fb_COVER_1_kampan_MINI.jpg

Kniha "Jsem v rozpacích" u nakladatelství Dauphin Knihy

Po sedmi letech vydá Standa Černý sbírku poezie! Pokud mu pomůžete.

banner 660x371.jpg

ReachedCZK 35,410(107%)

107%
CZK 33,000requested
34contributors
ContributeRewards

Závažnost výpovědi lze podpořit sebevraždou, poradil mi kdysi cvokař... Nebo vydej knihu! Jdu naštěstí druhým směrem a chci, a to prosím dokonce u skvělého nakladatelství DAUPHIN, vydat svoji druhou knížku.

 

V roce 2008 jsem s nemalým úsílím vydal básnickou sbírku NA VLASTNÍ KŮŽI VERŠE. Jenže jsem si nedal pokoj... a od minulého roku sním o vydání druhé.

 

 

 

Sbírka Jsem v rozpacích, obsahuje texty psané mezi roky 2006 až 2015. Ukázky jsem rozeslal do různých českých nakladatelství. Odezva na rukopis byla vždy kladná, z finančních důvodů (protože i vydávaní knih je byznys) jej však bohužel nikdo vydat nechtěl.

Leda že bych si peníze na projekt sehnal na vlastní triko. Nějakou dobu mi to vrtalo hlavou až jsem se nakonec šťastnou náhodou dohodl s Danielem Podhradským z nakladatelství Dauphin! A VÝZVU JSEM PŘIJAL!

 

VÝZVA

Vybral jsem si možnost prostředky na vydání sehnat ZA POMOCI PŘÍZNIVCŮ A PŘÁTEL. Protože žádat o grant je podle mých informací čím dál tím složitější a navíc běh na hodně dlouhou trať.

Byl by v tom čert, aby se nám to společnými silami nepodařilo! Šanci vydat knížku, navíc u nakladateství jako je DAUPHIN, si přece nesmím nechat proklouznout mezi prsty!

 

NÁKLADY

Abychom projekt dovedli k úspěchu, je potřeba vybrat minimálně 33 000 Kč.

Částku tvoří 10 000 Kč na zaplacení profesionální grafické sazby sbírky ve dvou verzích (ekniha + verze pro tisk), na 20 000 Kč jsou vyčísleny náklady na tisk a svázání 300 ks knížky a cca 3 000 Kč dělají poplatky za zprostředkování pro Startovač.

POKUD SE VE STANOVENÉM TERMÍNU NEPODAŘÍ VYBRAT CELOU CÍLOVOU ČÁSTKU, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY SE VÁM VRÁTÍ ZPĚT!

 

UKÁZKA

 

# 50

 

Přijde podzim (chrastí, kosti...), srpen ještě plný zlosti,

nesplnil si povinnosti a ve vidu starých vin

skřípe zuby, svírá pěsti, jimiž potom do pelesti

tluče. Jenže lidé hlavou... Jako kdyby zadávali PIN.

 

 

 

52_MINI.png

  

 

n1311961034_30156107_6127333.jpg

 

 

JDU DO TOHO!

 

Jestli se vám projekt líbí, máte rádi knihy, ale z různých důvodů váháte, určitě se na mě osobně obraťte s jakýmkoli dotazem, a to buď prostřednictvím mého Facebooku, nebo mi prostě pošlete mail na stanislaw.cerny@gmail.com

 

 

JAK MNE PODPOŘIT?

 

Jsou tři možnosti.

 

  1. Buď prostřednictvím tlačítka PODPOŘIT PROJEKT v pravé horní části stránky, a to v případě, že se rozhodnete mne podpořit libovolnou částkou naprosto nezištně.
  2. Za druhé prostřednictvím SMS (nemusí zůstat u jedné, pošlete jich, kolik chcete a můžete). Návod najdete rovněž v pravé horní části obrazovky (odešlete SMS daného znění na uvedené číslo).
  3. Nejzajímavější možností je samozřejmě "nakupovat" si prostřednictvím příslušných tlačítek v pravém sloupci stránky exkluzivní ODMĚNY.

 

Pamatujte, že pokud se ve stanoveném termínu 30 dnů nepodaří vybrat celou cílovou částku, příspěvky se vám v plné výši vrátí!

 

Pokud se podaří vybrat víc než je stanovená částka 33 000 Kč, vyjde kniha ve vyšším nákladu (více než 300 ks) a budu dále investovat do propagace tak, abyste ji mohli vidět v novinách a časopisech apod. Zkrátka aby se projekt, jemuž věříte, na knižním trhu neztratil.

 

A teď pozor! Jestliže se vybere 200 % z cílové částky, nechám si na tělo vytetovat ISBN číslo sbírky (BTW: žádnou kérku nemám) a zvážím nové, kvalitnější, vydání sbírky Na vlastní kůži verše.

 

 

A TEĎ UŽ SI JEN VYBERTE, JAKÝM ZPŮSOBEM KNÍŽKU PODPOŘÍTE, A POJĎTE DO TOHO SE MNOU!

 

(Někteří možná víte, že se kromě psaní tak trochu zabývám i FOCENÍM... Na závěr bych tak chtěl ještě upozornit jednak na fotografickou ilustraci knížky, kterou jsme pro knihu zvolili (mrkněte níže), a druhak na to, že ji v rámci odměn máte možnost získat vytisknutou. Stejně jako soubor fotek z mého INSTAGRAMU dle svého výběru.)

 

_DSC0171_MINI.jpg

 

ReachedCZK 35,410(107%)

107%
CZK 33,000requested
34contributors
Contribute

project authorStanda Černý

Rewards

CZK 150Ekniha "Jsem v rozpacích".

Žádný z mých dobrodinců nepřijde zkrátka! Za 150 Kč si předplácíte sbírku v elektronické podobě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 199Soubor 5 mých fotografií z Instagramu.

Jak uvádím v popisu projektu, zabývám se kromě literární tvorby taky focením. Tahle odměna je určena pro fanoušky fotek, nebo jako doplněk k jiným odměnám. Vyberete si na mém Instagramu (https://instagram.com/standa_cerny/) libovolných pět fotek... Osobně vám je v obálce pošlu na uvedenou adresu, včetně srdečného poděkování a vzkazu na zadní straně.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Úžasná sbírka "Jsem v rozpacích".

Za tuto krásnou částku vám až do domu zašlu vydanou sbírku "Jsem v rozpacích".

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Selfie s autorem a ekniha "Jsem v rozpacích".

Nejsem žádný selfie-holik, takže jde o raritní odměnu. Potkáme se ve Šternberku/ v Olomouci, osobně vám srdečně poděkuji a dáme si selfie! A na email poté dostanete i eknihu "Jsem v rozpacích".

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Dvakrát sbírka "Jsem v rozpacích" a ekniha

Podělte se o knihu s přáteli! Za 600 Kč dostanete dva exempláře sbírky (jeden například pro vás a jeden jako dárek pro někoho z blízkých) a navrch knihu v elektronické podobě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750Rukou psaná báseň v rámečku a ekniha.

Ekniha "Jsem v rozpacích" plus originální designový doplněk! Jeden z mých textů, rukou psaný, zarámovaný a odeslaný na udanou adresu. Tuhle možnost bych si na vašem místě vybral jako doplněk ke svázané knížce :p

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Knížka s věnováním! Plus 2 originální pohlednice.

Možnost pro zájemce o skutečně osobní, rukou psané věnování v knize, kterou ode mne dostanete spolu se dvěma originálními pohlednicemi s motivem z knihy. Můžete s nimi buď někoho pozdravit, nebo je používat jako knižní záložku.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Vy v knize, ale bez věnování.

Součástí knížky se máte možnost stát i tady! Dostanete vydanou knížku s podpisem a uvedu Vás v doslovu/ poděkování. Děkuji nastokrát, přátelé!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Večeře s autorem (!) a knížka s věnováním.

Hrozně rád se s Vámi setkám (nemusí jít o večeři), popovídám si a osobně předám knížku i s věnováním!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Vy. Napořád v knize!

Hej! Možnost pro ty z nás, kteří zatoužili být součástí historie. Kromě knížky s osobním věnováním budete už napořád součástí doslovu/ poděkování úžasné sbírky "Jsem v rozpacích".

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Autorský foto-obraz.

Krásný doplněk do bytu a kanceláře, jaký nikde nekoupíte! Vyberte si z mých fotografií jednu oblíbenou a pak už jen čekejte na její doručení. Velikost fotografie-obrazu si dohodneme po e-mailu (stanislaw.cerny@gmail.com).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Photowalk s autorem, večeře a vy v knize.

Pomalu to začíná být osobní... Chci se potkat! Těším se na odpolední procházku s foťákem a následné povídání v kavárně či restauraci! Osobně Vám samozřejmě předám signovanou knížku, v níž najdete svoje jméno v doslovu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 7,000Nejen pro instituce a firmy: autorské čtení u vás!

Na tohle se těším! Uspořádáme u vás autorské (ať už bytové nebo veřejné) čtení z knih "Jsem v rozpacích" a "Na vlastní kůži verše". Kromě toho vám patří knížka sama a soubor dvanácti fotek z mého Instagramu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Vaše reklama na mém osobním autě*!

Nabídka vhodná hlavně pro firmy ze Šternberska, Rýmařovska nebo Olomoucka. Za tuto částku jste si rezervovali reklamní plochu v zadní části mého osobním vozu (kufr včetně okna, zadní dveře a okolí)! Na grafickém návrhu se dohodneme. *Vyhrazuji si v tomto případě ale právo veta. Pokud nebudu s podobou reklamy, nebo s jejím předmětem, souhlasit, peníze vám vrátím.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 15,000Můj foťák je od teď už jen Váš!

Neskonalé díky! Digitální zrcadlovka Nikon D90, která mi skvěle slouží už pět let, je vaše! Včetně objektivu Nikkor 18-105 mm VR, včetně zaškolení a fotoprocházky. A jako třešnička na dortu sbírka "Jsem v rozpacích" s osobním věnováním.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable