titulka_start5.jpg

Komiks Šejch Músá Knihy

Kupte si dopředu a se slevou komiks o významném českém cestovateli A. Musilovi. Byl spolunáčelníkem 2 beduínských kmenů a světoznámým orientalistou.

start11.jpg

ReachedCZK 56,019(160%)

160%
CZK 35,000requested
168contributors
ContributeRewards

Čemu můžete pomoci:

Komiks s názvem Šejch Músá aneb prof. Alois Musil o životě světoznámého českého cestovatele a orientalisty Aloise Musila (1868-1944) je připraven k vydání s dotací města Vyškova, která je však nižší, než je třeba. Jsme v pasti systému, kdy dotace hrozí na konci roku 2015 propadnutím - a z této pasti nám můžete pomoci už jen vy, štědří podporovatelé či předplatitelé!

Musil jako katolický kněz, přítel posledního rakousko-uherského císařského páru a spolupracovník prvorepublikových prezidentů T. G. Masayryka a E. Beneše byl komunistickým režimem vytěsněn z čítanek a paměti národa a je proto znám mnohem více v zahraničí. Komiks je určen především dospívajícím, kteří se tak budou moci seznámit s touto významnou osobností našich dějin jim přístupnou formou. Vhodně poslouží jako didaktický suvenýr např. mladým návštěvníkům nové musilovské expozice v Muzeu Vyškovska ve Vyškově, jejímž autorem je populární arch. David Vávra.

Ukázky:

start10.jpg

start08.jpg

start07.jpg

start09.jpg

 start03.jpg

start04.jpg

start05.jpg

Děj:

Příběh popisuje cestu chudého chlapce z Hané za vzděláním, která ho dovedla na podzim roku 1895 do Orientu. Z Musila se zde posléze stal přítel beduínů a spolunáčelník jejich 2 kmenů a spoluprožíval s nimi na svých expedicích četná, životu nebezpečná dobrodružství. V roce 1898 objevil unikátní raně islámskou památku Qusajr Amra, zapsanou dnes na Seznam kulturního dědictví UNESCO. V roce 1920 po přechodu z Vídeňské univerzity se stral profesorem Univerzity Karlovy v Praze, pracoval pro ministra zahraničí ČSR Edvarda Beneše a s prezidentem Masarykem připravoval založení Orientálního ústavu (dnes v rámci Akademie věd ČR). V letech 1926-1928 vydal anglicky v USA své životní dílo Oriental Explorations and Studies a získal jako dosud jediný Čech prestižní zlatou medili Ch. P. Dalyho od American Geographical Society.

Technická specifikace:

Kniha bude vydána v nákladu 1000 ks ve formátu A4, počet stran 44, vazba lepená (pohled. karton). Papír - ražený textil Chamois - dodává výsledku velmi příjemné estetické vyznění. Edice bude číslována, tedy "kdo dřív přijde, ten dřív mele".

Komiks vznikl původně jako bakalářská práce studentky umění a designu Kristýny Košutové a vychází v rámci odborné spolupráce s Akademickou společností Aloise Musila. Podporou jeho vydání pomůžete navracet jméno prof. Musila do paměti národa a zároveň podpoříte mladou talentovanou ilustrátorku na startu její kariéry. Věříme, že to jsou cíle, které pomůže naplnit řada štědrých lidí navštěvujících tyto stránky - a kterým patří naše upřímné poděkování!

Autorka:

kosutka3.jpg

ReachedCZK 56,019(160%)

160%
CZK 35,000requested
168contributors
Contribute

project authorASAM

Rewards

CZK 120dostanete komiks

Částka umožňuje zakoupení komiksu před jeho vydáním s výraznou slevou. Edice je číslovaná, zájemci o první výtisky si musí pospíšit. Zároveň s komiksem si pořídíte naši nehynoucí vděčnost a dobrý pocit z podpory dobré věci.

Expected delivery of the reward: January 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150dostanete komiks s podpisem autorky

Částka umožňuje zakoupení komiksu před jeho vydáním s vlastnoručním podpisem autorky.

Expected delivery of the reward: January 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200dostanete komiks s osobním věnováním autorky

Částka umožňuje zakoupení komiksu před jeho vydáním s osobním věnováním a vlastnoručním podpisem autorky.

Expected delivery of the reward: January 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300ale i výše: komiks, pusa, panák a budete slavní

15 nejštědřejších dárců, kteří přispějí 300 Kč či jakoukoliv částkou od 300 Kč výše, získá přísluný počet komiksů s individuálně zadaným věnováním a vlastnoručním podpisem autorky. Tito dárci budou pozváni na slavnostní uvedení knihy v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově, kde budou osobně představeni publiku, pohoštěni domácí slivovicí, políbeni autorkou a jmenovitě zvěčněni v komiksu a uvedeni na webových stránkách a fb profilu Akademické společnosti Aloise Musila.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable