Petr_Fiala_ukazuje_2.jpg

KAŽDÝ DEN ODVAHU

Video_uvodni_foto.png

ReachedCZK 643,952(429%)

429%
CZK 150,000requested
740contributors
ContributeRewards

JE TO TAM!!! Cílová částka se vybrala za necelý den!!! Obrovsky si toho vážím a moc vám děkuju, jste skvělí!!!

Díky vám teď kniha opravdu vznikne. Nic tím ale nekončí. Kampaň poběží ještě pár týdnů a knihu i jiné odměny (některé už vyprodané mají pokračování)  si můžete objednávat dál. Velkou část dosud vybrané částky spolyká tisk a připrava knihy, výroba odměn, poštovné a provize Startovači. Rozhodl jsem se věnovat to, co bude navíc, stacionáři pro autistické děti v Rožnově pod Radhoštěm, který podporuju. Momentálně potřebují doplatit speciálně upravené auto, takže přebytek půjde na to. 

Ještě jednou díky a pokračujeme!!!

25.10.2022

 

 

Ahoj!

 

Rád bych s vaší pomocí vydal knihu fejetonů, které jsem posledních pár let publikoval každý týden v časopise Reflex. Kniha jich bude obsahovat přes 170. Částečně je to deník kapely Mňága a žďorp, částečně můj osobní. Mám svobodu psát o čemkoli a cokoli včetně básniček, ze kterých možná vzniknou budoucí texty kapely, vzpomínek a příhod, které snad stojí za zaznamenání, nebo reakcí na aktuální situaci. Jediným omezením je velikost článků, která se nakonec ukázala být požehnáním a jednotícím prvkem.

Bude skvělé vydat všechny fejetony pohromadě! Mnozí jste mi psali, že byste vydání ocenili a taky je dost těch, kteří se k článkům nedostali, protože týden starý časák už najdete akorát u holiče.

Pokud bude kampaň úspěšná, chci knihu vydat ještě letos, abyste ji měli na Vánoce. 

 

 

 

Díky, nashle!

Miluju stručnost, která řekne vše. Jako to umí Oldřich Janota, jenž napsal: Kdysi tu stával les. Možná tu stále je. 

Samozřejmě, první věta Marquezova románu Sto roků samoty, která je vlastně pět vět v jedné a po jejímž přečtení už musíte celou tu bichli dočíst, má taky něco do sebe. Dnes ale nechápu, jak jsem mohl přečíst sebrané dílo Liona Feuchtwangera, Lišky na vinici a jiné tlustospisy, na něž se dnes v obecní knihovně jen podívám a udělá se mi mdlo.

Stejně tak vyhledávám stručnost v komunikaci, čím dál víc. Někdy ze srandy, když se mě děti na něco ptají, ani nevyčkám konce věty s otazníkem a rovnou odpovím Ne. Málokdy je to špatně. Učím tak děti stručnosti i komunikaci s blázínkem, což se jim obojí bude v životě hodit.

V knize Martiny Formanové jsem se dočetl, že její manžel, báječný režisér Miloš Forman, natolik nenáviděl plýtvání slovy  a poslouchání blbostí na nejrůznějších recepcích a setkáních, že od cizího člověka vždy vyslechl jen první větu, a pokud ho téma nezajímalo, řekl Nezajímá a otočil se k mluvkovi zády. Paní Formanová se styděla, já jsem nadšen! Tohle je můj Guth- Jarkovský!

Nedávno byl u mě na zahradě pan studnař, muž stručnosti, který furt jen poslouchal, co mu říkám, a vyjadřoval se pouze občas a pouze k relevantním věcem. Viděl jsem, že nemá cenu zatěžovat ho pičovinama, přistoupil jsem tedy na jeho těsnopis a bylo to fajn.

Nakonec mě přece jen překvapil, když se na odchodu otočil a řekl: To je ale vážně moc hezká chaloupka. Potěšil mě a já se rozjel: Že jo? Ony původně v tý levý půlce byly chlévy, a proto jsou tam futra tak nízký a....když vtom slyším: Díky, nashle!

A pán mi hned na startu mého monologu podává pravici a přestože tam ještě je, už tam není.

Paráda!

5.9.2019

 

 

 Velice si vážím možnosti vydat svou knihu, protože knížky miluju a opravdu nevím, kde bych bez nich byl. Je to pro mě štěstí. Chytly mě odmalička. Nejdřív ty s tvrdýma lepenkovýma stránkama. Pohádka o cvrčkovi, který celé léto jen hrál na housle mravencům sklízejícím klásky, a potom v zimě hladový klepal kosu venku dokud ho mravenci nepustili k nim do tepla, kde jim zas mohl hrát, tak nějak i předznamenala můj život.

Hned jak jsem se naučil v první třídě číst, začal jsem chodit do knihovny. První půjčenou knížku s dvoucentimetrovýma písmenama jsem přečetl dřív než jsem došel těch dvěstě metrů domů a musel se vráti pro další. Knihovnice mě nejdřív seřvala, že lžu, ale když jsem jí odrecitoval, o čem byla, zmlkla a naložila mi hromádku nových knih do náruče. Chodil jsem tam pak celou základku každý den a ve čtvrtky, kdy měli zavřeno, jsem býval trochu bezradný.

Když jsme později na gymplu založili první kapelu Slepé střevo, stal jsem se jejím textařem. V roce 1993 jsem napsal knížku Z nejhoršího jsme uvnitř o vzniku a historii začátků Mňágy, v roce 2004 vyšla kniha textů Výhledově a v roce 2015 kniha Petr píše:-). 

 

 

Hlavní odměnou projektu je samotná kniha Každý den odvahu. Všechny výtisky budou podepsané a číslované a vy si můžete přidat například věnování nebo své jméno vytištěné v knize, popřípadě koupit levněji knihy dvě, tu druhou jako dárek. Namrkněte!

Dalším druhem odměn jsou odměny takříkajíc osobní čí kontaktní, jako je například Jedinečný koncert, Surprise box, Společná zahrádka nebo Tričko s Tebou. Něco podobného jsme si už vyzkoušeli v minulých letech s Mňágou a vždycky to byla sranda a fajn setkání s vámi. Těším se na to, těším se na Vás!!!

Čislovat se knihy budou podle data zaplacení odměny. Kdo si svou odměnu zaplatí dřív, bude mít v knize nižší pořadové číslo.

Stanovená cílová částka pokrývá výrobu knihy a náklady spojené s rozesíláním a realizací Odměn.

 

 

 

Svatba bude! 

Poprosil mě týpek z kanclu, kterej se nachází ve stejný budově, ve který máme zkušebnu, jestli by mohl přijít nakouknout i se svou milou, až budeme hrát stream, že jsou naši obrovští fanoušci, milujou nás, znají všechny texty, a když jdou z práce domů a z našich oken něco hraje, tak stojí dole a poslouchají.

Psali jsme si a zprávy byly tak akorát správně naléhavé, a když borec ještě napsal, že by moc rád při té příležitosti požádal svou dívku o ruku, přišlo mi to naprosto vhodné do doby, kdy se lidi nemůžou vidět, ani když umírají nebo když se rodí. Milujou se, milujou nás, to by šlo. Koviďáka měli oba, serepes.

Deset minut před začátkem jsem pro ně sjel výtahem a opravdu: Dívka měla zavázaný oči a na uších sluchátka s hlasitou hudbou, aby netušila, kde je. Dovedli jsme ji doprostřed zkušebny, vyskládali se s kapelou naproti ní, přítel jí sundal šátek z očí a my jsme hezky pozdravili: Ahoooj!

Ta zírala!!! Trošku se pokakala z toho kulturního šoku a zjištění, kde a s kým je. Nuž, přivítali jsme se, usadili hosty na sedačku a pustili se do hraní. Dívka, již částečně domestikovaná, trsala s přítelem vsedě, zpívali oba s náma a bylo to bezva. A pak, po domluvené písničce, před ni její kluk pokleknul, vytáhnul krabku s prstýnkama a zeptal se jí: Vezmeš si mě?

Ona fakt nic netušila a byla v šoku ten večer podruhé, asi jinak a víc. Soudím podle toho, jak ho poté, co jí to došlo, pevně objala a jak se oba rozbrečeli. Byl to, do prdele práce, fakt překrásnej a výjimečnej okamžik! Stáli jsme s kapelou kolem nich, jednou tak starší, ošleháni svými soukromými bitvami a někteří i rozvodovými soudy, ale všichni jsme jim to moc přáli a možná trochu záviděli. Zahráli jsme jim pak I cesta může být cíl a pár dalších písniček a bylo fajn vidět, že život pokračuje a my s ním.

Děkujeme!!!

3.12.2020

 

 

 

 

To je vše důležité, co jsem vám chtěl říct.  Budete-li  se chtít zeptat na cokoli podrobněji, napište mi, prosím, zde do komentů, děkuju! Budu se tam dívat každý den několikrát, to se nebojte! :-)

Pravidla jsou taková, že pokud se cílová částka nevybere, projekt se neuskuteční a vy dostanete své peníze v plné výši zpět. Takže to bude pro všechny trochu adrenalin, ale tak to přece máme rádi, ne?! :-)

Děkuju moc za vyslechnutí, nákup odměn a sdílení projektu. Velice si toho vážím a budu rád, když o knížce a projektu řeknete svým známým. Těším se, že to společně dáme! Díky!!! 

 

Petr Fiala

 

 

ReachedCZK 643,952(429%)

429%
CZK 150,000requested
740contributors
Contribute

project authorPetr Fiala

Rewards

CZK 100Podporovací

Na knihy už nemám místo nebo jsem předplatitel Reflexu, ovšem psaní autora rád podpořím.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Elektronická

Kazdy_den_odvahu_5.jpeg

Kniha v elektronické podobě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Podepsaná

KDO_kniha_leva_podpis.jpg

Pošlu Vám podepsanou knihu. Knihy budou s pořadovým číslem 507 - 1500. + Elektronická.

Number of available rewards: 645/993

Reward unavailable

CZK 500Věnovaná

KDO_kniha_leva_venovani.jpg

Kniha s podpisem a s věnováním. Knihy budou s čísly 307 - 506. + Elektronická.

Number of available rewards: 36/200

Reward unavailable

CZK 600Dvojitá

KDO_kniha_leva_venovani_2.jpg

Dvě knihy. Jedna pro vás a jedna pro dobrého kamaráda nebo kamarádku, které potěšíte podepsanou knihou. Knihy budou s čísly 107 - 306. + Elektronická.

Number of available rewards: 0/100

Reward unavailable

CZK 1,000Jmenovitá

KDO_kniha_leva_jmeno.png

Vaše jméno bude uvedeno v knize hned na úvod ve speciálním poděkování! Kniha bude podepsaná s věnováním. Knihy budou s čísly 57 - 106. + Elektronická.

Number of available rewards: 9/50

Reward unavailable

CZK 1,500Superknižní

KDO_kniha_leva_maxi.jpg

3 knihy Petra Fiala pro vášnivé čtenáře: Z nejhoršího jsme uvnitř (1993), Petr píše :-) (2015) a Každý den odvahu (2022). Knihy Z nejhoršího jsme uvnitř existuje posledních 10 kusů, které jsou právě zde. Všechny knihy budou podepsané, s věnováním a s Petrovou záložkou. Knihy Každý den odvahu budou s čísly 47 - 56. + Elektronická.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 2,000Rukopisná

KDO_kniha_leva_rukopis.jpg

Originál jednoho fejetonu v rukopise + Podepsaná kniha s věnováním. Knihy budou s čísly 37 - 46. + Elektronická.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 2,500Jedinečný koncert

Petr_Ondra kopie.jpg

Koncert Petra Fialy s doprovodem Ondry Fencla v legendární rožnovské zkušebně. Budou se hrát i písničky z Petrových sólovek a dojde i na autorské čtení z nové knihy. Vymazlené občerstvení zajistím. Na termínu se dohodneme tak, aby vyhovoval všem. + Podepsaná kniha s věnováním. Knihy budou s čísly 13 - 36.+ Elektronická.

Number of available rewards: 3/24

Reward unavailable

CZK 3,000Společná zahrádka

Zahrádka_zima.jpg

Pronajmi si kousek mé slavné zpustlé zahrádky u valašské dřevěnice. Na záhonku spolu něco na jaře zasejeme nebo zasadíme a na podzim sklidíme. Co to bude, to se domluvíme. Já se o to budu od jara do podzimu starat a tím pádem bude výsledek velké dobrodružství - znáš mě, jak jsem systematický! :-) Ale nikdo jiný takovou kuriozitu na talíři nebo ve vázičce mít nebude!!! Knihy s čísly 10,11,12. + Elektronická.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 3,000Společná zahrádka 2

Zahrada_foto_1.jpg

Pronajmi si kousek mé slavné zpustlé zahrádky u valašské dřevěnice. Na záhonku spolu něco na jaře zasejeme nebo zasadíme a na podzim sklidíme. Co to bude, to se domluvíme. Já se o to budu od jara do podzimu starat a tím pádem bude výsledek velké dobrodružství - znáš mě, jak jsem systematický! :-) Ale nikdo jiný takovou kuriozitu na talíři nebo ve vázičce mít nebude!!! Kniha s věnováním + elektronická.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 3,000Společná zahrádka 3

Zahrada_foto_3.jpg

Pronajmi si kousek mé slavné zpustlé zahrádky u valašské dřevěnice. Na záhonku spolu něco na jaře zasejeme nebo zasadíme a na podzim sklidíme. Co to bude, to se domluvíme. Já se o to budu od jara do podzimu starat a tím pádem bude výsledek velké dobrodružství - znáš mě, jak jsem systematický! :-) Ale nikdo jiný takovou kuriozitu na talíři nebo ve vázičce mít nebude!!! Kniha s věnováním + elektronická.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 3,000Jdeme na hokej!

bonk-radek-tri-chm.jpg

Jestli máš tak jako já rád výborný hokej v supr hale, zvu Tě na zápas mého oblíbeného HC Oceláři Třinec v jeho Werk aréně! O vstupenku a občerstvení se postarám. Termín si domluvíme a zápas společně užijeme! + Podepsaná kniha s věnováním + Elektronická 

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 3,000Jdeme na túru!

Na_turu.jpeg

Zvu Tě na společnou túru po zdejších kopcích a stezkách, po kterých tak rád chodím! Chodím mezi deseti a dvaceti kilákama po moc hezkých místech. Už mám své vychytané trasy a jednu Ti rád ukážu. Nic náročného, jen báječná procházka. + Podepsaná kniha s věnováním + Elektronická

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 4,000Surprise Box

KDO_box.jpg

Tajuplná krabice! Co v ní je se dozvíš, až ji otevřeš. Něco bude mít hodnotu faktickou, něco ryze fanouškovskou. Najdeš v ní rarity a kuriozity, vše spojené s Petrem a s Mňágou. Knihy budou s čísly 7,8,9. + Elektronická.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 4,000Surprise Box 2

Box_2.jpg

Tajuplná krabice! Co v ní je, se dozvíš, až ji otevřeš. Něco bude mít hodnotu faktickou, něco ryze fanouškovskou. Najdeš v ní rarity a kuriozity, vše spojené s Petrem a s Mňágou. A k tomu samozřejmě kniha s věnováním + elektronická.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 4,000Surprise Box 3

Box_3.jpg

Stále ji chcete a já stále mám věci, kterými ji můžu naplnit - a tak je tady Tajuplná krabice č.3! Co v ní je, se dozvíš, až ji otevřeš. Něco bude mít hodnotu faktickou, něco ryze fanouškovskou. Najdeš v ní rarity a kuriozity, vše spojené s Petrem a s Mňágou. A k tomu samozřejmě kniha s věnováním + elektronická.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 5,000Tričko s Tebou!

Koncert_s_Tebou_3.jpg

Pošli mi svoji fotku, já ji vytisknu i se jménem na triko a v něm odehraju celý koncert Mňágy, na který přijdeš. Po koncertu bude tričko tvoje, ale budeš si ho muset vyprat, protože bude propocené jak sviňa. :-) Na koncert i na setkání v šatně kapely tě zvu i s doprovodem. + Knihy s čísly 2,3,4,5,6. + Elektronická.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 5,000Tričko s Tebou! 2

Mnaga_Zlutak_00007.JPG

Pošli mi svoji fotku, já ji vytisknu i se jménem na triko a v něm odehraju celý koncert Mňágy, na který přijdeš. Po koncertu bude tričko tvoje, ale budeš si ho muset vyprat, protože bude propocené jak sviňa. :-) Na koncert i na setkání v šatně kapely tě zvu i s doprovodem. Kniha s věnováním + elektronická.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 5,000Tričko s Tebou! 3

Triko_s_tebou_3.jpeg

Pošli mi svoji fotku, já ji vytisknu i se jménem na triko a v něm odehraju celý koncert Mňágy, na který přijdeš. Po koncertu bude tričko Tvoje, ale budeš si ho muset vyprat, protože bude propocené jak sviňa. :-) Na koncert i na setkání v šatně kapely Tě zvu i s doprovodem. + Podepsaná kniha s věnováním + Elektronická

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 5,000Opuštěnec č. 1

Odmena_Petr_foto_2.jpg

Jako opuštěnce jsme s Davidem Macháčkem pojmenovali fotky, které málem byly na obálce knížky, ale nakonec se tam neprobojovaly. Ty fotky jsou tři a tohle je jedna z nich. Stejně jako u „Odvahy v červené“ platí, že i tahle fotka bude pouze Tvoje, protože se vytiskne jen jeden kus. Fotka bude mít rozměr 40x30 centimetrů, bude na tenké hliníkové desce a chránit ji bude speciální folie. A samozřejmě bude už připravená k zavěšení, rám nebude potřeba. + Podepsaná kniha s věnováním + Elektronická

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 5,000Opuštěnec č. 2

Odmena_Petr_foto_3.jpg

Jako opuštěnce jsme s Davidem Macháčkem pojmenovali fotky, které málem byly na obálce knížky, ale nakonec se tam neprobojovaly. Ty fotky jsou tři a tohle je jedna z nich. Stejně jako u „Odvahy v červené“ platí, že i tahle fotka bude pouze Tvoje, protože se vytiskne jen jeden kus. Fotka bude mít rozměr 40x30 centimetrů, bude na tenké hliníkové desce a chránit ji bude speciální folie. A samozřejmě bude už připravená k zavěšení, rám nebude potřeba. + Podepsaná kniha s věnováním + Elektronická

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 5,000Opuštěnec č. 3

Odmena_Petr_foto_5.jpg

Jako opuštěnce jsme s Davidem Macháčkem pojmenovali fotky, které málem byly na obálce knížky, ale nakonec se tam neprobojovaly. Ty fotky jsou tři a tohle je jedna z nich. Stejně jako u „Odvahy v červené“ platí, že i tahle fotka bude pouze Tvoje, protože se vytiskne jen jeden kus. Fotka bude mít rozměr 30x30 centimetrů, bude na tenké hliníkové desce a chránit ji bude speciální folie. A samozřejmě bude už připravená k zavěšení, rám nebude potřeba. + Podepsaná kniha s věnováním + Elektronická

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 10,000Odvaha v červené

Odmena_Petr_foto_1.jpg

Fotografie od Davida Macháčka, ze které vznikla obálka knížky. Bude jen pro Tebe, protože David vytiskne pouze jeden exemplář. Fotka bude mít rozměr 60x40 centimetrů, bude na tenké hliníkové desce a chránit ji bude speciální folie. A samozřejmě bude už připravená k zavěšení, rám nebude potřeba. + Podepsaná kniha s věnováním + Elektronická

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 25,00024hodin Le Mans (v Beskydech)

Petr_zkušebna.jpg

Jeden den strávený po boku autora v jeho domácím prostředí. Poznávací zájezd po životních mňágovských místech ve Valmezu a okolí.. Domácí kuchyně na Hutisku a přespání tamtéž. Průzkum Petrových demáčů ve zkušebně. Termín návštěvy dle dohody. Na vlastní nebezpečí! Kniha s číslem 1 !!! + Tričko s Tebou. + Vstup na Jedinečný koncert i s doprovodem. + Elektronická.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 25,00024hodin Le Mans (v Beskydech) 2

Petr_ve_zusebne.jpeg

Jeden den strávený po boku autora v jeho domácím prostředí. Poznávací zájezd po životních mňágovských místech ve Valmezu a okolí.. Domácí kuchyně na Hutisku a přespání tamtéž. Průzkum Petrových demáčů ve zkušebně. Termín návštěvy dle dohody. Na vlastní nebezpečí! Kniha s číslem 777 !!! + Tričko s Tebou + Vstup na Jedinečný koncert i s doprovodem + Elektronická

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable