o-snehu-mini-dve.jpg

Komiks "100x O sněhu" - BubbleGun #8 a zpropadenej sníh! Knihy

Taky tě štve, jak se v zimě musíš brodit závějemi a ten bílej prevít je všude okolo? "Pata" a jeho přátelé se o tom rozhodli udělat celou knihu!

Komiks "100x O sněhu" - BubbleGun #8 a zpropadenej sníh!

ReachedCZK 16,662(196%)

196%
CZK 8,500requested
59contributors
ContributeRewards

 

Podělit se se čtenáři o svůj krátký komiksový příběh na papíře je jistě hřejivý pocit, ale každý bude určitě souhlasit, že opravdovým snem tvůrce je vydat si svou vlastní knihu. Tento bohulibý cíl se nyní snažíme podpořit i my v rámci projektu "BubbleGun" a osmé číslo našeho/vašeho plátku tak bude kompletně autorské, pro znalce tzv. "ván meň šou", tedy nakreslené jen jedním komiksovým bláznem a to přímo naším nejvěrnějším autorem, Pavlem "PATOU" Talašem. Bát samoty se ale nemusíte. Pata se jí také bojí, takže si na pomoc přizval známé a kamarády a nemusel jim ani dlouho držet ostrý hrot svého pera u levého oka, většina se ihned ochotně podvolila mu nějaký ten řádek napsat nebo dokreslit obrázek na ozdobu.
Tak, tenhle úvod už by vám měl říct vše, co potřebujete vědět, takže číslo účtu pro převod je... Cože? Zdá se vám to málo? Jste cháska nedůvěřivá! Dobře, dychtivci, ještě něco málo je napsáno níže, ale byli jste varováni!
Jo a úplně dole na konci té hromady textu je ten nejdůležitější odstavec celého tohoto projektu a tak kdo chce, může přeskočit rovnou až na něj.

O SNĚHU_PROMO.jpg


Proč Startovač?

Cílem je vydání tohoto speciálu do vánočního svátku, jakožto ideálního sněhového podhoubí, a tedy uspíšení financí. Dalším plusem, tím více vítaným jak námi, tak jistě i vámi, je možnost vydat si s knihou i bonusy v podobě šmakózních plakátečků, pro opravdové sběratele pak možnost dodání originálních stránek přímo z Patova skicáře a v neposlední řadě pak Pata bude moci nabídnout, díky úspěšnému Startovači, hrstku obrázků, nakreslených rukou (nikoli patou) přímo a výhradně jen a jen pro ty nejvěrnější. Po úspěšném Startovači si zájemci o hotové kousky zajedou přímo za Patou, který se nedávno odstěhoval do vesnice poblíž severního pólu. Adresu vám sdělíme po připsání částky na náš účet, stejně ji zatím nevíme, pohybuje se podle toho, jak tají kry. Ale jako těm největším lenochům to pak můžeme zaslat poštou, i to je v ceně. S adrenalinovými štváči, kteří jsou ochotní riskovat více, než je cesta na severní pól, se můžeme pak domluvit i na osobním předání a gratulaci v Comics Pointu. Na vaše riziko.

stop_prosinec_snehulaci.jpg


O sněhu:

Jak již bylo zmíněno v úvodu, sníh nás může pěkně potrápit. Ale nejen to. Může nás naopak i rozveselit. Nebo nás třeba přinutit se zasnít či prostě přijít na jiné myšlenky. O tom všem a mnohem více je, dalo by se říci, "stripová" série "O sněhu", kterou její autor Pavel "Pata" Talaš začal kreslit na popud nejen svých přátel již nějaký ten rok zpátky. A nejen na popud těchto přátel jsme se ji rozhodli vydat v rámci BubbleGunu. Čtení jednotlivých stránek Vás totiž zvláštním způsobem pozitivně naladí! Zatím nám nedorazily výsledky testů, takže tuto knihu ještě nemůžeme označit štítkem "Má pozitivní dopad na lidské zdraví - vědecky testováno!", ale již jsme si zažádali o patent, a to už něco znamená, ne?
Tak třeba jedna stránka "O sněhu" pojednává o... Ale tak přece tady všechno nevyzradíme. ;) Jak říká známý dealer Horst Fuchs: "Přesvědčte se sami! Dobře to čistí!"

O sněhu_potopa_m.jpg
Detailněji o tomto speciálu:

Patu každý přehlíží, je až na spodku nohy, a proto jsme se rozhodli upřednostnit právě jeho. Tento autorský speciál ale nebude jediný (a čím více jej podpoříte, tím spíše bude další. ;) A pokud je mezi vámi nějaký další přehlížený autor, kterému už šuplík s komiksy praská ve švech, je dost pravděpodobné, že se příště dostane na něj.
A co by ho pak mohlo čekat vzhledem k tomu, co obsahuje aktuální číslo?

1x Barevná obálka, ze předu... i zezadu...

1x Lepená tzv. paperback nebo-li česky brožovaná vazba. To proto, že bez vazby to blbě drží pohromadě.

1x Formát A5, dá se to strčit do i do větší kapsy, dobře se to čte na hajz... na WC. Je možno to ohnout (nedoporučuje se).

124x Černobílých stran, kde se může objevit, nikoli náhodou, i šedá nebo její stín či odstín. Z toho:

100x Strana s komiksovým příběhem ze série "O sněhu".

1x Stránka s indexem, předmluvou (Vhrsti), minigalerií scénáristů a medailonkem o autorovi (je tam o něm úplně všechno!). Tzn. dohromady 4 strany, aby v tom nebyl zmatek.

4x Stránka s přepisem rozhovoru, který s Patou vedl redakční kolega BeeSee, když jej vyslýchal v případu ukradené klobásy. Nikdy nebylo vyřešeno.

7x Stránka s ukázkami, jak vidí sérii "O sněhu" ostatní kreslíři (Cuco, David Ledvinka, DevCageR, Slakinglizard, DAZ, Rawen a Viktor Svobodů). Kluci se pěkně odvázali. Čekejte největší zvěrstva!


Dále můžete očekávat drobné doplňkové ilustrace a bonusy viz. odměny tady v pravém bočním sloupečku ;) Náklad okolo 100 kusů, něco ještě asi pustíme i do volného prodeje, ale jen drobínek. Je možné, že toho bude i více, včera nám totiž volali zástupci z organizace "Pravověrní vyznavači soudného dne" a projevili značný zájem o blíže nespecifikované množství výtisků tohoto čísla. Část komiksu se totiž údajně shoduje s jejich proroctvím o konci světa ( něco o svatých sněhulácích a tak... ). Občas se o nich píše jako o nesmyslné fanatické sektě, ale tomu my nevěříme a rádi podpoříme mladý komiksový potěr, nechť pozná pravou víru a bude vědět, k čemu je třeba se správně modlit!

 

Jaroslav_stepbystep.jpg


O autorovi ( a nevolnících):

Pavel "PATA" Talaš - Kreslíř z Mladého Jičína. Nebo to byl Nový Jičín? No, přímo v čísle to bude upřesněno. Hlavní autor a kreslíř série "O sněhu". Pata kreslí pořád, jeho roztomilé kresby a komiksy jste mohli vidět už kdysi na serveru comx.cz. Pata rád kreslí černou a občas využije i bílé. Dělá zaoblené i rovné čáry, díky čemuž mohl kreslit pro tak slavné magazíny a internetové servery jakými jsou např. BubbleGun, Chyba, Vichřice, Rozvědčík, Kultura21... Stejně tak toho využil u ilustrací pro deskové hry, speciálně pro Jiras Games, nebo v knižním průmyslu, tedy v knížkách, abychom to upřesnili. http://pata.kocogel.info

pata_foto.jpg
Vhrsti - Jeho pravé jméno nikdo nezná. Nikdo neví, jak vypadá. Nikdo ho neviděl naživo, o postavách, kteří se vydávají za Vrhstiho na veřejnosti se spekuluje, že jsou jen jeho mluvčími. Je pravděpodobné, že ani neexistuje a je to spíš společenství autorů, podobně, jako se to předpokládá u Williama Shakespeara. A stejně jako u Willa je i u Vhrstiho jeho portfólio tvorby neskutečně široké a kvalitní. Vhrsti kreslí i píše, někdy dokonce zároveň! V tomto čísle napsal polovinu příběhů a úvodník. Taky píše/psal o komiksových novinkách a údajně se účastnil i nějakých výstav, festivalů a dostal i nějaké ceny! Opět je to spíš legenda... http://www.vhrsti.cz


Roman "BeeSee" Bílek - Jeden ze zakladatelů BubbleGunu a jeden z nejlepších komiksových publicistů v ČSR (jen mu to proboha neříkejte!). Taky jeden z toho mála opravdu dobrých komiksových scénáristů v ČSR. Jde to vidět i na těch 15 příbězích, které pro "O sněhu" napsal. Traduje se o něm, že je Ostravák, pravda je však tam venku. http://vlcibouda.net


Kocour Komiksák - Sepsal profil na Startovači. Je to king.


Následuje seznam nevolníků, kteří byli k výkonům na BubbleGunu přinuceni násilím. Nemůžeme tedy o nich zveřejňovat žádné informace, které by mohly vést k jejich možnému nalezení a opětovnému přinucení k dalším pracem. Nicméně vás můžeme nasměrovat na jejich portfólia či domácí stránky, pokud nějaké mají nebo zkontaktovat soukromě přes email. Musíme vás ale dopředu varovat, že jejich výtvory jsou často v rozporu s učením božím a za jejich shlédnutí můžete jít do pekla. Nám už nikdo nepomůže.


Martin "Cuco" Luciak - http://www.cucoart.sk

David Ledvinka

Michael "DevCageR" Petrus - http://www.michaelpetrus.com

Jan "Slakinglizard" Gruml - http://slakinglizard.cz

Marek "DAZ" Poštůlka - http://marek-daz-postulka.webnode.cz

Roland "Rawen" Havran - http://rawenart.blogspot.cz

Viktor Svoboda - http://senjeponorka.blogspot.cz

 

bubbleobalky.jpg

 

Detailněji o BubbleGunu:

CZ/SK comix (bez cs) hardcore samizdat (prý underground) fanzine


Nebudeme tu dlouho chodit okolo horké sněhové kaše. Ten, kdo ještě neměl tu čest s projektem "BubbleGun", nechť nyní zví, že se jedná o česko-slovenský komiksový magazín vydávaný již pátým rokem vlastními prostředky, který dává prostor začínajícím i "profláknutým" komiksovým autorům pro jejich dílka, kterým by tak hrozilo, že zůstanou bez povšimnutí viset pouze "imaginárně" v široké síti internetu nebo "tlít" v zaprášeném šuplíku někde na půdě. Nebojíme se publikovat věci "drsnějšího ražení", věci provokativní ani věci čistého "mainstreamu", tedy věci, od kterých by jiná média dala ihned ruce pryč...

To máme z našich stránek http://bubble.kocogel.info Někdo to tam kdysi tak napsal, ale myslíme si, že už tomu stejně nikdo nevěří, stala se z toho legenda...

game.jpg

Co za to?

Následuje seznam odměn, o kterých nemá cenu se sáhodlouze rozepisovat. Stejně se už všichni těšíme, až je budeme žmoulat doma v našich prackách, kochat se jimi na zdech nebo se vychloubat před nevzdělanými, opožděnými a méněcennými kamarády, kteří toto dílko nebudou vlastnit. Všichni víme, kolik sebevražd to způsobí. Kolik bude hrozit válek, rozpadů manželství, depresí. Jak moc se díky tomu zvětší globální oteplování. Že i Franta od vedle pukne závistí.

0000-Toe-version.jpg

Finální obálka komiksu "100x O sněhu - BubbleGun #8 speciál"

 

DevCageR-oSnehu-BAR.jpg

Plakát od DevCageRa

 

Rawen - O sněhu fan art.jpg

Plakát od Rawena

 

Jan Gruml - bear.jpg

Plakát od Slakinglizarda (ve finále bude barevný, flákač Slákač aktuálně urgentně pracuje na jeho dobarvení - sledujte aktuality ;)

 

Máte ještě nějaký dotaz?

Pište! Nebojte se nás oslovit tady, v emailu, na Facebooku, na stránkách BubbleGunu nebo osobně. Rádi si poplkáme s fanoušky, o tom to celé je, viz níže.


Nejdůležitější odstavec celého tohoto projektu:

Díky všem, kteří tento projekt podpoří i tou nejtitěrnější částkou na tomto fajn českém Kicksta... Startovači, bez kterého bychom to museli dávat dohromady jako za starých časů. Vydíráním, pašováním, šmelinou, vyhrožováním, únosy, prodejem kontrabandu, cílenou korupcí, nikdy ne zesměšňováním. Ale to již znáte a jsme vám za to všem vděční. Nezapomeňte, že to všechno dělají fanoušci pro fanoušky a veškeré vybrané peníze půjdou na náklady s tím spojené a pokud se náhodou vybere něco navrch, půjde to do nákladu příštích čísel, plánujeme totiž přesunout redakci na Bahamy. I při nezdaru se nemusíte bát, že by tento autorský Bubblegun nespatřil světlo světa. Jen to hold bude později, bez bonusů (fňuk) a je dost možné, že to díky tomu nerozchodí většina tučňáků v pražské ZOO, omylem jsme se o tomto před nimi onehdá zmínili a voni jsou teď pěkně natěšení a někteří prý drží dokonce hladovku, jen aby nás podpořili.

Přeci byste to neudělali těm rozťomilouškým drobouňoučkým trpaslíčkům ve fraku, že ne?

ReachedCZK 16,662(196%)

196%
CZK 8,500requested
59contributors
Contribute

project authorKocour Komiksák

Rewards

CZK 50Na chuť

Za padesát kaček ti vědma předvídá velký kulový, my jsme však i za tuto nejmenší částku více než vděčni. Nedostaneš od nás nic, ale dovolíme ti se k nám na metr přiblížit, pokud se někde osobně potkáme. Taky tě poprosíme, abys nám poslal na email tvé jméno, přezdívku či nějaké iniciály, které se, pokud budeš chtít, objeví v komiksu slabým písmem v sekci "Také drobet přispěli svou kapkou do sněhu".

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 120Máš ho doma!

Za 120 vočí ti vědma slíbila, že komiks "100x O sněhu" přistane na 100% u tebe na stole. Tvé jméno se také objeví v tomto komiksu extra tučným písmem v sekci "Výrazně pomohli, aby se tento sněžný speciál dostal na svět".

Number of available rewards: 86/100

Reward unavailable

CZK 200Chci si to vylepit

Ha! Nenápadně jsi vědmě podstrčil 200 merglí a ona odněkud vyhrabala nádherný plakát formátu A3 na kvalitním papíře s leskem, potištěný malbou nazvanou "Zátiší s plamenometem" od známého renezančního umělce Michalengela "DevCageRa" Petrususe, na jehož druhé straně na tebe doslova září vyobrazení s názvem "Svatý plamenometčík" od neméně známého gotického tvůrce Roleonarda "Rawena" Havranuse. Takže si domů odnášíš nejen komiks "O sněhu", ale i tento skvostný plakát a ještě tvé jméno umístíme do komiksu extra tučným písmem do sekce "Výrazně pomohli, aby se tento sněžný speciál dostal na svět".

Number of available rewards: 28/40

Reward unavailable

CZK 200Tanec s medvědem

Zní ti to nebezpečně? Mělo by! Zrovna se totiž koukáš na kvalitně provedený barevný plakát formátu A3, o kterém se traduje, že pokud si jej doma vyvěsíš, naroste ti do měsíce druhé přirození! Autorem je prý šílený Cisterciácký mnich jménem Janos Slakinglizardus Grumlus. Vědma ti ho proto dává zdarma pouze za skromný manipulační poplatek 200 šustílků. Umístit tvé jméno do tohoto komiksu extra tučným písem do sekce "Výrazně pomohli, aby se tento sněžný speciál dostal na svět" je pak již jen naprostou samozřejmostí.

Number of available rewards: 23/25

Reward unavailable

CZK 220Né, pětku né

Vědma ti vyčetla z dlaně, že doma nemáš BubbleGun číslo 5! A tak v téhle odměně získáš rovnou 2 knihy! Komiks "O sněhu" a pátý díl magazínu BubbleGun. Tvé jméno se také objeví v tomto komiksu extra tučným písmem v sekci "Výrazně pomohli, aby se tento sněžný speciál dostal na svět".

Number of available rewards: 13/15

Reward unavailable

CZK 220Kdo mi počmáral šestku?

Vědma ti vyčetla z dlaně, že tvůj draze opečovávaný výtisk BubbleGunu číslo 6, si půjčil pravděpodobně tvůj mladší sourozenec nebo soused, a vybarvil veškeré černobílé plochy voskovkami (a že jich tam je). Naštěstí díky této odměně získáváš nejen komiks "O sněhu", ale i šestý díl magazínu BubbleGun! Tvé jméno se také objeví v tomto komiksu extra tučným písmem v sekci "Výrazně pomohli, aby se tento sněžný speciál dostal na svět".

Number of available rewards: 14/15

Reward unavailable

CZK 300Půjdeš do trojky?

Tohle již začíná být zajímavé. Poté, co jsi dal vědmě 300 chechtáků, ti řekla, že místo BubbleGunu #5 a #6, které jsi vyhrál v jisté nejmenované internetové aukci za 8000CZK, ti dojde cihla! Nemusíš být ale zklamán, protože v téhle odměně, čistě náhodou, od nás dostaneš jak komiks "O sněhu", tak i BubbleGun #5 a BubbleGun #6 úplně zdarma. A to už se vyplatí! Jo a tvé jméno se samozřejmě také objeví v tomto komiksu extra tučným písmem v sekci "Výrazně pomohli, aby se tento sněžný speciál dostal na svět".

Number of available rewards: 0/15

Reward unavailable

CZK 500Vytrhnutá strana

Byl jsi na vědmu velice štědrý a tak ti samou radostí vytrhla jednu stránku z tebou právě zakoupeného nového komiksu s názvem "100x O sněhu". Protože jsi ale vynalézavý, tak sis danou stránku doma obkreslil tužkou přes kopírák, obtáhnul fixou a přilepil kanagonem zase zpátky. Máš teď tak fungl nové číslo BubbleGunu "O sněhu" a ještě navíc k tomu oboustranný A4 originál dvou stránek "O sněhu" přímo z Patovy dílničky. Tvá chytrost ti také vynesla čestné místo ve speciální sekci psané fakt velkým písmem "Nejvěrnější a nejstatečnější podporovatelé - sněhoví machři" přímo v komiksu!

Number of available rewards: 1/10

Reward unavailable

CZK 1,000Degustátor

Sem už vědmu netahejme. O budoucnosti už víc vědět nepotřebuješ. Je ti totiž jasné, že každý, kdo vyplázne 1000 hrušek, dostane: 1x Originál Patou podepsanou A4 čtvrtku, na které je tužkou vyvedená studie hlavní postavy v různých pózách. 1x Patou podepsaný komiks "O sněhu". 1x Oboustranný barevný A3 plakát s kresbou od autorů DevCageRa a Rawena. 1x A3 barevný plakát s kresbou od Slakinglizarda. 1x Své jméno v komiksu ve speciální sekci psané fakt velkým písmem "Nejvěrnější a nejstatečnější podporovatelé - sněhoví machři". A BubbleGun #5 a #6, pokud jej bude chtít.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable