IMG_0544.JPG

Klubovna jako ze škatulky! Ostatní

„A co děti? Mají si kde hrát?“ No, tak ty naše skautské zatím mají. Aby to tak ale bylo i nadále, chceme naši klubovnu v Praze - Modřanech opravit :)

Klubovna jako ze škatulky!

ReachedCZK 61,090(153%)

153%
CZK 40,000requested
66contributors
ContributeRewards

Cílem našeho projektu je oprava skautské klubovny v Praze - Modřanech a pořízení nového vybavení do ní, aby se prostředí, ve kterém se děti scházejí, stalo hezčím a zejména lépe využitelným. A to jak po prostorové stránce (díky přesunu kuchyňky) tak třeba i díky novým židlím, které budou v jednom kuse a nebudou se kývat tak, že se na ně jeden až bojí sednout.

Skautské hnutí v Modřanech existuje již od roku 1933. A v lednu 2018 to bude přesně dvacet let od doby, kdy jsme získali od Prahy 12 do pronájmu jako klubovnu dvě místnosti v budově bývalých jeslí, kde dnes sídlí také CMŠ Studánka.
Vážně dvacet let? No páni! :-)

Jakkoliv to zní neuvěřitelně, je to fakt. A faktem také je, že po těch dvaceti letech si už naše klubovna zaslouží důkladnou péči. A jak by také ne, když se v ní v týdnu střídají na schůzkách tři oddíly mladších členů a do toho se ještě konají schůzky členů již nějakou dobu dospělých.

Nějaké ty úpravy a opravy samozřejmě probíhají pravidelně každé léto, kdy si klubovna na dva měsíce od všech schůzek odpočine, a může tak podstoupit základní kosmetické úpravy.
Proč tedy zrovna letos plánujeme místo obvyklé malé údržby na to jít takříkajíc od podlahy?

11750691_142419972758386_4216713920902451384_n.jpg

Inu, právě proto, že na to jdeme od té podlahy doslova. Podařilo se nám dohodnout s městskou částí věc, po které jsme toužili již dlouho – srovnání všech podlah v klubovně a odstranění betonového soklu z jedné místnosti, na kterém se sice impozantně vyjímá kuchyňka, ale který zabírá podstatnou část prostoru jinak využitelného pro hry a aktivity s dětmi.

Začátkem léta tedy přijdou milí pánové vyslaní městskou částí a srovnají nám všechno (jen doufáme, že ne i celou klubovnu :-) ) se zemí. Aby svou práci mohli provést, musíme ale celou klubovnu kompletně odstrojit a vyprázdnit. A když už budeme mít tu prázdnou klubovnu s krásně srovnanými podlahami, byla by škoda toho nevyužít, co říkáte?

Léto plné práce a co z toho

Jakmile budou podlahy v klubovně srovnány (a my se vrátíme z tábora, což zcela náhodným řízením osudu budou termíny totožné :-) ) se pustíme do generálních oprav a renovace vybavení klubovny. To bude zahrnovat:

- vymalování všech stěn, které najdeme,

- opravu vlastnoručně vyrobených dřevěných půdiček,

- přesun kuchyňky z místa bývalého betonového soklu k jedné ze stěn, kde nebude překážet,

- pořízení nových židlí,

- zařízení toho, aby naše tiskárna spolehlivě tiskla, a ne, aby se v ní pořád zasekávaly papíry,

- spoustu drobnějších věcí jako je natření mříží na oknech i vchodu nebo výměna zářivek :-)

- A aby tohle všechno bylo v dokonalém bezpečí, máme také v plánu provést výměnu zámku a klíčů k němu, protože za těch dvacet let zůstalo nezvěstných už dost kopií klíčů na to, abychom z toho byli krapet nervózní.

Troufáte si na to?

To tedy troufáme :-) Kromě srovnání podlah máme v plánu co nejvíce prací zvládnout svépomocí, abychom minimalizovali náklady (protože skaut je hospodárný, a také proto, že nás práce na vlastní klubovně prostě baví :-) ). Nechceme nic z toho ale dělat polovičatě – nechceme kupovat levné židle, které se za půl roku při hrách rozpadnou, nechceme mít místo skříní v kuchyňce bedny plné nádobí, ve kterých se nejde vyznat, a ani nechceme dávat zpět sundané půdičky bez toho, abychom vyměnili ztrouchnivělé či zlomené kulatiny.

A proto jsme se rozhodli založit tenhle projekt a získat díky němu potřebné finance k úspěšným opravám a renovaci vybavení. Ale nebojte, nečekáme, že nám peníze dáte jen tak, protože se hezky usmíváme. Máme pro vás připraveno několik odměn :-)

Odměny

Dobrý skutek
"Po dobrém skutku následuje dobrý pocit. A právě ten chci za svůj příspěvek mít. Stačí mi tedy, když na mě s vděčností (a slzou dojetí u oka) vzpomenete, až prvně vejdete do opravené klubovny."

Diplom od dětí
"Jako malý jsem vždycky rád dostával na táborech a dalších akcích diplomy. Chci jeden takový dostat i za příspěvek na opravu vaší klubovny. Hezky ručně psaný a malovaný přímo od dětí, které se v klubovně scházejí."

Pohled od srdce
"Rád dostávám pohledy a rád se dozvím, co se dělo na nějaké vaší výpravě zajímavého. Za můj příspěvek mi tedy pošlete z jedné z nich pohled a napište mi v něm, co jste dělali pěkného."

Tabule slávy
"Není nic lepšího, než mít své jméno vypálené do dřevěné tabulky, která bude hrdě viset v klubovně vedle výsledků bodování a dalších důležitých seznamů celý rok od otevření opravené klubovny. To chci!"

Bez názvu.jpg

Něco voňavého k čaji/kávě
"Rád si dávám odpoledne čaj či kávu, a rád u toho uzobávám různé sušenky. Moc rád bych si také dal voňavé máslové sušenky, které budou navíc ve tvaru skautské lilie, abych mohl u jejich pojídání vzpomínat, jak vám můj příspěvek pomohl s opravami."

Na památku (skoro) z pouti
"Srdce z pouti má doma kde kdo, já bych rád doma měl váš střediskový znak z perníku. Buď abych ho samou láskou snědl, nebo aby mi zdobil poličku a já mohl vysvětlovat návštěvám, že jsem přispěl na opravu skautské klubovny."

Jedna-z-moznych-verzi-pernikoveho-znaku-strediska.jpg

Něco na dlouhé večery
"Za svůj příspěvek chci vidět, jak probíhala rekonstrukce klubovny. Chci tedy dostat sestřih videa z proběhlých prací. Navíc chci, aby na konci tohoto videa bylo osobní poděkování pro mě od jednoho z vašich členů."
Pro představu se můžete podívat na video z loňské schůze světlušek (holky od 6 do 12 let), kde jsme zkoušeli, co všechno zvládá nově pořízená akční kamera:

Časopis až pod nos
"Chci přispět na renovaci klubovny a zlepšení vybavení v ní, ale chci vidět fyzický důkaz toho, že to k něčemu bylo. Proto mi po zahájení rekonstrukce budete po dobu jednoho roku poštou (pokud se nedohodneme jinak) zasílat střediskový časopis Lampyris, který tvoří převážně děti, a ve kterém se dočtu spoustu zajímavých věcí z oddílového života i mimo něj."

Sojka práskačka
"Rád vám přispěju na opravu klubovny, ale jsem zvědavý, co se v klubovně děje během rekonstrukce a i po ní. Chci tedy od vás dostávat po dobu jednoho roku od zahájení rekonstrukce každý měsíc e-mailem krátký zpravodaj, kde bude popsáno, co se v klubovně událo a přiložena vždy alespoň jedna fotka."

Co vás cvrnkne do nosu
"Jsem srdcem dobrodruh a rád se nechávám překvapit. Proto jako odměnu za svůj příspěvek chci něco, na co jste v klubovně narazili během oprav a úklidu s nimi spojeného. Něco, co vás udivilo, co jste nečekali… prostě něco, k čemu mi můžete přidat zajímavý příběh či popis."

Párty hárd
"Na opening párty v opravené klubovně se chci mít jako pán. Chci mít své jisté místo k sezení, u kterého najdu na začátku oslavy talíř s pochutinami přímo pro mě a speciální koktejl i s deštníčkem. Navíc si chci odnést na památku dětmi vytvořený diplom s poděkováním a dostávat po dobu jednohor roku e-mailový zpravodaj o dění v klubovně."

Sponzor opravy
"Nechci nic hmotného, chci mít po dobu jednoho roku své logo/znak/jméno s poděkováním u vás na webu, aby každý, kdo na něj zavítá, viděl, že jsem vám s opravami pomohl."

Hlavní sponzor opravy
"Chci mít umístěné po dobu jednoho roku své logo/znak/jméno s poděkováním viditelně u vás v klubovně. Tak si každý vzpomene na můj příspěvek pokaždé, když jeho oči v klubovně padnou na mé logo/znak/jméno."

ReachedCZK 61,090(153%)

153%
CZK 40,000requested
66contributors
Contribute

project authorSkauti z Modřan

Rewards

CZK 100Dobrý skutek

Po dobrém skutku následuje dobrý pocit. A právě ten chci za svůj příspěvek mít. Stačí mi tedy, když na mě s vděčností (a slzou dojetí u oka) vzpomenete, až prvně vejdete do opravené klubovny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Diplom od dětí

Jako malý jsem vždycky rád dostával na táborech a dalších akcích diplomy. Chci jeden takový dostat i za příspěvek na opravu vaší klubovny. Hezky ručně psaný a malovaný přímo od dětí, které se v klubovně scházejí.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Pohled od srdce

Rád dostávám pohledy a rád se dozvím, co se dělo na nějaké vaší výpravě zajímavého. Za můj příspěvek mi tedy pošlete z jedné z nich pohled a napište mi v něm, co jste dělali pěkného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Tabule slávy

Není nic lepšího, než mít své jméno vypálené do dřevěné tabulky, která bude hrdě viset v klubovně vedle výsledků bodování a dalších důležitých seznamů celý rok od otevření opravené klubovny. To chci!

Number of available rewards: 29/30

Reward unavailable

CZK 300Sojka práskačka

Rád vám přispěju na opravu klubovny, ale jsem zvědavý, co se v klubovně děje během rekonstrukce a i po ní. Chci tedy od vás dostávat po dobu jednoho roku od zahájení rekonstrukce každý měsíc e-mailem krátký zpravodaj, kde bude popsáno, co se v klubovně událo a přiložena vždy alespoň jedna fotka.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Něco voňavého k čaji/kávě

Rád si dávám odpoledne čaj či kávu, a rád u toho uzobávám různé sušenky. Moc rád bych si také dal voňavé máslové sušenky, které budou navíc ve tvaru skautské lilie, abych mohl u jejich pojídání vzpomínat, jak vám můj příspěvek pomohl s opravami.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Na památku (skoro) z pouti

Srdce z pouti má doma kde kdo, já bych ale rád měl váš střediskový znak z perníku. Buď abych ho samou láskou snědl, nebo aby mi zdobil poličku a já mohl vysvětlovat návštěvám, že jsem přispěl na opravu skautské klubovny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Něco na dlouhé večery

Za svůj příspěvek chci vidět, jak probíhala rekonstrukce klubovny. Chci tedy dostat sestřih videa z proběhlých prací. Navíc chci, aby na konci tohoto videa bylo osobní poděkování pro mě od jednoho z vašich členů.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Časopis až pod nos

Chci přispět na renovaci klubovny a zlepšení vybavení v ní, ale chci vidět fyzický důkaz toho, že to k něčemu bylo. Proto mi po zahájení rekonstrukce budete po dobu jednoho roku poštou (pokud se nedohodneme jinak) zasílat střediskový časopis Lampyris, který tvoří převážně děti, a ve kterém se dočtu spoustu zajímavých věcí z oddílového života i mimo něj. [URL="http://svetlusky.derwen.info/download/Lampyris34.pdf"]Nejnovější číslo časopisu ke stažení zde[/URL]

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Co vás cvrnkne do nosu

Jsem srdcem dobrodruh a rád se nechávám překvapit. Proto jako odměnu za svůj příspěvek chci něco, na co jste v klubovně narazili během oprav a úklidu s nimi spojeného. Něco, co vás udivilo, co jste nečekali… prostě něco, k čemu mi můžete přidat zajímavý příběh či popis.

Number of available rewards: 15/20

Reward unavailable

CZK 600Párty hárd

Na opening párty v opravené klubovně se chci mít jako pán. Chci mít své jisté místo k sezení, u kterého najdu na začátku oslavy talíř s pochutinami přímo pro mě a speciální koktejl i s deštníčkem. Navíc si chci odnést na památku dětmi vytvořený diplom s poděkováním a dostávat po dobu jednoho roku e-mailový zpravodaj o dění v klubovně.

Expected delivery of the reward: September 2017

Number of available rewards: 5/20

Reward unavailable

CZK 2,000Sponzor opravy

Nechci nic hmotného, chci mít po dobu jednoho roku své logo/znak/jméno s poděkováním u vás na webu, aby každý, kdo na něj zavítá, viděl, že jsem vám s opravami pomohl.

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 5,000Hlavní sponzor opravy

Chci mít umístěné po dobu jednoho roku své logo/znak/jméno s poděkováním viditelně u vás v klubovně. Tak si každý vzpomene na můj příspěvek pokaždé, když jeho oči v klubovně padnou na mé logo/znak/jméno.

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable