logo kralove videa.jpg

Králové Videa - dokumentární film Film & Video

Nový dokumentární film, který vás jako pomyslný DeLorean vezme zpět do časů, kdy v našich domácnostech kralovalo video.

Ceny odeslány!
1/24/2022

Ceny odeslány!

Máme hotovo.

Vážení přispěvatelé,

díváte se na úplně poslední várku balíků s cenami ze Startovače. Tímto jsme naplnili všechny svoje sliby z kampaně a všichni máte svoje ceny doma.

Ještě jednou všem děkujeme, že jste přispěli a že i díky vám mohl náš film vzniknout.

Odeslání cen
12/8/2021

Odeslání cen

Už se chystá.

Milí přispěvatelé, 

naplnění našich crowdfundingových slibů už je za rohem a příští týden začínáme balit vaše ceny a rozesílat těm, kteří je ještě nedostali.

Proto vás prosíme, abyste si pečlivě zkontrolovali svoji adresu na Startovači a pokud se vám náhodou za ten rok změnila, dejte nám to co nejdříve vědět buď na mail producenta igor.kovacss@gmail.com, který ceny zajišťuje, nebo na mail dramaturga djlonely@seznam.cz, který bude ceny fyzicky rozesílat.

Je prakticky jisté, že do Vánoc to nebude, protože jeden člověk fakt nestihne zabalit a poslat přes 450 balíků v krátké době, ale rozhodně se budeme snažit, ať je to co nejdřív.

Tak se těšte. ;)

Vaši Králové videa

DVD se blíží
11/1/2021

DVD se blíží

Fyzická média ještě tento rok.

Milí přispěvatelé, vydání DVD a limitované edice VHS se blíží a tím i finální naplnění našich slibů ze Startovače. Dle slov našeho producenta Igora Kovácse by k tomu mělo dojít ještě letos. Kšiltovky, trička i plakáty už máme připraveny a jakmile budou hotová dvdčka a vhsky, začneme rozesílat kompletní balíčky s vašimi cenami.

Moc děkujeme za trpělivost, kterou s námi máte.

V případě jakýchkoliv dotazů pište přímo na email producenta igor.kovacss@gmail.com.

Novinky po rozvolnění
5/29/2021

Novinky po rozvolnění

Po půl roce se opět ozýváme.

Milí přispěvatelé,
rádi bychom se vám omluvili, že jsme se od loňského října neozvali se žádnou novinkou. Důvod byl ten, že od té doby vlastně žádná novinka nenastala. Kina byla zavřená a otevírají pomalu až teď od června a my jsme stále vázáni smlouvami s kinodistribucí, že se náš film musí odpromítat smluvený počet dnů v kinech, než se uvolní práva pro distribuci na fyzických médiích a digitální cestou.
Pokud se teď po rozvolnění už nic v epidemiologické situaci měnit nebude a nepodělá se ani nic dalšího, plán je ten, že léto bude patřit promítání filmu v kinech a na festivalech, a na podzim se konečně dočkáte DVD, VHS (vydání BD je stále ve hvězdách vzhledem k finanční náročnosti) a digitální distribuce.
Moc děkujeme za trpělivost, kterou s námi máte a opět bychom vás všechny, kteří stále čekáte na svoje ceny ze Startovače, chtěli ujistit, že svoje závazky samozřejmě splníme.
Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se filmu, merche, termínů, či čehokoliv dalšího, obraťte se prosím přímo na producenta Igora Kovácse na emailu igor.kovacss@gmail.com, který vám je velmi ochotně zodpoví.
Vaši Králové videa

Trička na cestě
10/12/2020

Trička na cestě

Konečně budou trička. :)

Milí přispěvatelé,
první ceny ze Startovače už 1. 9. obrželi ti z vás, kteří měli v balíčku účast na slavnostní premiéře. Teď bychom vám rádi oznámili, že i přes veškerou nepřízeň osudu, covidu a vládních nařízení, do konce tohoto měsíce konečně začneme rozesílat další ceny a to trička. Bohužel jen těm z vás, kteří je nemáte v balíku s kopií filmu (DVD, flashka, digitální kopie). Rádi bychom balíčky posílali kompletní, protože při dělení balíků by se nám dost prodražilo poštovné. Nicméně pokud máte zaplacený balíček a opravdu moc byste toužili tričko mít co nejdříve, napište na email igor.kovacss@gmail.com a my vám i přes dvojí náklady tričko samozřejmě pošleme. Jsme rádi, že s námi máte trpělivost a věřte, že ani my nemáme žádnou radost ze situace letošního roku. Díky covidu a vládním opatřením aktuálně film v českých kinech vidělo jen něco přes 1500 diváků a i přes skvělé kritiky a divácká hodnocení jsme při finálních produkčních a distribučních nákladech (pro zajímavost - kolem 1.880.000 korun) dost hrubě v mínusu.
Ale nechceme si stěžovat. Nikdo to v dnešní době nemá lehké. Hlavně jsme vás chtěli informovat, že na vás nezapomínáme a svoje závazky ze Startovače samozřejmě čestně a do puntíku dodržíme. Jen to holt bude trvat déle, než jsme si mysleli. Jakmile vyřídíme trička, vrhneme se na kšiltovky, plakáty atd. a někdy v příštím roce, až bude i po slovenské kinopremiéře a budou hotová digitální média, rozešleme zbytek.
Jakoukoliv komunikaci ohledně cen ze Startovače prosím směřujte přímo na producenta Igora Kovácse na emailu igor.kovacss@gmail.com, který má veškerý merch na starosti.
Děkujeme a držte se v této divné době.
Vaši Králové videa

Premiéra
7/6/2020

Premiéra

Máme datum

Milí přispěvatelé našeho projektu,

rádi bychom vás informovali, že konečně máme datum kinopremiéry Králů videa, na který jste nám tak štědře přispěli.

V ČR to bude 1. 9. 2020 ve velkém sále Lucerny v Praze, distribuce Film Europe

https://www.filmeurope.cz/news/500-kr-lov-videa-ileg-ln-l-ska-k-film-m-v-ot-esn-kvalit-kone-n-vstupuje-do-kin

V SR 1. 10. 2020 v Bory Mall - Cinemax v Bratislavě, distribuce Continental Film

Doufejme, že situace ohledně covid-19 zůstane stabilní a už se nic měnit nebude.

 

Ti z Vás, kteří měli v zakoupené odměně lístky na slavnostní premiéru, dostanou brzy email s potvrzením a instrukcemi.

Na ostatních cenách jsme po uvolnění vládních opatření začali opět pracovat, tak s námi prosím mějte trpělivost. Nikdo nepřijde zkrátka a všichni svoje ceny dostanou. ;)

 

 

Zpoždění
3/14/2020

Zpoždění

V návaznosti (nejen) na současnou situaci...

Milí přispěvatelé,
rádi bychom vás informovali, jak pokračuje projekt, který jste podpořili svými penězi.


Náš producent rozhodl, že by byla škoda, nezkusit přihlásit Krále videa na karlovarský festival a my ostatní s ním vcelku souhlasíme, i když je nám jasné, že šance jsou mizivé. Nicméně, když něco nezkusíte, nemůžete si pak nikdy být jistí, jestli by to nějakou náhodou nevyšlo. :)
Má to však svoje úskalí. Sice tento měsíc finišujeme práce na grafice, čímž pádem bude dokument už hotový, ale pokud chceme mít aspoň nějakou šanci, že nám ho vezmou do Varů, nesmíme ho premiérovat před festivalem. Takže jsme dohodli termín premiéry s kinodistribucí předběžně na říjen 2020.


Navíc všichni víme, jaká je situace ve světe ohledně koronaviru a náš mezinárodní tým se teď nemůže ani sejít ve studiu, abychom to společne dofinišovali a to vše kvůli zavřeným hranicím.
Tím pádem se nám taky zpozdí slibovaný merch pro vás, naše přispěvatele. Těm, kteří ve svojí odměně mají jakýkoliv filmový nosič s Králi videa, budeme moci odměnu zaslat, až film vyjde na domácích nosičích, tedy cca. 4-6 měsíců po premiéře (raději odhadujeme víc, než méně).
Ostatním, kteří mají odměny bez filmových nosičů, se je pokusíme poslat v průběhu tohoto roku, pokud karanténa brzy skončí a firmy zase začnou fungovat tak, jak mají.


Opravdu moc doufáme, že to pochopíte a nebudete se na nás příliš zlobit.
Věříme, že Králům videa přejete úspěch a co by mohlo být úspěšnějšího, než film moci pustit na karlovarském festivalu (pokud se vůbec letos bude konat). ;)
Děkujeme.

DĚKUJEME
11/6/2019

DĚKUJEME

Úspěšné ukončení.

Náš Česko-Slovenský projekt uspěl. Všimli jste si? :)


Kampaň byla úspěšná, vybralo se dokonce o 52 tisíc korun navíc oproti cílové částce, a to jen díky vám.
Děkujeme. Opravdu! Moc děkujeme.

A nyní k cenám... Nějakou dobu nám zabere zkonsolidování dat (je vás přece jen 457 :)), musíme dát merch na výrobu a mezitím makáme dál ve studiu.

Trička budou unisex a černá, kšiltovky taktéž černé. 

Výhled je zhruba takový, že trička, kšiltovky, plakáty, knížky apod. budou rozesílány někdy do února / března 2020 a DVDčka, flashky a digitální downloady budou k dispozici někdy v létě 2020, až proběhne kinodistribuce.

Termíny prosím berte jako orientační. Budeme se je snažit dodržet, ale jelikož jsme nezávislí filmaři, může dojít k nějaké komplikaci, na kterou jsme nebyli připraveni.

Každopádne počítejte s tím, že tímto kanálem s Vámi budeme komunikovat a budeme vás vždy informovat o důležitých milnících v produkci filmu i merche. Pokud byste potřebovali konzultovat nějakou věc okolo svých cen (po Vánocích se vám o číslo změní velikost trička, přestěhujete se a bude třeba aktualizovat adresu na odeslání cen atd.), můžete kontaktovat přímo našeho dramaturga Petra Svobodu na emailu djlonely@seznam.cz a ten s vámi zařídí vše potřebné.

Takže ještě jednou díky a těšte se. Bude to stát za to!

 

100%
11/1/2019

100%

Je to tam!

Jak jste si určitě všimli, je to tam! Připíjíme nealko nápojem se skvělým sloganem a moc děkujeme podporovatelům za všechna ta hřejivá slova při sdílení našeho Startovače i za příspěvky. Každopádně ještě neusínejme na vařínech, protože sice už je jisté, že Vaše příspěvky dostaneme, ale teď záleží na tom, v jaké výši.
7% si vezme Startovač, 15% stát, 2% Vaše platby kartou, 5% Vaše platby PayPalem, 15% Vaše platby smskou atd. atd. takže reálně dostaneme tak 3/4 všech příspěvků.
Proto ještě prosím vytrvejte toho 3,5 dne a dále přispívejte a šiřte náš Startovač. Děkujeme!

fullHD kopie
10/20/2019

fullHD kopie

flashka s filmem

42% splněno a 16 dní do konce. Začíná z toho být napínavá jízda a my jsme zvědaví, jestli se podaří naplnit cílovou částku, nebo vám všem Startovač vrátí peníze a my ostrouháme. ;)

Každopádně pro případ, že by se nám nepodařilo film vydat na blu-ray, přichystali jsme pro vás fullHD alternativu a za 900 korun si můžete pořídit film ve fullHD rozlišení na flashce. Třeba tahle cena motivuje vyznavače vysokého rozlišení, kdo ví.

Takže vám děkujeme za příspěvek a prosíme - šiřte povědomí o naší kampani mezi své kamarády a známé, na Facebooku, Instagramu, Twitteru, Tumblru, Snapchatu, nebo klidně i v hospodě u piva. :)

Děkujeme!

Digitální kopie filmu
10/7/2019

Digitální kopie filmu

Nová odměna

Milí startéři,

po dalším víkendu máme vybráno 21% celkové částky a jsme opět o kousek blíž k dokončení našeho dokumentu, za což Vám děkujeme.

Po množících se žádostech od lidí jsme přidali novou odměnu - digitální download filmu, který po skončení kinodistribuce dostanou nejen ti, kteří si zakoupí tuto odměnu, ale jako poděkování ho přiložíme i k odměnám všech, kteří si zakoupili balíčky za 300 korun a více.

A nezapomeňte náš Startovač dále sdílet mezi své kamarády a známé, ať se informace šíří a naděje na dokončení dokumentu roste. ;)

Poslední klapka
10/4/2019

Poslední klapka

Je dotočeno.

Dnes proběhl poslední natáčecí den našeho projektu.

Ve studiu Professional Sound ve Vršovicích jsme nahrávali voiceovery s Miroslavem Táborským. Byl to neskutečně povznášející zážitek, protože pan Táborský je opravdu profík a byla radost s ním pracovat.
Jsme moc rádi, že právě on bude Krále videa provázet slovem.

Ochutnávka soundtracku
9/30/2019

Ochutnávka soundtracku

Soundtrack je ve výrobě.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří už nám přispěli. Díky vám máme za prvních 6 dnů 14% vybráno!
Zde si můžete poslechnout první ochutnávku ze soundtracku Králů videa, a to naše main theme: https://soundcloud.com/petr-hro-k-svoboda/kralove-videa-video-kings-main-theme

Trička a kšiltovky
9/26/2019

Trička a kšiltovky

Merch je v procesu.

Milí přispěvatelé projektu Králové videa.

Rádi bychom Vám ukázali návrhy triček a kšiltovek s logem KV.

Mějte prima den.

ReachedCZK 322,370(119%)

119%
CZK 270,000requested
433contributors
Contribute

project authorPetr Svoboda

Rewards

CZK 150Poděkování v titulcích

Dobrý pocit a poděkování v titulcích

Expected delivery of the reward: February 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Digitální kopie filmu

Jakmile proběhne kinodistribuce, dostanete soukromý link ke stažení digitální kopie filmu Králové videa.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Poděkování v titulcích, plakát "Králové videa" ...

Poděkování v titulcích , plakát "Králové videa", kniha "Holokoulí" která nemá s filmem absolutne nic společné prostě je to jenom dobrý čtení.

Expected delivery of the reward: February 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Prostě jen triko

Pokud jdete jen po tričku Králové videa, tahle odměna je určena přímo pro vás.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Prostě jen kšiltovka

Pokud jdete jen po kšiltovce Králové videa, tahle odměna je určena přímo pro vás.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Prostě jen DVD

Pokud jdete jen po DVDčku s filmem Králové videa, tahle odměna je určena přímo pro vás.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Malý balík odměn

Poděkování v titulcích, poděkování na webu, plakát "Králové videa" kniha "Holokoulí" která nemá s filmem absolutně nic společné, prostě je to jenom dobrý čtení.

Expected delivery of the reward: February 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Malý balík FILM LEGENDS MUSEUM

Poděkování v titulcích, poděkování na webu, plakát "Králové videa", kniha "Holokoulí", která nemá s filmem absolutně nic společného, prostě je to jenom dobrý čtení. A navíc dvě vstupenky do Film Legends Musea, použitelné pro Poděbrady, Prahu nebo Kroměříž, dle vaší volby.

Number of available rewards: 36/40

Reward unavailable

CZK 700Větší balík odmněn

Poděkování v titulcích , poděkování na webu,DVD s filmem, plakát "Králové videa", kniha "Holokoulí" která nemá s filmem absolutne nic společné ,prostě je to jenom dobrý čtení.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Větší balík s tričkem

Poděkování v titulcích, poděkování na webu, DVD s filmem, tričko "Králové videa", kniha "Holokoulí", která nemá s filmem absolutně nic společného, prostě je to jenom dobrý čtení.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Větší balík s kšiltovkou

Poděkování v titulcích, poděkování na webu, DVD s filmem, kšiltovka "Králové videa", kniha "Holokoulí", která nemá s filmem absolutně nic společného, prostě je to jenom dobrý čtení.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 900Flashka s filmem v rozlišení fullHD

Pro případ, že by se nám nepodařilo film vydat na blu-ray, přichystali jsme pro vás fullHD alternativu.

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 95/100

Reward unavailable

CZK 1,200Velký balík odměn

Poděkování v titulcích, poděkování na webu, DVD s filmem, plakát a triko "Králové videa", kniha "Holokoulí", která nemá s filmem absolutně nic společné, prostě je to jenom dobrý čtení.

Expected delivery of the reward: September 2019

Number of available rewards: 270/299

Reward unavailable

CZK 3,000Supr balík odměn

Poděkování v titulcích , poděkování na webu, DVD s filmem (doručení v květnu), plakát a triko "Králové videa", dva lístky na premiéru a afterparty, kniha "Holokoulí" která nemá s filmem absolutne nic společné ,prostě je to jenom dobrý čtení.

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 82/99

Reward unavailable

CZK 3,500Balík FILM LEGENDS MUSEUM

Poděkování v titulcích, poděkování na webu, DVD s filmem, plakát a triko + kšiltovka "Králové videa", dva lístky na premiéru a afterparty, kniha "Holokoulí", která nemá s filmem absolutně nic společné, prostě je to jenom dobrý čtení. A navíc dvě vstupenky do Film Legends Musea, použitelné pro Poděbrady, Prahu nebo Kroměříž, dle vaší volby.

Expected delivery of the reward: May 2020

Number of available rewards: 43/50

Reward unavailable

CZK 5,000Pirátský balík odměn

Poděkování v titulcích, poděkování na webu, DVD s filmem, plakát a triko + kšiltovka "Králové videa", dva lístky na premiéru a afterparty, kniha "Holokoulí", která nemá s filmem absolutně nic společné, prostě je to jenom dobrý čtení. A navíc jedna autentická videokazeta z burzy se dvěma rychlodabingy (filmy si nelze vybrat).

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 10,000Mega balík odměn

Poděkování v titulcích, poděkování na webu, DVD a limitovaná VHS s filmem (doručení v květnu), 2x plakát a triko + kšiltovka "Králové videa", dva lístky na premiéru a afterparty, kniha "Holokoulí", která nemá s filmem absolutně nic společné, prostě je to jenom dobrý čtení.

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 6/9

Reward unavailable

CZK 50,000Mecenáš projektu

Veškerý merch, lístky na premiéru, afterparty a samozřejmě limitovaná VHS s filmem. Plus jméno a poděkování v titulcích velkým písmem pod titulem "mecenáš projektu". A samozřejmě nehynoucí vděk tvůrců za pomoc s dokončením našeho vysněného dokumentu. :)

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 100,000Sponzor projektu

Veškerý merch, lístky na premiéru, afterparty a samozřejmě limitovaná VHS s filmem. Plus jméno a poděkování v titulcích velkým písmem pod titulem "sponzor projektu". A samozřejmě nehynoucí vděk tvůrců za pomoc s dokončením našeho vysněného dokumentu. :)

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 270,000Hlavní sponzor projektu

Kašlat na to, zatáhnu to celý. :) K této ceně se vztahuje vše z předchozích cen, jméno zlatými kapitálkami v samotném dokumentu, obrovská kalba se všemi tvůrci a nehynoucí vděk všech, kteří tento dokument chtějí vidět, protože právě díky Hlavnímu sponzorovi spatří světlo světa.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable