fara.jpg

Kulturně komunitní prostor KAFARA Umění

Kulturně komunitní centrum sídlící v prostorách staré fary v Brně - Obřanech. Místo spojující kulturu, vzdělávání, vůni kávy a nevšední zážitky.

Prosinec na Kafaře?
1/11/2021

Prosinec na Kafaře?

Prosinec byl jedním z nejslabších měsíců v předchozím roce. Hned po kompletně zavřeném dubnu a březnu jsme v prosinci na pokraji nejvyšších karanténních stupňů rozhodli mít zavřeno mezi svátky a vyzkoušet si odpočinout a načerpat síly na nový rok. Nicméně neznamená to, že bychom zaháleli. To nám není moc podobné. Takže co všechno jsme zvládli v prosinci i přes karanténu?

Konec roku za námi.

 

V průběhu prosince jsme byli nuceni začít řešit dlouhotrvající problémy s kávovarem. Kafara trpí na velice střídavý tlak a tvrdou vodu. Jak určitě chápete je tedy náročné udržovat přístroje v dobré kondici. Rozhodli jsme se tedy náš starší kávovar poslat do světa, kde dokáže za příznivých podmínek fungovat bez problému ještě několik let a začít šetřit na nový. Na přechodnou dobu máme zapůjčený kávovar z Jizby Luhačovice (www.jizba.com), za což moc děkujeme.

 

S tím souvisí, i náš nový dodavatel kávy, kterým se stala také Jizba. Náš plán do nového roku je zapracovat hlavně na přípravě kávy a brzy zprovoznit i druhý mlýnek pro kávomily, kde se nám budou kávy střídat.

 

Postupně upravujeme kuchyni abychom mohli zvládnout větší nápory hostů a přitom i pečení v jedné místnosti. Podařilo se nám sehnat menší gastro myčku na opravu, která již touhle dobou má své místo a připravuje se na první spuštění.

 

Stejně tak jsme v prosinci zorganizovali první závozy a výdeje Scuku. Máme radost jaký je o tuto formu nákupu od lokálních farmářů zájem. Prozatím se nám daří naplňovat kapacitu a už už přemýšlíme zda nenajdeme místo na další lednici abychom mohli kapacitu navýšit. Registrovat se můžete zde: www.scuk.cz/kafara.

 

Přejeme všem aby rok 2021 byl příjemnějším a klidnějším obdobím bez výkyvů a zkrátka abychom se všichni mohli vrátit co nejblíže normálu to jen půjde. Děkujeme za to že jste stále s námi a už se moc těšíme až se budeme společně moci potkávat na akcích, které stále zatím jen posouváme...

ReachedCZK 0(0%)

0patrons
CZK 1,0001/60
1/60

V naší dobrovolnické činnosti nám může pomoci jakákoliv koruna, mockrát děkujeme A tisíc korun je přibližně jedna šedesátina našich měsíčních nákladů.

CZK 5,0001/12
1/12

Tento cíl se rovná přibližně jedné dvanáctině našich pravidelných měsíčních nákladů.

CZK 10,0001/6 nákladů
1/6 nákladů

Tento cíl se rovná přibližně jedné šestině našich pravidelných měsíčních nákladů.

Contribute monthly

project authorKafara

Rewards

CZK 50Rád podpořím

Líbí se mi co děláte a rád vás podpořím.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 150Klubové členství STANDARD

Rád se stanu členem klubu a jsem rád za výhody, které mi nabízíte. - Sleva 5% na veškerý sortiment - možnost uspořádat si soukromou akci za zvýhodněných podmínek - sleva 10 % na akce v Kafaře - Pravidelný měsíční newsletter o dění na Kafaře - 5% sleva na catering od Kafary

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 300Klubové členství SUPR

Obětuju jednu návštěvu hospody, nebo koncertu a rád se budu podílet na provozu Kafary. Děkuju za výhody, které pro mě máte nachystané. - sleva 10% na veškerý sortiment - možnost uspořádat si soukromou akci v Prostoru za zvýhodněných podmínek - sleva 20 % na akce v Kafaře - pravidelný měsíční newsletter o dění na Kafaře - 10% sleva na catering od Kafary

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 500Klubové členství PARÁDA SPECIÁL

Moc vám fandím a rád u vás využiju výhod, které mi nabízíte. Už se těším až se k vám zase vydám. - Sleva 15% na veškerý sortiment - možnost uspořádat si soukromou akci za zvýhodněných podmínek - sleva 30 % na akce v Kafaře - Pravidelný měsíční newsletter o dění na Kafaře - 15% sleva na catering od Kafary

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 1,000Klubové členství BOŽAN

Hele jste boží, moc vám fandím a nic za to nechci. Budu vám měsíčně posílat pár korun a těšit se co za další bejkárny vymyslíte.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly