20220427_142444 – kopie.JPG

Leporelo autorských ilustrací z Českého Švýcarska  Knihy

Kniha-leporelo, ve které si spolu s dětmi najdete příběh i otisk tajuplné krajiny Českého Švýcarska. Lesy, louky, jeleni i zajíci vykouknou z každé stránky velkoplošných ilustrací.

IMG_7560_2048px.jpg

ReachedCZK 73,700(105%)

105%
CZK 70,000requested
90contributors
ContributeRewards

Trochu jiné leporelo

Dětská kniha nejen pro děti, skládanka obrazů, které mluví barvou. Slova jsou tu taky, přeci jenom z každé stránky někdo vykoukne a jako ve správné pohádce i les má co říci. Stromy jsou modré a louky červené, tak to u nás je, když slunce zapadá do moře na obloze. U nás je v krajině Českého Švýcarska, kde kopce mají hřbety a v noci se mění na velryby.

 Leporelo má velikost A4 a 16 stran.

 

Kdo jsou František a Tonda?

Přátelé v lese a na kopci, jelen a zajíc. Hlavní postavy obrazové knihy, která vznikla z autorských ilustrací. Potkávají se dnes a denně, někdy se baví, jindy spolu jen mlčí a je jim dobře. 

A kdo jsem já?

Jsem nejraději pozorovatelkou okolního dění, kreslím, maluji, tisknu, fotím, vše pak míchám dohromady. Narodila jsem se v Jizerských horách, ale již dlouho bydlím na okraji národního parku České Švýcarsko. Když jsme se s mým mužem přestěhovali do domu, kde v zahradě spí jeleni, mlhy umí zmenšit svět na nejbližší louku a o setkání s lesními bytostmi není nouze, začala jsem malovat knihy pro děti, ale vlastně pro kohokoli.

 

Na co peníze potřebuji

Pro šikovné ruce a oči grafiků, fotografů, tiskařů, knihařů a nakladatele. Jsou to lidé z mého okolí, znalci svého řemesla, chci jejich práci ocenit. Je třeba spousty péče, zvažování, rad, konzultací, času a také odvahy. Neposílám knihu přes moře, kde to také běžně a rychle dělají, protože tam nikoho neznám. S každým člověkem, který se na knize podílí, mluvím, vídáme se, společně postupujeme dál. Tisk a vydání malého nákladu s originální vazbou je dražší, ale jedinečný, oku i duši lahodící.

Pokud tím vším procházíte sami, poprvé, s upřednostněním skvělých místních firem a osobností, myšlenkami na ekologii a vztah k místu, kde kniha vzniká, dostanete se do bodu, kdy potřebujete pomoc. 

Poděkování a přání

Děkuji Vám všem, kteří knihu podpoříte. Nebude to dárek na Vánoce, ale na jaro. Vaše kniha se k Vám dostane hned po vytisknutí, s věnováním i poděkováním. Chtěla bych, abyste z ní měli radost, sami nebo s dětmi či přáteli. Aby obrazy byly potěšením, pobavily Vás, nechaly snít. Abyste si o knize povídali a zkoumali ji.

Cestu knihy můžete již nějakou dobu sledovat na sociálních sítích, bude pokračovat, a tak můžete být u toho, až spatří světlo světa. Zajímá Vás něco víc? Ráda vám odpovím, ptejte se kdekoli.

Cesta vede tudy:

Facebook: https://www.facebook.com/jitkasumenka

Instagram:https://www.instagram.com/jitkacapkovasal/

mail: jitkacapkovasal@gmail.com

 

 

 

 

 

 

ReachedCZK 73,700(105%)

105%
CZK 70,000requested
90contributors
Contribute

project authorJitka Čapková

Rewards

CZK 100Sympatická podpora

20220427_142313 – kopie.JPG

Líbí se Vám nápad, budete rádi, pokud se projekt povede. Podpořte vznik knihy libovolnou částkou.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Kniha František a Tonda

20220427_142243_Original – kopie.JPG

Leporelo z Českého Švýcarska s věnováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Kniha a pozvání na křest

IMG_6112 – kopie – kopie.JPG

Ke knize František a Tonda přijměte pozvání na křest do galerie Nové Perly v Kyjově u Krásné Lípy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Kniha a káva s autorkou

IMG_7513.jpg

O knize František a Tonda se můžete dovědět více, zvu Vás na kávu a povídání o tom, jak vznikala a všem dalším, co Vás zajímá.

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 1,000Kniha s uvedením jména přispěvatele.

20220427_142444 – kopie.JPG

Vaše jméno bude uvedeno v knize s poděkováním za sponzorství. Samozřejmě ji získáte i s věnováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Kniha František a Tonda + Workshop pro děti

IMG_6252.jpg

Odpolední dílna v Nové Perle v Kyjově u Krásné Lípy, kde si se mnou děti vyrobí vlastní leporelo, vyzkouší si kombinaci malířských a tiskařských technik i jednoduchou vazbu.

Number of available rewards: 3/6

Reward unavailable

CZK 2,500Kniha a autorská grafika

IMG_7509.jpg

Ke knize František a Tonda můžete mít i autorskou grafiku v omezeném nákladu dle vlastního výběru. Tištěno na ruční papír.

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 5,000Kniha František a Tonda a víkend v Českém Švýcarsku

IMG_5783.jpg

Ke knize přijměte pozvání na víkend do Českého Švýcarska, kde se mnou můžete vidět i projít krajinu, která mě inspiruje, prohlédnout si ateliér, vyzkoušet některou techniku, kterou používám.

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 10,000Zlatý sponzor

IMG_7528 – kopie.JPG

Chcete hodně, aby kniha vznikla, a tak sponzorujete velkou část tisku a vydání. Prostě jste se rozhodli a vyberete si tuto formu mecenášství. V knize najdete poděkování za pomoc s uvedením Vašeho jména, vyberete si grafiku, budete pozváni na křest knihy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable