LH.jpeg

Last Holiday - Vidláckej simulátor Hry & Apps

Pomozte nám udělat hru lepší! A jak? Musíme si koupit trabant!

lastscreen-korektní.png

ReachedCZK 343,832(625%)

625%
CZK 55,000requested
324contributors
ContributeRewards

Co je Last Holiday?

Jak je mnohdy také interně nazývána „hra o ztraceném mládí“. Na úvod je nutné podotknout následující: Postavy v tomto díle jsou částečně smyšlené, události a podobnost se skutečnou vesnicí není náhodná! V Last Holiday budete hrát za mladého cucáka, který byl otcem vykopnut na vesnici za prarodiči, jelikož trochu podělal maturitu.

Vy, jakožto hráči, budete muset čelit nástrahám krutého vesnického prostředí, které je nemilosrdné a neodpouští chyby. K ruce budete mít svého dobrého kámoše, s jehož pomocí budete nacházet způsoby přivýdělku. Bohužel to nebude tak snadné a byť je cest mnoho, každá z nich má svá úskalí, které vás kousne do řitě.


Hlavní příběh hry

Ben, což je hlavní postava našeho příběhu, je vyhoštěn z domu, kvůli průšvihu s maturou. Rozhodne se před problémy utéct na malou vísku, kde bydlí jeho prarodiče. Ti však nemají pochopení pro zahálku a flink a chtějí po Benovi nějakej ten výkon. Ben je odhodlán na konci prázdnin složit maturu, v čemž mu zabrání shledání s bývalým kamarádem Slávkem. A tady to začne bejt vostrý. Místo šprtání se vrhne se Slávkem do víru malovesnice za sháněním bab, škváry a respektu.

Takové prácičky zvládne každý jelito, ale co pak s prachama? Inu, holky se nesbalí sami a každej maník na vesnici potřebuje něco, na co namotá roštěnku a případně ji odveze na klidný místečko. Člověk si pak bude muset sjednat respekt a to se bez nějakých těch potyček s vesnickejma buranama neobejde.

Zmiňovanej nejlepší kámoš je kapitola sama o sobě. Rozhodně se od něj můžete těšit na životní moudra a to, co mu ubral bůh, dorovnal on sám sobě důvtipem.

Vedlejší mise

Celej svět se netočí jen kolem hráče, postavy na vesnici budou mít svých problému dost. Vy, jako hráč, budete moci lidem pomoci, i když dost průšvihů budete tak nějak vytvářet samy a následně je za úplatu řešit. Můžete se těšit na veřejně prospěšné práce, vyřizování byrokracie, čórky, ale i poctivou práci na statku (koho by ale bavila, že?).

 

Mechaniky ve hře s Survival

Být městkej cápek na vesnici není žádná sranda. Místní domorodci mají určitá pravidla a zvyklosti, který je nutný dodržovat, jinak dostanete přes čuňu. Nejen že si musíte dávat bacha na každýho druhýho místňáka, ale co teprve vlastní potřeby a chtíče? Musíte se o sebe postarat. A to nejen o jídlo a pití (občas i nějakej ten pivson), ale i o hladinu stresu (aby vám nerupla cévka) nebo o plnej močák.

A co čekat, když se jedna z potřeb nebude dostatečně obhospodařovávat? Pokud si myslíte, že vás jako vývojáři necháme jen tak něco přehlížet, tak se pletete. Zemřete při náznaku čehokoliv, až se mnohdy budete divit… ale nebojte, steam achievmenty za typy smrtí budou k dispozici.

Trabant

Auto je základ všeho a kdo nezná trabanta, nezná v podstatě ani svoji mámu. Trabant je dopravní prostředek samotných bohů a není radno si s ním zahrávat. Kdo jej opečovává a vylepšuje, trabant ho odmění výkonem, stylem a krásou. Ten, kdo bude na svý fáro kašlat, nebude schopnej dojet ani nakoupit pivka pro dědu.

Byť bude ze začátku docela v zuboženým stavu, pořádná práce se občas vyplatí. Postupně sotva pojízdnej tráboš vytuníte, povlečete sedačky koženkou, nalepíte nějaké ty samolepky a můžete valit na balení roštěnek a závodění v místních okresních přeborech.

Vydělávání peněz

Hazard nehazard, v Last holiday jsou točky a karty solidní způsob přivýdělku. Pokud umíte točit na forbesu jako kolotočáři na Moravě, nemusíte se o peníze bát. To stejné platí o prší a plátýnku, který na první pohled můžou být rychlý prachy (ano, známe je), ale pokud narazíte na kněze, věřte, že vás ani bůh neochrání před jeho karetním uměním.

Peníze se dají získat i ze zmiňovaných vedlejšáků, ale to je často vopruz… Nakonec stejně s nejlepšíma kšeftíkama a prácičkama přijde kámoš Slávek. Jeho kreativita nezná mezí a jeho plány jsou né vždy dokonale promyšlené. Ale škváru to občas hodí.

Proč vybíráme prachy

Na co peníze chceme? No minimálně na vlastního trabanta. Byť jsou naši grafici solidní frajeři a grafiku dělají dobrou, trabanta dělají z fotek a inzerátů. Takovej vlastní trabant by nám umožnil rozložit to mistrovské dílo na součástky a do nejmenšího šroubku. Grafik Honza (kterej se stará o autopark ve hře), nemá totiž řidičák a auto viděl jen na parkovišti před Albertem. Potřeboval by se kouknout pod kapotu, aby se nestávalo jako na posledním callu s teamem, kde se ptal, k čemu je ten chladič a jestli je ho potřeba modelovat. Nebo jeho věčné dotazy na téma karburátor, co to je, jak to vypadá a proč by to tam mělo být.

Zároveň při vypuštění projektu do světa psali někteří z vás, že máte zájem o podporu našeho projektu. A kdo by pak řekl ne na podporu fanoušků, že? Když jsme navíc jeli naposledy autobusem, nějakej mladej výrostek tvrdil, že crowd-funding je moderní, tak proč to nezkusit.

Popis k typům odměn

Odměny jsou kapitola sama pro sebe. Trochu jsme se inspirovali u minulých a současných projektů a přidali špetku boomer humoru. Pokud nad odměnami kroutíte hlavou, tak věřte, že co je psáno, to je dáno a sliby se maj plnit, nejen o Vánocích.

 

Vybrání peněz - tohle budem postupně aktualizovat

  •  55 000 – Koupíme trabanta, kterej nám ulehčí práci (a až ho nebudem potřebovat, postavíme ho v Praze na Václavák a spoře oděné děvy ho tam budou mydlit pěnou)
  • 150 000 – Přidáme do hry V3S hovnocuc
  • 250 000 – Uděláme velkou párty, ze které pak zveřejníme fotky, aby ostatní studia záviděla
  • 500 000 – Přidáme do hry více aut (kromě již hotových škodáren, tráboše, fáčka, dvanácettrojky, zetora a žigula). Vybereme z komunity jaká další auta si přejí a ty tam zkusíme namontovat
  • 750 000 – Koupíme luxusní muziku do soundtracku, aby sme nemuseli používat lacinou z hudebních bank
  • 999 999 – Koupíme si baťovi tenisky a uděláme video o pasivním příjmu boomerů
  • 5 000 000 - Přídáme motorky (Jawu a tak)
  • 8 000 000 – Půjdeme se vysmát Sleep Teamu, že sme je překonali
  • 10 000 000 - uděláme port na konzole (po vydání hry na STEAM)

Boomer games, jak už název napovídá, je herní studio, co vzniklo tak nějak z iniciativy starejch Boomerů. Asi se ani neptejte, v jakým pajzlu ten nápad vzniknul, ale fakt, že byl dotažen až do podoby reálného studia pracujícím na hře Last Holiday, by nejeden herní kritik mohl označit za obdivuhodný.

Poslání máme jednoduché. Tvořit hry, co budou bavit nejen Boomery, ale i mladé lidi. Bez okolků, mikrotransakcí a zbroje na koně za nekřesťanský peníze.

Vývojářů v Boomer games zatím není mnoho a produkční tým tvoří zhruba 12 lidí. Každý z nich je tak trochu boomer věkem či duší a při meetingách to jde znát. Jestliže se najde věc, na kterou není expert, expert je během několika minut pasován z dostupných (stejně, jako je v naší malé zemi každý člověk po dovršení 18 let pasován expertem na hokej, fotbal a politiku).

Dalo by se o nás napsat víc, ale jak mi řekl hlavní programátor: 010011100110010101101111011101000111001001100001011101100111010101101010001000000110110100011011001000000111001100100000011101001110110101101101

Pro ty z vás co, nešprechtí programátorsky, najděte si converter.

 

ReachedCZK 343,832(625%)

625%
CZK 55,000requested
324contributors
Contribute

project authorBoomer Games

Rewards

CZK 200Jenom nás podpoř

Každej boomer umí přes seznam najít webovku. Pokud nás podpoříš. Samozřejmě tě ještě může hřát pocit z toho, že si byl u toho, když tahle hra vznikala a můžeš o tom vyprávět vnoučatům.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Jenom nás podpoř +

Každej boomer umí přes seznam najít webovku. Pokud nás podpoříš, zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách. K tomu navíc dáme tvoje jméno nebo přezdívku do titulků, který stejně každej skipne. Samozřejmě tě ještě může hřát pocit z toho, že si byl u toho, když tahle hra vznikala a můžeš o tom vyprávět vnoučatům.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Jenom nás podpoř + jméno na náhrobku ve hře

Staré přísloví praví (snad), že pokud se o někom mluví, že nás navždy opustil a není tomu tak, bude dlouho živ. Proto ti jako odměnu dáme dlouhověkost. Ve hře tvé jméno umístíme. na místnim hřbitůvku na náhrobek a můžeš si k němu dopsat i epitaf. + Zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách. + Dáme tvoje jméno nebo přezdívku do titulků, který stejně každej skipne.

Number of available rewards: 0/30

Reward unavailable

CZK 450Jenom nás podpoř + jméno na náhrobku ve hře II

Staré přísloví praví (snad), že pokud se o někom mluví, že nás navždy opustil a není tomu tak, bude dlouho živ. Proto ti jako odměnu dáme dlouhověkost. Ve hře tvé jméno umístíme. na místnim hřbitůvku na náhrobek a můžeš si k němu dopsat i epitaf. + Zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách. + Dáme tvoje jméno nebo přezdívku do titulků, který stejně každej skipne.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 599Klíč ke hře

Nechtěli sme, ale ukecali jste nás. Tohle ale bude hodně omezená odměna. Bude jich jenom 50. Ano, můžete si jako odměnu vybrat klíč ke hře, který dostanete ihned v den vydání na STEAMu :)

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 599Klíč ke hře II

Hrozně rychle se rozodměnilo prvních 50 klíčů a mnoho z vás nám napsalo, že si kampaně všimlo pozdě. Abychom měli klidnou soboru, tak přidámé ještě pár klíčů. Takže tady máte KLÍČ ke hře, který obrdžíte hned v den vydání na STEAMu.

Number of available rewards: 0/25

Reward unavailable

CZK 599Klíč ke hře na STEAM III

Brzděte s těma klíčema! Zas tolik jich nemáme. Můžeme se ještě vzdát klíčů pro kamarády a přátele, ale pak už to fakt musíme utnout. Takže tady máte KLÍČ ke hře, který obrdžíte hned v den vydání na STEAMu.

Number of available rewards: 0/100

Reward unavailable

CZK 599Jenom nás podpoř + plakát s podpisem Petra Rychlýho

Petr.png

Petr Rychlý nám podepsal plakáty s koncept artem jeho postavy. Jsou určeny do sběratelky, ale 15 nám jich zbylo navíc. Pošleme ti tuhle limitku, která bude očíslovaná a víc jich nebude, protože jich víc nemáme. + Každej boomer umí přes seznam najít webovku. Pokud nás podpoříš, zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách. K tomu navíc dáme tvoje jméno nebo přezdívku do titulků, který stejně každej skipne. Samozřejmě tě ještě může hřát pocit z toho, že si byl u toho, když tahle hra vznikala a můžeš o tom vyprávět vnoučatům.

Number of available rewards: 2/15

Reward unavailable

CZK 650Tričko s prsama (nebo kolama od trabanta)

tricko-3.jpg

Logo našeho studia je sexy. A to větší frajer budeš, když si ho na sebe navlečeš na nedělní mši v kostele, nebo na štědrovečerní večeři. Dostaneš tohle super tričko Boomer Games a můžeš se hrdě hlásit k naší komunitě. + Zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,049Klíč ke hře + jméno na náhrobku ve hře

Protože se neskutečne rychle rozodměnila odměna se jménem na náhrobku i klíče, tak jsme přidali kombinaci obou odměn. Dostanete jak náhrobek, tak klíč ke hře :) Ale ten hřbitov není zas nafukovací! Staré přísloví praví (snad), že pokud se o někom mluví, že nás navždy opustil a není tomu tak, bude dlouho živ. Proto ti jako odměnu dáme dlouhověkost. Ve hře tvé jméno umístíme. na místnim hřbitůvku na náhrobek a můžeš si k němu dopsat i epitaf. + Zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách. + Dáme tvoje jméno nebo přezdívku do titulků, který stejně každej skipne.

Number of available rewards: 0/25

Reward unavailable

CZK 1,049Klíč ke hře + jméno na náhrobku ve hře II

Protože se neskutečne rychle rozodměnila odměna se jménem na náhrobku i klíče, tak jsme přidali kombinaci obou odměn. Dostanete jak náhrobek, tak klíč ke hře :) Ale ten hřbitov není zas nafukovací (ano přifoukli sme ho menší kompresí hrobů)! Staré přísloví praví (snad), že pokud se o někom mluví, že nás navždy opustil a není tomu tak, bude dlouho živ. Proto ti jako odměnu dáme dlouhověkost. Ve hře tvé jméno umístíme. na místnim hřbitůvku na náhrobek a můžeš si k němu dopsat i epitaf. + Zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách. + Dáme tvoje jméno nebo přezdívku do titulků, který stejně každej skipne. + KLÍČ ke hře, který obrdžíte hned v den vydání na STEAMu.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 1,198Klíč ke hře + plakát s podpisem Petra Rychlýho

KLÍČ ke hře, který obrdžíte hned v den vydání na STEAMu. Petr Rychlý nám podepsal plakáty s koncept artem jeho postavy. Jsou určeny do sběratelky, ale 15 nám jich zbylo navíc. Pošleme ti tuhle limitku, která bude očíslovaná a víc jich nebude, protože jich víc nemáme. + Každej boomer umí přes seznam najít webovku. Pokud nás podpoříš, zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách. K tomu navíc dáme tvoje jméno nebo přezdívku do titulků, který stejně každej skipne. Samozřejmě tě ještě může hřát pocit z toho, že si byl u toho, když tahle hra vznikala a můžeš o tom vyprávět vnoučatům.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 1,200Staň se nástěnkářem - Vzkaz na úřední desce obecního úřadu

V malebné vísce máme i obecní úřad, neboť je to vesnička středisková. A takováto středisková ves má i svou nástěnku. Můžeš si napsat svůj inzerát, nebo vzkaz, který na nástěnce bude ve hře vyvěšen. Vzkaz projde nekorektní korekturou.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,249Klíč ke hře + tričko Boomer Games

Dostanete jak náhrobek, tak tričko Boomer Games :) + Logo našeho studia je sexy. A to větší frajer budeš, když si ho na sebe navlečeš na nedělní mši v kostele, nebo na štědrovečerní večeři. Dostaneš tohle super tričko Boomer Games a můžeš se hrdě hlásit k naší komunitě. + Zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách. + Dáme tvoje jméno nebo přezdívku do titulků, který stejně každej skipne.

Number of available rewards: 1/5

Reward unavailable

CZK 1,648Klíč ke hře + jméno na náhrobku + plakát podepsaný od Petra Rychlýho

Dostanete jak náhrobek, plakát Petra Rychlýho, tak klíč ke hře :) Ale ten hřbitov není zas nafukovací! Staré přísloví praví (snad), že pokud se o někom mluví, že nás navždy opustil a není tomu tak, bude dlouho živ. Proto ti jako odměnu dáme dlouhověkost. Ve hře tvé jméno umístíme. na místnim hřbitůvku na náhrobek a můžeš si k němu dopsat i epitaf. + Petr Rychlý nám podepsal plakáty s koncept artem jeho postavy. Jsou určeny do sběratelky, ale 15 nám jich zbylo navíc. Pošleme ti tuhle limitku, která bude očíslovaná a víc jich nebude, protože jich víc nemáme. + Zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách. + Dáme tvoje jméno nebo přezdívku do titulků, který stejně každej skipne.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 1,699Klíč ke hře + jméno na náhrobku + tričko Boomer Games

Dostanete jak náhrobek, tričko Boomer Games, tak klíč ke hře :) Ale ten hřbitov není zas nafukovací! Staré přísloví praví (snad), že pokud se o někom mluví, že nás navždy opustil a není tomu tak, bude dlouho živ. Proto ti jako odměnu dáme dlouhověkost. Ve hře tvé jméno umístíme. na místnim hřbitůvku na náhrobek a můžeš si k němu dopsat i epitaf. + Logo našeho studia je sexy. A to větší frajer budeš, když si ho na sebe navlečeš na nedělní mši v kostele, nebo na štědrovečerní večeři. Dostaneš tohle super tričko Boomer Games a můžeš se hrdě hlásit k naší komunitě. + Zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách. + Dáme tvoje jméno nebo přezdívku do titulků, který stejně každej skipne.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 2,000Nadabuj nám ovci

Potřebujeme nadabovat ovečku. Umíš správně bečet? Pak je tahle odměna jak šitá na míru přímo pro tebe! Jako dabéra tě uvedeme v titulkách!

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 3,500Oběd s devákama

Jestli máš hlad, tak tahle odměna je přímo pro tebe. Náš team tě vezme na oběd (a dokonce za tebe zaplatí). Můžeš se nás tam zeptat na cokoli a my ti na něco z toho odpovíme. Plus dostaneš tričko a v něm na ten oběd musíš jít, ať mezi nás zapadáš.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 4,500Večeře s teamem a zábavným programem

Vezmeme tě na véču a potom si s tebou zahrajeme všechny hazardní hry, které v Last Holiday můžeš hrát. Vysvětlíme ti pravidla plátýnka, korunkového pršíčka a dalších zábavných disciplín. Vem si sebou dost kováků, protože se u těhle her můžou rychle rozkutálet. + Dostaneš tričko ať mezi nás zapadáš.

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 7,000Budeš televizní hvězda

Chceš se proslavit na televizních obrazovkách? Hollywood si tě všimne hned! Můžeš do televizního vysílání vytvořit svůj TV obsah, který ti určitě trošku zcenzurujeme. Zazpívej, řekni vtip, ukaž lidem recept na svůj oblíbený koláč. Budeš prostě tam.

Number of available rewards: 7/7

Reward unavailable

CZK 8,000Dabing postavy

Nejen, že nedostaneš za dabing zaplaceno. Dokonce nám za dabing pošleš i prachy. Ano je to tak. Můžeš si u nás nadabovat jednu z NPC postav a být tak na super místě v titulcích a začít tak novou kariéru dabéra. Na place se potkáš s tvůrci naší hry. + Dostaneš tričko.

Number of available rewards: 1/5

Reward unavailable

CZK 10,000Sběratelka s osobním doručením

Dostanete sběratelskou edici naší hry, kterou vám osobně domu dovezou členové našeho teamu. + Zveřejníme tvoje jméno, nebo přezdívku na našich krutopřísnejch stránkách + Dáme tvoje jméno nebo přezdívku do titulků, který stejně každej skipne. Co obsahuje sběratelka? - klíč ke hře - nějaké pitíčko - tričko s logem studia - plakát zatím jedné z postav - podpisy na krabici celého produkčního teamu - a jedno docela vostrý překvapení

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 15,000NPC podle tebe + dabing

Jestli seš fešná bábovka, nebo fešák (pokud né, tak tě můžeme upravit), můžeš se zvěčnit v naší gamese. Vyrobíme podle tebe jedno NPC a můžeš si ho i nadabovat. + Dostaneš tričko. + Budeš v titulkách, který stejně nikdo nečte.

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 25,000Pařba s boomerem

Jsme boomeři a jsme hraví! Můžeš si vybrat z našeho Boomer teamu a vybrat si hru, kterou si s ním zahraješ. Každý z nás má nějakou, kterou totálně nesnáší, třeba se ti povede najít tu, která nás bude neskutečně točit. Vybrat si můžeš Boomera: - Game designéra (to není úplně Boomer věkem, ale duší je to starej štramák se sexy fousky) - Šéf vývojářů a spoluzakladatel studia (ten už nám pěkně zboomerovatěl) - Producent a scénárista (tohle je největší Boomer a to i kilama) Hru si vyber: - Lolko - CSko (tohle bude sranda, protože Boomeři už nemaj reflexy) - Apex (ty reflexy no :D ) - Šachy online (reflexy lepší, ale občas nestihneme táhnout) - zkus navrhnout, ale musíme to umět nainstalovat

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 50,000Vedlejší mise podle tvého scénáře

Jestli máš dobrou historku, kterou chceš zvěčnit v naší hře, můžeš si splnit sen. Staneš se na chvilku game designérem a navrhneš jednu vedlejší misi. Musí se tedy jednat o proveditelnou misi a zapadat do konceptu hry. Určitě to spolu zkonzultujeme a my ti řeknem, pokud je to kravina. + Dostaneš sběratelku Co obsahuje sběratelka? - klíč ke hře - nějaké pitíčko - tričko s logem studia - plakát zatím jedné z postav - podpisy na krabici celého produkčního teamu - a jedno docela vostrý překvapení

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 100,000Big Boss Sponzor

Tohle je odměna jen pro jednoho z vás. Kdo nám pošle kilčo, toho uvedeme jako mega big boss sponzora hned v úvodu hry společně s logem tvojí firmy. Pokud nemáš logo, dáme tam klidně tvojí fotku, pokud nemáš fotku, nemusíme tam dát nic. K tomu dostaneš ještě sběratelku, kterou ti osobně dovezeme. Co obsahuje sběratelka? - klíč ke hře - nějaké pitíčko - tričko s logem studia - plakát zatím jedné z postav - podpisy na krabici celého produkčního teamu - a jedno docela vostrý překvapení

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable