pak bude následovat příští rok na jaře. No a na konec, původní kniha o historii českých her se dočká vydání koncem příštího roku. Se všemi knihami si chceme dát opravdu práci, budou samozřejmě celobarevné, na kvalitním papíře, s pevným obalem a vazbou. Mělo by jít o skutečnou ozdobu vašich knihoven. Kvalitou provedení se snažíme cílit na úroveň oceňovaných knih od Bitmap Books – i když obsahově budou naše knihy více o textu než o obrázcích. Plánovaný rozsah všech tří knih je 500-600 stran.

LEVEL PARTY

Jednou z posledních věcí, které vám dlužíme, je pak Level párty pro platinové předplatitele. Kvůli covidu dlouho nebyla, takže tentokrát ji uspořádáme v trochu větším provedení. Pozveme všechny platinové předplatitele z posledních tří let, všechny současné a většinu bývalých redaktorů, a oslavíme společně to, že LEVEL o po 25 letech stále vychází. Doufáme, že se sejdeme ve velkém počtu – všichni platinoví předplatitelé dostanou email s konkrétním termínem a oficiální pozvánkou v průběhu příštího týdne.

Přejeme vám všem hezký konec léta, doufáme, že si ho užijete ve společnosti Levelu 321 a další update Startovače čekejte u příležitosti spuštění digitálního archivu na level.cz.

Pohled na skenování Levelu
2/17/2022

Pohled na skenování Levelu

Stručný pohled na skenování Levelu ve firmě Exon

Máme pro vás dobré zprávy! Všechny Levely byly úspěšně odvezeny do firmy Exon, která se stará o jejich skenování. Jak to probíhá uvidíte v tomto stručném sestřihu. Brzy bude vše naskenováno, a pak začneme odlaďovat zadávání do databáze (ta je již v přípravě).

Vyšel nový LEVEL + update o odměnách
12/19/2021

Vyšel nový LEVEL + update o odměnách

Už tři týdny uplynuly od konce naší kampaně na Startovači a my jsme mezitím dokončili práce na posledním letošním Levelu.

Číslo 316 vyšlo v pátek (viz článek na Games.cz) a ke koupi se vás bude snažit přesvědčit i tradiční představovací video na Youtube. Vedle toho jsme i představili plán vydání Levelu na rok 2022 a samozřejmě jsme se věnovali i tomu, co vás zřejmě zajímá nejvíc – odměnám a stretch goalům ze Startovače. Vezměme to hezky popořádku:

Odměny s předplatným

Všechny odměny s ročními nebo doživotními předplatnými papírového Levelu byly nastaveny od čísla 316. První Level tedy všem startérům už přišel. Pokud jste už předplatné měli, bylo vám automaticky prodlouženo. Pokud vám Level 316 nepřišel, kontaktujte nás na redakčním emailu, napravíme to.

Odměna „My jsme LEVEL“ – podepsaný LEVEL 300

Podepsali jsme všech 100 Levelů číslo 300 slíbených v odměně „My jsme LEVEL“. Časopisy odejdou na adresy všech startérů v pondělí 20. 12., takže pokud nás pošta nezradí, dostanete je pěkně pod stromeček. Svůj podpis na časopisy vlastnoručně připojili Ondřej Průša, Martin Bach, Petr Poláček, Pavel Dobrovský, Michal Rybka, Jirka Pavlovský, Lukáš Grygar, Radek Friedrich, Honza Olejník a naši grafici Memory a Honza Diblík.

Naskenování archivu Levelu

Do firmy Exon jsme odvezli zhruba polovinu časopisů, které se budou skenovat. Dostali jsme už i první čísla na ukázku a ladíme nastavení kvality a další drobnosti. Druhá polovina časopisů se bude skenovat po Novém roce. Mezitím budeme řešit i technickou stránku věci, vyhledávání na webu, přihlašování a podobně. Přesný termín spuštění archivu zatím nechceme napevno slibovat. Informovat vás budeme v dalších updatech.

Knihy

Začali jsme vybírat materiály pro rozhovorovou a retro knihu, setkáváme se s vydavateli a řešíme detaily konceptu a obsahu. V lednu začnou práce na knihách naplno. Opět, termíny nechceme slibovat, více se dozvíte v příštích updatech.

Odměny s napsáním recenze/tématu

Kontaktovali jsme všechny startéry, kteří si vybrali odměnu v podobě napsání recenze nebo jiného článku do časopisu a domlouváme s nimi podrobnosti. Jejich články budou v Levelu vycházet postupně.

Party a pařby s redakcí

V redakci jsme se shodli, že s uspořádáním party pro platinové předplatitele a také večírku „pařba s redakcí“, počkáme na uklidnění covidové situace. Doufáme, že někdy na přelomu jara a léta už bude všechno OK a obě akce proběhnou bez kompromisů a problémů.

Vánoční poukazy

Protože Vánoce jsou za rohem a je možné, že někteří z vás by si mohli chtít odměnu ze Startovače nadělit pod stromeček, nebo případně ji věnovat někomu blízkému, připravili jsme dárkové poukazy. Ty si můžete vytisknout a darovat tak alespoň něco hmotného, namísto pouhého příslibu vstupu do archivu Levelu nebo jedné z knih.

Stáhnout voucher v PDF

Stáhnout voucher v PDF

Stáhnout voucher v PDF

Stáhnout voucher v PDF

Stáhnout voucher v PDF

Stáhnout voucher v PDF

Update: LEVEL Startovač finišuje!
11/25/2021

Update: LEVEL Startovač finišuje!

Naše kampaň na Startovači se chýlí ke konci. Zbývá už jen pár dní a před námi je poslední velký stretch goal. Nyní už ale není ani tak podstatné, zda ho ve velkém finiši překonáme, nebo jestli se zastavíme kdykoliv před ním. Už takhle jste předčili veškerá naše očekávání a my jsme se tak znovu předsvědčili o tom, jak skvělé má LEVEL fanoušky. Děkujeme, jste skvělí!

Honza Herodes o zlatých časech...
11/10/2021

Honza Herodes o zlatých časech...

Honza Herodes vzpomíná na staré dobré časy, kdy v roli šéfredaktora dostal LEVEL na pozici nejprodávanějšího herního časopisu u nás. Jaké články by si v digitálním archivu Levelu přečetl jako první?

ReachedCZK 1,682,072(1,121%)

1,121%
CZK 150,000requested
865contributors
Contribute

project authorLEVEL

Rewards

CZK 100To ještě vychází?

Pošleme vám jedno papírové starší číslo Levelu na ukázku, abyste se mohli podívat, jak vypadá dnes. Budete koukat!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Fandím znovuzrozenému Levelu!

Přístup k archivu naskenovaných čísel od roku 2013 do roku 2020 s po dobu 1 roku. + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300LEVEL Rozhovory e-book

Kniha LEVEL Rozhovory jako e-book.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300LEVEL Retro e-book

Kniha LEVEL Rozhovory jako e-book.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Kniha Historie českých her jako e-book

Původní kniha Historie českých her od redakce Levelu jako e-book

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Fandím Levelu!

Přístup k archivu všech naskenovaných čísel po dobu 1 roku. + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000My jsme LEVEL!

Papírový LEVEL 300 s podpisy a věnováním od redaktorů (Bach, Poláček, Dobrovský, Grygar, Rybka a další). + Přístup k archivu všech naskenovaných čísel po dobu 1 roku. + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

Number of available rewards: 0/100

Reward unavailable

CZK 1,000LEVEL Rozhovory kniha s věnováním

Kniha LEVEL Rozhovory s věnováním od autorů. + Poděkování přímo v knize.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000LEVEL Retro kniha s věnováním

Kniha LEVEL Retro s věnováním od autorů. + Poděkování přímo v knize.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Kniha Historie českých her s věnováním

Původní kniha Historie českých her od redakce Levelu s věnováním od autorů. + Poděkování přímo v knize.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500LEVEL Forever

Stříbrné předplatné papírového Levelu na 1 rok (tričko, komiks a poukaz do Železné koule). + Přístup k archivu všech naskenovaných čísel po dobu 1 roku. + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Adoptuji LEVEL

Jedna strana s vaším vzkazem, reklamou nebo jakýmkoliv jiným obsahem (samořejmě legálním ;) v digitálním Levelu náhodného výběru. + Přístup k archivu všech naskenovaných čísel po dobu 1 roku. + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

Number of available rewards: 247/250

Reward unavailable

CZK 2,000LEVEL Gold

Zlaté předplatné papírového Levelu na 1 rok (herní merch od Xzone, tričko, komiks a poukaz do Železné koule). + Přístup k archivu všech naskenovaných čísel po dobu 1 roku. + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500LEVEL Platinum

Platinové předplatné papírového Levelu na 1 rok (vč. herního merche od Xzone.cz a párty s redakcí). + Přístup k archivu všech naskenovaných čísel po dobu 1 roku. + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Napište si vlastní recenzi

Napíšte si vlastní recenzi na aktuální hru do nového Levelu. Redakce váš článek zedituje a opřipomínkuje, stejně jako u ostatních autorů. V daném čísle budete uveden/a v tiráži. Pošleme vám 5 ks daného Levelu s věnováním od členů redakce.

Number of available rewards: 10/20

Reward unavailable

CZK 2,500Digitální odysea

Doživotní přístup k archivu všech naskenovaných čísel. + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Adoptuju legendární LEVEL

Jedna strana s poděkováním a vaším vzkazem v 1 konkrétním vydání digitálního Levelu. Konkrétní číslo si budete moct vybrat sami. V případě zájmu více lidí o jedno číslo bude rozhodovat datum a čas podpory zde na Startovači. + Přístup k archivu všech naskenovaných čísel po dobu 1 roku + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

Number of available rewards: 48/50

Reward unavailable

CZK 5,000Pařba s redakcí

Vybraní redaktoři (minulí i budoucí) se s vámi sejdou (v Praze) a zahrajeme si společně legendární „levelácké” hry - Bombermana, Mashed, Mario Smashed Football a další!

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 12,000LEVEL Unlimited

Doživotní předplatné Levelu. + Doživotní přístup k online archivu. + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 12,000LEVEL Unlimited #2

Doživotní předplatné Levelu (stříbrná varianta). + Doživotní přístup k online archivu. + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

Number of available rewards: 6/20

Reward unavailable

CZK 15,000KFC od Drakena

Draken vám osobně doveze vybrané menu z KFC až domů. A ani ho nemusíte porazit v Bombermanovi! Omezeno na Prahu a blízké okolí (do 50 km).

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 15,000MCD od Drakena

Draken vám osobně doveze vybrané menu z McDonalda až domů. A ani ho nemusíte porazit v Bombermanovi! Omezeno na Prahu a blízké okolí (do 50 km).

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 20,000LEVEL Complete & Unlimited

Doživotní předplatné Levelu. + Doživotní přístup k online archivu. + Kniha LEVEL Rozhovory s věnováním. + Kniha LEVEL Retro s věnováním + Kniha Historie českých her s věnováním + Poděkování v "Síni slávy" na našem webu.

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable