Miniatura Kryty CO.jpg

Premiéra filmu Kryty CO Film & Video

Pandemie zhatila premiéru dokumentárního filmu Kryty CO. Pomozte vybrat peníze na pronájem kina a odpremiérovat tak na jaře tento snímek.

Premiéra filmu Kryty CO

ReachedCZK 16,122(230%)

230%
CZK 7,000requested
35contributors
ContributeRewards

Termín premiéry:

29. 5., 18:00
Bio Central Hradec Králové

Více info zde.

 

"Každý den se po nich procházíme, žijeme vedle nich, pracujeme nad nimi, téměř dennodenně jsme v jejich blízkosti, ale skoro nikdo o nich nic neví. Jsou skryté pod ulicemi měst, domy a parky. Přitom jsou to místa, která nás měla chránit před nebezpečím. Dokument bude postupně odkrývat známá místa v Hradci Králové, která ale ukrývají podzemní tajemství, o kterých málokdo ví. Kryty civilní obrany měly za studené války sloužit jako útočiště pro naše občany v případě nebezpečí jaderného útoku. Po roce 1989 a po pádu Sovětského svazu ztratily svůj význam. Dnes postupně chátrají, některé jsou v dezolátním stavu, jiné, díky kompletnímu znepřístupnění, zůstaly nedotčené, úplně zastavené v čase. Film nabídne nahlédnutí do těchto skvostů a tím pádem možnost nahlédnutí zpět v čase do let před rokem 1989."

Dokumentární film Kryty CO měl mít premiéru na podzim roku 2020 v rámci festivalu CinemaOpen. Akci nakonec překazila pandemie a byla přesunuta na dobu neurčitou. Vzhledem k tomu, že není jisté, jak to bude dále, jako režisér filmu jsem se rozhodl, že radši uspořádám premiéru na vlastní triko ihned po rozvolnění restrikcí pro kina, než se všechno opět zavře.

Má to ale jeden háček. Jsem student, do dokumentu jsem vrazil asi 15-20 tis. Kč, které jsem vydělal na brigádách a nemám z filmu žádný zisk. Pronájem kina stojí cca do 7 tis. Kč. To si nemůžu dovolit a nechci riskovat své peníze s vidinou, že by se mi ze vstupného nemusely vrátit.

Proto se obracím na Vás.

Pokud se na Startovači podaří vybrat veškeré peníze, uspořádám premiéru v kině Bio Central v Hradci Králové, která bude se vším všudy. Vzhledem k tomu, že se vše nebude konat v rámci festivalu s několika filmy, tak celé promítání bude jen a pouze o mém dokumentu Kryty CO. Bonusem k tomu bude po odpremiérování filmu beseda se mnou, s režisérem, a všichni diváci se mě budou moct ihned ptát na otázky ohledně natáčení a vzniku filmu.

Jestliže bude sbírka úspěšná, premiéra proběhne druhou sobotu po rozvolnění restrikcí pro kina od 18:00. Tedy pro upřesnění - první sobota, která bude už bez restrikcí (budou povoleny vnitřní akce do 100 lidí), ta ne, až ta druhá.

Pokud by vznikly nějaké nejasnosti, nebojte se, konkrétní datum bude upřesněno na facebooku ve skupině "Kryty CO Hradec Králové" a taky zde, na Startovači.

 

Těším se, až se uvidíme v kině!
Lukáš Rybka, režisér filmu

 

Trailer:

ReachedCZK 16,122(230%)

230%
CZK 7,000requested
35contributors
Contribute

project authorRyba

Rewards

CZK 100Vstupenka na premiéru

● Vstup zdarma na premiéru pro 1 osobu

Number of available rewards: 41/50

Reward unavailable

CZK 300Fotografie z hradeckých krytů

● Vstup zdarma na premiéru pro 1 osobu ● Fotografie v elektronické podobě z několika hradeckých krytů, které se neobjeví ve filmu

Number of available rewards: 14/20

Reward unavailable

CZK 400Scénář filmu + fotografie z hradeckých krytů

● Vstup zdarma na premiéru pro 1 osobu ● Fotografie v elektronické podobě z několika hradeckých krytů, které se neobjeví ve filmu ● Všechny verze scénářů filmu až po ten finální (v elektronické podobě)

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 500Originální film v elektronické podobě

● Vstup zdarma na premiéru pro 1 osobu ● Přístup ke stažení filmu v plné kvalitě ve Full HD

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable

CZK 800Plány krytů

● Vstup zdarma na premiéru pro 1 osobu ● Detailní plány + částečné půdorysy některých krytů v HK

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 1,000DVD + plány krytů

● Vstup zdarma na premiéru pro 1 osobu ● Detailní plány + částečné půdorysy některých krytů v HK ● DVD s originálním obalem a filmem v plné kvalitě Full HD + SD kvalitě pro přehrávání na DVD přehrávačích

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable